Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanko nasze pierwsze - czyli kto kogo wykończy


Recommended Posts

Dzisiaj z M. byliśmy w mieszkanku. Jarek jednak jeszcze robi troszkę, pobyt w szpitalu mu przesunęli. Zdjęcia miałam zrobić ale nie zrobiłam bo se pomyślałam że cynknę jak prysznic będzie zamontowany. Mam nadzieję że w środę już to nastąpi. Pomiziałam za to sobie moje szare ściany...:rotfl:bez kitu zajebiste są! Jeżeli ktoś szuka "ciepłego", mysiego, milutkiego szarego odcienia to polecam ten kolor właśnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zawitałam do Ciebie !

 

muszę przyznać najpierwej, że okna są duszą twojego M, tych zazdroszczę i parapety takie duże boskie !

 

łazienka zapowiada się "smacznie" zwłaszcza, że to moje kochane szarości, też jestem na etapie miłosci do szarości ! nawiązując piękny wyszedł korytarz... będę pilnowac postepów

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aduska w prawym górnym rogu (czyli te takie można powiedzieć najciemniejsze;)) to jest rzeczywiście dąb a dokładnie: Dąb naturalny heritage deska, Eligna U1384. Pan z komfortu miał rację one nie mają fazowanych krawędzi natomiast można je kupić w wersji z 2 fazowanymi krawędziami (Perspective UL1384).

 

A to czyli jednak nie moje ;)

Noo, a tak w ogóle to również chciałam napisać, że masz boskie okna :) trochę się identyfikuje z Tobą, bo historia podobna, też nawet poznałam mojego narzeczonego przez internet ;) tylko jak Ty wytrzymujesz tyle trwający remont? u nas raptem 3 tygodnie minęły od odbioru mieszkania a ja już bym się spakowała i wyprowadziła :D jak nam siły starczy, to może w niedzielę zrobimy mini przeprowadzkę, jak dziad zresztą nie nawali bo już jest obsuwa czasowa... A ściany też maluję na szaro, też jasny, tylko farbą Beckers star dust. Właściwie to teraz żałuję, że do korytarza kupiłam brązik, a szary będzie tylko w salonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

00marta no witam u mnie fajnie że zawitałaś :) dziękuję za miłe słowa. W środę albo w czwartek porcja nowych fotosków więc pilnuj :) pozdrawiam również :)

 

aduska dąb biały to te w prawym dolnym rogu :D dokładnie jest to kolekcja classic QSM032 i one mają tak specjalnie zaznaczone krawędzie więc pan w komforcie mało się znał :) ale powiem Ci że....my też byliśmy dziś w komforcie i wypożyczyliśmy 2 wzorniki w tym dąb biały właśnie i kurde pomimo tych krawędzi zajebiście mi się podoba. Tak jak napisałaś dla tych paneli można to chyba przeżyć :) M zresztą też :rotfl: weź sprawdź czy Twoje panele to te o których piszę i koniecznie się zdjęciami pochwal jak już będą położone! I jeszcze jedno jaki podkład wybraliście pod panele? Czy listwy też w komforcie kupowaliście?

 

Dziękuje za miłe słowa pod adresem okien :) swojego faceta musiałam poznać przez neta nie było wyjścia skoro w realu nikogo porządnego nie było ;)

 

Remont wytrzymuję bo to nowe mieszkanie i jeszcze nie mieszkamy w nim. Zarówno ja jak i M. mamy inne miejsca zamieszkania obecnie. Mimo to męczy mnie to że tyle czasu już minęło a mieszkanie nieskończone. Chciałabym już firanki wieszać, kwiatku ustawiać, poduchy na kanapie porozrzucać ech...jestem cierpliwa bo wiem że warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę uchwycić ich szarego koloru. Jeszcze jak wróci małż i wieczorem postaram się wkleić lepsze zdjęcia, ale może dadzą Ci jakieś wyobrażenie.

http://img341.imageshack.us/img341/1535/img1764t.jpg

 

http://img196.imageshack.us/img196/545/img1756g.jpg

 

Najlepiej kolor oddaje drugie zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne te panele spinacza :yes: Szare :p

 

Korozjo ja tylko chciałam zameldować, że zakupiliśmy w końcu próbkę z fluggera :D Dziś lub jutro test. Ciekawa jestem co to wyjdzie bo to co nam maźnęli na wieczku jest naprawdę ciemne :) No ale w końcu sami tak chcieliśmy prawda :lol2: Przy okazji oblukałam sobie na wzorniku Rain Grey - jest rzeczywiście bardzo podobny do mojej sypialni, czyli w tej próbce poszliśmy w takim wypadku o wiele tonów ciemniej :o;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozjo to są dokładnie moje panele :D jasno wyszły na tym Twoim zdjęciu :) niestety jeszcze nie zostały położone :/ mają być jutro, także napewno zamelduję jak się prezentują. A podkład kupował mój narzeczony, także szczerze Ci powiem że nie mam pojęcia co to jest, takie kwadratowe cusie w kolorze nijakim :D na fakturze jest napisane "podkład XPS plus 5mm / eko-max 5mm". Listwy kupowaliśmy razem z panelami, teraz mamy tylko problem jakie listwy dać w miejscach, gdzie panele będą się łączyły z kaflami... trzeba będzie się kopsnąć do komfortu. A że nie mieszkasz tam jeszcze to się domyślam, ale jednak kawał czasu już wam się to ciągnie :) no ale widzę, że wszystko robicie przemyślanie, nam nawet nie przyszło do głowy żeby wypożyczać próbniki :D no i efektem tego jeszcze się remont nie skończył a ja już połowę rzeczy bym zrobiła inaczej :p no ale w poniedziałek mamy już montaż mebli kuchennych i szaf, nie mogę się doczekać :) i czekam z niecierpliwością na fotki Twoje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod panele najlepsze jest tzw. wirgo to jest taka mata pod panele i wyrównuje i wygłusza troszeczkę

wg. mnie pianka się nie nadaje, bo szybko się ugniata

a my nie pamiętam w jakiej cenie kupowaliśmy panele, ale z najwyższej półki to one nie były :D

 

czekam na fociszki :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spinacz możesz napisać jaki podkład użyliście pod te panele i czy wyciszył rzeczywiście trochę podłogę.

 

pysiaczek no super że w końcu kupiliście próbkę. 3mam kciuki żeby kolor wyszedł taki jak oczekujesz :) i pamiętaj żeby pomalować i zostawić bo farba musi porządnie wyschnąć żeby pokazać swoje prawdziwe oblicze ;)

***

aduska :rotfl:aparat zawsze trochę przekłamuje dlatego wyszły jakieś takie jasne. Poza tym jak oglądaliśmy je w mieszkaniu to też w zależności od światła wyglądały inaczej. O wzorniku nic nie wiedziałam ale bardzo miły pan w komforcie sam mi zaproponował :) wzięliśmy 2: ten i jeden bardziej brązowy i jednak u nas w mieszkaniu szary prezentował się lepiej :)

 

Dzięki za informacje o podkładzie. Koniecznie daj znać jak się sprawdził pod panele. Czy je wyciszył. No i oczywiście pochwal się zdjęciami położonej podłogi! Jestem ciekawa jak na dużej powierzchni wyglądają ;)

 

Remont nam sie ciągnie głównie przez naszych pierwszych pseudofachowców co to robili jak im sie chciało. Potem czekaliśmy 2 m-ce na pana Jarka bo był zajęty i tak się przedłużyło. Fakt że trochę rzeczy przez ten czas przemyślałam ale i tak bym teraz sporo zmieniła. To nasz pierwsze urządzanie czegokolwiek więc mało się znamy i trochę nieporadni jesteśmy poa tym ja sama nie wiem czego chcę i zamiast kupować myślę tylko i myślę i nic z tego nie wychodzi :)

 

Zazdraszczam mebli kuchennych duuuużo bym dała żeby ten etap mieć za sobą.

***

 

Dziefczęta fotki będą ale nie dziś bo kurde znowu kabla od aparatu nie mam. Jutro go zdobędę i coś pokaże chociaż dużo się nie zmieniło :p

 

Dziś dostaliśmy kolejną wycenę kuchni, ok 14 tyśka z montażem ;/ z tego co widzę to wszystkie ceny jak do tej pory są zbliżone. Jutro idę do kolejnego salonu, zobaczymy jaką tam dadzą cenę.

Ostatnio jak byłam w media markt zaczepiłam mnie jakaś starsza pani i się o piekarniki pytała bo sądziła że się znam a ja szczerze mówiąc to jeszcze bardziej zakręcona niż ona ;) no i tak postałyśmy dłuższa chwilę od słowa do słowa dała mi namiar na stolarza z Goleniowa że jakiś taki wypasiony i tak się teraz zastanawiam...

***

I jeszcze ogłoszenie: od piątku do wtorku mnie nie będzie bo jedziemy z M. do....WARSZAWY!!:lol2: Już tak dawno w stolicy nie byłam że się mocno stęskniłam :)

I tu taka moja prośba ma ktoś namiar na miejsca w Wawie które warto odwiedzić? Na liście miejsc obowiązkowych mamy Ikeę ale może coś jeszcze gdzie warto zajrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i muzeum pw! - świetne miejsce. lubię takie muzea do macania :D

 

sprawdź koniecznie tego stolarza. goleniów to nie szczecin, a z mojego doświadczenia - odległość 20 km od "dużego miasta" wpływa bardzo korzystnie na stan portfela i ilość spełnionych zachcianek narzeczonych ministrów finansów. ceny troszkę inne, przyjemniejsze, a przejechać się nie tak daleko. pokażesz, pogadasz, może stolarz da ci coś pomacać ze swoich wytworów i jeszcze zrobi jakąś interesującą wycenę. jeśli będzie pudło, to przynajmniej sumienie będziesz mieć czyste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...