Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanko nasze pierwsze - czyli kto kogo wykończy


Recommended Posts

cytat z jakijś stronki o płytach indukcyjnych ( jesli mogę zaśmiecać twój temat Korozjo ?) Cała tajemnica polega na tym, że pomiędzy powierzchnią płyty a umieszczonym na niej naczyniem wytwarza się zmienne pole magnetyczne. Jego działanie na metalowe naczynie generuje ciepło, które pozwala na podgrzanie potrawy znajdującej się wewnątrz naczynia. Dzięki temu ciepło jest wytwarzane bezpośrednio na dnie naczynia, bez grzałki i bez pośrednictwa cieplnego płyty. Pola grzejne w miejscu gdzie nie mają styku z naczyniem pozostają zimne, co stanowi główną zaletę urządzenia. Inne zalety także są godne zauważenia, jak na przykład energooszczędność. Stosowanie płyt indukcyjnych pozwala zaoszczędzić nawet 25% energii elektrycznej w porównaniu ze zwykłymi płytami elektrycznymi. Ta zaleta w obliczu galopujących cen energii nie jest mało istotna, ponieważ z czasem, dzięki temu zrekompensuje nam się wysoka cena urządzenia. Dodatkowo kuchenka ma kilka przydatnych funkcji, oczywiście zróżnicowanych w zależności od producenta i ceny rzecz jasna.

 

 

 

Praktycznie każdy model ma czujnik wykrywający obecność naczynia. Jeśli na polu grzewczym nic nie postawimy, płyta wyłączy się automatycznie. Także większość kuchenek indukcyjnych dostosowuje obszar pola grzewczego do wielkości naczynia. Dodatkowe czujniki dotykowe zapobiegają przypadkowemu włączeniu się pól grzejnych przez dzieci lub podczas czyszczenia, a funkcja Booster pozwala z kolei na skierowanie całej mocy grzejnej na dane pole, gdy zależy nam na szybkim podgrzaniu jednej potrawy. Taka kuchenka jest idealnym wynalazkiem, kiedy w domu mamy ciekawskie małe pociechy, możemy wtedy wykluczyć poparzenie z powodu dotknięcia płyty grzejnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ilona Agata

wiem wiem ;) a ja miałam na mysli to, ze żadne psikacze czy środki chemiczne nie dają takich efektów jak ta szmatka. owszem jak sie coś przyklei to sie wspomagam jakimś mr muscle, ale jak ma być idealnie blyszczaco - lekko zwilzony szmatex ;) (a ponieważ mam w kuchni czarne szkło - taka szmatka zawsze pod ręka ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

00marta - właśnie o polu magnetycznym pisałam :) więc się zgadza.

 

Nie zgodzę się z oszczędnością energii, to bajka.

 

Ilona, szkło jest czarne i jak patrzę na płytę to nic nie widać, ale pod odpowiednim kątek i z odpowiednim oświetleniem dojrzałam spiralki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu na szybko ostatnio zaganiana jestem a doba taka krótka :( ale wpadam ogłosić że:

 

PODPISALIŚMY UMOWĘ NA WYKONANIE KUCHNI!!!:wave:

 

i jeszcze jedna super wiadomość:

 

ROBI SIE PODŁOGA!!!:wave:

 

Postaram się ogarnąć i w końcu nadrobić braki na wątku tymczasem uciekam do biedronki na zakupy bo chleba w domu nie ma :oops:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra w końcu sie jako tako ogarnęłam . Chleb kupiony ;) M. na meczu więc cisza i spokój. Nawet Kicia grzecznie na balkonie leżakuje i się chłodzi :) Takiej to dobrze :)

 

No więc (tak się zdania nie zaczyna ale nie jesteśmy na języku polskim ocen nikt nie stawia :-P ) umowa podpisana. Wpłacamy zaliczkę idzie zamówienie i czekamy. Wg umowy Przemek (pan co kuchnie nam robi) ma czas do 15 czerwca na montaż kuchni. Miał być termin szybszy ale te nasze fronty frezowane to niby taki wymysł na który trzeba czekać. Nie narzekam bo na spokojnie sie ogarniemy z innymi rzeczami np z szafą bo możemy dostać zniżkę 50% u Przemka za to ze kuchnie zamówiliśmy :)

w ogóle to taka smutna historia. Przemek daje niższe ceny na kuchnie bo zbiera na operację córeczki. Urodziła się z deformacją dłoni. Nie ma paluszka i jakoś tak ma dziwnie zrośnięte. Dokładnie nie pamiętam widziałam zdjęcie małej i głupio było mi się tak chamsko przyglądać, ale jak zobaczyłam wielkie niebieskie oczka, słodka buźka to mnie strasznie ruszyło :( Dziewczynka jest pod opieką fundacji, jak będę wiedziała więcej dam znać bo może ktoś zaglądający tutaj będzie chciał wspomóc leczenie.

 

Przejdźmy dalej...

kuchnia ostatecznie będzie robiona wg projektu:

prokuchnia28.jpg

 

Szafki górne o wysokości 57cm i szerokości:

61 cm te na ścianie z lodówką

71 cm te na ścianie z okapem

Na zgięciu blendy 2 centymetrowe z obu stron na dole to samo.

Szafki górne - aventos hl o takie cuś:

 

aventos%20hl.jpg

 

 

Jedyna mała zmiana to szerokość szafki pod zlewozmywakiem. Miała być 45 cm ale wtedy blendy były by różnej szerokości szafka będzie mieć ok 48 cm, reszta bez zmian: zmywarka 45, szuflady 45, piekarnik 60, cargo 20, blenda 6.

Szuflady na drugiej ścianie także bez zmian 90.

 

Wszystko na spowalniaczach bluma :)

 

Oświetlenie ledowe pod szafkami górnymi ma być schowane w szafce tak że nic ma nie wystawać :D

 

Blat czarny ale jednak nie w połysku tylko chropowaty, lupusa grubość 49 mm, bez zaooblonych krawędzi :D

taki:

pic_839103050_symbol-201-dlugosc-4150-mm-struktura-k-a.jpg

http://www.lupus.eu/o/1906/149/Symbol-201K-Dlugosc-4150-mm-Struktura-K#obraz

 

Co do sprzętów. To chciałam białe żeby ładnie do kuchni pasowało ale jak już pisałam nie ma białej lodówki która miała by środek taki jak chce tylko czarną widziałam a czarnej nie chcę :( więc będzie inox. Jak obrabujemy bank to kupimy taką lodówkę:

rl55vqbus.jpg

P1020416.JPG

 

Zmywarka 45 bosch do zabudowy bez panela:

zmywarka.jpg

http://www.bosch-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/45-cm-w-pe%C5%82ni-zintegrowane/SRV55T43EU.html?source=browse

 

Płyta czarna. Przeczytałam wszystkie wasze wypowiedzi na ten temat, poczytałam w necie, znajomych nie pytałam bo wszyscy mają gazówki ale po intensywnych przemyśleniach zdecydowałam że płyta będzie indukcyjna bo:

- jest bezpieczniejsza gdyż nie nagrzewa się cała płyta a ja jestem oferma więc dla mnie to bardzo dobre rozwiązanie ;)

- wydaje mi sie że łatwiej będzie ja utrzymać w czystości bo wiadomo że jak mleko wykipi to na zimnej płycie sie nie przypali a na elektrycznej która nagrzewa się cała już tak a mi często coś kipi bo ja szalona kucharka jestem więc też się przyda taka opcja :)

- pola szybciej reagują na zmianę temperatury co jest dla mnie najważniejszą sprawą! Czytałam wypowiedzi że w przypadku płyty elektrycznej można np zupę wyłączyć 10-15 min przed końcem bo zanim płyta ostygnie to zupa dojdzie. Niby oszczędność ale z drugiej strony jak ja muszę coś doprowadzić do wrzenia a następnie zmniejszyć temperaturę to bym musiała ściągać gar z płyty i czekać 10 min aż się schłodzi do żądanej temperatury. Jako niecierpliwa osoba wykluczam takie rozwiązanie

- nie wiem o co chodzi z tymi rurkami. Byłam w mm ostatnio i naoglądałam się pełno płyt elektrycznych i indukcyjnych ze wszystkich stron i żadnych rurek nie wiedziałam :)

 

Jeśli chodzi o te wszystkie wysokie ceny, zastawki w sercach, konieczność kupna nowych garów itd powiem tak:

- w rodzinie tylko babcia ma zastawkę ale jest staruszką nie zdolna raczej do podróży więc prawdopodobieństwo że nas odwiedzi jest znikome. A jeśli przyjdzie do nas ktoś kogo nie znam to wprost ostrzegę że mam taką płytę i niech uważa w razie co

- garnków na nowe mieszkanie nie mamy więc tak czy siak musimy kupić nowe. Kiedyś to może był duży koszt ale teraz garnki do indukcji są w normalnych cenach,

- cena samej płyty indukcyjnej też nie jest już taka wysoka. Widziałam że ceny zaczynają się już jakoś od tysiąca

- jeśli chodzi o promieniowanie no cóż trchę się tego boje ale z drugiej strony otacza nas na co dzień tyle sprzętów różnych więc jak mam być napromieniowana to pewnie już jestem ;)

 

Teraz moi drodzy wszyscy użytkownicy indukcji pochwalcie się jakie płyty macie. Bo jak zobaczyłam jaki jest wybór to oszalałam. Oczywiście nic super drogiego nie kupimy ale nawet w niższym przedziale cenowym wybór jest ogromny a ja się na płytach nie znam i nie wiem co kupić. Jaki producent ma najlepsze płyty, z jakich korzystacie, co możecie polecić?

 

Zlew...ma być czarny jednokomorowy, duuuży i kurde chyba jednak z ociekaczem :mad: nie chciałam tego gówna tylko suszarkę w szafce ale:

po 1. jeśli szafka z suszarką ma mieć oświetlenie na dole trzeba zrobić wentylację na górze co oznacza dodatkowe koszta i więcej piepszenia się z tym

po 2. jeśli szafka z suszarką zamiast oświetlenia na dole będzie mieć ociekacz to kurde będzie dla mnie za mało tych światełek no

więc wychodzi na to że jak już łaskawie coś umyje sama, nie zmywarka to albo będę musiała od razu wycierać albo postawić na tym zapchlonym ociekaczu i chyba wybieram to drugie. Jak na razie nie wiedziałam nic ciekawego w ludzkiej cenie :/

 

Okap wychodzi na to że też inox żeby ładnie pasował ale tu mam problem bo albo są za wysokie albo za niskie albo za drogie albo nie ma koloru :/ Jak na na razie najbardziej podoba mi się taki:

okap1.jpg

http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=361698

 

Tylko kurcze troszke niski 33cm a szafki mają 57 :/ Szukam dalej jak komuś coś wpadnie w oko niech się ze mną podzieli :)

 

Piekarnik miał byś samsung albo siemens ale stwierdziłam że za dużo czarnego ;) Natomiast wczoraj w media wpadłam na super ładniutki piekarnik który od razu wpadł mi w oko:

product.jpg

Tylko ta cena! :bash::cry: Pozostaje szukać dalej :(

 

No i to chyba tyle z moich dylematów....na razie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) doczytałam tylko że ma zły wływa na ludzi z zastawkami (...)

 

Tak! Ma zły wpływ! Strasznie ich wkur...za :bash:

 

Podobno pole płyty ma też zły wpływ na używających pióra wieczne i cyklistów. A Goździkowa mówiła, że po jednoczesnym gotowaniu zalewajki na "indukcji" i łyknięciu Etopiryny, po ca. 3 dobach wyrastają ośle uszy.

 

"Zasawkowcy" mogą bez problemu robić badanie rezonansu magnetycznego. ZERO przeciwwskazań. A dawka otrzymanego podczas takiego badania "promieniowania" jest dużo większa niż z "indukcji". No chyba, że ktoś przytuli się do swojej pięknej, wychuchanej i wymuskanej płyty. Zresztą to też nie takie proste: sam mam głowę jak garnek, a "indukcja" na nią nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz moi drodzy wszyscy użytkownicy indukcji pochwalcie się jakie płyty macie. Bo jak zobaczyłam jaki jest wybór to oszalałam. Oczywiście nic super drogiego nie kupimy ale nawet w niższym przedziale cenowym wybór jest ogromny a ja się na płytach nie znam i nie wiem co kupić. Jaki producent ma najlepsze płyty, z jakich korzystacie, co możecie polecić?

ja mam tę płytę:

http://www.ceneo.pl/2141246

Nie moge na jej temat powiedzieć niczego złego :) Same plusy! A co do tych rurek, to jak się włączy oświetlenie okapowe i dobrze się przyjżysz to coś tam widać pod tym szkłem, ale trzeba naprawdę chcieć, żeby to zobaczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! Ma zły wpływ! Strasznie ich wkur...za :bash:

 

Podobno pole płyty ma też zły wpływ na używających pióra wieczne i cyklistów. A Goździkowa mówiła, że po jednoczesnym gotowaniu zalewajki na "indukcji" i łyknięciu Etopiryny, po ca. 3 dobach wyrastają ośle uszy.

 

"Zasawkowcy" mogą bez problemu robić badanie rezonansu magnetycznego. ZERO przeciwwskazań. A dawka otrzymanego podczas takiego badania "promieniowania" jest dużo większa niż z "indukcji". No chyba, że ktoś przytuli się do swojej pięknej, wychuchanej i wymuskanej płyty. Zresztą to też nie takie proste: sam mam głowę jak garnek, a "indukcja" na nią nie działa.

 

doczytałam, ale znawcą nie jestem więc tak nie twierdzę, a to różnica :p , dzieki za Twoje informację, a płytę jak już pisałam mam indukcyjną i argumenty Korozji ZA tylko mnie utwierdzają w przekonaniu że to dobry wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bico możliwe że masz rację z tym oddziaływaniem płyty na zastawkę ale ja się przyznam że jakbym miała rozrusznik serca to chyba mimo wszystko bym się nie zdecydowała na indukcję. Póki co takiego problemu nie mam więc nie muszę się o to martwić.

 

ragazza bardzo fajna ta płyta. Cena przystępna, pola w rozmiarach jak chcę (2 średnie, 1 duże, 1 małe) i rozmieszczone jak chcę (duże pole z tyłu małe z przodu), sterowanie sensorowe. Dużo pozytywnych komentarzy. A napisz mi proszę jak to jest z zasilaniem. Ty masz podłączoną tą płytę na 230 v czy 400v? Bo różne komentarze ba ten temat są.

 

00martacieszę się że moje komentarze Za Cie przekonują ;)

 

lakorunspoko maroko odgapiaj do woli. Tylko zanim ja się zdecyduję to ech ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bico możliwe że masz rację z tym oddziaływaniem płyty na zastawkę ale ja się przyznam że jakbym miała rozrusznik serca to chyba mimo wszystko bym się nie zdecydowała na indukcję. Póki co takiego problemu nie mam więc nie muszę się o to martwić.

 

ragazza bardzo fajna ta płyta. Cena przystępna, pola w rozmiarach jak chcę (2 średnie, 1 duże, 1 małe) i rozmieszczone jak chcę (duże pole z tyłu małe z przodu), sterowanie sensorowe. Dużo pozytywnych komentarzy. A napisz mi proszę jak to jest z zasilaniem. Ty masz podłączoną tą płytę na 230 v czy 400v? Bo różne komentarze ba ten temat są.

 

00martacieszę się że moje komentarze Za Cie przekonują ;)

 

lakorunspoko maroko odgapiaj do woli. Tylko zanim ja się zdecyduję to ech ;)

 

:)

 

Ażeby było jasne:

 

Fot. 1 - Rozruszniki

http://www.focus.pl/images/0908/pics/rozrusznik_1ba97fa743.jpg

 

Fot.2 - Zastawki

http://kardiochirurgia.lublin.pl/wp-content/uploads/2009/07/metal-valve2-150x150.jpg

 

Na to pierwsze (fot.1) "indukcja" może mieć wpływ i raczej należy być ostrożnym, na to drugie (fot.2) nie ma.

 

Ażeby z kolei było merytorycznie: sam mam i zastawkę i "indukcję" - polecam i jedno i drugie :) ... Oczywiście to pierwsze dla tych, którzy się boją a muszą, a drugie dla tych, którzy chcą...

 

Co do podłączenia 230 vs. 400: jeśli nie ma innej możliwości, wiele typów "indukcji" umożliwia podłączenie na niższe napięcie. Bezpieczniej, wydajniej jest podłączyć to na 400V (ew. 230 rozdzielone na dwie fazy). Planując kuchnię wiedziałem, że chcę "kuchnię elektryczną", toteż do miejsca poboru energii przez płytę przygotowałem indywidualną instalację od skrzynki bezpiecznikowej, aby uniknąć akademickich dyskusji i pół płonnych rozważań nt. wielkość zabezpieczenia, przekroju przewodów, grzania się instalacji, możliwego dociążenia i przeciążenia. Kto nie ma tak przygotowanej instalacji musi liczyć się z różnymi, czasami częściowo rozbieżnymi opiniami fachowców proponujących rozwiązanie problemu i ewentualnymi możliwymi niespodziankami. I to jest ważniejsze: oddzielny przewód do ww. odbiornika.

Edytowane przez Bico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ragazza dzieki :)

 

Bicoteraz już jest wszystko jasne z tymi zastawkami :) Co do podłączenia to ja się zupełnie na tym nie znam i dla mnie to jest czarna magia. Miałam elektrotechnikę na studiach ale do tej pory nie wiem jak ją zaliczyłam ;) więc jak czytam jakies 2 fazy czy 3 fazy to masakra heh dobrze że jest forum i ludzie co się bardziej orientują niż ja :)

 

My z M. wpadliśmy dziś kontrolnie do mieszkanka i oniemieliśmy. Jest już część podłogi. Strasznie sie bałam że mi się nie spodoba, że Jarek coś ułoży nie tak czy coś ale niepotrzebnie się martwiłam BO JEST PIĘKNIE!!! :lol:

Jestem bardzo zachwycona podłogą. Podkreślone łączenia które mi się nie podobały i których się bałam że popsują efekt wyglądają super. Mogę nawet powiedzieć że dodają podłodze charakteru ;) Jarek na początku myślał że mu panele się nie stykają hehhe

Tylko kurde zapomnieliśmy aparatu (znowu) i zdjęcia komórkowe tylko mam (znowu) ale jak podłoga będzie cała to oczywiście nie mieszkam zrobić lepszych zdjęć.

 

Podloga2.jpg

 

podloga1.JPG

 

Kolory na zdjęciach troszkę przekłamane. W rzeczywistości są lepsze! Jestem super mega dziś zadowolona! :lol:

(już oczami wyobraźni widzę te białe listwy...ach jak będzie jeszcze piękniej ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...