Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanko nasze pierwsze - czyli kto kogo wykończy


Recommended Posts

Witaj Korozja

 

Mam taką samą płytę indukcyjną co i Ty sobie wybrałaś. Jestem z niej bardzo zadowolona. A co do białych ramek to nie są aż tak mocno widoczne jak na zdjęciu :).

I jeszcze jedno - na dużym polu grzewczym możesz położyc również mały garnek i jest to bez znaczenia, na tym polega indukcja ( tylko nie odczytaj tego jakbym się wymądrzała, nie o to mi chodzi :) ). A to że nie ma ramki to akurat dla mnie minus, bo mam już ukruszoną dzieki mojemu symnkowi.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nasz dzieki za info. Absolutnie to żadne wymądrzanie! :) a jeszcze jestem ciekawa, trochę głupie pytanie heh ale czy można gotować na wszystkich polach na raz? Czy to zależy od podłączenia bo czytałam że z tym jest trochę zamieszania. I co będzie jak na polu postawię większy garnek?

Nigdy nie miałam do czynienia z indukcją więc w tym temacie jestem zupełnie zielona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna gotowac na wszystkich, ale nie wszystkie ''pelna para'' czyli jak dwie potrawy gotuja sie mocnodwie beda na ''mniejszym ogniu''. A co do wielkosci pola to zaleca sie dopasowywanie garnkow do wielkosci pola choc nic sie nie stanie jak postawisz wiekszy na mniejszym polu. poprostu jest to mniej ekonomiczne, dno garnka nie nagrzewa sie rownomiernie. Bedziesz zadowolona z indukcji gdyz mozesz zmniejszac od razu temperature grzania i dziala ona od razy, nie tak jak w zwyklych plytach elektrycznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz dzięki. A możesz jeszcze napisać jakie masz garnki? ;)

 

wyanna no w sumie może i można zrobić coś takiego. Będę się martwić potem.

 

Na razie mamy pierwszą wycenę szafki do łazienki. W czarnym połysku gościówka nam policzyła ok 1200 zika! Pojechaliśmy więc do naszego stolarza od parapetów, ma sie odezwać z wyceną. Ale jestem zszokowana cenami! Zastanawiam się czy nie lepiej kupić tą gotową i jakoś ją przemalować na czarno czy coś. Ma ktoś jakiś pomysł czy byłoby to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz dzięki. A możesz jeszcze napisać jakie masz garnki? ;)

 

wyanna no w sumie może i można zrobić coś takiego. Będę się martwić potem.

 

Na razie mamy pierwszą wycenę szafki do łazienki. W czarnym połysku gościówka nam policzyła ok 1200 zika! Pojechaliśmy więc do naszego stolarza od parapetów, ma sie odezwać z wyceną. Ale jestem zszokowana cenami! Zastanawiam się czy nie lepiej kupić tą gotową i jakoś ją przemalować na czarno czy coś. Ma ktoś jakiś pomysł czy byłoby to możliwe?

 

To nie jest drogo, ja za swoją szafkę, obudowę piecyka i same drzwiczki zapłaciłam 3000 zł - wszystko w lakierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden komplet garnków mam z Ikea model 365+ a drugi dostałam przy zakupie płyty z Teka.

 

Co do szafki łazienkowej to myślę, że stolarz będzie najlepszym rozwiązaniem.

Z tego co czytałam na necie to chyba prawie wszyscy maja ten komplet z Ikei. Ale widziałam na stronce Ikei że ta patelnia ma średnicę 28 cm a palnik największy ma 21...

 

wiem ze fronty często maluja lakiernicy samochodowi, więc może zapytaj w jakiejs lakierni ja za szafke pod umywalke i słupek (ten drugi w lakierze) wysianowałam 2 tysiaki

 

w naszych okolicach ceny za lierowanie frontu wahają się od 250 w górę za mkw

Kurde może trzeba będzie o tym pomyśleć.

 

To nie jest drogo, ja za swoją szafkę, obudowę piecyka i same drzwiczki zapłaciłam 3000 zł - wszystko w lakierze

Dla mnie to drogo. Parę małych kawałków płyt posklejanych i polakierowanych :/

 

Korozja to pewnie już pogodzona z cenami z sufitu, więc może co najwyżej sobie westchnąć, ale mnie cena zabiła...

Ehehhhe no westchnęlam sobie tylko a dziś drugi raz bo mam wycenę od stolarza i wyszło 1190! :bash:

M. się nie zgodzi na taką cenę :( no chyba że bym znalazła sprzęt tańszy łącznie o tysiaka to może eh...

 

A może by tak tylko front zrobić w lakierze a boki zwykłe czarne? Jak myślicie?

Edytowane przez Korozja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym pomyślałam Korozjo. Żeby tylko przód był w połysku a reszta może być sobie przecież matowa/normalna :)

Nie wiem tylko jak to zmieni cenę całkowitą, bo ogólnie taka szafka na zamówienie od stolarza to wiadomo, że droższa będzie niż kupna i tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pysiaczek no chyba tak trzeba bedzie zrobić. Sprawdzę jeszcze jednego stolarza i zobaczymy co on powie. Jeżeli też rzuci nam cena powyżej tysiaka to zrezygnuję z lakierowanych boków.

Kupna kosztuje ok 800 zika i to też dla nas trochę dużawo :/ myślałam że u stolarza taniej wyjdzie ale że to w połysku i czarnym to drożej. Biała by nas wyszła 300 zika taniej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo- niedrogo, płaci się za m2 lakierowanej powierzchni więc czasami ta cena wydaje się z sufitu jak za taką małą szafkę, ale niestety lakiernicy liczą dużo. Jeszcze sprawa samego lakierowania. Lakierowaliśmy teraz szafki na przedpokój(zamawiane i lakierowane w innej firmie) ponieważ szafek dużo więc zdecydowaliśmy się na tańsza firmę i niestety widać różnicę. Nie jest tak super dokładnie jak w łazience czy kuchni.Czasami warto dopłacić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...