Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanko nasze pierwsze - czyli kto kogo wykończy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam po przerwie :) znowu zniknęłam na dłuższy czas ale z początkiem nowego tygodnia postanowiłam to naprawić i nadrobić zaległości. Na początek pozwolę sobie na powrót do starszych postów ;)

 

Jestem tu po raz n-ty, ale piszę pierwszy ;) Korozja, a czy nie myślałaś o białych żaluzjach?

Trochę po czasie ale witam u mnie ;) żaluzji bym nie chciała ze względu na ich czyszczenie. Strasznie dużo kurzu na nich osiada. Poza tym chyba nie chcę poszatkowanego okna ;)

 

 

Korozjo a pamiętasz co śniło Ci się w pierwszą noc- ponoć się taki sen sprawdza? W sprawie okien nie pomogę, sama miałam podobny problem, więc chwilowo na oknach mam najzwyklejsze rolety.

W pierwszą noc miałam zły sen. To był dzień przed przyjściem pralki. Śniło mi się że pralka którą zamówiliśmy przyszła zepsuta czy w ogóle nie doszła. Już nie pamiętam dobrze ale coś było ostro nie tak. Sen był tak strasznie realny że nic nie mówiłam M. żeby się nie stresował. Na szczęście się nie sprawdziło i wszystko było ok :)

 

 

rolety i tak zamontujecie w salonie bo tv, tak wiec na razie rolety.

docelowo - zwiewne firany i zasłony, a w kuchni rzymska, nawiązująca (materiałem czy wzorem) do salonu ;))

W salonie jak w salonie ale w sypialni jak się coś na kompie ogląda to czasami nic nie widać przez światło wpadające :p myślałam o rzymskich w całym mieszkaniu ale jak zobaczyłam ceny to prawie trupem padłam. Za co sie pytam?! Za co?!

 

 

Korozja gratulacje z okazji przeprowadzki, oby wam się dobrze mieszkał, skoro internet jest prosimy o nowe zdjęcia

Dziękować :)

 

 

ze co ze juz mieszkacie? o kurcze niezle;-) no to parapetówa i zdjecia;-)

Ano mieszkamy. Najwyższy czas. Parapetówka będzie jak będą drzwi do kibla i szafka z umywalką ;) (czyli nie prędko)

 

 

no gratulki i dawaj zdjęcia nowości domowych!!!

Witam i dziękuję. Nowości nie ma dużo ale wszystkie nawet te małe cieszą strasznie :)

 

 

Korozjo a ja bym chyba dała same zasłony póki co. W dzień nie zaslonią Ci pięknych okien i parapetów a wieczorem dobrze zasłonią przed wzrokiem ciekawskich :)

A potem sobie zobaczysz czy firany są Ci w ogóle potrzebne.

 

Fajnie, że masz internet - w takim razie fotki muszą być bez dwóch zdań :D

Z firanami sie jeszcze zobaczy ;)

 

Korozjo lodówka jak najbardziej srebrna/szara może być :yes:

 

Firanki do ziemi :yes:

 

A nasz blat też chcemy wymienić za jakiś czas ale na drewniany. Na moim tak paproszków nie widać bo jest on nakrapiany, ale po prostu jak zobaczyliśmy kilka kuchni z blatami drewnianymi to nasz się już nam nie podoba - co to forum robi z ludźmi :lol:

No ja wiem że na nakrapianych to prawie nic nie widać. Tylko kurna takie mi się niestety nie podobają eh ja też myślałam o drewnianym swego czasu. Kto wie może kiedyś powrócę do tego pomysłu ;)

 

Hm, mam ten sam blat i nie narzekam. Moja mama ma szary i tak samo widać na nim paprochy, a co do smug- używam jednorazowych chusteczek z Lidla:) super się sprawdzają.

Już znalazłam patent na blat. Tylko i wyłącznie ściereczka z mikrofibry! Wcześnie używałam zwykłej a teraz jest ok. Co nie zmienia faktu że na wielu blatach nie ma smug nawet po wytarciu zwykłą ścierą :p

 

no moim zdaniem - do ziemi. delikatna firanka z organzy albo cieniutkiego woalu nie zasłoni parapetów, a zapewni wam tą odrobinę prywatności.

ja mam u siebie najprostszą organzę, jest lekko połyskująca, co powoduje, że ładnie się od niej odbija słońce, a światło wpadające do środka się rozprasza (nie zaciemnia). mimo że mam ją dosyć mocno zmarszczoną - nie zasłania widoku na morze i wzgórza. moim zdaniem wygląda elegancko.

Oglądałam kilka firanek takich leciutkich, połyskujących i bardzo mi sie podobały:yes:

 

Korozjo gratuluje przeprowadzki :) ja może za miesiąc lub półtorej albo za dwa też będę już na swoim :D

Dziękuję i 3mam kciuki za Twoją przeprowadzkę żeby wszystko się udało :)

 

cześć !!! gratuluje przeprowadzki !!!

Cześć!! Dziękuję!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz kilka fotosów z mieszkanka ;)

 

Przedpokój i nasze wypasione wieszaki z pepco za całe 10 zika :rotfl: W przyszłości będzie tu jakaś gustowna szafa ;)

 

P1030088.JPG

 

P1030089.JPG

 

No i nasze "drzwi" do kibelka :D

 

P1030090.JPG

 

Łazienkowa wnęka z pralką. Proszę nie patrzcie na bałagan:oops:

 

P1030091.JPG

 

Pewnie zastanawiacie się co robi kuweta w łazience? To tymczasowy kibelek naszego weekendowego gościa - Kici którą zajęliśmy się pod nieobecność rodziców M. Ponieważ była strasznie wystraszona ciemna łazienka to jedne z miejsc gdzie czuła się trochę bezpieczniej. Drugim miejscem była (i jest) szafa w sypialni ;)

 

 

 

 

Proszę nie pytajcie ro robi butelka wina w szafie ;)

 

Obecnie wszystkie ciuchy są oblepione białą sierścią i porozwalane po całej szafie.

 

I kilka zdjęć sypialni. Póki co tylko materac. Meble tymczasowe. Pościel także :p Łóżko rozbebeszyła Kicia która chowa się za poduszki na co dzień jest ładnie zaścielone;)

 

P1030102.JPG

 

Wystraszona Kicia

P1030094.JPG

 

P1030103.JPG

 

P1030106.JPG

 

P1030108.JPG

 

P1030105.JPG

 

Salon. Nasz wypasiony telewizor i jeszcze wypaśniejsza szafka pod tv :D

 

P1030112.JPG

 

Na koniec słomianka balkonowa. Moja chluba i duma bo sama montowałam!

 

 

 

Nie mogę sobie odmówić zbliżenia ;)

 

 

 

No i na tym w sumie koniec. Nie będę wam pokazywać śmietnika czy wkładu do szuflady na sztućce ;) Póki co na więcej kasiorki nie mamy ;) ale jak ktoś ma za dużo i chce się podzielić to nie odmówimy :D

 

W środę ma być lodówka! :D Zamówiliśmy taką:

i-samsung-rl-55-vjbih.jpg

http://www.ceneo.pl/8174770

 

P1020422.JPG

 

Nie jest to może do końca to co bym chciała ale i tak nie jest źle :)

Edytowane przez Korozja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okien dalej nie podjęłam decyzji :/ Już się miałam zdecydować na firanki białe, lekkie, zwiewne i wtedy na necie zobaczyłam to:

 

plisa%252520koronkowa.jpg

 

I znowu mam mętlik w głowie. Takie plisy to fajna sprawa. Można je przesuwać od dołu albo od góry. Ale jak dam takie jak na zdjęciu to w nocy to nie zasłoni i wtedy co zasłonki jeszcze? Sama już nie wiem :( A czas podjąć jakieś decyzje bo coraz więcej rodzin naprzeciwko się wykańcza i gapią nam się w okna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozjo ale super mieszkacie :D

Początki często takie są, więc nic się nie przejmuj ;)

Ogarniecie sobie wszystko pomału, a najważniejsze, że już u siebie :yes:

 

Lodówka bardzo fajna - powiedz co to za model? :)

 

Co ta kicia taka zestrachana? Co Wy jej robicie? ;)

 

Drzwi do łazienki niezwykle gustowne!!! :lol: Powiedzmy sobie szczerze - lepsze takie niż żadne, więc super, że są :yes:

Śliczny widok z sypialni macie!

Matę na balkonie też mamy zamontowaną i jest to świetny wynalazek :D

 

Aaaaa no i widzę, że z głodu nie zginiecie, bo ulotka do pizzerii na wieszaku jest ;)

I macie nawet łyżkę do butów - my się jeszcze nie dorobiliśmy :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pysiaczek

lodówka to: Samsung RL 55 VJBIH

 

Kici nic nie robimy :p ona tak ma. To typowy kot domowy. Raz ją zimą na dwór zabraliśmy to prawie na zawał zeszła. Poza tym przyjechała do nas pierwszy raz, bez rodziców tylko z M. którego tydzień nie widziała więc miała prawo stresa mieć. Następnym razem się lepiej przygotujemy do jej wizyty :)

 

Drzwi łazienkowe bardzo dobrze pełnią swoją funkcję :) no może poza tłumieniem dźwięków...:oops: szczególnie kiedy pralka wiruje bo wydaje dźwięki jakby odlatywała w kosmos:lol2:

 

Widoki z sypialni malownicze. Ostatnio o 5 rano totalnie na kacu razem z M. podziwialiśmy wschód słońca i towarzyszące temu całe różowe niebo! Booosko! Gdyby nie fakt że byłam ledwo żywa bym zdjęcie cynknęła i się pochwaliła. Może innym razem ;)

 

Mata miała być wiklinowa bo mocniejsza ale ostatecznie finanse przymusiły nas do tańszej wersji. Póki co się trzyma :D

 

Ulotki ciągle nam na klamce wieszają albo wpychają do skrzynek :mad: no ale już się zdążyła przydać. A łyżkę do butów to M. wygrzebał z plecaka pełnego kabli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem od czego zacząć .......: a że jestem kociara i mam dwie kicie to piszę, że super ten śniezno biały przestraszony tygrys :p już go lubie

 

nie spinaj się brakami, jak założą nam panele w salonie to sie przeprowadzamy, bedziemy na kartonach i przy swieczkach a co, ale już nie mogę na d***e wysiedzieć, ale o jednym pomyśleliśmy drzwi do łazienki są jako jedyne :)

 

a lodówka, mam ten sam model, no może podobny, początek ten sam RL55 i jedno mogę już powiedzieć, pomimo że duza pojemność w litrach mało ustawna od środka, ale cała reszta ok, jesteśmy zadowoleni i dodam że dobra decyzja z tym kolorem!

 

co do okien wy pewno tez zagladacie sąsiadom, więc raz kiedys pomachaj jak się patrza i przestaną,.... chyba że, może być, że odmachaja i macie kolejnych znajomych :p, tak powaznie szukaj podobnych plis a może pełniejszych w fakturze, mniej bedzie prześwitywać, tak myśle, może sie myle, zasłonki do nich to pomyłka za dużo bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o jednym pomyśleliśmy drzwi do łazienki są jako jedyne :)

No a my wszystko na odwrót i drzwi od kibla na końcu ;)

 

 

a lodówka, mam ten sam model, no może podobny, początek ten sam RL55 i jedno mogę już powiedzieć, pomimo że duza pojemność w litrach mało ustawna od środka, ale cała reszta ok, jesteśmy zadowoleni i dodam że dobra decyzja z tym kolorem!

Lodówkę widziałam na żywca i mi się podobała a szczególnie pasuję mi duża ilość półeczek na drzwiach. Tylko nie wiem jak wasz model ale nasz ma zupełnie inne boki niż front :/ Kombinuję żeby z czasem nakleić na bok białą folię ale to się jeszcze zobaczy

 

 

co do okien wy pewno tez zagladacie sąsiadom, więc raz kiedys pomachaj jak się patrza i przestaną,.... chyba że, może być, że odmachaja i macie kolejnych znajomych :p, tak powaznie szukaj podobnych plis a może pełniejszych w fakturze, mniej bedzie prześwitywać, tak myśle, może sie myle, zasłonki do nich to pomyłka za dużo bedzie

No właśnie my nie zaglądamy bo oni nie mieszkają. Wpadają tylko na wizytację i się gapią ale najbardziej wkurza mnie stary koleś co wykańcza chatę naprzeciwko. Jak wyszłam kuso ubrana słomiankę zakładać to wylazł na balkon i się cały czas gapił dopóki się nie zasłoniłam! Jak się w kuchni przy oknie maluję to też wyłazi i się gapi. Dżizas!

A dziś się łaził cały dzień totalnie nawalony i nawet spał na balkonie ;)

Nad plisami ciągle myślę...

 

 

witam,

najpierw się przywitam :D, podczytuję Twój wątek i podglądam i na ostatnich fotkach zachwyciły mnie Twoje drzwi do sypialni. Podaj proszę co to za firma bo pewnie mi umknęło a nie chce mi się przekopywać przez wszystkie strony...

ps kicia jest fajna

Witam serdecznie :)

Drzwi są niemieckiej firmy Ringo. Link do katalogu:

http://www.bramyplusdrzwi.pl/DATA/pliki/drzwi_toledoor/ringo.pdf

Ja jestem w tych drzwiach absolutnie zakochana! Wyglądają bardzo stylowo i elegancko. Cudne są mówiąc skromnie :)

 

 

kicia piękna, boska ( kociara jestem totalna),

a co do zasłonki w drzwiach - wiesz, że nawet to ciekawie wygląda :)

Ja tez kociara straszna :) a co do zasłonki Kicia nie miała problemów żeby ją pokonać nawet jak ktoś się załatwiał czy kąpał. Lubiła sobie wejść popatrzeć ;)

 

 

korozja :) myślę, że Twój stolik pod TV idealnie pasuje do mojej ławy :D, a kotek cudny i uroczy :)

No nasza ława też nie lepsza. Metalowe coś a na to płyta k-g :D Może założymy jakiś biznes z kartonowymi meblami? ;)

 

 

Dziękuję za miłe słowa pod adresem Kici. Skoro sie tak podoba to może jeszcze jedna jej fotka :)

Edytowane przez Korozja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do lodówki to front czarne szkło reszta jaks blacha czarna, ale lodówka jest wstawiona z jednej strony koło mebli a całość złapana jest w opaskę więc nie mamy z tym problemu

 

a z sąsiadami to tak już jest, ich się w wiekszosci wypadków nie wybiera, tu gdzie mieszkamy teraz składali petycje do prezesa spółdzielni, żeby mąż nie jeździł swoim zabytkiem, bo za głośny( dodam że nie jezdzi na codzien tylko od swieta i nie w czasie ciszy nocnej tylko za dnia) całym szczesciem prezes ich wyśmiał...taka rzeczywistość

 

co do tego tajemniczego jegomościa to przegwizdane on ma na co popatrzeć a ty się bedziesz złościć :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2: fajna!

Z grzeczności nie zaprzeczę ;)

 

A gdzie to się kicia schowała tym razem :lol:

Tym razem w papierowej reklamówce :) Kicia uwielbia takie klimaty. Wystarczy zostawić otwartą torbę, położyć karton itp i ona zaraz się tam znajdzie :) Uwielbia takie schowki!

 

Jerunia! No przesłodka jest!!!! :wave:

Na żywca jeszcze słodsza. Charakterek jednak mniej słodki.

 

co do lodówki to front czarne szkło reszta jaks blacha czarna, ale lodówka jest wstawiona z jednej strony koło mebli a całość złapana jest w opaskę więc nie mamy z tym problemu

A to już wiem jaką lodówkę macie. Też o niej myślałam gdy rozwżałam opcję czarnej lodówki w kuchni :)

 

a z sąsiadami to tak już jest, ich się w wiekszosci wypadków nie wybiera, tu gdzie mieszkamy teraz składali petycje do prezesa spółdzielni, żeby mąż nie jeździł swoim zabytkiem, bo za głośny( dodam że nie jezdzi na codzien tylko od swieta i nie w czasie ciszy nocnej tylko za dnia) całym szczesciem prezes ich wyśmiał...taka rzeczywistość

No ja pierdzielę! Jakby na mnie złożyli taką petycję to bym ich chyba zniszczyła! Moim zdaniem gorsze od samochodów są wrzeszczące bez opamiętania dzieciaki. U nas chyba wszyscy mają małe dzieci więc nie powiem już co się dzieje. Na pietrze jest taka rodzinka z 2 chłopców. Oni jak wracają z dworu to od parteru ich słychać tak japy wydzierają. Nawet wielkie hałasują cieżarówki które ciągle mi jeżdżą za oknem to przy nich pikuś ;)

 

 

co do tego tajemniczego jegomościa to przegwizdane on ma na co popatrzeć a ty się bedziesz złościć :p

No wkurzam się strasznie. Ale dzięki niemu jestem bardziej zmobilizowana żeby w końcu coś na okno wybrać ;)

 

korozja myślę że pomysł na biznes jest nieziemski ;)... szkoda tylko, że te kartony takie "beeeżowe" a nie szare ;)

Zawsze można przemalować. Mi zostało trochę szarej farby. Co prawda do ścian ale może na kartonie też da rade :rotfl:

 

Ja tymczasem uziemiona w mieszkaniu czekam na przybycie lodówki. Już wam nie powiem jak M. jest szczęśliwy z faktu że w końcu będzie lodówka. I zimne pifko....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozja :D kicia śliczna :D Widzę, że zasłonki z Lidla również u Ciebie jak i u nas są absolutnym szczytem designu w drzwiach łazienkowych :lol2:

 

Ja jestem za plisami ściąganymi w górę i w dół lub białą rzymską roletą (są takie fajne w poziomie pasy jedne białe, drugie przezroczyste nie wiem czy wiesz co mam na myśli).

 

P.S. Co to za rasa tej cudnej kici? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...