Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanko nasze pierwsze - czyli kto kogo wykończy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

oj pysiaczek zdjęć z oknami gotowymi to się chyba nie doczekasz szybko :p prędzej wyskoczę przez okno niż się w końcu na coś zdecyduję ;) eh..jak ja zazdroszczę ludziom którzy wiedzą czego chcą. Mają w głowie gotową wizję i tylko dążą do jej zrealizowania.

 

Najpierw jednak muszę załatwić sprawę z tą cholerna szafką pod umywalkę a potem powalczę z oknami. Szkoda że nie mamy umywalki to bym ją sobie poprzykładała i może by się mi coś we łbie rozjaśniło no ale sklep postanowił polecieć z nami w kulki i i już ponad miesiąc jak nie ma umywalki i żadnego kontaktu :mad:

 

Się potem postaram ogarnąć to wrzucę wizualki z odbiciem lustrzanym szafki. Wypadałoby w końcu coś postanowić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pysiaczek umywalkę zamówiliśmy chyba już w czerwcu. Czas oczekiwania 21 dni a tu już minęło o wiele więcej! Jestem mega wściekła na sklep! :mad: M. do nich dzwonił i pisał maila i na razie brak odpowiedzi. Kpina! Zamówiliśmy tutaj:

http://www.apoco.pl/product-pol-17943-Umywalka-meblowa-55-cm-SELF-firmy-KROFAM-S0055.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj pysiaczek zdjęć z oknami gotowymi to się chyba nie doczekasz szybko :p prędzej wyskoczę przez okno niż się w końcu na coś zdecyduję ;) eh..jak ja zazdroszczę ludziom którzy wiedzą czego chcą. Mają w głowie gotową wizję i tylko dążą do jej zrealizowania.

tjaaaa ale ten medal też ma 2 strony. wiem doskonale czego chcę, tylko okazuje się że mam bardzo kosztowny gust. zdecydowanie nie na swoją własną kieszeń wspartą budżetem ministra finansów i pożyczkami od rodziców.

tylko jak już namierzysz to "niedostępne" cudo, weź potem ustąp i zgódź się na bardziej przystępny ersatz... no przecież wszystko wydaje się nie takie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duś - mam dokładnie tak samo. Jak już znajdę TO COŚ i wiem, że to jest TO, okazuje się, że cena jest tak rozbrajająca, że muszę tańszego zamiennika szukać - a to już nie jest takie łatwe i w efekcie końcowym i tak jestem niezadowolona i rozmyślam nad tym co mogłam mieć, gdyby było choć jedno zero więcej na koncie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi to się za to same taniochy podobają :p Dobrze wiedzieć że nie jestem sama :D niech M. sobie to poczyta i nie myśli że tylko mi się podoba to co najdroższe ;) ja już się nawet tłumaczyć zaczynam przed ludźmi że u nas tak w rozsypce jeszcze przeze mnie bo M. to by poszedł kupił pierwsze lepsze i wsio a to ja ciągle wymyślam ;) tylko wiecie żebym to ja jeszcze się godziła na tymczasowe tanie rozwiązania ale ja nie! Od razu ma być pięknie i idealnie!

Jak mi tata M. zasugerował na okna na razie zwykłe rolety to prawie zawału dostałam a on ie mógł zrozumieć czemu ;)

 

Dziewczyny a możecie mnie oświecić jaka może być maksymalna szerokość rolety rzymskiej? Bo ja tu się głowię a tu się może okazać że nie zrobią mi takiej na 3,5 m więc co sie będę napalać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozja u nas w salonie właśnie chyba 3,5 ma być rzymska...kiedyś kiedyś bo drogo ;) W sklepach otrzymałam te same opinie, uszyją ale pręciki wkładane w materiał są plastikowe i po roku mogą się wypaczać (no może trochę więcej jak rok nie wiem), wtedy trzeba iść do sklepu kupić plastikowe patyki, stare wyrzucić wsadzić nowe i czekać aż się znowu wykrzywi :rolleyes: ale wiesz może się wcale nie wykrzywi? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Korozja teraz zaczęłam intensywnie myśleć i chyba nie ma sensu robić takiej ogromnej rolety ;) Lepiej podziel to na 2 lub 3 ( nie wiem ile tam podziałów jest), jak dobrze uszyte to nie będzie widać że są oddzielnie(a i pręty się nie wypaczą) no i podwinąć można jedną część a drugą nie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny sprzedajcie mi jakiś skuteczny patent na mycie paneli! Właśnie umyłam podłogę w całym mieszkaniu i jestem wykończona, spocona i mega wkur...! :mad:Jestem bliska żeby zerwać wszystkie panele i wywalić w cholerę! Nie mam siły do tej durnej podłogi.

Mamy specjalny mop płaski z mikrofibry do mycia na sucho i na mokro. Zresztą producent zaleca myć te panele na sucho a tylko czasem na mokro. Otóż mycie na sucho nie daje zupełnie nic. Mycie na mokro też nie lepiej. Mop ledwo zmywa cokolwiek. Brud zamiast przywierać do mikrofibry jest gdzieś obok i się roznosi więc co 3 deseczki trzeba ściągać końcówkę, wypłukać, nałożyć i zabawa od nowa. Oczywiście panele trzeba wytrzeć do sucha więc po przejechaniu tym durnym mopem muszę na kolanach cm po cm wycierać szmatą. A że mopa nie da się ręcznie dobrze wycisnąć podłoga zostaje mokra dosyć skutkiem czego na wytarcie jej do sucha zużyłam 2 szmaty i 2 koszulki. Masakra. Tyle się namęczyłam a i tak w wielu miejscach są smugi. Czytałam na jakimś wątku o super mopie do którego jest wiadro że się naciska pedał i się wyciska prawie do sucha. Taka przyjemność kosztuje prawie 4 stówy! Mój kosztował 50 zika a jest do du.. więc nie wiem czy warto aż tyle dopłacać za coś co będzie tylko troszkę lepsze.

Weźcie pliska coś doradźcie bo następnego mycia paneli nie przeżyje :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja myję panele na kolanach bawełnianą szmatką, którą mocno wykręcam - wtedy nie pozostawia żadnych smug czy mazów. Dodam tylko, że mieszkanie mam nieduże. Nie wiem co to będzie, jak się przeprowadzimy, bo tam już trochę tej powierzchni będzie, więc trzeba będzie wymyślić nowy patent (albo wyczytać o nim u Ciebie) :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...