Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanko nasze pierwsze - czyli kto kogo wykończy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Korozjo jakieś fotki by się przydały ;) proszę się tu nie wykręcać ;)

 

ja też się zastanawiam co na okna u mnie w salonie... i szukam jakiś zasłon i firan - z bawełny albo lnu... ale jakoś nie ma takich zwykłych ;) chyba że prześcieradło powieszę ;)

 

pysiaczek pozwolę sobie tu (Korozjo droga nie gniewaj się :)) bardzo ładne prezentuje się Twoje mieszkanko :), bardzo, bardzo się mnie podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziefczęta coż ja wam mogę pokazać jak nic się u nas nie zmieniło. Kasy na nic nie ma. Póki co zarabiamy chyba tylko na rachunki. Kredyt, prąd, woda, tv, internet itp. i tak w kółko:mad: A ja dziś jeszcze wlazłam do sklepu z torebkami :bash: i butami :bash: no i kurde się zakochałam. A że moje dwie miłości kosztowne som będę musiała chyba coś poświęcić :p np firanki ;)

 

 

Co do drzwi....mają być w środe skończone :D :rotfl: mam nadzieję....

 

Aha planuję przemalować przedpokój na ciemniejszy szary. Sama. Zostało mi białej farby trochę. Jakiś barwnik tylko kupię i wałek i jazda. M . pokręcił trochę głową ale się zgodził jakby co ;)

 

Lokorun no coś Ty nie gniewam sie :)

 

Skoro mnie męczycie o zdjęcia to wam pokaże moje inspiracje okienne. Tylko je wyszperam z kompa. Proszę i parę minutek :)

Edytowane przez Korozja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeszcze nie wiem ;p chciałabym jedną ścianę z takimi głupawymi plakatami jak te teletubisie. Zajebiście mnie to rozbawiło i mi sie podoba. A pistolet to już w klimacie M. on jest fanem Rammstein i chciałabym żeby w mieszkanku było widać czastkę jego bo póki co widać tylko moją ;)

Ale pistolet bym widziała na ścianie między salonem a kuchnią. Ktoś do nas przyjdzie i od razu lufa wycelowana w niego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się ten pistolet kojarzy brzydko :p

ale w ogóle, plakatom mówię tak. szukam czegoś efektownego do mojego gabineciku i przedpokoju choć w tym 1 pewnie wyląduje prędzej grafika, która póki co stoi w salonie (tam bym chciała coś bardziej kolorowego, raczej obraz, a grafika to prezent od serdecznego kumpla, wiec muszę jej dobre miejsce znaleźć :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakorun bardzo Ci dziękuję :)

Zaraz sobie odszukam Twój wątek bo nie wiem czemu, ale chyba mnie tam jeszcze nie było :p

 

Korozjo patrzyłam wczoraj na firanki z castoramie i żaden gładki woal nie rzucił mi się w oczy tylko jakieś wzorzyste. Może jutro zajedziemy do LM :) Na Jagiellońskiej jest chyba sklep Wisan z firanami :yes: Ale ceny chyba spore ;) Faktycznie lepiej może pomyśleć o jakichś bardziej komunistycznych sklepikach ;)

 

Powiesiliśmy zasłony w salonie i jakoś łyso, dlatego myślę o tych firankach, a na dodatek teraz słońce niżej chodzi a my mamy salon od południa i dziś strasznie raziło. Więc pomyślałam nawet o roletach (rzymskich?) ale jakoś mi się to nie widzi z tymi moimi zasłonami? :D

 

Plakaty są bardzo ciekawe nie powiem. Ciekawa jestem jak się będą prezentować na ścianach :)

A dużo ciemniejszy planujesz przedpokój?

Edytowane przez pysiaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

galeria u nas pewnie jakaś na pewno powstanie tylko nie wiem kiedy. Pomijając już kwestie finansowe czasu trochę brak. A tu zaraz święta, szaleństwo przedświątecznie. Porządki, gotowanie, latanie za ozdóbkami bo nic nie mamy jeszcze :oops: A że ja wybredna jestem to pewnie trochę się nalatam za duperelami :)

 

pysiaczek w komunistycznych sklepach jest na pewno taniej. Może obsługa nie tak profesjonalna czy wystrój nieładny ale przynajmniej więcej pieniędzy zostanie w portfelu :)

 

Roleta rzymska z zasłonami nie jest taka zła jak się odpowiednio dobierze wszystko :) Na poprzedniej stronie gdzie są moje inspiracje są takie połączenie i wygląda bardzo ładnie. Też o tym myślałam tylko cena mnie trochę zabiła. Ale w komunistycznym sklepie może by uszyli taniej....;)

Wspominałam Ci o tym sklepie obok Kaskady z zasłonami. Przechodziłam wczoraj i piękne tkaniny widziałam. Jak w końcu uda mi się tam wejść to podzielę się informacjami. Może uda się po kryjomcu jakieś fotosy zrobić ;)

 

Ja w ogóle to poważnie się znowu zastanawiam czy na zimę robić zasłony i firany. Zaczyna się sezon grzewczy. My w sumie już grzejemy bo zimno strasznie. I tu jest problem bo zasłony z firanami będą zasłaniać grzejnik, tym samym będą zatrzymywać trochę ciepła. Miałam kiedyś zajęcia o stratach ciepła w mieszkaniu więc padło mi w tej kwesti na głowę. Lepiej jak grzejnik jest osłonięty i ciepło się swobodnie rozchodzi.

 

Poza tym planuję świąteczne ozdóbki na parapetach poustawiać i nie będą one tak widoczne za firanami. Hm... ja to mam problemy ;)

 

Pomyślałam o zwykłych roletach ale kurde okna mi tak parują, i jest tyle wilgoci na nich już teraz że z roletami będzie jeszcze gorzej.

 

 

Co do przedpokoju to na pewno chcę ciemniejszy ale nie za bardzo. Żeby się taka jaskinia nie zrobiła.

Pozwolę sobie tu zacytować Nemi ;):

 

"Korozja z wzornika NCS ciemniejsza od "szarej myszy" jest 2500-N oraz 3000-N. Obie całkiem, całkiem. A jak jesteś odważna to 5000-N lub 5500-N (ciemne, ale może w dobrze doświetlonym przedpokoju będzie fajnie). Tę ostatnią mam w pokoju i w zestawieniu z białym jest super. "

 

Będę musiała się przyjrzeć szarościom i może coś z tego wybiorę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy drzwi ukończone!! :wave:

 

DSC01449.JPG

 

DSC01450.JPG

(Na razie tylko jakość komórkowa:oops:)

 

Tak się cieszę. Może uda się też załatwić do łazienki...

 

W tym miejscu muszę jednak pomarudzić na mojego M. który miał zająć się tą szparą nad drzwiami. Chciałam żeby było to skończone przed montażem opaski drzwiowej ale M. tego nie zrobił więc teraz będzie trudniej to zrobić żeby drzwi nie uszkodzić.

I niech sobie tu poczyta że na niego marudzę i niech mu będzie głupio a co ;)

Edytowane przez Korozja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozja jak się udało z tymi drzwiami? Dorwaliście faceta?

 

Ja póki co zawiesiłam firanki bawełniane, słabo przeźroczyste, ale to lepiej bo teraz słońce tak nisko chodzi, że już nas raziło ;) Myślę, że na zimę tak wystarczy a na wiosnę pomyślę o czymś nowym. Tym bardziej, że jakoś teraz dni krótsze i po pracy nie chce mi się już po żadnych sklepach chodzić :D

U nas ciepło, w zasadzie nie grzejemy wcale, więc myślę jakoś to będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super!

Super to są cudeńka które tworzysz. Nie myśl że nie widziałam w Twoim wątku ;) jutro jak ogarnę cały Twój wątek bardziej to zostawię ślad po sobie że byłam, widziałam i będę podglądać :)

pysiaczek ależ Ty masz cudowną tą ścianę w cegle!!!! :jawdrop::jawdrop::jawdrop: no nie mogę przestać się na nią gapić. Chcę taką samą! :razz: Już mi się szybko spowiadać co to za cegła, gdzie kupowana, ile was ta przyjemność kosztowała (jeśli można wiedzieć)

Szafka pod tv tez super. Bardzo by mi taka posowała ;) I ta szafka z lampą w salonie tyż piękna. I ściany szare superowe. Bardzo mi się podoba Twoje mieszkanie :)

Ach i weź mi powiedz gdzie kupowałaś te warzywka co masz w kuchni na parapecie? Ja też o takim czymś myślałam. Póki co zaopatrzyłam się na razie w dynię :D

No i poka poka firanki bawełniane ;)

 

Co do drzwi to udało się dorwać faceta. Coś tam tłumaczył że go w kraju nie było i takie tam. Dziś przyszedł to sobie nawet pożartowaliśmy. Ja tam zawistna osoba nie jestem :) pytałam go o drzwi do łazienki takie same tylko 70. Ma mi zrobić wycenę. Zobaczymy. Rodzice M. są skłonni nas wesprzeć finansowo jeśli chodzi o zakup drzwi. Bo się niekomfortowo u nas czują z tą zasłonką :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozjo jak to miło ze strony rodziców M. z tymi drzwiami :D

Każdy sposób na drzwi jest dobry :lol2:

 

Aniu cegła u nas to płytki od polecanego tu na FM sprzedawcy z allegro - elkaminodom http://allegro.pl/stara-cegla-skalna-plytki-ceglane-scienne-i1839600441.html

Szafka pod tv to oczywiście Ikea ;) Ta szara szafeczka jest z TkMaxxa natomiast. Cieszę się, że tak Ci się u nas podoba :D

 

Warzywka tzn. te dynie ozdobne w końcu udało mi się dorwać na takim straganie z warzywami na rogu Mickiewicza i Lelewela - tam jest taki sam Społem i przed nim pani na straganie miała takie miniaturki :) Ale powiem Ci lepszą rzecz :lol2: Kiedyś będąc w piątek wieczorem w Realu w Sterze to przed Realem na wysokości mniej więcej tego stoiska z pięknymi rzeczami do domu stał stragan z warzywami i też mieli tam takie dyńki! 1,99zł sztuka :)

 

duś dziękuję bardzo miłe to co piszesz :oops: :)

 

Założę dziś swój wątek bo kilka osób ma do mnie jakieś pytania jak się okazuje a ja już nie chcę zaśmiecać tak wszystkim po kolei wątków :oops: Nie sądziłam, że tak to się rozwinie i taka mała galeria w podpisie nie wystarczy :oops: Ale z drugiej strony jakże mi niezmiernie miło :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...