Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanko nasze pierwsze - czyli kto kogo wykończy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

kanka dzięki za życzenia :)

 

ania_zet sprawę z drzwiami przejmuje M. Ja nie mam na to ani czasu ani chęci. Stolarze z którymi gadałam nie zrobią mi takich samych drzwi a podobnych za kupę kasy ja nie chcę. Tych z Porty jeszcze nie widzieliśmy. Poza tym zaczęliśmy zastanawiać się nad sprzedażą mieszkania. Ja jestem zdecydowana, facet pomału do tej decyzji dojrzewa ale chyba w głębi duszy wie, że trzeba. Póki co na kilka m-cy znikam z kraju. Mam nadzieję że M. się z drzwiami ogarnie sam:lol2: teraz to mi już jest tak wszystko jedno że nawet może sobie różowe kupić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Odkopuje wątek. Może przypadkiem ktoś tu zajrzy i będzie w stanie mi pomóc :)

 

Sprawa nr 1. Poszukuję stolik kawowy okrągły.

Marzy mi się czarny, metalowy (drewniany lub mdf ewentualnie), z rantem. Najlepiej jakby góra była taka lekko chropowata. Biorę pod uwagę również inny kolor, ale musi być ciemny. Obszukałam cały net i kurcze lipa. Jak jest fajny kształt to kolor nie ten, jak kolor fajny to kształt taki se. Albo cena z kosmosu ;/ Pokażę co mi po głowie chodzi

 

Ten jest doskonały (mimo że nie czarny ;)) CUDO!

2.jpg

 

f5873b650e69cbfbec117dd61a2c8bf438.jpg

 

18551_kn9nfnj2.jpg

 

Chciałabym stolik okrągły ale nie wykluczam innego kształtu.

6-cozy-chic-living-room.jpg

 

Myślałam nawet żeby kupić ten z Ikei ale skrócić go o ten blat na górze :rotfl:W oryginale jest za wysoki. Wolę coś niższego, bardziej przysadzistego.

2237.JPG

Edytowane przez Korozja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa nr 2. Stół i krzesła.

Tak kombinuje żeby nogi były metalowe, ciemne nawiązujące do stolika kawowego. Blat drewniany nawiązujący do paneli. Z drugiej strony ostatnio strasznie podobaja mi się stoły czarne. No może nie takie czarne ja węgiel ale taki czarny spłowiały. Tylk,o że mam ciemne zasłony a stół będzie stał przy oknie i nie wiem czy to za dużo szczęścia na raz. Poza tym ciemny stół z jasnymi zasłonami np błękitnymi. Czy nie będzie przy nich za ciężko wyglądał.

Kolejna sprawa. Stół stoi w pobliżu stolika kawowego. Chciałabym żeby to razem spójnie wyglądało. Dlatego myślę, że okrągły stolik obok prostokątnego stołu to lepszy pomysł niż 2 prostokąty obok siebie.

 

Chciałabym stół rozkładany i tu ogromny problem. Większość tego co mi się podoba jest albo nierozkładana albo się rozkłada ale przez środek idzie "krecha" ;/ Odpadają stoły szklane, masywne. Kiedyś chciała minimal ale już mi się odwidziało. Za ciężki jak na mój salon. Poza tym wszyscy go mają ;)

 

Pokażę co mi się podoba

[ATTACH=CONFIG]333331[/ATTACH]

 

stolik_bialy.jpg

 

01.jpg

biala-kuchnia-z-pasiastymi-krzeslami,main.jpg

stoacute1420_zps55bb02c2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa nr 3. Krzesła.

I tu mega zagwostka. Jak znaleźć coś fajnego, oryginalnego (w sensie wyglądu, nie zależy mi na oryginalności samego produktu, może być podróbka ;)) nie bankrutując? :mad:

Niesamowicie podobają mi się krzesła jak i zresztą cały apartament w domu Pietrowskiego z "Sex w wielkim mieście" :D

 

12.jpg

 

12b.jpg

 

Wspaniałości. Ten sezon mi się nie podoba i oglądam go tylko ze względu na te wnętrza. Są niesamowite. A ta czarna, matowa kuchnia.....:rolleyes:

Może jedyne co bym zmieniła to obicie na krzesłach pod tyłek żeby za twardo nie było ;)

 

To tak z grubsza najważniejsze sprawy :) Jeżeli jakaś zbłąkana dusza tu zajrzy i będzie w stanie mi pomóc będę ogromnie wdzięczna! Od przeglądania internetu już oczopląsu dostaje więc każda, nawet najmniejsza pomoc jest dla mnie bardzo cenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec wisienka na torcie.

c1af686bb44e276320dad3312e3f3407.jpg

Podoba mi się wszystko! No może krzesła bym wymieniła na inne bo te mi już się znudziły (są wszędzie) co nie zmienia faktu że pasują ;)

Gdzieś miałam więcej fotek tego pięknego wnętrza ale zaginęły w akcji.

Zastanawiam się co do za lampa. Chce taka do siebie. Prosta, neutralna, elegancka.

Na lampach to ja się nie znam wgl. Nie mam żadnej w mieszkaniu bo zupełnie brak mi pomysłu jak to ugryźć. Nie wiem co do siebie będzie najlepiej pasować. Mam kuchnię otwartą na salon więc obie lampy muszą współgrać. W przedpokoju to myślałam o jakiś białych, prostych reflektorkach.

W sypialni mogę poszaleć bo to odrębne pomieszczenie, najczęściej zamknięte. Lubię prostotę i wygodę. Żadnych kryształków i innych pierdół.

Z jednej strony chciałabym coś co nie rzuca sie w oczy bo to nie lampa ma być główną ozdobą mieszkania. Z drugiej zaś strony często podobaja mi sie wnętrza czarnymi, industrialnymi lampami. Hm.... sama nie wiem czego chcę :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Oooo a jednak ktoś tu zagląda ;) nice....

Dumam jakie fotki wybrać do galerii. A trochę tego jest :)

 

Ostatnio też na tapecie...tapeta ;) Po zawieszeniu zasłon wielka, goła ściana w salonie przytłacza pustką. Mój ideał:

z15847795Q,Mieszkanie-dla-singla---65-m-kw---proj--KASIA-ORWA.jpg

http://www.domosfera.pl/wnetrza/1,94387,15847010,Nowoczesne_i_surowe_mieszkanie_w_Poznaniu_CC_____CONCRETE.html

Tapeta "Perspektywa" by Kasia Orwat. Doskonała!!!! tyle, że ma 7 m moja ściana 4m :bash: Czekam na odp w sprawie ceny:sick:

Całe mieszkanie zaprojektowane przez Kasię dla mnie cudne!

 

Kilka wnętrz, które mnie ostatnio zachwyciły:

 

10422248_344274229102616_2137742386358674113_n.jpg

 

1394959174-559.jpg

 

(Chcę mieć stół w kolorze podłogi. Taki szarobury)

 

Moscowapartment-2.jpg

 

Moscowapartment-8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...