Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DELICJA czyli nasz mały domek (nie)WIELKIM kosztem


Recommended Posts

Wszystkim zainteresowanym lub mniej podaję do wiadomości że dziś skorzystaliśmy z profesjonalnej pomocy doradcy finansowego, który co prawda Ameryki przed nami nie odkrył, ale malutkie kruczki zna więc może się uda. znowu na tapecie 2 banki.teraz tylko ze 2 tygodnie czekania....

jestem dobrej myśli ale słyszałam też prognozy pogody na mroźny listopad, nawet do -30st więc z budowania chyba nic nie wyjdzie...a zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 206
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Fatum cd

Bank nr 4 ING kredyt w zł- odmowa bo mamy konieczność przeprowadzania prac archeologicznych w wykopach

A niech im wszystkim się...cofa wczorajszy obiad

Wczoraj dostaliśmy info że bank nr 3 który odmówił nam w euro (PKO) może dać nam w zł ale nasza radośc trwała tylko 10min, do momentu przeczytania umowy...

rata1230zł nie różowo dla nas.decyzja ważna m-c, jeszcze powęszymy gdzie indziej

Może wykombinujemy z dopłatą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc wczoraj zaczęły się kombinacje o kredyt z dopłatą czyli rodzina na swoim (w skrócie RnS)

Odwiedziliśmy 3 banki: Alior, Millenium i Pekao i do wszystkich będziemy skłądać wnioski o RnS. może któryś się zlituje

dodatkowo pan doradca zaproponował złożyć do Polbanku o euro i tak też zrobimy. musimy tylko czekać kilka dni za zaświadczeniami o zarobkach. chociaż po wczorajszej rozmowie z naszym znajomym panem bankowcem, zdecydowaliśmy nie wnioskować już o kredyt w euro bo się nie opłaca (spread i kwestia przeliczenia po wejściu do strefy euro) no ale to będzie awaryjna furtka

i jeszcze jedna sprawa która spowodowała lekkie posunięcie działań budowlanych. z uwagi na to iż musimy przeprowadzać badania archeologiczne w wykopie(wymóg WZ), 1 bank nie udzielił nam kredytu. żeby sytuacja się nie powtórzyła postanowiliśmy przeprowadzić te badania. mamy na nie pozwolenie i mamy umowę z pracownią archeologiczną. musimy zdjąć humus w obecności pani archeolog i będzie załatwione. tak więc akcja odbędzie się w czwartek o 15. uszczupli to nasz portfel o co najmniej 700zł, miało iść z kredytu ale kredytu nie ma więc trzeba kupić mniejsze znicze na 1.11, nagotować barszczu na 3 dni i poszukać jeszcze innych oszczędności

tymczasem zagłębiam się w Waszych dziennikach... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witeczka!

 

Smutne wieści u Ciebie, ale nie poddawajcie się. Trzeba walczyć o swoje marzenia do końca.

My też kiedyś mieliśmy problem z uzyskaniem kredytu na obecne mieszkanie nikt w mieście nie chciał nam go udzielić. Ale nie poddaliśmy się tylko zaczeliśmy szukać banków na peryferiach, czytaj w małych, maleńkich miasteczkach. i się udało. Kilku współkredytobiorców i żyrant na dokładkę ale dali. W takich bankach łatwiej uzyskać kredyt no bo ilu mogą oni mieć klientów, a to przecież tez się dla nich liczy. Mają więc łagodniejsze wymagania. Nie dawajcie się może jeszcze poszukajcie.

Pozdrawiam i trzymam kciuki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również stawiam dom "DELICJA" i jestem na etapie końcowym załatwiania spraw papierkowych - pozwolenie na budowę. Mam do Ciebie pytanie netko55, czy nie myślałaś o Doradcy Finansowym np: Open Fi..... lub z innej firmy, przecież to Oni załatwiają kredyt tobie i przedstawiają ofert z różnych banków. Doradca jest bez płatny - dostaje On prowizję z banku za swoja pracę. Osobiście ja tak będę korzystać z takiej usługi, na początku grudnia będę miała dziennik budowy i wtedy od razu składam jemu wszystkie potrzebne dokumenty i to on już składa mi w odpowiednim banku, tam gdzie ma najlepsze wejścia i dobry kredyt dla klienta. I wtedy wszyscy są zadowoleni - :) . Pozdrawiam - Miniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lili07 dzięki za słowa otuchy. ja nie odpuszczę...bez obawy

Miniu-P witaj.fajnie że się odezwałaś skoro tez budujesz Delicję :) ale widzę że nie czytałaś dokładnie mojego dziennika bo w poście nr 21 jest oficjalna informacja o dorady finansowym.dodam że to nie pierwszy. u pierwszego byliśmy na rozmowie, mieliśmy dostać propozycje na maila i pani nas olała, więc my ją też. ale dla trochę rozgarniętych osób to żaden problem staranie sie o kredyt, dla mnie też nie. zanim poszliśmy do 1 czy 2 doradcy ja już byłam obeznana w ofertach banków, wiedziałam jaki udziela jakich warunków i jak wyglądają opłaty okołokredytowe. no i doradaca niczym nowym mnie nie zaskoczył.zawsze znajdował te banki które ja.

Więc widzisz Miniu że to nie do końca tak że wszyscy są zadowoleni...

w przyszłym tygodniu składamy sami, bez pośrednika

 

i jeszcze prośba o wpisywanie się w komentarzach a nie w dzienniku lili07 i Miniu-PL ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz o postępach budowlanych

wczoraj na 15 zamówiona była koparka, niestety w drodze do nas się popsuła-akcja odwołana. pan obiecał że na dziś naprawią koparkę. dziś na 14. zajechałam na działkę, po 10 min zjawił się pan ale nie koparką a fadromą ze spychem z przodu. trochę się zdziwiłam ale pan wytłumaczył że go przysłali bo nie naprawili koparki. mogli cholera zadzwonic i tak powiedzieć a nie w ciemno mi kogoś przysyłać. oczywiście jak zaczął pan zbierać humus to po 15 min stwierdził że będzie ciężko, zakopywał się i nie mógł zebrać wszystkiego bo humusu ze 60cm i końca nie widać. ale że pani archeolog czekała a my jeszcze bardziej na zaświadczenie od niej o przeprowadzonych badaniach (niezbędne do kredytu) to kazaliśmy dalej panu spychaczowi próbować. nie dał rady zrobić do końca, bo humusu dużo, teren bardzo grząski i potrzebna jest koparka. uszczuplił nasz portfel o 350zł a humus i tak do dokończenia. ale jestem zła :mad:

koparkę zamówimy dopiero jak będą kopane fundamenty, żeby było za 1 razem wszystko, czyli nie wiadomo czy w tym roku...:confused:

 

początek ściągania, końca nie mam bo rozładował się aparat :bash:

DSC05473-1..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Postępy budowlane u nas żadne. Ale znowu kilka kroków w kierunku kredytu. W tym tygodniu złożyliśmy 3 wnioski: w Millenium, Alior i Pekao-wszystkie z dopłatą rodzina na swoim. no i czekamy.wstępne odpowiedzi mają być w przyszłym tygodniu

czytaczy zainteresowanych rozprawianiem o kredytach zapraszam do dyskusji w komentarzach

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YES YES YES!!! DOSTALIŚMY KREDYT! :wave: a w zasadzie pozytywną decyzję o przyznaniu kredytu

Nareszcie! po dobrych 3m-cach starań.... ale nam się gęby śmieją :D i do tego super warunki, mało opłat okołobankowych i niskie więc dla kredytu z dopłatą "Rodzina na swoim" polecam bank Pekao SA.

ale jest tez druga gorsza wiadomość-mianowicie zaczynamy na wiosnę bo teraz nasz murarz nie da rady bo musi kończyć inną budowę, ale ma to też swój plus-zaoszczędzimy 700zł na ubezpieczeniu przejściowym do czasu wpisania księgi. nie spieszy nam sie już więc możemy poczekać za uprawomocnieniem wpisu do hipoteki.

1 problem budowlany za nami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Muszę podnieść mój dziennik z czeluści :) aura za oknem nie pozwala na pierwsze kroki budowlane co innego u tych którzy już mają dach nad głową. nam do tego daleko, ale...

wczoraj podpisaliśmy umowę z bankiem :wave: nie ma się z czego cieszyć bo jesteśmy zaślubieni na 30lat ale cieszymy się że już napewno będą pieniądze na NASZ DOM i nikt nas nie odwiedzie od jego wybudowania :D

czekamy na szybkie odejście zimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...

Witam!

Ostatni wpis rok temu! :D ale budowa nie ruszyła więc nic nie przegapiliście. Poczyniłam kolejny zakup-zlewozmywak granitowy do kuchni http://allegro.pl/zlew-zlewozmywak-granitowy-gamma-zug-7203-piaskowy-i1398937716.html oczywiście w dobrej cenie tak jak lubię :) juz go wywiozłam do przechowalni i nawet zapomniałam zrobić zdjęcia.

Wczoraj, po ocenie stanu chodników i trawników na osiedlu, stwierdziłam że może by zacząć robić fundamenty bo przecież jest w plusie, jednak wizyta na naszej działce skutecznie mnie od tego odwiodła. Szkoda że nie miałam aparatu. Tam chyba inna strefa klimatyczna panuje. W mokry śnieg wpadałam za kostki a w naszej dziurze nadal lodowisko tylko już takie niepewne :D ziemia jeszcze zamrznięta....

...ale nie tracimy czasu na głupoty tylko intensywnie się szkolimy, liczymy, projektujemy, rysujemy.

Instalacja DGP do kominka zaprojektowana w najmniejszym szczególe, policzona, wykonawcy są-ręce które piszą+ręce które siedzą obok na tapczanie :D:D:D

Obudowa kominka zaprojektowana (będzie ciepła!), policzona, szczegóły techniczne w trakcie ustalania.wykonawca jw lub nasz murarz-się okaże czy nas stać :)

Ceny materiałów znane-na dzień wczorajszy-poszły w górę od października..

a ja już tuptam w miejscu żeby machina ruszyła ;)

PRZEGOŃCIE TĘ ZIMĘ!!! :rotfl:

tu niestaranne efekty zimowej nudy:

http://images40.fotosik.pl/514/f10eca308f2e5d54.png

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...