Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DELICJA czyli nasz mały domek (nie)WIELKIM kosztem


Recommended Posts

środa, 17 kwietnia

Dawno nie relacjonowałam co się u nas dzieje...zimą nie było co, chociaż w salonie zmianą dodatków na zielony próbowałam przywołać wiosnę :yes: Udało się ale zdecydowanie za późno ;) Nie mniej od prawie 2 tygodni walczymy codziennie na zewnątrz. Lista zadań ogrodowych na ten rok jest bardzo długa. Dużo jest ciężkich robót budowlanych i od takich zaczęliśmy, chociaż w międzyczasie nie zapomniałam o przycinaniu roślin, nawożeniu i małej rewitalizacji warzywnika. Bardzo mnie cieszy że wyrosły tulipany, krokusy i narcyzy które sadziłam jesienią, a jeszcze bardziej że wszystkie inne rośliny przetrwały zimę :D

Czas ma zdjęcia...

Pierwsza robota budowlana w tym sezonie-chodniki-żebyśmy mogli dojść suchą stopą do garażu i po drewno

marzec-na drugi dzień spadło z 30cm śniegu

marzec.jpg

dzisiaj-w tle i wokół sodoma i gomora w związku z kolejną robotą

kwiecień.jpg

A to mój warzywnik-posianne:bób, groszek, marchew, cebula, sałata, rzodkiewka, szczypiorek , koper i kalarepa. A te zmiany to deski oddzielające ścieżkę i kamyki na niej

warz.jpg

Wczoraj majster zaczął nam robić podbitkę

w trakcie

DSCF4776.jpg

i dziś po zakończeniu (tej strony)

DSCF4788.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 6 months później...

wtorek, 5 listopad

Ponad pół roku nie zaglądałam do dziennika ani na forum...wstyd:oops:

Dużo się działo na ogrodzie przez ten czas, choć nie tyle ile było zaplanowane :)

Kilka letnich zdjęć...

Kwietnik pomiędzy chodnikami zrobionymi wiosną(lipiec)

lipiec.jpg

Nasz dom majową nocą

maj.jpg

i w lipcowy dzień

lip.jpg

Edytowane przez netka55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W październiku zaczęliśmy stawiać ogrodzenie z ostatniej strony posesji. Sporo tego bo 60m. W części jest to płot betonowy postawiony przez firmę, a nam pozostaje zrobienie 33metrów ogrodzenia z siatki. Tu początek-zalane słupki. Widać też miejsce parkingowe które robiliśmy latem

płot.jpg

Inwestycja nadal w toku, ponieważ sporo czasu zajęło nam przemeblowanie w domu w 3 pokojach i malowanie w jednym z nich.

Jeszcze wrześniowe widoki:

wrz.jpg

Moja dekoracja przy drzwiach

wrz1.jpg

Koniec fotorelacji, :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 month później...

niedziela, 26 styczeń 2014

Dziś naszło mnie na wspomnienia i przeczytałam cały mój dziennik...

Jak wspominałam jesienią prócz ogrodzenia na zewnątrz działo się też co nie co wewnątrz domu.W salonie i pokoju syna nastąpiło przemeblowanie a mały pokój przeszedł totalną metamorfozę bo był nijaki. Zmieniliśmy panele, pomalowaliśmy ściany, nowe meble, lampa, teraz jest świeżo i schludnie

DSCF8146.jpg

W lutym kolejna metamorfoza, tym razem w sypialni, potrzebuję większą szafę(przesuwną, do zabudowy, od podłogi do sufitu), a w związku z tym że będzie w innym miejscu niż stara trzeba będzie dziurki zaszpachlować, pomalować i położyć tapetę na innej ścianie niż jest. Nie jest to wynikiem błędnych decyzji przy budowie i urządzaniu, ja po prostu lubię takie "akcje", lubię jak się coś dzieje, a że na ogrodzie póki co nie mogę się wyżyć to trzeba dać upust energii w domu :)

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Gratuluję chałupki!Bardzo ładnie się urządziliście, aż się rozmarzyłam. My również rozważamy budowę małego domku ok.90m bo mamy działkę. Gdybym chciała kupić mieszkanie w Łomiankach to musielibyśmy wziąć kredytu ok.400tys. także odpada.Realnie możemy się zadłużyć do 230 tys. z MDM. Jestem tylko ciekawa czy w tej sumie już zamieszkamy w domku tak jak wy. Pozdrawiam! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...