Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DELICJA czyli nasz mały domek (nie)WIELKIM kosztem


Recommended Posts

Dzisiaj jest dzień dobrych wiadomości! :wiggle:

Pierwsza to taka że dziś zadzwonił murarz i na sobotę mamy zamawiać materiał, czyli od poniedziałku zaczynają stawiać ściany! Nareszcie! :D

Druga to taka że kupiliśmy dzisiaj supertanio upatrzony przez nas od dawna odkurzacz do nowego domu

A trzecia-nie wiem czy dobra- dziś rozpoczęłam poszukiwania odpowiednich oprawek i poszły nadzwyczaj dobrze więc za max. 2 tyg zostaję okularnicą! :lol2: starość nie radość...

Czwarta- dostaliśmy drugą transzę kredytu :)

A bardziej w temacie budowlanym to dzisiaj zdążyliśmy rozsypać 3 taczki kamienia i podlać prawie wszystkie rośliny... no i przegonił nas deszcz. Zdjęć brak.

Tyle na dziś :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piątek i sobota minęły jak zwykle na pracach na działce. Skupiliśmy się na działaniach ogrodowych czyli "tuje i spółka ciąg dalszy" :D Naszukałam się i nawoziłam dużych kamieni a efekt jest taki:

DSC07652.jpg

Oczywiście jeszcze nie skończone.

W sobotę rano przyjechał transport materiałów i odbyła się rozmowa z murarzem i okazało się że przyjdzie w poniedziałek....ale przyszły :mad: bez komentarza...

A tak mój syn mógłby reklamować suporeks :D

DSC07631.jpg

:bye:

Edytowane przez netka55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu stagnacja na działce. W poniedziałek doszła jedna roślina na naszej rabacie-jałowiec+ codzienne podlewanie-tyle się działo.

DSC07658.jpg

Niestety wszystkie tuje przemarzły, zrobiły się żółto-brązowe. Ale ponoć odżyją trzeba czekać.

Pocieszające jest to że w poniedziałek wchodzą murarze i zaczynamy mury :lol2:

Edytowane przez netka55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:welcome:

No i wystartowaliśmy ze ścianami! :wave:

Po 15 widok był taki:

DSC07764.jpg

Domurowane są 2 warstwy bloczków na tarasie

A to dziura na okno tarasowe z widokiem

http://images40.fotosik.pl/850/8fb942d3004db95cgen.jpg

Wstępnie umówiliśmy się z dekarzem na 6 czerwca, a zła wiadomość jest taka że nie mają suporeksu w naszym składzie :wtf: zakup gdzie indziej nie wchodzi w grę bo nie będziemy przepłacać, wszędzie sztuka kosztuje o 2zł więcej niż my płacimy, a na kilku paletach to jest spora suma

Edytowane przez netka55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 maja, wtorek

Wszystko skończyło się szczęśliwie bo suporeks i reszta materiałów dojechała :)

Dzisiejszy widok:

http://images46.fotosik.pl/818/4362ddf5c8936e2fgen.jpg

Dla właścicieli Delicji i innych spostrzegawczych ;) informuję że wyłapałam błąd w postaci braku okna w pom.gosp, jest 1 suporeks za dużo. Jutro będzie wycięte.

A to widok od strony ogrodu:

http://images47.fotosik.pl/871/e1538a05b461f97agen.jpg

Jutro będą już nadproża, ale mają tempo! :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace się posuwają, ale znowu nie dojechał towar :mad: Z trzech stron ściany są wymurowane do końca, został przód, najgorszy bo z łukiem.

http://images43.fotosik.pl/873/778862cc1a228581gen.jpg

Rozpoczęliśmy dzisiaj casting na ekipę do ogrzewania, jesteśmy po rozmowie z jedną, czekamy na wycenę.

Zrobiliśmy też z elektrykiem zestawienie materiałów, jutro rozwieziemy po hurtowniach. Dostaliśmy zestawienie więźby od dekarza, jutro musimy zamówić.

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 maj, czwartek

Dzisiaj panowie murarze dokończyli przednią ścianę i wyciągnęli komin do wysokości stropu.

http://images37.fotosik.pl/828/5a0ea01b344f749cgen.jpg

A my załatwiliśmy dziś kilka rzeczy związanych z budową i nie tylko :) Materiał z rana dojechał, byliśmy zapłacić i zamówić 2 kolejne dostawy. Zamówiliśmy też więźbę, ma być na 6.06. Zła wiadomość to taka że nasi murarze nie zrobia nam tynków bo mają wolny termin najprędzej...w październiku :eek: a my potrzebujemy na lipiec!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątek, 20 maja

Dzisiaj mamy dzień niebudowlany ale nasi murarze dzielnie pracowali-a jak! zdjęć nie będzie bo nic cikawego, doszły L-ki na obrysie domu i połowa ściany nośnej wewnątrz.

My natomiast po wczorajszym sprzedaniu mojego ukochanego samochodu udaliśmy się w daleką podróż w celu nabycia nowego. I tak teraz jesteśmy właścicielami małego autobusu czyli Berlingo ;) idealny do wożenia ogromniastych zakupów budowlanych i na przeprowadzkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtorek, 24 maja

W weekend nic szczególnego się nie działo, cały spędziliśmy na budowie bo pogoda rewelacyjna. Z postępów budowlanych to wylaliśmy ławy pod słupki daszku na tarasie.

Wczoraj murarze postawili ścianę nośną w środku i zaczęli wylewać chudziak. Dzisiaj został skończony i wygląda tak:

DSC07871.jpg

Rano przyjechał towar na strop, jutro zaczynają układanie. Zamówiłam kominek, w czwartek ma dojechać. Jest nam potrzebny bo murarz będzie nam murował obudowę. W ciągu ostatniego tygodnia rozważaliśmy czy robić kominek z Dgp czy kupić droższy wkład wyłożony szamotem. Zdecydowaliśmy się na żeliwny z firmy kratki.pl, model Eryk, obudowa będzie z szamotu czyli będzie akumulowała ciepło.

Dzisiaj dojechało też drewno na opał do ww kominka, w ilości 6m3.

DSC07877.jpg

Był też kolejny kandydat do wykonania ogrzewania, ale casting jeszcze trwa ;)

to tyle na dziś

:bye:

Edytowane przez netka55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

W końcu znalazł się ktoś, kto chce się podzielić realizacją "marzeń"

Śliczny mały domek też mam zamiar delicję budować jestem na etapie papierologii i zbierania informacji co i jak(z ile?)

Chciałbym być już na takim etapie co wy ale niestety ja mam zamiar półki co robić część metodą gospodarczą ile się da.

Kredyt?? hmm... fajna sprawa ale muszę się na razie wstrzymać (córeczka w drodze) nie wiadomo jak to będzie później z żony pracą. wiadomo!!!

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 maj, piątek

Tyle się dzieje że nie mam kiedy pisać... codziennie biegiem, coś załatwiamy, po coś jeździmy, szukamy, wybieramy itd a oprócz tego pracujemy "wokół" budowy :)

Murarze od środy do dzisiaj układali, szalowali i zbroili strop. Jutro o 7 rano zalewanie, które niestety mnie ominie bo dla naszego syna (dla mnie też) to jest prawie środek nocy :sleep:

DSC07915.jpg

 

DSC07884.jpg

Widok od strony tarasu, w miejscu tych pomarańczowych rur będą słupki pod daszek.

DSC07885.jpg

 

Wczoraj dojechał kominek :)

DSC07887.jpg

Kupiliśmy też cegłę szamotową na jego obudowę, rury spalinowe, a na allegro zamówiłam kratki wentylacyjne i anemostaty do pokoi bo kominek będzie z DGP.

A to efekt dzisiejszej pracy mojego ukochanego i jego brata:

DSC07905.jpg

Jutro zaczynamy budować konstrukcję pod daszek dla drewna przy garażu, dziury pod fundamenty już przygotowałam, drewno jak widać mamy, jutro dokupię tylko 3słupki.

Od wczoraj intensywnie szukam tynkarzy ręcznych i dzisiaj trafiłam na kompetentnego pana, jutro ma przyjechać kolejny. Wszyscy z polecenia maja terminy na późną jesień a wtedy to my się chcemy wprowadzić.

:bye:

Edytowane przez netka55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniedziałek 30 maj

Wieści poweekendowe dopiero dzisiaj bo jakieś wirusy mi kompa zaatakowały :spam:

W sobotę przed 7 rano zajechały gruszki z betonem i został zalany strop

DSC07937.jpg

Po południu zajęliśmy się budową wiaty na drewno i jego układaniem. W sobotę wyglądało to tak:

DSC07949.jpg

A w niedzielę tak:

DSC07959.jpg

Dzisiaj komin sporo urósł i pojawiły się pierwsze warstwy na ścianach szczytowych

DSC07964.jpg

:bye:

Edytowane przez netka55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze postępy budowlane:

prawie skończone szczyty, zdjęcie od strony tarasu

DSC07964.jpg

A to wymurowana podstawa pod kominek w świetle zachodzącego słońca. Jutro ustawiamy, izolujemy i podłączamy wylot spalin

DSC07969.jpg

Upał dziś był niemiłosierny, dla mnie fajna pogoda, ale murarzom to współczułam, bo na dodatek wiało piachem po oczach. A w tej chwili rozpętała się burza...

:bye:

Edytowane przez netka55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środa, 1 czerwca

Nasz plan dzisiaj nie wypalił bo mieliśmy ustawić i podłączyć kominek, ale pogoda pokrzyżowała nam szyki. Rozpętała się burza i zaczęło okropnie lać i kapać przez strop i rurę do Dgp i nic nam się trzymać nie chciało w tym mokrym środowisku. Akcja przełożona na jutro ale to ostatni gwizdek bo murarze są do końca tygodnia a przecież jeszcze muszą wymurować obudowę. Plus tego deszczu jest taki że nie musiałam dziś latać z wiadrami z wodą żeby podlać tuje.

Panowie dzisiaj zaczęli prace w środku czyli ścianki działowe-mam już kotłownię i bardzo mi się podoba :)

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwartek, 2 czerwiec

W końcu udało się zamontować i podłączyć kominek. Łatwo nie było bo waży ponad 100kg ale się udało :) Odbyło się też pierwsze palenie w celu sprawdzenia dolotu powietrza i wylotu spalin. Wszystko działa sprawnie, jutro tylko silikon,izolacja ściany i można zamurowywać :) Tak to teraz wygląda:

DSC07985.jpg

Obok to wejście do kuchni. Bardzo mi sie podoba moja kuchnia, nie za duża, nie za mała i z maleńką super spiżarką.

Ale jestem dzisiaj zadowolona :rotfl:

Edytowane przez netka55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:welcome:

Parę dni mnie nie było, ale nie za wiele postępów żeby się chwalić codziennie więc dzisiaj wszystko razem :) Murarze skończyli dziś wszystkie ścianki działowe, jutro został kominek do obudowania. Więźba przyjedzie w czwartek, dekarz też będzie, także nie będzie przestoju :) W komentarzach wspominałam że nie będziemy mogli działać ( z elektryką-robimy sami z bratem) bo stemple muszą stać 3 tyg od zalania. Poprawka. Zostały stemple tylko w salonie, bo ścianki działowe podpierają strop w reszcie pomieszczeń, ale...no właśnie ciagle odkrywamy jakieś ALE. Przewody będą układane w peszlach na chudziaku, na którym najpierw rozłożymy folię. Musimy czekać za dachem żeby nam deszcz nie zalał, więc tak czy inaczej elektrykę zaczniemy po powrocie z wakacji czyli 27 czerwca.Zaczynamy kupować materiały-oczywiście na allegro. Dzis już dojechały przewody. A to widok naszego holu

http://images47.fotosik.pl/909/fe6fd3cd12a72c95gen.jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był owocny dzień :) Ale...nie na budowie! Dzień zakupowo-inspiracyjno-wyszukujący problemy :D Wybraliśmy sie do Ikei po baterię i taborecik ( u nas to się ryczka nazywa ;) )do kuchni, no i po inspiracje kuchenne-folder z cenami i wymiarami mam, teraz tylko potrzebuję 3 h spokoju-o to trudniej. W drodze powrotnej wjechaliśmy do Leroya i... jak sobie pomyślę to mi sie gęba cieszy :D ...upatrzone przeze mnie płytki do kuchni są w promocji- 40zł/m2! Policzyliśmy ile, gdzie i jutro kupujemy! Dodam że to ta sama seria, którą kupiliśmy na podłogę. A z wyszukaniem problemu to chodzi o wc-upatrzyliśmy sobie Cersanit Iryda, ale okazało się że nie ma do niego deski wolnoopadającej :bash: Umywalka będzie na 100% z Cersanitu więc wc wypada żeby też było(inna firma-inny odcień armatury), chociaż zaczynam się wyłamywać...wolę mieć deskę wolnoopadającą z wc z innej firmy niż szybkoopadającą z Cersanitu ;) chyba...

Z innej beczki...

 

Ogłaszam ankietę na temat: JAKIE RYNNY?

Info: dachówka Braas grafitowa (prawie czarna)

komin-cegła klinkierowa grafitowa

okna, drzwi wejściowe orzech

podbitka orzech

parapety zewn- ciemnobrązowe płytki klinkierowe

elewacja jasna zieleń

schody wejściowe z kostki brukowej (szary+grafit)

chodnik-kostka brukowa ( szary, grafit+może żółta)

Pytanie jw. Do wyboru:

-ocynk czyli srebrne

lub

-grafit

A może zmienić te schody na inny kolor?

Piszcie w komentarzach, wszelkie sugestie mile widziane

Tak wygląda nasz dom wg projektanta:

http://gotowe-projekty-domow.pl/images/40/10060_wizualizacje1_kr_delicja_tmb4.jpg

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic nowego do napisania-niestety, więźba nadal nie dojechała :mad: i nie wiadomo kiedy będzie

Wklejam zdjęcie naszego wymurowanego kominka. U góry będzie komora dekompresyjna z płyty Silka, ale zrobimy ją dopiero jak będzie dach, bo narazie cieknie przy większym deszczu jak widać na załączonym obrazku :)

http://images47.fotosik.pl/929/63a89c9d0e3ee636gen.jpg

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...