Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

izolacja pozioma podłogi


JurekM

Recommended Posts

Witam!

Zbliżam się do wykonania samodzielnie izolacji poziomej podłogi i coś mi się namieszało po czytaniu forum.

Chcę dać 12 cm styropianu (6+6).

I teraz pytanie:

1. Czy jest różnica gdzie dawać rury od wody?

2. Coś wyczytałem o jakiejś macie zbrojonej. Co to jest i czy trzeba to dawać ?

Dodam, że na styropian pójdzie styropian systemowy z folią do instalacji podłogowej CO.

3. Pod styropianem dam izolację (papę lub folię). Czy trzeba jeszcze raz dać coś na styropian ?

4. Widzę, że mogę mieć problem z uszczelnieniem rogów (papa jest zniszczona). Co z tym mogę zrobić ?

5. Czy styropian dodatkowo przyklejać, czy wystarczy szczelnie układać ?

Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

1) Co masz na mysli? Jak to gdzie dawac? Pod scianami czy przez srodek pokoju?

 

2) Mata zbrojona, hm, jedyne co mi przychodzi do glowy to papa na osnowie nylonwej...Albo przyz izolacji plynnej nylonowa siatka, ktora "zatapia" sie w izolacji.

 

3) Ta, na styropian dajesz jeszcze folie - zeby wylekwa nie wciekala miedzy styropian. Trzeba utworzyc taki basen, w ktorym znajdzie sie wylewka (szczegolne wazne jest to przy wylewce anhydrytowej).

 

4) Pozostaje ciekla izolacja - zagruntowac roztworem asfaltowym i polozyc 2-3 warstwy cieklej izolacjai (sprawdzic wczesniej, czy dany grunt i izolacja jest zatwierdzona do uzywania w srodku budynku - nie brac na bazie rozpuszczalnika! zniszczy styropian!).Uwaga - ciekla izolacjanie stworzy rogu - w rogach trzeba uzyac tasmy rogowej (jak np. w lazience).

 

5) Wystarczy szczelnie ukladac, przy czym pamietac, zeby szpary miedzy styropianem nie pokrywaly sie w warstwach.

 

Pozdrawiam,

Thor82

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...