Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Karnisze


mich83

Recommended Posts

Najpierw pytanie czy chcesz karnisze stalowe czy drewniane. Jak stalowe to dobieraj je do elementów stalowych które mówisz że masz pozłacane więc karnisze bierz mosiężne. Jak chcesz karnisze drewniane to dobieraj je do elementów drewnianych czyli dąb jak dobrze pamiętam. A to czy w całym domu czy w różnych pokojach inaczej to kwestia gustu i wystroju całego domu. Jak masz w całym domu takie same okna drzwi i klamki to chyba dobrze będzie w całym domu dać takie same karnisze. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No złotawe mam klamki i dodatki do szafy w przedpokoju. A jeśli w jednym pokoju będą meble z dodatkami srebrnymi ( ale klami jak wiadomo wszędzie złotawe ) to rozumiem że mimo wszystko karnisz też złotawy w tym pokój ? No tak tez mi się tez zdawało ze wszędzie takie same. Edytowane przez mich83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wg mnie to też zależy... Jak masz jeden zamykany pokój np. gabinet, gdzie nie wszyscy wchodzą to nie widzę przeszkód, żeby tam był inny karnisz. Trzeba by się zastanowić co będzie się bardziej w pomieszczeniu rzucało w oczy - klamki czy meble. Jak okno zasłonisz firanką, to ton wnętrzu będą bardziej nadawały meble i wtedy do nich można dopasować resztę.. wiadomo - co się komu podoba :)

U nas np wszystkie dodatki raczej w złotawych odcieniach (bo nie bardzo lubię srebra we wnętrzach), ale jak się przed chwilą rozejrzałam to zauważyłam, że małe gałki w szafie w holu są srebrne (sama je kupowałam) i jakoś nie rzucają się strasznie w oczy i nie gryzą z resztą, więc nie dajmy się zwariować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

poradźcie jaki kolor karniszy: czy czarne (ikeowskie najtansze:)) czy też ikeowskie ale stalowe (siwe- http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90144872)? W mieszkaniu królują szarości, planuję białe lub jasnoszare zasłony. Uważacie, że drązki do zasłon powinny odbijać się kolorem (czarne) czy bardziej wtapiać się w tło (jasnoszare:)?Jutro wyruszam do ikei więc plissss pomocy, bo mi na takie szczegóły zawsze trudno się zdecydować:)

Dodam jeszcze ze jedna ściana na której zawisną drążki jest koloru musztardowego, ściana ta należy do aneksu kuchennego, gdzie meble są białe a sprzęty czarne, chociaż nie wiem czy to ma znaczenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...