Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperatory SAMSUNGA


Recommended Posts

Spartankaa, dzięki za odzew. Za rok? OK , przypomnę się i albo wymienimy się opiniami o Samsungach, albo o Samsungu i innym rekuperatorze. U nas decyzja jeszcze nie zapadła.

 

No mysle, ze za rok abym mogla powiedziec i ocenic jak reku dziala przy roznym temperaturach i warunkach. To co mnie zaskoczylo to wielkosc tych rur jakie do niego dochodza bezposrednio, zajely nam prawie cala kotlownie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak prawdę mówiąc to fujitsu, samsung, daikin i wiele wiele innych nie różnią się typoszeregiem, parametrami...

Kiedyś zamontowaliśmy około 30szt. samsunga na biurowcu w połączeniu z klimatyzacją samsunga..

Chodzi przyzwoicie - bardzo cicho..

Mam trochę uwag do wymienników które są zastosowane w tych urządzeniach.

Nie do końca przekonuje mnie to rozwiązanie :)

Fujitsu nie doradzam ze względu na sterownik - ciężki do obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 3 weeks później...

i jak z tymi samsungami są warte uwagi ???

od jednego usera dostałe taki PW

 

"To zabawka nie rekuperator. Papierowy wymiennik i wentylatorki o sprężu 150Pa (800m3/h) Tak jak mitsubishi

Dla wyjaśnienia - spadek ciśnienia na anemostacie jest około 50Pa.

Proszę zobaczyć 800m3/h a na dom do 100m2 i 20 m kanałów

http://www.mitsubishi-electric.pl/in...kt&subpage=650

"dorosły" rekuperator 400-600m3/h ma minimum 500Pa"

 

Kolega może pokaże reku do domu z sprężeniem 500Pa - bo to chyba głowę by urwało, nie pisząc o hałasie. Takie rzeczy to w erze mieli :))

Edytowane przez kalio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak z tymi samsungami są warte uwagi ???

od jednego usera dostałe taki PW

 

"To zabawka nie rekuperator. Papierowy wymiennik i wentylatorki o sprężu 150Pa (800m3/h) Tak jak mitsubishi

Dla wyjaśnienia - spadek ciśnienia na anemostacie jest około 50Pa.

Proszę zobaczyć 800m3/h a na dom do 100m2 i 20 m kanałów

http://www.mitsubishi-electric.pl/in...kt&subpage=650

"dorosły" rekuperator 400-600m3/h ma minimum 500Pa"

 

Kolega może pokaże reku do domu z sprężeniem 500Pa - bo to chyba głowę by urwało, nie pisząc o hałasie. Takie rzeczy to w erze mieli :))

 

Niektórzy piszą bajki jak bracia Grimm lub Adnersen :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spartankaa, czy możesz sie podzielić wrażeniami po pół roku użytkowania Samsunga ? Czy jesteś zadowolona ?

Zastanawiam się nad jego wyborem, szczególnie z powodu małej głośności.

 

Niestety nie moge sie podzielic poniewaz nie udalo nam sie jeszcze wprowadzic do domku :-(

Stoczylismy walke półroczna z naszym budowlancem i dopiero teraz zaczynamy wykończenie środka. Reku nie chodzi cały czas, poza tym jak pisałam, nie mieszkamy tam wiec ciężko na dziś cos powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak z tymi samsungami są warte uwagi ???

od jednego usera dostałe taki PW

 

"To zabawka nie rekuperator. Papierowy wymiennik i wentylatorki o sprężu 150Pa (800m3/h)

 

Kolega może pokaże reku do domu z sprężeniem 500Pa - bo to chyba głowę by urwało, nie pisząc o hałasie. Takie rzeczy to w erze mieli :))

 

Kolega nie rozróżnia pojęć sprężu dyspozycyjnego i maksymalnego sprężu dyspozycyjnego. Kwestia który parametr poda producent - taka mała manipulacja. W praktyce okazuje się że te 500Pa to i tak 150Pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam tego urządzenia - w internecie jest kilka modeli praktycznie identycznych - część z nich jest na 100% produkcji chinskiej

czy dotyczy to produktu sprzedawanego jako samsung - nie wiem

z opisu wynika, że sprzedawcy się nie bardzo znają na rzeczy - piszą np. że filtr ma klasę F8

pewnie niedoczytali w instrukcji urządzenia :-) bo filtr jest raczej normalny czyli EU3

gdyby był faktycznie F8 czyli: dla pomieszczeń czystych takich jak sale operacyjne, przemysł farmaceutyczny, optyczny, elektroniczny, przedsionki pomieszczeń do sterylizacji to byłoby chyba przesadą.

 

Wiem, że się czepiam, ale skoro ktoś oferuje urządzenie za 5000 PLN to mógłby starannie je opisać.

Dla mnie zawsze pozostaje niesmak, że inne parametry też są opisane nieprecyzyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam tego urządzenia - w internecie jest kilka modeli praktycznie identycznych - część z nich jest na 100% produkcji chinskiej

czy dotyczy to produktu sprzedawanego jako samsung - nie wiem

z opisu wynika, że sprzedawcy się nie bardzo znają na rzeczy - piszą np. że filtr ma klasę F8

pewnie niedoczytali w instrukcji urządzenia :-) bo filtr jest raczej normalny czyli EU3

gdyby był faktycznie F8 czyli: dla pomieszczeń czystych takich jak sale operacyjne, przemysł farmaceutyczny, optyczny, elektroniczny, przedsionki pomieszczeń do sterylizacji to byłoby chyba przesadą.

 

Wiem, że się czepiam, ale skoro ktoś oferuje urządzenie za 5000 PLN to mógłby starannie je opisać.

Dla mnie zawsze pozostaje niesmak, że inne parametry też są opisane nieprecyzyjnie.

 

Tylko jak kolega pisze o czymś to dobrze jest to zobaczyc filtry w samsungach sa naprawde klasy F8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze jest to zobaczyc

Na początku postu uprzedzam, że nie znam urządzenia osobiście

filtry w samsungach sa naprawde klasy F8

tylko po co takie filtry?

Filtry F8 teoretycznie wymagają stosowania filtrów wstępnych,

stawiają już na początku pracy duży opór - wg literatury opór wstępny 180 Pa opór końcowy 400 Pa [ w centrali domowej zupełnie bez sensu]

błyskawicznie się zapychają czyli wymagają częstej wymiany.

Rozumiem w szpitalu, ale w domu wystarczy EU 3 dla alergików EU5

 

Patrząc na parametry urządzenia SAMSUNG widzę, że taki filtr F8 praktycznie uniemożliwiłby pracę centrali.

teraz już wiem dlaczego w opisie jest {do pomieszczeń 100m2}

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze jest to zobaczyc

 

 

Patrząc na parametry urządzenia SAMSUNG widzę, że taki filtr F8 praktycznie uniemożliwiłby pracę centrali.

teraz już wiem dlaczego w opisie jest {do pomieszczeń 100m2}

:-)

Do 100 m2 ciekawe gdzie to wyczytałeś - może warto napisać przy jakiej centrali bo zakres jest od 250 do 1000m3 - a można wnioskować z Twojego postu że wszystki sa na 100m2.

Myślisz że samsung by sobie strzelił w kolano ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie sprzedaje, nie instaluje reku, jestem z innej branży, tylko drażni mnie sytuacja że jak człowiek chce coś kupić to każdy zaczyna wychwalać swoje nie mając pojęcia nic o konkurencji szydzi z niej, lubię proste argumenty, i tyle.

 

Od jakiś sześciu miesięcy szukam reku obejżałem tego juz sporo ale jeszcze nie widziałem Jan-gaza oraz missubishi - mitsu mi odpadło bo ma silniku AC, szkoda że jan nie sprzedaje swoich wyrobów poprzez sklepy

 

Dostałem serwisówkę do tych samsungów jak by ktoś potrzebował to pisać na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że samsung by sobie strzelił w kolano ???

 

na targach instalacyjnych widziałem bardzo podobne urządzenia sprzedawane jako .....

rekuperatory chłodu do instalacji klimatyzacyjnych montowanych w gorącym klimacie.

 

Fakt, że samsung i mitsu... mają wymiennik z papieru przekazujący wilgoć z powrotem do pomieszczeń

przypomina rozwiązania z tych rekuperatorów chłodu - w instalacjach klimatyzacyjnych kondensat wykrapla się na klimatyzatorze

więc wilgotność w pomieszczeniach nie jest problemem.

Taki sam rekuperator zamontowany w naszym klimacie i sprzyjający gromadzeniu się wilgoci w pomieszczeniach

trochę mnie martwi.

 

Samsung na pewno nie strzelił sobie w kolano - ale kto zagwarantuje, że sprzedawane u nas urządzenia zostały

wymyślone/dostosowane do naszych warunków klimatycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...