Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperatory SAMSUNGA


Recommended Posts

Klimatyzacja odprowadza wodę, nie wentylacja . A sam klimatyzator nie odprowadzi nadmiaru CO2, stąd tanie papierowe wymienniki do współpracy z klimą.
Ale na górze napisałeś że:

Jednym z zadań wentylacji jest odprowadzanie nadmiaru wody.
Proponuję byś sam ze sobą poważnie porozmawiał. Taka różnica zdań robi bardzo złe wrażenie.

Poza tym, ten cytat jest o czymś innym więc po co udajesz że znasz angielski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jednym z zadań wentylacji jest odprowadzanie nadmiaru wody. Tu na wymienniku papierowym wszystko wraca.

 

Takie same ma Mitsubishi

 

No i właśnie dlatego nie trzeba odprowadzac wody, a nie dlatego, ze powinien to zrobić split.

I akurat to, ze "wraca" to zaleta tego wymiennika, szczegolnie zima, kiedyto niektorzy ograniczaja wentylację, aby nie przysuszac powietrza.

 

Co do ME, to juz pisalem, że na stronie www jest bład i tam kazda centrala, niezależnie od wydajnosci ma wpisaną poierzchnie pomieszczeń 100m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacja odprowadza wodę, nie wentylacja . A sam klimatyzator nie odprowadzi nadmiaru CO2, stąd tanie papierowe wymienniki do współpracy z klimą.

 

O czym Ty w ogóle piszesz ?

Pomijajac fakt, ze odprowadzanie wilgoci jest w wielu przypadkach niepoządane (np zimą, kiedy jest jej niewiele) to sam sowie przeczysz, bo wcześniej napsałeś:

 

Jednym z zadań wentylacji jest odprowadzanie nadmiaru wody

 

To może się zdecyduj ?

 

I poproszę o i firmacje ze stron producentow rekuperatorow z wymiennikiem celulozowym, że montowańie ich bez połaczenia z klimatyzacja nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Mam na razie jeden taki rekuperator zamontowany u klienta. Obaj obserwujemy, już od początku wiosny, jak to funkcjonuje. I na razie o dziwo dobrze, a nawet bardzo dobrze. Jest niesamowicie cichy, nawet na najwyższych obrotach jest słabo słyszalny. Cenę ma bardzo uczciwą i parametry też, jedyna uwaga, że grzałki nie ma w środku i przy -15'C podobno można się zdziwić... Ciekawi mnie jeszcze brak odpływu kondensatu, ponieważ jest to pierwszy rekuperator bez tej opcji i nie wiem, czy też nie będzie zdziwienia :p. Jak się pojawią problemy będę się dopiero martwił.

Prosiłbym o podzielenie się doświadczeniem użytkowników. Uwagi wyższości wymienników dotyczących wymienników itd. proszę odpuścić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Gość TwojPan
Mam na razie jeden taki rekuperator zamontowany u klienta. Obaj obserwujemy, już od początku wiosny, jak to funkcjonuje. I na razie o dziwo dobrze, a nawet bardzo dobrze. Jest niesamowicie cichy, nawet na najwyższych obrotach jest słabo słyszalny. Cenę ma bardzo uczciwą i parametry też, jedyna uwaga, że grzałki nie ma w środku i przy -15'C podobno można się zdziwić... Ciekawi mnie jeszcze brak odpływu kondensatu, ponieważ jest to pierwszy rekuperator bez tej opcji i nie wiem, czy też nie będzie zdziwienia :p. Jak się pojawią problemy będę się dopiero martwił.

Prosiłbym o podzielenie się doświadczeniem użytkowników. Uwagi wyższości wymienników dotyczących wymienników itd. proszę odpuścić...

Podbijam.

Jest ktoś z użytkowników reku Samsunga na FM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...