Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gdzie kupic taki styrodur?


kurt76

Recommended Posts

Witam,

 

Planowalem zrobic imitacje drewna na elewacji, wydawalo mi sie ze nie bedzie z tym problemow...

najpierw dostalem cene 160 zl netto za m2 za gotowy system do przyklejenia.. za duzo

 

Teraz kombinuje ze styrodurem do ocieplenia, kumpel ma specjalna prase do styroduru, zrobil juz matryce, jest pare desek na probe wszystko ok.

 

I teraz dochodze do sedna sprawy ;)

 

CZY KTOS WIE GDZIE KUPIC PLYTY STYRODURU O GR. 20 MM I DLUGOSCI 2500 MM?

Z plytami o dlugosci 1250 mm nie ma problemu, ale mnie to nie urzadza (okna 1500 mm szerokosci)

 

Bede wdzieczny za szybki namiar...

Edytowane przez kurt76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że nie kupisz nigdzie takiego styroduru. Byłem kiedyś w fabryce URSA pod Dreznem, proces technologiczny jest taki że styrodur na taśmie jest krojony mechanicznie , odcina się brzegi i tnie w poprzek, i ponieważ typowe wymiary palet są jakie są raczej wątpię żeby chciało się fabryce przestawiać produkcję na stosunkowo niewielką ilość, nawet szczerze mówiąc nie wiem czy ta maszyna ma taki zakres pracy. Styropian się robi w wielkich blokach i tnie na kawałki, ale styrodur jest robiony od razu jako taśma odpowiedniej grubośći ze specjalnej dyszy, nawiasem mówiąc ustawienie tej dyszy na odpowiednią grubość i tak żeby nie wybuchło jest dużą sztuką, dlatego fabryki robią całymi tygodniami jedną grubość i czasem się długo czeka na zamówienie właśnie jak zmienią grubość pracy maszyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ursa... szukaj duzego dystrubutora ursy (czeste dostawy), na 100% bedzie to na zamowienie i poczekasz od 1-4 tygodni

produkt URSA XPS M-FT

Wymiary: 2500 x 600 mm

ale grubosci sa takie: 30/40/50/60/80/100 mm

Jest tylko 1 maly problem.... hurttownie niechetnie zamawiaja teraz URSA XPS bo jest w tej chwili dosc drogi (URSA cala produkcje sprzedaje na rynek niemiecki, wiec dla PL podniesli cene i ja sztywno trzymaja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...