Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM POD FIGOWCEM pracownia ARCHON


Recommended Posts

Mam jeszcze jedno pytanie do osób które już rozpoczęły budowę Domu pod Figowcem odnośnie kosztu wybudowania fundamentu. Będe za niedługo na etapie robienia kosztorysu dla kompani węglowej celem odzyskania części poniesionych kosztów na zabezpieczenia przed szkodami górniczymi bo takowe akurat u mnie występują i przydałaby mi się taka podpora czy porównanie jaki mógłby być realny koszt postawienia normalnego fundamentu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam,

my zaczęliśmy budowę Figowca 4 tygodnie temu i tak fundamenty i prace ziemne już za nami. Mury powoli idą do góry. Ze zmian, które wprowadziliśmy to:

- poszerzenie domu o 3m: 1,5 m w garażu i 1,5 m w łazience,

- pozmienialiśmy układ okien:

*kuchnia - sama szyba będzie miec 50cm wysokości + ramy (widzieliśmy za żywo i w oryginale dawały za mało światła)

*wyjście na taras od strony jadalni dwuskrzydłowe drzwi balkonowe

*zrezygnowaliśmy z okna rogowego w salonie

*dwa pojedyncze okna od strony salonu połączyliśmy kolejnymi dwoma i mamy w ciągu 4 balkonowe (2 zewnętrzne stałe 2 środkowe otwierane z wyjściem na taras)

*na górze zmieniając układ pokoi (nad garażem 2 pokoje, nad jadalnią 1 sypialnia) od strony nad garażem dwa osobne pojedyncze balkonowe, w sypialni nad jadalną podwójne balkonowe

*zrezygnowaliśmy z okien kolankowych na górze

*okna dachowe 3 : w łazience, w pokoju na przeciw łazienki i na klatce schodowej- z reszty zrezygnowaliśmy

-zmieniliśmy też miejsce komina ( ten w kuchni został przeniesiony do łazienki) i w ten sposób kominek będzie w innym miejscu.

 

CCF20140315_00000.jpg

 

Budujemy w okolicy Bielska-Białej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...