Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Andżęlikośliczna rabata!:yes:jak się to rozrośnie to dopiero będzie pięknie! Masz ją na podwyższeniu? ja mam zamiar tez trochę wrzosowisko podnieść,tylko nie wiem ,czy czasem wtedy wrzosy nie będą za mocno narażone na przemarznięcie??

 

Beauty masz rację w przyszłym roku powinno się zagęścić :yes:. Cała rabata jest na podwyższeniu ponieważ kiedyś dojdzie kostka granitowa i cały teren przed domem ma lekki spadek ;). A co do wrzosu to na zimę przykryj je liśćmi ( ja tak zrobię bo to będzie ich pierwsza zima :yes: )

 

śliczne jesienne klimaty wprowadzasz :)

a rabatka bardzo udana :) śliczne wrzosy i jak pięknie jeszcze kwitnie lawenda , ja swoją już dawno na bukiet przerobiłam :)

aaaaaa i jeszcze z ciekawostek jak skracałam niedawno lawendę to wszystkie te listki pozbierałam wrzuciłam do woreczka lnianego, tak na luzie, nie upchniete i powiesiłam to coś w wiatrołapie... pięknie pachnie już drugi tydzień... staram się tylko codziennie pomieszać w tym woreczku, pougniatać go żeby wydobył się aromacik :)

 

Super pomysł z tym pachnącym woreczkiem też tak zrobię....ale jeszcze nacieszę się jej kwiatami :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak na dobry sen lawenda:lol:....Jak ja kocham te malutkie kwiaty.....

 

http://images50.fotosik.pl/1673/d1f7fcdcaabfb65a.jpg

 

http://images48.fotosik.pl/415/bc92e6c2e802f097.jpg

 

http://images37.fotosik.pl/1781/f99820f7800af5a2.jpg

 

Mam nadzieję, że nie zanudzam Was tymi darami przyrody :no:. No nie mogę się oprzeć ich wdziękowi :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko ja ją będę drugi raz obcinać, za pierwszym jak i za drugim razem w tym samym miejscy czyli poniżej kwiatostanu w tzw. kolanku czyli tam gdzie pokazują się takie malutkie kwiatki.

Na zimę muszą ją osłonić korą lub liśćmi.

Teraz muszą ją obciąć tylko szkoda mi bo tak jeszcze pięknie kwitnie...

Edytowane przez Juszczakówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałam to po przekwitnięciu ścinać. Ja za parę dni będę formować ją w kulkę :yes: ;), oj szkoda mi szkoda tych kwiatów, ale trzeba za nim przyjdą większe przymrozki.:p :yes::D

Wrzos podobno ścinamy na wiosnę - muszę to sprawdzić, ale chyba ;) jestem pewna, że to chodziło o wrzos.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAŻNE LAWENDA

Wiosną przycinamy dosyć mocno, aby lawenda nie wylegała, a latem przycinamy zaschnięte pędy kwiatowe. Tak więc co roku, gdy tylko stopniały śniegi, wyruszałam do ogrodu z sekatorem. Przycinałam lawendę otumaniona jej kojącym zapachem i zadowolona, że znowu tego lata będzie pięknie wyglądać.

Kluczem do sukcesu jest lekkie przycięcie wszystkich pędów latem po kwitnieniu, które pozwala na to, aby jeszcze latem lawenda wypuściła więcej nowych pędów, które nie tylko zakwitną 2 raz jesienią, ale ponownie przycięte na wiosnę dadzą więcej pędów kwiatowych. Latem przycinaj tylko koniuszki pędów, aby pęd nie rósł na długość, tylko wypuszczał nowe pędy z pączków bocznych. Przycinając nadawaj półkulisty kształt, aby doświetlić cały krzew ze wszystkich stron i aby nowe pędy rosły na wszystkie możliwe strony.

Źródło http://www.nastrojowyogrod.pl/2010/07/lawenda-przycinanie/

Dzięki Anetko i tego będziemy się trzymać ;)

Edytowane przez Juszczakówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andżeliko zaszalałaś w tym roku z tą rabatą . Wrzosy koniecznie czymś okryj na zimę bo żal by ich było. Ja swoją lawendę chyba za krótko przycięłam po kwitnieniu :( No cóż mam nadzieję że przezimuje i w przyszłym roku zakwitnie ponownie.:yes:

 

Ładnie jest bardzo ładnie:yes: moje wrzosy też kwitną i nawet M który był im tak bardzo przeciwny się do nich przekonał:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...