Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ech... objechanie Stanów wzdłuż i wszerz to moje wielkie marzenie. Wielkie miasta mnie nie ciągną, choć NYC oczywiście musowo. Ale te wszystkie fly-over states, gdzie psy (a raczej kojoty) dupami - pardon - szczekają, gdzie na przestrzeni 500 kilometrów nie ma niczego poza stacją benzynową... Kiedyś to zrobię. Wynajmę samochód i przejadę się ze Wschodniego Wybrzeża południem na Zachodnie, a potem górą przez zimne stany do Nowej Anglii.

Co nie zmienia faktu, że Europkę kocham i mieszkać poza nią nie chciałabym. Aha, polecam Australię. To dopiero światowa prowincja. :) Kiedy tam byłam, wypadek z przejechaniem pieszego na pasach wałkowany był przez wszystkie stacje telewizyjne przez dwa tygodnie. Bardzo spokojny kraj. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już "przeterminowałam" jedną wizę 10 letnią :( i kto wie czy dostanę drugą :mad: też mi się marzy podróż po "zadupiach" :D może kiedyś......a jak na razie zwiedzamy wschodnią Europę...Ukrainę i Litwę polecam , chociaż Ukraina ostatnio bardzo, ale to bardzo przesadziła z cenami :p....... oczywięcie o Polsce nie zapominajmy nasze pojezierza są najpiękniejsze :D i nie chodzi tu o znane kurorty o NIE.... tylko małe wioski, mieściny na Pojezierzu Drawskim, wioski z małą ilością tubylców - coś wspaniałego!!!!! , Pojezierzu Suwalskim ( piękne i chętnie tam wracam ), Pojezierzu Olsztyńskim, Jeziorak i jego okolice ( samo jezioro beee, ale jego lasy , bagna, leśniczówka ufff, rozmarzyłam się ) no i na Mazurach....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja - dziecko Galicji - pierwszy raz w życiu byłam na Mazurach w tym roku. :D

No i się zakochałam.

 

I jaka piękna jest mazurska architektura! Nawet stodoły są śliczne. Szkoda tylko, że tak niewiele osób buduje tradycyjnie, bo przeważały jednak koszmarne klocki i wariacje na temat dworku. A już zbrodnią jest - co widziałam na każdym kroku - remontowanie starych domów polegające na przykryciu wszystkiego styropianem, wstawieniu okien PCV i przywaleniu bryły blachodachówką. To powinno być zabronione! :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja - dziecko Galicji - pierwszy raz w życiu byłam na Mazurach w tym roku. :D

No i się zakochałam.

 

A ja jeszcze nie byłam tam wcale :oops:

Kocham morze, nieważne gdzie.. byle tylko czuć bryzę i widzieć te zachody słońca..

Mówisz, że i Mazury są do zakochania? ... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że nie ma dużo komarów...ile razy jesteśmy nad jeziorami to nigdy ale to NIGDY nie widziałam chmary komarów, są jak wszędzie czy to w górach, czy nad rzeką, czy w lesie i te wszystkie opowieści są z deka wyssane z palca, i jeszcze straszą kleszczami :mad: wiadomo ,że jak będziesz fikać w głębokiej trawie to można złapać, ale bez przesady.....:yes:

Darcy tu muszę się niestety z Tobą zgodzić, brak szacunku do starej architektury, profanacja bryły, dachu, stolarki :mad: a jak Ci się tak spodobała architektura Mazur to KONIECZNIE musisz pojechać na Suwalszczyznę tam to wsiąkniesz na całego.....

DarioAS koniecznie na te wakacje na Mazury lub inne pojezierze i pamiętaj wybierzcie najmniej znaną miejscowość :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojanio witam Cię....lodowisko właśnie dogorewa mrozu mu potrzeba, a tu taka odwilż WIOSNA idzie ( mam nadzieję, że się zatrzyma w połowie drogi i przybędzie w marcu :yes: ), dziękuję za detale, a za kartkę podziękuję pozującym :D pozdrawiam

 

Aga widziałam, podziwiałam :yes:

 

anbama nie ma jak wakacje zdala od tłumu..............................

 

kacha wiem ,że wanne mamy super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lodowisko właśnie dogorewa mrozu mu potrzeba, a tu taka odwilż WIOSNA idzie ( mam nadzieję, że się zatrzyma w połowie drogi i przybędzie w marcu :yes: ),

 

No właśnie czytałam dzisiaj, że od przyszłego tygodnia czekają nas znowu tęgie mrozy i śnieżyce:(. Nie wiem czy się cieszyć, bo kwiatki cebulowe już zaczęły swoje lepki wystawiać z ziemi....:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...