Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Anbama koniecznie zdradź mi nazwę tej róży na pieńku i tego czegoś czyli aronii :D jaki rodzaj, garunek itd. tip.

Ja też chcem różę na pieńku :lol2::lol2: Ale... słyszałam od kilku osób, że te szczepione na pniu są mało wytrzymałe na mróz i po jednym sezonie padają i że to wyrzucone pieniądze....:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

o boziu ja ogrodniczy samouk jestem. Róże szczepione na pieńku można kupić w szkółkach myślę że odmiana zależy od koloru itp. mnóstwo róznych widziałam najlepiej kupować jak kwitną. A aronia to taki krzak z owoców którego robi się jakieś tam nalewki(to kiedyś robiłam:D), dzemy itp. U mnie jest sporo takich plantacji normalnie to jest taki zwykły krzak a jak ma warunki to i ze 2 metry urośnie. Wysłałam męża na szaberek żeby wykopał odrosty i tak wydedukowałam że jak zetnę wierzchołek wzrostu z takiej roślinki i nie pozwolę mu się rozkrzewić po bokach to wyjdzie taki jak szczepiony na pieńku. Wiosną kwitnie na biało, latem ma czarne owoce zebrane w grona coś a la jażębina tylko owoce czarne a jesienią liście przebarwiają się na intensywny czerwony kolor. Narazie chcę je hodować w donicach bo i tak conajmniej dwa lata trzeba żeby nadać takiej roślince odpowiedni kształt korony.Zdam relację jak się za to wezmę chociaż nie wiem co z tego wyjdzie. Na szaberek zapraszam do siebie:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anbama aroni owoce widziałam, wiem jak smakuje i na co są :yes: np. obniżają ciśnienie i osoby z niskim ciśnieniem nie powinny pić zbyt dużo ich soku, nalweczka nawet było dobra :yes:, ale zainteresowałaś mnie z tym szczepieniem, koniecznie pokaż zdjęcie tego Twojego krzaczka Aroni.... bardzo jestem ciekawa jak to ci on wyszedł :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania cena faktycznie do połknięcia...a jak tam przygotowania do sezonu w ogrodzie już Ci zazdroszczę tych Twoich róż.....a co do róż proszę poradź mi jaką różę pnącą mam kupić ( nazwa) i chciałaby też na takiej długiej nodze a u góry taka kępka :D ( to się nazywa fachowy opis o co mi chodzi :lol2::jawdrop:)

 

 

A jaki kolor pnącej?

Bo wybór jest spory :)

Róża na pniu to róża pienna, pień może być różnej wielkości, musisz na to patrzeć podczas zakupów.

Najczęściej w formie piennej można dostać The Fairy, Bonicę, Rumbę, Swany, Aspirin Rose, lub z wielkokwiatowych Kronborga, Kronenbourg, Barkarole, Eroticę, Friesie, Papageno, Peace.

Piękna i jeszcze mało popularna róża to Leonardo da Vinci.

 

Ja pienną mam tylko Rosarium Uetersen, trzymam ją w donicy.

Ma za sobą jeden sezon, takie ma kwiaty

http://1.bp.blogspot.com/_hzW5esbjtjM/TKYU_Wrn9VI/AAAAAAAAJjo/H-Kbi_f3jPE/s1600/P8173192.JPG

 

I w całości

http://oi53.tinypic.com/219opsi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego jest nam koniecznie potrzebna Ania DarioAS ona nam powie :yes: co i jak .....jak ładnie ją o to poprosimy :D

Zawsze do usług :)

 

a jak nie to ją nawiedzimy pod tym Krakowem ( ja mam nawet blisko :yes: ) i wydusimy to z niej ;):bye::lol2:

Dobre, dobre :lol2:

Myślisz, że się dam? :p

Ale na kawkę możecie przyjechać, zwłaszcza w drugiej połowie czerwca, gdy róże zakwitną :D

 

Ja też chcem różę na pieńku :lol2::lol2: Ale... słyszałam od kilku osób, że te szczepione na pniu są mało wytrzymałe na mróz i po jednym sezonie padają i że to wyrzucone pieniądze....:(

Dużo zależy od odmiany i strefy w której się mieszka.

No i od zimy, po tej zapewne żyją wszystkie róże pienne :)

Sporo dziewczyn ma w ogrodach róże pienne i nie wypadają :no: po zimie.

Pomijając ubiegłą, ale rzadko mamy takie mrozy, jak były wówczas.

Dla ułatwienia, tutaj podział naszego kraju na strefy

http://www.ogrodywpolsce.pl/firmy/strefy.html

http://www.ogrodywpolsce.pl/firmy/foto/mapa.jpg

Tam gdzie niebiesko, mogą wymarznąć, tam gdzie najbardziej żółto róże mają najcieplej :).

Dobre zabezpieczenie na zimę to druga połowa sukcesu ;)

 

 

 

 

W niedzielę byliśmy w Krakowie w IKEA ( mały koszmar z powodu tego ich remonut ,który ciągnie się cały ROK i końca nie widać :no::mad: ) wszystko szukaj i nic na swoim miejscu nie jest....

Może się minęłyśmy...

Mojemu Dawidkowi bardzo w oko wpadła dziura w regipsie :lol2:, ciekaw był co jest za ścianą.

(dziura w ścianie przy stoisku z donicami :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...