Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jakem baba z gór to nie tak łatwo mnie przestraszyć :p (ale wyobrażacie sobie takiego manekina wieczorową porą :wiggle:)

 

byłam dziewczynki w ogrodniczych zrobić rekonesans mały, lukałam na te tuje i jestem w szoku finansowym 38 zł za 120cm wysokości....kupiłam karłowatą wierzbę z baziami :wiggle: (35 zeta) jest śliczna..... w sobotę jedziemy do szkółek leśnych i może coś taniej wyrwiemy.....

 

No dobra już Cie nie straszę :D:hug:

Andżeliko co do tui, to oczywiście, że w ogrodniczym będzie taka cena! Normalka. Dlatego ja zamawiałam z plantacji i płaciłam po 20 zł takie 120cm:wiggle: Mniejsze były jeszcze tańsze. Jakbym miała kupić 10 to bym nie patrzyła na cenę, ale ja zamawiałam dla mnie i rodziców 65 szt, także sporo.

 

Na pewno znajdziesz taniej ze szkółki ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym poszukała w szkółkach w ubiegłym roku jesuenią u nas były takie ponad metr po 16 zł kopane z gruntu ale teraz jest dobra pora na sadzenie takich kopanych nawet jak to ma być 10 sztuk to i tak zaoszczędzisz i możesz sobie za to kupić jakieś dzrzewko. Tylko kup takie w miarę rozkrzewione ponieważ czasem w szkółkach sadzą te biedne thujki za blisko siebie a te mając za mało światła wybijają za bardzo w górę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguchna Ty moja wiedzo komputerowa jesteś kochana dzięki za namiary.....:hug: doskonale wiem, że w ogrodniczych narzucają big marże i oczywiście :yes::D wybieramy się do szkółek....a tak na marginesie były piękne bukszpany 120 cm za jedyne 167 zł, ogólnie ceny to z kosmosu :bash:, malutkie bukszpanki dosłownie 1 gałązka tylko 7 zł, wrzośćce 8-9 zł........:offtopic: Edytowane przez Juszczakówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anbama dobrze mówisz raczej piszesz ;)....16 zł to już całkiem normalna cena, na razie kupimy 15 sztuk to i tak się opłaca....rozkrzewione czyli grubiutkie :rolleyes: takich będę szukać. Bardzo dziękuję za podpowiedź.....:hug: zastanawiam się też nad jakimś jałowcem....cholera skąd na to wszystko brać kasy Edytowane przez Juszczakówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguchna Ty moja wiedzo komputerowa jesteś kochana dzięki za namiary.....:hug: doskonale wiem, że w ogrodniczych narzucają big marże i oczywiście :yes::D wybieramy się do szkółek....a tak na marginesie były piękne bukszpany 120 cm za jedyne 167 zł, ogólnie ceny to z kosmosu :bash:, malutkie bukszpanki dosłownie 1 gałązka tylko 7 zł, wrzośćce 8-9 zł........:offtopic:

 

Nie ma sprawy :hug:Na pewno znajdziecie coś w dobrej cenie.

No i jak już będziesz w szkółce, to zobacz inne np. jałowce- je też kupiłam w zeszłym roku, ale strasznie malutkieee.

A jałowiec wolno rośnie to nie wiem czy się kiedyś doczekamy dużego...;)

Bukszpany są drogi fakt, ale też wolno rosną i nie wiem czy warto kupować takie malutkie...:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam ten ból :bash: oj dobrze znam ogród kosztuje tak samo jak wykończeniówka mi potrzeba jakieś 32 sztuki już mi się M skrzywił i skitował dobrze kochanie jeśli dla ciebie to jest priorytet to kupimy....... i już mam wyrzuty sumienia :confused: Ja część swoich iglaków ukorzeniałam sama ale to wymaga cierpliwości.

Na niektórych roślinkach można zaoszczędzić np; irgę można ukorzenić przykopując jej gałązkę ziemią,wierzby, derenie, berberysy czy krzewuszki też się łatwo ukorzeniają. Ja kupowałam jedną roślinkę i ją rozmnażałam część wsadziłam na działce a część rozdałam znajomym ale w tej chwili to cierpliwości mi już brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać wszystko podrożało i roślinki też w ubiegłym roku widzialam u siebie w szkółce bukszpany po 12 zł takie już całkiem przyzwoite kulki a wrzosy kupowałam po 3,50 ale chyba mi ostatnio zmarzły tak jak agawi cholerka ale jakiś czas temu jeszcze żyły

Wrzosów szkoda, ale to pikuś przy 65 tujach. O nie się martwiłam najbardziej, bo na jesieni wydaliśmy na nie i kilka innych roślinek 1500 zł.:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy :hug:Na pewno znajdziecie coś w dobrej cenie.

No i jak już będziesz w szkółce, to zobacz inne np. jałowce- je też kupiłam w zeszłym roku, ale strasznie malutkieee.

A jałowiec wolno rośnie to nie wiem czy się kiedyś doczekamy dużego...;)

Bukszpany są drogi fakt, ale też wolno rosną i nie wiem czy warto kupować takie malutkie...:confused:

 

Jałowce faktycznie wolno rosną :( wypatrzyłam już sobie płożącego jałowca i powoli rysyje mi się cały obraz mojego ogródka...czas tu pełni dużą rolę , a człowiekchciały mieć od razu na ti-tpo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jałowce faktycznie wolno rosną :( wypatrzyłam już sobie płożącego jałowca i powoli rysyje mi się cały obraz mojego ogródka...czas tu pełni dużą rolę , a człowiekchciały mieć od razu na ti-tpo ;)

Nooo chciałoby się...:rolleyes::rolleyes: Najlepiej już takie roślinki, które mają powyżej 1,50m :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać wszystko podrożało i roślinki też w ubiegłym roku widzialam u siebie w szkółce bukszpany po 12 zł takie już całkiem przyzwoite kulki a wrzosy kupowałam po 3,50 ale chyba mi ostatnio zmarzły tak jak agawi cholerka ale jakiś czas temu jeszcze żyły

 

powiem Ci ,że cholernie podrożało :bash:

i tak się nawet zastanawiam co najpierw czy pokoje dzieci czy ogród wiadomo chciałaby to i to ale....no jest takie małe ale.....

jak dobrze pójdzie to może dzisiaj uda się coś kupić, chociaż połowę drzewek...zobaczy się ;)

na razie cieszę się z mojedo wczorajszego zakupu czyli wierzby szczepionej żółtej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się bardziej boję psa niż mrozów a i jeszcze pieris mi przemarzł ale to nie dziwne bo go nie okryłam. Wczoraj byłam u teściowej i wpadł mi w oko świerk Conica którego parę latek temu jak tam mieszkałam posadziłam chętnie bym takiego dużego świerka u siebie zobaczyła tylko się boję że się nie przyjmie mam tam u niej jeszcze kilka takich sporych roślinek nie wiem czy nie zaryzykuję zwłaszcza, że coraz częściej mówi że dom sprzeda.A tak mi się wydaje że jak się za to brać to właśnie teraz Edytowane przez anbama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie cieszę się z mojedo wczorajszego zakupu czyli wierzby szczepionej żółtej :D

Cieszymy sie razem z Tobą :wiggle::wiggle:

My za to w ramach odmiany kupiliśmy impregnat do malowania płotu. Prawie 2 tys!!! :bash::mad::spam:

Boże, kiedy ja wykończę ten dom? :confused:

 

W ramach relaksu znalazłam na Allegro pnące truskawki... :lol2:

http://allegro.zumi.pl/show_item.php?item=1526752922&utm_source=onet.pl&utm_medium=banner&utm_campaign=SGOnet1&tduid=167538c2080444a060e30458d7c64cba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się bardziej boję psa niż mrozów a i jeszcze pieris mi przemarzł ale to nie dziwne bo go nie okryłam. Wczoraj byłam u teściowej i wpadł mi w oko świerk Conica którego parę latek temu jak tam mieszkałam posadziłam chętnie bym takiego dużego świerka u siebie zobaczyła tylko się boję że się nie przyjmie mam tam u niej jeszcze kilka takich sporych roślinek nie wiem czy nie zaryzykuję zwłaszcza, że coraz częściej mówi że dom sprzeda.A tak mi się wydaje że jak się za to brać to właśnie teraz

 

Spróbować zawsze można , będę trzymać kciuki, a jak masz tylko rękę do kwiatów to i do drzewek też będziesz miała :yes::D bo ja nawet do kaktusów ręki nie mam :p:lol2:...przesadzaj , przesadzaj pytanie tylko czy teściowa da przesadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak ja ale mój M to dopiero ma rączkę do kwiatów kiedyś ukorzeniałam sąsiadce wierzbę i chyba 5 posadziłyśmy wszystkie padły aż się mój mężuś z politowaniem na nas popatrzył wykopał u nas wkopał u sąsiadki i rośnie :wiggle: Teściowa nic nie powie może sobie w duchu pomyśli ale będzie kazała kopać zresztą ona nie dba o to co ja tam kiedyś posadziłam i prawdę powiedziawdzy jak tam zajrzę to żal mi nie powiem co ściska że to marnieje :bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...