Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A te funkie to miałaś wcześnie w donicy czy posadzone w gruncie bo jakoś szybko te liście Ci wypuściły? U moich jeszcze listków nie ma. Tymi przemarzniętymi listkami bym sie bardzo nie martwiła najważniejsze żeby ta część rośliny, która jest w gruncie nie przemarzła wtedy wypuści nowe listki.

I wybacz kochana że ja też się rozpłynęłam nad zdolnościami Twojego M a nie doceniłam wysiłku jaki trzeba było poczynić żeby M tego dokonał solidarność jajników zaczyna zanikać :o i to ja która zawsze muszę o wszystko jakieś dwa dni walczyć oczywiście na argumenty :lol2:

Kolejna sesyjka obiecana czyli nic tylko pozostało czekać :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

anbama właśnie gdzie ta solidarność jajników ;) :lol2: i siła przebicia ;)

 

Jedne funkie mam w donicy posadzone i były przez cały czas w domu ( i nadal są ;) ) weranduje je tylko przez dzień, jak jest słonko aby się biedulki przyzwyczaiły do zmiennej temperatury :), a w sobotę posadziłam do gruntu miedzy tuje 2 szt. funki i przysypałam korą, i u jednej już wychodziły takie rulony liści, które zostały przez mróz brzydko potraktowane :jawdrop:

Mam nadzieję że całe nie wymarzły.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anbama właśnie gdzie ta solidarność jajników ;) :lol2: i siła przebicia ;)

 

Jedne funkie mam w donicy posadzone i były przez cały czas w domu ( i nadal są ;) ) weranduje je tylko przez dzień, jak jest słonko aby się biedulki przyzwyczaiły do zmiennej temperatury :), a w sobotę posadziłam do gruntu miedzy tuje 2 szt. funki i przysypałam korą, i u jednej już wychodziły takie rulony liści, które zostały przez mróz brzydko potraktowane :jawdrop:

Mam nadzieję że całe nie wymarzły.....

 

Myślę ze tylko liście przyłapało ale puszczą od korzenia aż dzisiaj zerknę na swoje bo powoli zaczęły z gruntu wychodzić ale jeszcze nie wszystkie. Niestety przymrozki jeszcze nadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogródek w słoneczku zatopiony...

Dokończony płotek przy tujach i kora...

 

http://img685.imageshack.us/img685/1467/63418552.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img140.imageshack.us/img140/5250/48981907.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Bukszpan i jego nowy kolega wrzos ;), a w tle ususzony ostrokrzew ( od dołu pojawiają się nowe listki może coś z niego jeszcze będzie...)

 

http://img845.imageshack.us/img845/6356/87653062.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Bukszpan.....

 

http://img687.imageshack.us/img687/6883/88463376.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img29.imageshack.us/img29/3041/52193931.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

I moja duma czyli wyrośnięta funkia i koszyk pomalowany na biało.....:wiggle:

 

http://img836.imageshack.us/img836/5521/39037245.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

W doniczce znajdują się jakieś skalniaki,które przyniósł mi syn ze spaceru z tatusiem i siostrzyczką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ pięknie u Ciebie!! Funkia cudownie sie prezentuje w koszyczku.Chciałabym ,żeby u mnie już było tak równiutko i zieloniutko!!!A pochwalę się, u mnie też funkie już pokazały listki i bergenia kwitnie.AAa i dostałam dzisiaj sadzonki hortensji aale na razie je tylko wsadziłam tak ,gdzie popadnie ...

 

 

Andżeliko chciałam Cię jeszcze zapytać ile zużywacie wody,wiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ pięknie u Ciebie!! Funkia cudownie sie prezentuje w koszyczku.Chciałabym ,żeby u mnie już było tak równiutko i zieloniutko!!!A pochwalę się, u mnie też funkie już pokazały listki i bergenia kwitnie.AAa i dostałam dzisiaj sadzonki hortensji aale na razie je tylko wsadziłam tak ,gdzie popadnie ...

 

 

Andżeliko chciałam Cię jeszcze zapytać ile zużywacie wody,wiesz?

 

Beatko nie mam pojęcia ile wody zużywamy ponieważ nie mamy wodomierza, a wodę mamy z własnej studni, za ścieki płacimy ryczałt od osoby.

Funkia ta na zdjęciu rośnie cały czas w domku gdzie ma ciepełko i dlatego jest taka okazała, od kilku dni weranduję ją na tarasie i się hartuje ;), uwielbiam hortensje ( jak dobrze pójdzie też będę miała hortensje od jednej fajniutkiej koleżanki :wiggle::hug: ). W sobotę posadziłam funkie szt 2 przy tujach i chyba wczorajszej nocy przemarzły :offtopic:.....czas pokaże co będzie z nimi i faktycznie chyba trzeba będzie sadzić po zimnych ogrodnikach ponieważ ten nasz klimat jest do luftu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allleeeeeeeeeeee PIĘKNIE :jawdrop::jawdrop:

I tuje i plotek i bukszpany i funkie..... CUDO! I nawet biały koszyczek jest śliczny:wiggle::lol2:

Żeby tylko nic nie pomarzło, tfu, tfu ;)

Andżeliko, a te tuje mają stworzyć żywopłot? Tak dopytuję, bo ja chyba posadziłam gęściej...:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andżeliko, a te tuje mają stworzyć żywopłot? Tak dopytuję, bo ja chyba posadziłam gęściej...:eek:

 

Aga chciałaby bardzo zasłonić płot sąsiada ten BETON....;) a między nimi czyli tujami jest 60 cm tak mi doradzono w szkółce ( pan powiedział, że tuje nie lubią się dotykać i aby były zielone na spodzie, dole należy taki odstęp zachować.....)

A jak tam Twoje koszyki pomalowane ?

Edytowane przez Juszczakówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:jawdrop::jawdrop: i jeszcze :jawdrop: co za płot (sorry reszta też cudna ale ten płot :jawdrop:

kurcze ...ja Cię proszę napisz please please plis ja Cię proszę ;) jakie to orientacyjne koszty za metr tego cuda ?

 

Właśnie pisałam Agawi74, że chcę beton zasłonić a Ty nad płotem...;):lol2::lol2::lol2: płot jest sąsiada, z tego co wiem najzwyklejsze dechy pomalowane na szaro, a beton jak beton ( u nas za sam beton na ok 30 m trzeba zapłacić :mad::evil::cry: ok. 6 tyś, nie piszę o zbrojeniu, kopaniu, dechach itp cudach ).....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga chciałaby bardzo zasłonić pot sąsiada ten BETON....;) a między nimi czyli tujami jest 60 cm tak mi doradzono w szkółce ( pan powiedział, że tuje nie lubią się dotykać i aby były zielone na spodzie, dole należy taki odstęp zachować.....)

A jak tam Twoje koszyki pomalowane ?

 

 

Hi, hi a mi doradzono, że na żywopłot to co 0,5 m, czyli podobnie jak Twoje:wiggle: A swoją drogą, chyba bogaty ten Wasz sąsiad, żeby taki wysoki beton postawić....:lol2:

 

Koszyki niestety leżą odłogiem:bash: Chyba już nie zdążę przed Świętami...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tujki kupiłaś faktycznie śliczniutkie i bukszpanków na tarasie zazdraszczam też zamierzam kupić takie do donic. Twoje donice też bardzo fajne. W tym roku zaczęłam ukorzeniać gałązki bukszpanu ale nie wiadomo ile z nich się przyjmie zresztą on powoli rośnie i pewnie trzeba będzie na nie długo poczekać.

Poleciałąm dzisiaj pprzed pracą na targ kupić białe pelargonie żeby zacząć swoje wizje z białymi donicami realizować i co nie ma. Wszyscy mają czerwone i różowe nawet bratków białych nie mieli. Czy ja jakiś cudów szukam czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...