Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Postanowiłam idę na łatwiznę wybieram Spartherm ,ale zostaje kwestia ciepłej zabudowy.Możliwości jest dużo.Wybrany wykonawca robi z bardzo drogich materiałów i z innych nie.Mam innego wykonawcę,ale on ma droższy sam wkład, robi z tańszych materiałów również,ale suma sumarum oba mogę mieć taką samą cenę końcową- czekam na wycenę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pytałam już tu kiedyś, ale nikt nie raczył podzielić się swoją wiedzą, więc ponawiam pytanie i bardzo proszę o szybką odp bo wkład muszę kupić już... Od razu proszę się nie rozwodzić nad jakimiś technicznymi rzeczami bo ja laik jestem i wolałabym rzeczowo ;) Więc potrzebuję wkładu do bardzo intesywnego grzania domu 140m2. Będę grzać tylko kominkiem właściwie. Jaka firma, jaki rodzaj stalowo-szamotowy czy żeliwny. Zależy mi na czymś sprawnym, co wytrzyma ładne lata i podoła zadaniu.

Z góry dziękuję pięknie za odp i pozdrawiam wszystkich ekspertów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałam już tu kiedyś, ale nikt nie raczył podzielić się swoją wiedzą, więc ponawiam pytanie i bardzo proszę o szybką odp bo wkład muszę kupić już... Od razu proszę się nie rozwodzić nad jakimiś technicznymi rzeczami bo ja laik jestem i wolałabym rzeczowo ;) Więc potrzebuję wkładu do bardzo intesywnego grzania domu 140m2. Będę grzać tylko kominkiem właściwie. Jaka firma, jaki rodzaj stalowo-szamotowy czy żeliwny. Zależy mi na czymś sprawnym, co wytrzyma ładne lata i podoła zadaniu.

Z góry dziękuję pięknie za odp i pozdrawiam wszystkich ekspertów :)

 

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?178236-Wk%C5%82ady-kominkowe-PAMA&p=5030297&viewfull=1#post5030297

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Casis - zaczynasz od końca samego ...

A jak będzie wyglądał kominek?

Jak wygląda sam dom?

Budżet jaki na kominek?

Co Ci się tak naprawdę podoba?

I jeszcze kilkanaście podobnych ale bardziej szczegółowych pytań ...

Pozdrawiam.

 

hmmmm czy to jest rzeczowa odp na moje pytanie?? Kurcze niby pomogę i doradzę...

cena wkładu 3,5 -4,5 choć tańszym nie pogardzę ;)

jak wygląda dom.... :) normalnie, znaczy standardowo: dół -salon, jadalnia, kuchnia, hol, łazienka, pralnia, pokój, góra: 4 sypialnie i łazienka. Kominek umiejscowiony jest w centralnym miejscu między kuchnią, holem, salonem i jadalnią, wyglądał będzie zwyczajnie, bez udziwnień -obudowa wkładu pociągnięta do samego sufitu -taki wkład obudowany ścianą, prostokąt.

Więc jaka firma i jaki wkład szamotowo-stalowy czy żeliwny :) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze kobieto ogarnij się trochę! Przecież oni te porady za darmo udzielają, nie mają obowiązku pomagać no i chyba nie często korzystasz z porad bo wiadomo nikt ci konkretnego modelu podać nie może bo to twój wybór, na forach eksperci co najwyżej sugestie odnośnie modeli mogą ci zaserwować bo jak ktoś nie wie ile chcesz przeznaczyć kasy, jaki masz dom, wymagania itp to w jaki sposób konkretny model może ci podać???

 

Ps. Forest robisz cudowne piece kaflowe!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

variola !!! Sorki, ale ja pytam o konkretną rzecz -JAKI WKŁAD NAJLEPSZY DO OGRZEWANIA DOMU TYLKO I WYŁĄCZNIE KOMINKIEM! jak zauważyłaś nie pytam o inne aspekty, bo ich nie biorę pod uwagę póki co. Chciałabym poznać te najlepsze i spośród nich wybierać, dostosowując je do już własnych wymagań... Czy to takie trudne do zrozumienia....

Dla Ciebie chyba ta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dobra ... jeszcze raz:

Więc jaka firma i jaki wkład szamotowo-stalowy czy żeliwny ???

Casis - napiszę Ci jaka powinna być pewna prawidłowość i kolejność przy wykonaniu kominka. Przeczytaj to co poprzednio napisałem, to co odpowiedziałaś, potem poniższe moje wypociny i sama zobacz gdzie jest dopiero miejsce na wybór "wkładu kominkowego" (paleniska):

- najpierw chęć posiadania kominka (to już posiadasz ...)

- określenie do czego on ma faktycznie służyć

- zastanowienie się jak chciało by się żeby wyglądał

- dobranie funkcji grzewczych do faktycznych potrzeb samego domu i trybu życia domowników

- skonfrontowanie "chciejstwa" z rzeczywistością (czy da się w ogóle to zrobić) i położeniem miejsca na kominek oraz posiadanym kominem

- zaprojektowanie wizualne i techniczne kominka

- dobór odpowiedniego paleniska

- wykonanie kominka

Firm produkujących paleniska (wkłady) jest kilkadziesiąt (kilkaset?), każda ma do wyboru kilka/kilkadziesiąt model. Daje to razem kilka tysięcy wyrobów.

Jak chcesz żeby odpowiedzieć jednoznacznie że ten jeden a nich jest najlepszy?

 

Variola - dzięki, jak by co to tego "Michała Anioła" z Twojego avataru też się da na piec czy kominek przenieść ... nawet w trójwymiarze ... i grzać będzie nieźle ... :D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj niegrzecznie zaraz, -Panowie są niezwykle delikatni :) ja zwyczajnie oczekiwałam prostych odp na proste pytania. w moim mniemaniu to jest tak że potrzebuję wkładu do grzania domu o danym metrażu, a osoba którą pytam odpowiada podając mi konkretne nazwy firm i modeli, które są dobre, dadzą radę, nie zwiodą, a ja dostosowuję już je do własnych wymagań... Schemat ten wyglądał dokładnie tak kiedy odwiedzałam kominkowe salony, dlatego myślałam że takie dane są w zupełności wystarczające, nikt nie zadawał mi dodatkowych pytań. Pisząc tutaj liczyłam na poradę fachowców, którzy bezstronnie i rzeczowo podzielą się swoją wiedzą (bo sprzedawcy chwalili co mieli w ofercie), tym czasem doczekałam się jakiś wywodów i pustych dyskusji... Wybaczcie, ale dlatego właśnie mogliście odebrać mnie niegrzecznie -przez moje zniecierpliwienie.

To może zacznijmy od początku :)

Szanowni Panowie robię ranking na najlepsze wkłady kominkowe, które będą w stanie ogrzać klasycznie wyglądający dom (dół dzienny w większości otwarty, góra sypialniana) o powierzchni 140 m2, nawet w najmroźniejszą zimę z mrozami -30 stopni. Nie będą awaryjne, będą w stanie trzymać żar od wieczora do rana -żeby nie wstawać w nocy i nie dokładać, nie będzie się z nich dymiło i wytrzymają ładne lata przy niezwykle intensywnej eksploatacji. Ustalmy że wymieniamy w punktach, w nawiasach piszemy o zaletach i wadach, powiedzmy od najtańszego do najdroższego.

A podkreślę jeszcze, że w moich wypowiedziach nie ma ironii, ani złośliwości i naprawdę chciałabym abyście podzielili się swoją cenną wiedzą, bo zarówno mi jak i zapewne nie jednej osobie która zagląda na to forum będzie to bardzo pomocne :)

Z góry Wam bardzo dziękuję i czekam na odpowiedzi :)

I pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Pani konkretnie i stanowczo pyta jaki model do GRZANIA a Wy co ? Ściemniacie :) No to ja odpowiem konkretnie, z naszej oferty: do grzania z akumulacją proponuję coś z BRUNNERA np. HKD 2.2 (XL to była by niezła maszyna ale chyba trochę za mocna), lub Spartherm Mini Z1.

Do izolowanej (lub szamotowej) obudowy z rozbudowanym systemem DGP polecam AUSTROFLAMM K75 lub mniejszy K65 z dodatkowymi ringami i płytami HMS akumulacyjnymi. :) ewentualnie Spartherm VARIA 1V + jakieś dodatki (termobox, helix) lub Lazar Silesia z nasadą powietrzną.

Niestety nic z powyższych nie łapie się w planowanym budżecie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pozdrawiam.

I mili Panowie eksperci JEŚLI MACIE OCHOTĘ proszę o pomoc. A swoją drogą, to wątek "pomogę i doradzę" więc pisząc tu liczyłam na pomoc i poradę....

 

Do grzania Romotop Dynamic KV025L . http://www.kafle-kominki.pl/wklad_kominkowy_dynamic005.htm . Ten model, tak jak cała seria KV025:yes: ,może być stosowany do grzania promieniowaniem tzw hypokaustum oraz "normalnie":) powietrzem tzw DGP . Jeśli potrzebujesz więcej mocy i podnoszoną szybę polecam Romotop KV055 AN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

W temacie kominków jestem "zielona" i proszę Was o pomoc.Planowaliśmy z mężem zakup piecyka kozy,ale dzisiaj odwiedziliśmy jeden z salonów i

wpadł nam w oko piec firmy Nordpeis Stockholm High-a właściwie mały wkład kominowy + obudowa z betonu woskowanego.Pierwszy raz słyszę o takiej obudowie.Sklep ten był ogrzewany właśnie takim piecem, a obudowa była ciepła.Czy może ktoś ma doświadczenie z tego rodzaju piecem i taką obudową?

Będę wdzięczna za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie podłoża pod kominkiem, otóż właśnie wróciłem z pewnego sklepu i powiedziano mi tam, że podłoże musi być specjalnie wzmocnione. Podłoże u mnie wygląda następująco: chudziak - 15cm styropianu - 6cm wylewki zbrojonej. Sugestią Pana ze sklepu jest wykucie wylewki w miejscu, gdzie będzie stał kominek do chudziaka, czyli usunięcie styropianu i uzupełnienie wszystkiego wylewką. Zaznaczę tylko, że chciałbym obudować kominek otoczakami, podobno sporo to będzie ważyć i stąd ta sugestia... czy jest prawidłowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Tak, sugestia jest prawidłowa. Nie musisz jednak całkowicie rezygnować z izolacji poziomej. Po usunięciu styropianu możesz na chudziaku wykonać warstwę z betonu komórkowego, np. na 12 cm. Bloczki muszą być dobrze zespojone - przewiązania, pełne cienkie fugi i mocna zaprawa (klej do płytek?). Powstała powierzchnia powinna być w miarę możliwości równa. Bloczki z wierzchu dobrze zaimpregnuj. Na to zbrojona wylewka - wyszłoby 9 cm. Ta powinna być oddylatowana od istniejącej wylewki - niezwiązana z nią.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

margod i Mistrzu -jak miło, że ktoś zrozumiał moją prośbę... Dziękuję Wam ślicznie za pomoc, a wkłady chętnie sobie i tak popatrzę. Właściwie już dokonałam wyboru bo musiałam do wczoraj, właściwie nawet do kilka dni temu ;) no nic, ale jakby odpukać mi się posypał to będę wiedziała w czym powinnam wybierać. Dziękuję Wam raz jeszcze i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

margod i Mistrzu -jak miło, że ktoś zrozumiał moją prośbę... Dziękuję Wam ślicznie za pomoc, a wkłady chętnie sobie i tak popatrzę. Właściwie już dokonałam wyboru bo musiałam do wczoraj, właściwie nawet do kilka dni temu ;) no nic, ale jakby odpukać mi się posypał to będę wiedziała w czym powinnam wybierać. Dziękuję Wam raz jeszcze i pozdrawiam

 

 

Nie bądź żyła , pochwal się !:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko - podczas podłączania wkładu do komina zastosowałem rury spalinowe czarne + kolana regulowane. Rury z kolanami zabezpieczyłem tym "silikonem" do 1200. Czy trzeba dokładnie wyczyścić z zewnątrz rury z pozostałości tego silikonu aby nie coś nie śmierdziało itp. czy można je pozostawić. Tak na prawdę to zobie je delikatnie rozsmarowałem na zewnętrznych połączeniach.

 

Dzięki za pomocne słowa w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...