Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

http://www.grupa.owo.pl/kominki,hermes,szyba,prosta.html

 

co sądzicie o tych wkładach?? warto im się przyjrzeć może by taki założyć??

pozdr

kg

 

a feee :-? miniaturowe brzydactwo, większy mam ekran w kompie :wink:

 

hmmmmm

 

szyba frontowa prosta 560x350 mm

 

nie bola Cie oczy od tak sporego monitora?

 

znajomi wstawiali kominek do 15mkw pomieszczenia w ktorym tez stoi sauna finska. szukali malego komineczka no i taki wlasnie sobie sprawili. ich maly jest jednak wiekszy niz ekran w moim lapku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo małych wkładów.

To fakt, ze teraz aktualnie jest na nie duży popyt. Ludzie zdają sobie powoli sprawe, ze wkład emituje około 30% ciepła przez szybę, no i wkłady duze kompletnie nie nadają się do mniejszych pomieszczeń, mieszkań. Poprostu można zrobić sobie w domu saunę.

Dostosowanie mocy wkładu do powierzchni, jest bardzo istotne.

Przykładowo wkład Hermes 12 (8 kw) jest idealny do mieszkań o powierzchni 80 m2. Coraz więcej montujemy ich w kamienicach, a nawet w blokach w starym budownictwie gdzie są przewody kominowe w miejsce piecy kaflowych.

Jet to stosunkowo głęboki wkład z mniejszą szybą. Czyli ciepło w niewielkim tylko stopniu ucieka przez szybę, większość powietrza ciepłego można "złapać" w obudowie i rozprowadzić.

 

A znów wkład Hermes 10 z serii płytkie, ma płytką komorę spalania, ale ma dużą szybę. Moc tego wkładu to 9 kw. No ale jak płytka komora spalania, a duża szyba to wkład dużo ciepła emituje przez szybę. Czyli nadaje się do większych pomieszczeń, salonów.

 

Kupując wkład trzeba przemyśleć wiele opcji, lub zdać się na własciwe "doradztwo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo małych wkładów.

To fakt, ze teraz aktualnie jest na nie duży popyt. Ludzie zdają sobie powoli sprawe, ze wkład emituje około 30% ciepła przez szybę, no i wkłady duze kompletnie nie nadają się do mniejszych pomieszczeń, mieszkań. Poprostu można zrobić sobie w domu saunę.

...

Kupując wkład trzeba przemyśleć wiele opcji, lub zdać się na własciwe "doradztwo"

 

To milo ze utwierdzilem sie w przekonaniu ze nie kazdy musi miec szybe GIGANT :wink

 

Co by mi kolega podpowiedzial do salonu 35mkw otwrtego zaraz kolo kominka na kuchnie i komunikacje oraz do ewentualnego grzania poprzez rure grawitacyjnie 2 pokoi na gorze 21mkw i 15mkw

 

Interesuje nas cos niedrogiego z prostym wzornictwem do okazjonalnego przepalania i zrobienia w miare nowoczesnej zabudowy w stylu "piekarnik". Poprosze cos o tych rozmiarach i mocy KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sugerował Hermesa 10 modern (9kw), lub z mniejszą szybą Hermesa 2 modern, w grę wchodzi również Hermes 8 (12 kw). To sa wkłady które czerpią powietrze do spalania tylko z zewnątrz. Są też w wersjach z szufladą i zasysaniem powietrza z pomieszczenia, lub z pomieszczenia i z zewnątrz.

No ale wszystko na stronie.

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.grupa.owo.pl/kominki,hermes,szyba,prosta.html

 

co sądzicie o tych wkładach?? warto im się przyjrzeć może by taki założyć??

pozdr

kg

 

a feee :-? miniaturowe brzydactwo, większy mam ekran w kompie :wink:

 

witam.

duży masz ten komp!! cóż zgadzam się z Tobą, ale co?? apytać nie wolno? a jesli można to co myslicie ludzie o kaw-mecie czy może jakis francuski tylko do 2000zł konwekcyjny oczywiście może uniflam jakisik?

pozdro

kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już znalazłem powiem tak masz dosć skomplikowaną instalację grzewczą i dowalanie jeszcze płaszcza wodnego to już przerost formy nad treścią zdecydowanie wybierasz najlepsze rozwiązanie. W kominku możesz palić dla przyjemności ewentualnie okazjonalnie zanim odpalisz centralne w okresie przejściowym. Co do oszczędności w zużyciu drewna to zależy zarówno od jego jakości jak i rodzaju kominka tzn. im drewno suchsze tym efektywniej się spala i daje wiecej ciepła, poza tym moim zdaniem zwykły wkład np użytkowana przeze mnie TARNAVA zużywa bardzo małe ilości drewna gdyż pali sie pełnym płomieniem do opalenia się drewna potem juz tylko "pyka" i żarzy gdyż dopływ powietrza jest przeze mnie ograniczany i tak kominek pali się ok 5-7 h (na jednym załadunku) . W takim spalaniu sprawność jest wysoka ok 70%. Przy obecnych temperaturach około 0 w nocy zużycie drewna wynosi około wiaderka do półtora na dobę (temp w domu od 20 do 24 st C)

 

W przypadku kotła z płaszczem takie spalanie jest niemożliwe bo wkład nie osiągnie wymaganej temperatury będzie obsmołowany gdyż płaszcz za bardzo wychładza komorę kominka tak więc musisz nieźle hajcować i tak masz wiecznie okopconą (w najlepszym wypadku) szybę i zapomnij o ekonomicznym spalaniu drewna.

 

UUU zarz właściciele kominków z płaszczem na mnie nakrzyczą :( , ale co tam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...