Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Widzę ,że ciężko Ci się pogodzić z tym 1000*C.Forest nic nie pomylił.Zmierzył również wyżej.Temperatura,która jest nad rusztem nikogo nie uderzy,chyba ,że planujesz np włożyć tam głowę.

Myślę,że temperatury w różnych paleniskach zostały bardzo dokładnie pomierzone i opisane i to przez różne niezależne instytuty badawcze.

 

Słuchaj chłopie.Ciężko mi się z tym pogodzić tak jak ty to opisujesz.To ,że nie zgadzam się czasami z Forest-Natura nie dowodzi ,że mówi nieprawdę.W porównaniu z tobą jego wypowiedzi są wyważone i niejednokrotnie podparte dowodami.Chwała mu za to bo gościu się zna i nie gubi w temacie.Ma jakąś tam praktykę,którą tu przedstawia.Ty natomiast usiłujesz mi coś udowodnić stawiając na szalę swoją okrojoną wiedzę bo jak to sam słusznie zauważasz jesteś niedoświadczony.

 

Brykiet z drewna,to takie paliwo jak np :benzyna lotnicza.Jest to drewno bardzo dobrze napowietrzone przez co bardzo łatwo osiąga podczas palenia ponad 1000*C.Myślę,że twoja kaseta jest nie przystosowana na takie paliwo.Dobrze było by,żeby ktoś doświadczony się jeszcze wypowiedział.

 

Nie do końca rozwijasz swoją myśl.Gdzie taka temperatura występuje w czasie palenia brykietem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czesc

 

Jestem w trakcie zakładania kominka. Pojawił sie problem z wysokością trójnika - wydaje się być na nisko, bo na wysokości 1,80 od podłogi. Niestety radiator trzeba uciąć do połowy, aby zmieścił sie między dwa kolanka. Instalator twierdzi że powyżej istniejącego nie da się tak dokładnie zrobic trójnika w rurze szamotowej.

I tutaj pytanie, zakładając, że pozostanie taka konstrukcja z 25cm radiatorem, to czy dużo tracę na odyzsku ciepła , w porównaniu ze scenariuszem przeróbki kanału kominowego. Czy warto przerabiać?

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktspecjalny

Nigdy nie mówiłem,że jestem "niedoświadczony".Prosiłem jednak kogoś, kto zna się na tym autentycznie,by potwierdził, to co piszę.

Dodam jeszcze,że w zapalonym papierosie może być temperatura pewnie600-800*C a palacze nie mają wypalonych języków.Ale co tam palacze;spawacz według Ciebie,to powinien mieć spaloną rękę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktspecjalny

Nigdy nie mówiłem,że nie jestem "niedoświadczony".Prosiłem jednak kogoś, kto zna się na tym autentycznie,by potwierdził, to co piszę.

Dodam jeszcze,że w zapalonym papierosie może być temperatura pewnie600-800*C a palacze nie mają wypalonych języków.Ale co tam palacze;spawacz według Ciebie,to powinien mieć spaloną rękę...

 

Sorki myślałem ,że napisanie przez ciebie:

 

Dobrze było by,żeby ktoś doświadczony się jeszcze wypowiedział.
jest dowodem na to ,że jesteś niedoświadczony i chcesz

 

skorzystać z pomocy doświadczonego.Nadal nie rozumiem po co podajesz takie przykłady.Pytam o temp 1000stc.Gdzie jest gdy palimy w kominku i jaki to ma ewentualny wpływ gdy go otworzymy?Poniał?Czy znowu rzucisz jakiegoś odbiegającego od tematu przykłada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja nasza poszła o kominek MCB i jego brykiet.Skontaktuj się więc z MCB ,żeby Ci powiedział ile sypał swego brykietu,ile dawał powietrza i zrób tak samo.Następnie mierz temperaturę w rożnych miejscach.Blachę o grubości do 2 mm włóż w środek żaru,który daje brykiet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja nasza poszła o kominek MCB i jego brykiet.Skontaktuj się więc z MCB ,żeby Ci powiedział ile sypał swego brykietu,ile dawał powietrza i zrób tak samo.Następnie mierz temperaturę w rożnych miejscach.Blachę o grubości do 2 mm włóż w środek żaru,który daje brykiet.

 

Przecież ci napisał:

 

Na stronie producenta nie ma przeciwwskazań do palenia brykietem.

Oczywiście trzeba dostosować się do specyfiki palenia brykietem.

 

cyt:

"Warunki gwarancyjne zakładają stosowanie brykietu drzewnego, przy jego prawidłowym stosowaniu. "

 

Na co ty :

 

Brykiet z drewna,to takie paliwo jak np :benzyna lotnicza.Jest to drewno bardzo dobrze napowietrzone przez co bardzo łatwo osiąga podczas palenia ponad 1000*C.Myślę,że twoja kaseta jest nie przystosowana na takie paliwo.Dobrze było by,żeby ktoś doświadczony się jeszcze wypowiedział.

 

Jesteś mądrzejszy od producenta?

 

Na co ja:

 

Ponad 1000 czego?

 

Po huk mi mierzyć?Ty mierzyłeś?napisz po prostu.Brykiet jak się rozpali to we środku ma temp 1000 stc.Jak to się ma do panującej wówczas to wtenczas temp. w komorze paleniskowej.To mnie ciekawi.Też ma 1000 czy może 950 stc?

 

Nadal nie odpowiedziałeś czy jest to bezpieczne czy nie i niech to będzie nawet 1200 stc.Doświadczenia,konsekwencje a nie puste wywody nic nie wnoszące.Na dodatek posługujesz się drętwą terminologią, bezustannie podając głupie przykłady albo żebym:

 

Blachę o grubości do 2 mm włóż w środek żaru,który daje brykiet.

 

i co mam ją dotknąć ,polizać. 8)? .Czemu ma służyć ten eksperyment?To ,że się poparzę to wiem.Udowadniasz mi nim ,że blaszka ma 1000 stc?Dlaczego 2mm a nie np.10mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, to możesz też polizać.

Grubsza blacha będzie miała większą bezwładność,tzn będzie potrzebować zbyt długiego czasu na zrównanie swojej temperatury z temperaturą żaru palących się brykietów.Znajdź poradnik kowalstwa lub coś podobnego i tam powinien być pasek z barwami(kolorami) i pod każdą z nich będzie podana temperatura,którą osiąga przedmiot,gdy ma taki kolor.W kowalstwie(hutnictwie itp.),to mieli też specjalne szkiełka kolorowe,którymi można było określić temperaturę dość dokładnie.Takie dawne "hiciory",ale skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, to możesz też polizać.

Grubsza blacha będzie miała większą bezwładność,tzn będzie potrzebować zbyt długiego czasu na zrównanie swojej temperatury z temperaturą żaru palących się brykietów.Znajdź poradnik kowalstwa lub coś podobnego i tam powinien być pasek z barwami(kolorami) i pod każdą z nich będzie podana temperatura,którą osiąga przedmiot,gdy ma taki kolor.W kowalstwie(hutnictwie itp.),to mieli też specjalne szkiełka kolorowe,którymi można było określić temperaturę dość dokładnie.Takie dawne "hiciory",ale skuteczne.

 

Pomocyyyy!!!! bo mnie Bogunio 58 zakatuje.Ale dobra kupie poradnik kowalstwa.Najaram w kominku brykietem o malej wilgotności sprawdzonej hit-3 aż będzie skakał.Przyniosę pióro od resora.Kowadło i młot.Postawię w salonie.Wykuję miecz.Sprawdzę paskiem z barwami jaką ma temperaturę,stwierdzę ,że ma upragniony 1000 stc.Zahartuje we wodzie a potem w oleju.Na sam koniec zastanowię czyj łebek obciąć.Jak myślisz???

:D :D :D :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Jestem w trakcie zakładania kominka. Pojawił sie problem z wysokością trójnika - wydaje się być na nisko, bo na wysokości 1,80 od podłogi. Niestety radiator trzeba uciąć do połowy, aby zmieścił sie między dwa kolanka. Instalator twierdzi że powyżej istniejącego nie da się tak dokładnie zrobic trójnika w rurze szamotowej.

I tutaj pytanie, zakładając, że pozostanie taka konstrukcja z 25cm radiatorem, to czy dużo tracę na odyzsku ciepła , w porównaniu ze scenariuszem przeróbki kanału kominowego. Czy warto przerabiać?

 

Andrzej

 

W sumie nie mam radiatora bo nie muszę odzyskiwać ciepła.I bez niego kratkami emituje się dość sporawe ciepełko.Jaki masz kominek?Z jakimś rozprowadzeniem?Czy tylko do ogrzewania salonu-jednego pokoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Jaki masz kominek?Z jakimś rozprowadzeniem?Czy tylko do ogrzewania salonu-jednego pokoju?

 

 

 

Rogowy Arysto 10P, na dole do ogrzania salon + przedpokój, a na górze będzie turbina z rozprowadzeniem na 5 punktów. Myslę ze to duzy odzysk ciepła

Duży duży.

 

http://www.kominkiskandynawskie.pl/data/katalog/produkty/duze/f431a037bfc9f4dcaaeb104e88b4de89.jpg

 

Masz podobne cudeńko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,]

mam ogromną prośbę :

zaczynam sam budowę swojego kominka.Mam wkład KFD EKO MAX 14KW.http://www.tapis.pl/kominkowe/kfd/eko-max-14.htm

Plan mam taki (wyprowadźcie mnie z błędu jeżeli źle myślę) :

1.z pustaka SILKA robię podstawę o wysokości ok 40cm (Kominek ma wymiary wys. 53cm, szer.69cm, głębokość 44cm-JAKIE WYMIARY PODSTAWY POWINNY BYĆ ŻEBY ZMIEŚCIĆ OBUDOWĘ I IZOLACJĘ ????)

 

2. na niej robię płytę betonową z wystającym "daszkiem" z przodu do późniejszego wykończenia klinkierem.Płyta o grubości 5 cm (WYSTARCZY ???)

 

3.Stawiam wkład +podłączenie do komina

 

4. boczne i tylna ścianki obudowy z betonu komórkowego o gr10cm (wystarczy???) , lub płyta karton gips czerwona

 

5.izolacja wełną

 

6.górna część obudowy -nie wiem jak zrobić element z cegły między wkładem a belką dębową

 

7montaż i izolacja belki

 

8. montaż z płyt i izolacja części nad belką

 

Jeżeli posiada Ktoś zdjęcia z montażu swojego kominka będę wdzieczny za wszelkie uwagi i pomoc :)

 

pozdrawiam[/url][/b]

 

może jednak jakaś pomoc nadejdzie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zukow2, możesz całą obudowę zbudować z cegły perlitowej. Odpada wtedy siporeks i wełna, która potem będzie dawać nieprzyjemny zapach no i co gorsza pylić. Perlit ma przewodność podobną do wełny (w wyższych temperaturach nawet niższą) i wytrzymałość mechaniczną podobną do betonu komórkowego.

Masz wtedy tylko jedną warstwę o grubości 114 mm, od środka wzmocnioną stelażem stalowym - jak do płyt g-k.

Mniejszy kłopot i pewność - perlit wytrzymuje temperatury do 800st. i to naprawdę, a nie jak w przypadku wełny chwilowo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...