Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jedyny kłopot z tym wkładem to, że trzeba do niego drzewa dokładać, sam skurczybyk sobie nie dołoży :evil: :wink:

 

a na poważnie poza brakiem popielnika nie znam żadnych mankamentów tych wkładów. Mam na myśli nowe, ulepszone w ubiegłym roku konstrukcje. Może lepiej, że go nie ma, aniżeli miałby być taki, który psuje proces spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

65/51 to typowy wymiar drzwiczek, ani duży ani mały. 75/51 będzie już dość duży :p

W cenie ok 6tys. można coś na rynku znaleźć, jednak moim zdaniem niewiele będzie tak dobrych jak austroflamm.

Jeżeli mogę coś poradzić, to omijaj szerokim łukiem wkłady Dovre, a szczególnie nową serię 2180 / 2175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

główny zarzut do dovrów który znalazłam na necie to fakt, że są bardzo duże kłopoty z uwzględnieniem jako naprawa gwarancyjna różnych problemów. ludziska mieli po 2 miesiącach pokrzywione ruszty i drzwi, a producent migał się od odpowiedzialności.

 

druga rzecz - to są wkłady z nieszczelną szybą. w sensie, że dopływ powietrza do spalania, ten regulowany, odbywa się z pomieszczenia. w nowoczesnych wkładach układ spalania jest odcięty od pomieszczenia, na wypadek kłopotów z kominem - nic nam się nie cofnie do pokoju.

 

podkreślam, że nie jestem specem od kominków, wyczytałam to we wpisach użytkowników dovre!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w firmie,ktora zajmuje sie kominkami, kompleksowo rzecz jasna:)

Odpowiem na wszystkie pytania, doradze. Dotyczy to kominków, ktore maja dopiero powstac,jak rowniez tych, ktore juz istnieja.

Niewazne czy ktokolwiek z Panstwa bedzie mial pytania zwiazane z codziennym uzytkowaniem kominka czy moze bedzie to wynikalo z jakiegos problemu z tym, niewatpliwie rewelacyjnym zrodlem taniego ciepla w naszych czterech katach. ZAPRASZAM.

 

 

Witam.

Mam pytanie.

Jak zamontować radiator BERTRAMS? Czy bezpośrednio na kominku czy użyć jakiejś złączki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz wkład? Zwykle ta rura turbo pasuje jako nakładka na kołnierz wkładu

 

Witam.Wkład KAW-MET 14 kW, rura 200.Radiator też 200 ale z tego co wiem to powinien wchodzić do kołnierza wkładu do wew. a nie po zewnętrznej żeby skropliny spływały do wkładu a nie na obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Założyłem osobny temat, w którym opisałem mój problem dotyczący eksploatacji kominka. Czy mógłbym prosić szanownych forumowiczów o zerknięcie i ewentualnie pomoc?

 

http://forum.muratordom.pl/kominek-uciazliwy-zapach-w-domu-po-polrocznej-eksploatacji,t179808.htm

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...