Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

witam,

przeszukałem już chyba całe forum dotyczące wyboru kominka i... nic nie wiem, więc może ktoś pomoże w wyborze kominka. Moje propozycje

Wkład kominkowy Varm FV 550

Dwustronny żeliwny wkład kominkowy Zuzia 16kW

Żeliwny dwustronny wkład kominkowy Oliwia Tunel 18kW

Wkład kominkowy Arysto 10/510 VIS A VIS

Żeliwny wkład kominkowy Amelia 25kW Tunel

Wkład kominkowy Mila Tunel z wermikulitem 16 kW

Wkład kominkowy Hajduk Volcano FD

Dwustronny Wkład kominkowy Varm FV 900

Wkład kominkowy nr. kat. 6282-56 - seria EXCLUSIVE

BeF Blanzek B 720 D Black Art silver

Kominek ma być podstawowym źródłem ciepła (z nakładką wodną zabudowywaną na czopuchu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Sęk w tym że duże przeszklenia eliminują ogrzewanie kominkiem domu "na serio".

Oczywiście są wyjątki, ale jak to one, zdarzają się rzadko. Głównie chodzi o wielkość otwartej przestrzeni w miejscu gdzie stoi kominek.

Jak masz tak z 70 - 80 m2 otwartego parteru (no ... z komunikacją niech będzie :)) to będzie ok.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Chciałabym skorzystać z pańskiego doświadczenia i poprosic o pomoc.Mam mieszkanie 50m2 i problwm w tym ,że ogrzewanie elektryczne i kosztowne.Chciałąbym zakupić kominek wolnostojący .I teraz mam pytanie jaki ? ile kw?Czym różni sie kominek o mocy 7kw za 2800zł z tym o mocy tej samej za 800zł ?chodzi mi tu dokładnie o kominek ,który widziałam w leroy merlin nowoczeny design na obrotowej nóżce a taki w internecie może nie taki ale cena 3krotnie niższa tyle samo kw.czy place tu za wygląd bo ogrzeje przypuszczam taką samą powierzchnię.Drugie pytanie to jak rozprowadzic ciepło do innych pomieszczen.trzecie pytanie to czy czujnik czadu wystarczy ,za dużo sie słyszy o zatruciach.z góry dziękuje i czekam na odpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( pocieszające

może jakaś propozycja (rozsądna cenową) kominka z dwiema szybami. Dodam, że kominek ma być z buforem 300l.

 

Rozsądnie cenowo, to będzie ciężko :) ale tak jak Forest napisał można znaleźć jakiegoś rodzynka. Podpowiem Ci, szukaj wkładów z drzwiczkami o konstrukcji dwuszybowej.

Bufor 300l jako sprzęgło hydrauliczne może się sprawdzić, ale nie licz na jakąkolwiek akumulację ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No właśnie nie do końca.

A i "kilowaty" nie mają tu nic do tematu wielkości komina.

Czy palenisko standardowe, czy "panoramiczne", mniej więcej ładuje się do niego taką samą ilość drewna (wbrew pozorom). I teraz ilość spalin z jego spalenia doskonale zmieści się w kominie fi 200 z podłączonym poprzez redukcję paleniskiem z wyjściem 250 mm. Przy podobnej ilości spalanego drewna, w palenisku "normalnej" wielkości i z wyjściem 200 mm, komin fi 150 może już sprawiać problemy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sęk w tym że duże przeszklenia eliminują ogrzewanie kominkiem domu "na serio".

Oczywiście są wyjątki, ale jak to one, zdarzają się rzadko. Głównie chodzi o wielkość otwartej przestrzeni w miejscu gdzie stoi kominek.

Jak masz tak z 70 - 80 m2 otwartego parteru (no ... z komunikacją niech będzie :)) to będzie ok.

Pozdrawiam.

 

parter ma 65 m2

co do wkładu znalazłem Nordpeis WKŁAD STALOWY N23G. Co sądzicie o nim.

Gdyby dołożyć do niego nakładkę wodną na przewód spalinowy i jakiś bufor to da radę dogrzać ok 60m2 podłogówki z resztą grzejników ? Powierzchnia domu to 150m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc.

 

Właśnie jestem na etapie poszukiwania odpowiedniego wkładu. Kominek ma mieć jedynie funkcę dogrzewającą. Nie mam niestety w tym temacie bladego pojęcia. stąd moje pytania:

1. Maż chce kupić wkład na 10 kw. Mieszkanie jest na poddaszu w domu w którym dopiero co zrobiliśmy elewację i skosy będą ocieplane wełną. Jednym słowem mieszkanie będzie dobrze izolowane i ocieplone. Pow. mieszkania: I poziom ok 90mkw, sypialnia na piętrze ok 25 mkw. Czy taki wkład będzie wystarczający?

2. Czy są firmy produkujące wkłady które są godne polecenia? Chodzi mi o niższą półkę (za wkład zamierzamy zapłacić ok 2 tyś złotych). Chcę jednak uniknąć kupowania wkładu w markecie.

 

Proszę o pomoc bo ten temat akurat spędza mi sen z powiek. Wolałabym w tym przypadku kupić coś odpowiedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W linku znajduje się projekt mojego domu. Komin Schiedla dostawiony jest do ściany. Trójnik odchodzi od czoła. Czy po dostawieniu wkładu kominowego do schiedla i obudowaniu kominka nie będzie wystawał daleko od ściany? Chciałbym zamontować wkład z boku (bliżej korytarza) Schiedla. Czy jest problemem połączenie trójnika i wkładu kominkowego?

Czy montaż kolanek ma wpływ na pogorszenie cugu lub innego parametru? W najgorszym przypadku mogę przerobić podejście trójnika na bok, ale musiałbym zniszczyć z 3m wys. komina - ale za chwilę murarz wyprowadzi go ponad więźbę, więc muszę się śpieszyć. Z boku (od strony korytarza) jest 120 cm do otworu drzwiowego - czy to wystarczy do obudowania kominka? Będę wdzięczny za szybką podpowiedź.

Pozdrawiam

http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w4912b.html

Ps. Czy po 2 stronie Schiedla (bliżej drzwi tarasowych) może stać tv w odległości 50 cm od Schiedla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przerób komin od razu. Potem przeróbka taka będzie Cię kosztować około 600-700 zł. Lub przejdziesz "męki" z brzydkim i "nieustawnym" projektem i samym kominkiem. Murarz nie zniszczy komina tylko go rozbierze bez problemu i wymuruje ten odcinek na nowo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)Bardzo proszę o radę.Zamontowaliśmy kominek w nowobudowanym domu i nie wiemy co jest przyczyną niewłaściwego działania.Kilkukrotnie paliliśmy w kominku (aby ściany szybciej wyschły) i śmierdzi dymem i spalenizną.Początkowo myśleliśmy,że tylko tak za pierwszym razem i "przepali " się ale nadal tak jest :(.Pozatym ten kominek praktycznie wogóle ciepa nie daje... :(Jak na razie zamiast ciepła daje nam smród i dym.

Co może być przyczyną?Zanim zadałam pytanie,przeszukałam FM szukając odpowiedzi ale nic nie znalazłam.....

Bardzo proszę o rady!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli śmierdzi dymem to zdecydowanie coś nie tak z ciągiem kominowym lub z połączeniem wkład -komin.

Skoro nie grzeje to prawdopodobnie źle wykonana "konwekcja" wokół wkładu. Zapodaj zdjęcia kominka z każdej strony, zrób zdjęcie wnętrza przez kratkę wylotu i wlotu gorącego powietrza. Może uda się coś stwierdzić.

ps.

a może po prosu palisz MOKRYM DREWNEM !!! to jest podstawowa przyczyna złego funkcjonowania komina. Spróbuj napalić brykietem kominkowym to się przekonasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc.

 

Właśnie jestem na etapie poszukiwania odpowiedniego wkładu. Kominek ma mieć jedynie funkcę dogrzewającą. Nie mam niestety w tym temacie bladego pojęcia. stąd moje pytania:

1. Maż chce kupić wkład na 10 kw. Mieszkanie jest na poddaszu w domu w którym dopiero co zrobiliśmy elewację i skosy będą ocieplane wełną. Jednym słowem mieszkanie będzie dobrze izolowane i ocieplone. Pow. mieszkania: I poziom ok 90mkw, sypialnia na piętrze ok 25 mkw. Czy taki wkład będzie wystarczający?

2. Czy są firmy produkujące wkłady które są godne polecenia? Chodzi mi o niższą półkę (za wkład zamierzamy zapłacić ok 2 tyś złotych). Chcę jednak uniknąć kupowania wkładu w markecie.

 

Proszę o pomoc bo ten temat akurat spędza mi sen z powiek. Wolałabym w tym przypadku kupić coś odpowiedniego.

 

żadnej pomocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...