Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam majsterkowicze i specjaliści oraz fachowcy....

 

I teraz najważniejsze pytanie

Czy warto to rujnować czy ekonomicznie coś zyskam na zmianie wkładu i podpięciu go do C.O. lub na zastosowaniu nakłze Twadki

poniżej zdjęcia kominka jaki posiadam żal mi go trochę rujnować

 

http://www.fotoszok.pl/show.php/7008_kominek-2.jpg.

http://www.fotoszok.pl/show.php/7007_kominek-1.jpg.

Zawsze warto odzyskać jak najwięcej nie wykorzystanej energii uchodzącej w kosmos :)

Musisz tylko zadać sobie zasadnicze pytanie - czy będziesz korzystał z kominka odpowiednio często aby rachunek poniesionych kosztów na rozbudowę zwrócił się w jak najkrótszym czasie. A nie ma co ukrywać, że koszty będą niemałe, ale za to rachunki za gaz znacznie obniżą się. Jesteś już użytkownikiem kominka więc doskonale orientujesz się z czym wiąże się jego posiadanie i użytkowanie. Kilka takich "akcji" już przeprowadzałem, zawsze u osób chorobliwie zakochanych na punkcie ognia, dla których rozpalenie i zrelaksowanie się po ciężkim dniu pracy przy kominku to codzienny rytuał.

 

Pozdr.

Jeżeli zdecydujesz się na przeróbkę to radzę zastosować większy bufor np. 500l. nie będzie to jeszcze magazyn ciepła ale trudniej w nim będzie zagotować wodę. Jeżeli zastosujesz otwarte naczynie wzbiorcze to i tak nie unikniesz wymienników płytowych. Osobiście uważam, że lepiej zamontować nakładkę z "wężownicą schładzającą" z możliwości wpięcia w układ zamknięty CO a najlepiej to iść po bandzie i wymienić wkład, wydaje mi się, że Twój to Kiteflam firmy CSD (od lat już ich nie montowałem więc mogę się mylić) - nie najgorszy, ale są już lepsze :)

A może tańszym i mniej inwazyjnym rozwiązaniem będzie przerobienie kominka na tzw. ciepły z wykorzystaniem kanałów akumulacyjnych ?? O ile znajdzie się na nie miejsce. Musisz znaleźć dobrego fachowca, z którym na miejscu skonsultujesz możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając waszą życzliwą wymianę opinii na temat mojego pomysłu z wężownicą :) :) zastanawiam się jeszcze nad turbodymem. Co wy na to ? http://www.kratki.com/pl/szukaj/turbodym%20wodny

 

Daj sobie z tym spokój .Przystawki spawa jakiś magik któremu po niedzieli łapki się trzęsą . Drugie wyjście to załóż kratkę ściekową przed kominkiem( tylko mi się nie obraź ... :) ).Zresztą sprawdź w opiniach,może cos jest, jak nie to uruchom. W poniedziałek będę miał info o nimieckiej nadstawce za pół ceny - ktoś kupił i mu nie wlazła ,nie wiem czy dyma w nia nawet puścił. Przypomnij się. Termax(pisownia może być inna) Spartherma jest ale to niezbyt udana konstrukcja nawet za 50%.

 

Za chwilę Ci podam stronkę jak znajdę (za głupi jestem ,żeby to teraz zrobić) Brunnera za pół ceny (5000,- PLN - nowy)

Chcesz mieć spokój to szukaj czegoś co spawał robot ,a ciął laser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARCIN 307 nie licz że kolega ENIU wskaże Ci to o co prosisz. W kilku różnych wątkach czytałem jak zabierał głos i często się wypowiada. Lecz wypowiedzi jego są bardzo lakoniczne i często odnoszące się w minimalnym powiązaniu do tematu. Generalnie wiedza i uwagi jakimi się reprezentuje zaczerpnięte są albo z tego forum albo z słyszenia. Moje zdanie jest następujące kolega ENIU jak dotąd nie wniósł nic czym osoby zadające pytania mogły by się posłużyć .

Pozdrawiam kolegę ENIU

 

Ameryki nie odkryłeś.......właśnie na tym niektórzy żerują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

Mam zamiar kupić wkład kominkowy powietrzny, który ma trzy boczne szyby i znalazłem taki u producenta - Kratki pl. Dlatego mam do Państwa prośbę o poradę w temacie kominków z Kratki .pl tz. czy te produkty są godne polecenia. Z tego co się zorientowałem ceny mają atrakcyjne. Ale jak się mówi "produkt produktowi nie równy" - nawet w podobnej cenie. Proszę więc o solidną podpowiedz czy warto tam kupić. Z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

Mam zamiar kupić wkład kominkowy powietrzny, który ma trzy boczne szyby i znalazłem taki u producenta - Kratki pl. Dlatego mam do Państwa prośbę o poradę w temacie kominków z Kratki .pl tz. czy te produkty są godne polecenia. Z tego co się zorientowałem ceny mają atrakcyjne. Ale jak się mówi "produkt produktowi nie równy" - nawet w podobnej cenie. Proszę więc o solidną podpowiedz czy warto tam kupić. Z góry dziekuję.

 

Na tym poziomie cenowym "bedziesz Pan zadowolony"

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto odzyskać jak najwięcej nie wykorzystanej energii uchodzącej w kosmos :)

Musisz tylko zadać sobie zasadnicze pytanie - czy będziesz korzystał z kominka odpowiednio często aby rachunek poniesionych kosztów na rozbudowę zwrócił się w jak najkrótszym czasie. A nie ma co ukrywać, że koszty będą niemałe, ale za to rachunki za gaz znacznie obniżą się. Jesteś już użytkownikiem kominka więc doskonale orientujesz się z czym wiąże się jego posiadanie i użytkowanie. Kilka takich "akcji" już przeprowadzałem, zawsze u osób chorobliwie zakochanych na punkcie ognia, dla których rozpalenie i zrelaksowanie się po ciężkim dniu pracy przy kominku to codzienny rytuał.

 

Pozdr.

Jeżeli zdecydujesz się na przeróbkę to radzę zastosować większy bufor np. 500l. nie będzie to jeszcze magazyn ciepła ale trudniej w nim będzie zagotować wodę. Jeżeli zastosujesz otwarte naczynie wzbiorcze to i tak nie unikniesz wymienników płytowych. Osobiście uważam, że lepiej zamontować nakładkę z "wężownicą schładzającą" z możliwości wpięcia w układ zamknięty CO a najlepiej to iść po bandzie i wymienić wkład, wydaje mi się, że Twój to Kiteflam firmy CSD (od lat już ich nie montowałem więc mogę się mylić) - nie najgorszy, ale są już lepsze :)

A może tańszym i mniej inwazyjnym rozwiązaniem będzie przerobienie kominka na tzw. ciepły z wykorzystaniem kanałów akumulacyjnych ?? O ile znajdzie się na nie miejsce. Musisz znaleźć dobrego fachowca, z którym na miejscu skonsultujesz możliwości.

 

Dzięki serdeczne za odpowiedź która zawiera konkretne wskazówki. Skłaniam się do rozwiązania z nakładką, jeżeli możesz wskazać jak to rozwiązać chodzi mi o rodzaj nakładki (turbodym) i ewentualny schemat (postaram się taki zrobić i proszę o uwagi ) instalacji jaką należy wykonać. Wkład spisuje się doskonale (według mnie) i na razie nie zamierzam go zmienić (choć miałem takie zamiary) choćby ze względu na koszty nowego wkładu jak i na obudowę kominka, kamień zapewne nie będzie pasował do nowego wkładu.

 

Jakie urządzenia powinienem zastosować do takiego rozwiązania o jakim tu piszę?

Płytowy wymiennik przed buforem czy za buforem, a może jakiś zawór trójdrożny uzależniony od temperatury? Początkowo woda na CO jak cię mocno podgrzeje to na bufor JAk to rozwiązać?

 

P.S. Jesteśmy z rodziną chorobliwie zakochania w płomieniach. (Jeszcze nie piromani ale gdzieś na pograniczu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając waszą życzliwą wymianę opinii na temat mojego pomysłu z wężownicą :) :) zastanawiam się jeszcze nad turbodymem. Co wy na to ? http://www.kratki.com/pl/szukaj/turbodym%20wodny

 

A jeśli chodzi o "turbodym" to wydaje mi się że mamy wspólne zainteresowanie Proponuję wymianę informacji w tej kwestii. Co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o "turbodym" to wydaje mi się że mamy wspólne zainteresowanie Proponuję wymianę informacji w tej kwestii. Co Ty na to?

 

Nie ma sprawy, zawsze co dwie głowy to..:)

Dziś rozmawiałem z instalatorem, który będzie u mnie montował kominek i odradził opcję wężownica lub turbodym. Powód, włożę kasę a 4-5 grzejników będzie miało max 40*C, potwierdził to również konsultant z kratki.pl. Wniosek kominek z płaszczem wodnym, jeśli ma dać efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, zawsze co dwie głowy to..:)

Dziś rozmawiałem z instalatorem, który będzie u mnie montował kominek i odradził opcję wężownica lub turbodym. Powód, włożę kasę a 4-5 grzejników będzie miało max 40*C, potwierdził to również konsultant z kratki.pl. Wniosek kominek z płaszczem wodnym, jeśli ma dać efekt

 

Marcin ,a kiedy musisz podjąć decyzję ? Potwornie byłoby mi przykro gdybyś ją podjął po rozmowie z dwoma tylko doradcami .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Łudząc się że nie będzie w ten sposób kurzu chce podłączyć rurę DGP do komory dekompresyjnej , a nie konwekcyjnej kominka. Czy to dobre rozwiązanie?

 

Niezłe????????? Jak niektóre rzeczy czytam to aż ręce opadają. Eniu - nie upieraj się powiedz że to dobre rozwiązanie:yes:;)

A czy zastanawiałeś się "sakiw'' skąd się bierze kurz w komorze konwekcyjnej , może od tego zacznijmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe????????? Jak niektóre rzeczy czytam to aż ręce opadają. Eniu - nie upieraj się powiedz że to dobre rozwiązanie:yes:;)

A czy zastanawiałeś się "sakiw'' skąd się bierze kurz w komorze konwekcyjnej , może od tego zacznijmy?

 

no ale przynajmniej jest o czym pisać ....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...