Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

powietrze do komory wpadnie prosto z lodówki "Rikmena"!

 

 

a tak poważnie, komora dekompresyjna ma swój wlot i wylot, w komorze nie ma przypalonego kurzu i pyłu który zbiera się bezpośrednio na płaszczu wkładu kominka, temperatura na pewno niższa niż w komorze konwekcyjne ale mimo to jeszcze na tyle wysoka, że może ogrzać pomieszczenie.

Co stoi na przeszkodzie żeby wykorzystać to ciepło? oczywiście oprócz opadniętych rąk "Rikmena" czytającego niektóre rzeczy...

 

Sugerujesz, że na granicy czopucha z komorą dekompresyjną , wydarzy sie cud ,który w magiczny sposób zatrzyma kurz i pył przed dostaniem się do DGP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Też sobie tego nie wyobrażam, ale wiem, że tak bywa.

 

 

 

Ooo i to są jakieś konkrety. Co do dodatkowych źródeł ciepła. Z reguły sa one sterowane jakimiś termostatami itp, przegrzania bym się nie obawiała :)

 

 

1. JoShi jest kobietą.

2. Nie sugerowała, że jest, tylko, że bywa :)

 

Jo Shi ,kobieto - wybacz i wstrzymaj swe żądło...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ENIU po raz kolejny nie wytrzymałem. Wkurzają mnie Twoje wypowiedzi, ogranicz się do niezbędnych komentarzy które wniosą coś konstruktywnego, Poszukuję na tym forum w tym i wielu innych wątkach odpowiedzi na dylematy z dziedziny budowy zasady działania itp. kwestii technicznych, tu akurat sprawy dotycząca kominka. Zajmujesz miejsce poprzez durne wpisy i powodujesz ze niepotrzebnie męczę oczy czytając takie wpisy jakich Ty dokonujesz.

Wybacz ale to mnie irytuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ENIU po raz kolejny nie wytrzymałem. Wkurzają mnie Twoje wypowiedzi, ogranicz się do niezbędnych komentarzy które wniosą coś konstruktywnego, Poszukuję na tym forum w tym i wielu innych wątkach odpowiedzi na dylematy z dziedziny budowy zasady działania itp. kwestii technicznych, tu akurat sprawy dotycząca kominka. Zajmujesz miejsce poprzez durne wpisy i powodujesz ze niepotrzebnie męczę oczy czytając takie wpisy jakich Ty dokonujesz.

Wybacz ale to mnie irytuje

 

ok Marcin, na Twoje wątki nie wejdę ,reszty nie musisz czytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/4584690a03afd82e9d925959392db119,10,19,0.jpg

 

KubaB - jest jedno dobre rozwiązanie. Zastosowanie "normalnego" wkładu stalowo-szamotowego i nasadki odzyskującej ciepło ze spalin uchodzących do komina i nie obniżającej przez to temperatury spalania we wnętrzu samego paleniska. Kominek powyżej pomimo swej niewielkiej mocy (8 kW) i jeszcze mniejszej mocy nasadki wodnej (7 kW) ogrzewa bardzo dobrze jako dom trzygondygnacyjny o powierzchni ponad 180 m2. Obudowa szamotowo-kaflowa kumuluje ciepło i jest jeszcze bardzo ciepła po 8-10 godzinach od skończenia palenia, wyłożone szamotem palenisko powoduje zwiększenie temperatury spalania drewna i wypalanie się sadzy zarówno z samego szamotu (pozostaje piaskowo-zółty). Nie ma tu żadnego wykraplania się pary wodnej, smrodu wędzonki i innych negatywnych zjawisk jakie można obserwować we wkładach z płaszczem wodnym.

Jestem ogromnym entuzjastą tego typu rozwiązania jeszcze z jednego powodu - w tym rozwiązaniu Spartherm'a (Thermax) można jeszcze regulować obieg spalin tak by wodę ogrzewać lub nie, co jest o tyle ważne że nie zawsze mamy ochotę "puszczać" ciepło na kaloryfery np. podczas wykorzystywania kominka w celach tylko rekreacyjnych i okazjonalnych.

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/8025d51e6bc989a157939b6e0fd810c4,10,19,0.jpg

 

Pozdrawiam

 

Szukam takiej nakładki MOŻE KTOŚ WIE GDZIE JĄ KUPIĆ. Na stronie Spartherm'a oferowany jest troszkę inny produkt, nie ukrywam że ten na zdjęciu bardziej by mi pasował

 

Może ktoś się spotkał z dostępnym takim produktem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do końca pewny, ale chyba została wycofana z produkcji. W jej miejsce produkowana jest nasada o nazwie Aquabox. Nie zawracałem Ci nią głowy, bo widziałem, że interesowałeś się produktami w innym przedziale cenowym.

Poza tym trzeba by trochę kombinować aby zamontować ją na Twój wkład, ma specjalny kołnierz kompatybilny tylko z wkładami Spartherma.

ps.

W aquaboxie nie ma już możliwości kierowania strumieniem spalin.

edit.

Sprawdziłem i w cenniku nie występuje, więc kupić będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rzetelną odpowiedź. A może istnieje jakaś inna o podobnych właściwościach co THERMAX? czyli możliwość czyszczenia i sterowania przepływem spalin.

 

Podjąłem decyzję o montażu nakładki (teraz tylko znalezienie odpowiedniej) i zastanawiam się czy jest sens w takim wypadku montować bufor. Moc nakładki nie będzie zbyt wysoka, czas palenia to około max 10 h , w przypadku podniesienia temperatury zbyt wysokiej na C.O (w moim przypadku 55 - 65 st C) może zastosować zawór przekazujący (czy nazywa się to trójdrożny z czujnikiem temperatury?) na zasobnik C.W.U.

 

I oczywiście do tego UPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że na granicy czopucha z komorą dekompresyjną , wydarzy sie cud ,który w magiczny sposób zatrzyma kurz i pył przed dostaniem się do DGP ?

 

 

 

no ba, dla nie których to może być cud a dla innych zwykła logika, która obca wielu ludziom łatwo mylona jest ze zjawiskami nadprzyrodzonymi!

 

no to łopatologicznie, żeby wszyscy zakumali. w komorze konwekcyjnej jest powietrze zaciągane otworami nad podłogą i szczeliną między wkładem i obudową którą dostaje się dym i cząstki popiołu w chwili otwierania drzwiczek Pył, kurz osadza się na wkładzie a tam przypala i powiedzmy z czasem brzydko zalatuje, właściwości tych pozbawiona jest komora dekompresyjna która odcięta jest od wkładu, temperatura jest tam mniejsza wiec kurz się nie przypali,no jaśniej nie potrafię.

 

no nie ma jak rzeczowa dyskusja....

 

Arturo72

żeby zastosować filtr to trzeba użyć dużego wentylatora tak żeby pokonać jego opory,a duży wentylator to większy hałas i więcej zajętego miejsca no i koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rzetelną odpowiedź. A może istnieje jakaś inna o podobnych właściwościach co THERMAX? czyli możliwość czyszczenia i sterowania przepływem spalin.

 

Podjąłem decyzję o montażu nakładki (teraz tylko znalezienie odpowiedniej) i zastanawiam się czy jest sens w takim wypadku montować bufor. Moc nakładki nie będzie zbyt wysoka, czas palenia to około max 10 h , w przypadku podniesienia temperatury zbyt wysokiej na C.O (w moim przypadku 55 - 65 st C) może zastosować zawór przekazujący (czy nazywa się to trójdrożny z czujnikiem temperatury?) na zasobnik C.W.U.

 

I oczywiście do tego UPS

 

Marcin

 

poćwicz asertywność to Ci załatwie Thermaxa za 50 -60% ceny

 

pozdrawiam i gratuluję wyboru rozwiązania z nadstawką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ba, dla nie których to może być cud a dla innych zwykła logika, która obca wielu ludziom łatwo mylona jest ze zjawiskami nadprzyrodzonymi!

 

no to łopatologicznie, żeby wszyscy zakumali. w komorze konwekcyjnej jest powietrze zaciągane otworami nad podłogą i szczeliną między wkładem i obudową którą dostaje się dym i cząstki popiołu w chwili otwierania drzwiczek Pył, kurz osadza się na wkładzie a tam przypala i powiedzmy z czasem brzydko zalatuje, właściwości tych pozbawiona jest komora dekompresyjna która odcięta jest od wkładu, temperatura jest tam mniejsza wiec kurz się nie przypali,no jaśniej nie potrafię.

 

no nie ma jak rzeczowa dyskusja....

 

Arturo72

żeby zastosować filtr to trzeba użyć dużego wentylatora tak żeby pokonać jego opory,a duży wentylator to większy hałas i więcej zajętego miejsca no i koszty

 

Zawsze lepiej przeczytać ze zrozumieniem wcześniejsze wypowiedzi ,które mogą tylko pozorować głupotę piszących....

w innym wypadku narażasz się na śmieszność ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lepiej przeczytać ze zrozumieniem wcześniejsze wypowiedzi ,które mogą tylko pozorować głupotę piszących....

w innym wypadku narażasz się na śmieszność ...

 

pozdrawiam

 

czyżby tylko eniu miał prawo na tym forum do używania ironii?

 

jeśli chodzi Ci o "czopuch" to w założeniu w komorze nie powinno go tam być, a jak już musi być ze względów konstrukcyjnych to powinien być dobrze zaizolowany czyli efekty komory konwekcyjnej nie maja prawa mieć miejsca, a jak nie o czopuch się rozchodzi to i tak tracą czas na odpisywanie, wyrażaj się konkretnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ENIA

 

nie najeżyłem się

 

A propos

Asertywne przyjmowanie opinii wiąże się z przyjęciem postawy "Jestem w porządku". Cudza ocena nie jest jedyną obiektywną prawdą czy wyrokiem, jest jedną z możliwych opinii. Dopuszczajmy posiadanie przez innych odmiennego zdania. Opinia innych jest tylko opinią, z którą możemy się zgodzić lub nie. Jeśli ktoś nas ocenia krytycznie, zgodnie lub niezgodnie z prawdą, to potraktujmy tę ocenę jak opinię i wyraźmy własne zdanie na ten temat. Jeżeli ktoś nas krytykuje na podstawie pojedynczych faktów, to należy sprowadzić uogólnienie do konkretnego faktu, a potem ustosunkować się do tego faktu.

Asertywność wyrażana jest prawem do:

 

- wyrażania własnych myśli i opinii, nawet jeśli różnią się one od poglądów innych ludzi,

 

- wyrażania własnych uczuć i brania za nie odpowiedzialności

 

- mówienia "tak" bez poczucia winy

 

- mówienia "nie" bez poczucia winy

 

- mówienia "nie wiem" bez konieczności usprawiedliwiania się

 

- mówienia "nie rozumiem" bez konieczności usprawiedliwiania się

 

- zmiany zdania bez konieczności usprawiedliwiania się

 

- popełniania błędów i do ponoszenia za nie odpowiedzialności

 

- proszenia o to, czego się chce

 

- szacunku u innych ludzi oraz ich szanowania

 

- wysłuchania i poważnego potraktowania

 

- niezależności

 

- odnoszenia sukcesów

 

- odmówienia sobie i innym asertywnego zachowania

 

 

Prawa te wydają się oczywiste, jednak w praktyce bardzo często okazuje się, że mamy z tym problemy. Więc przyswajajmy tą naukę z zasadą że Człowiek uczy się przez całe swe życie.

 

 

Eniu mam propozycję. Ze względu na kontrowersyjność wypowiedzi i cały dotychczasowy zapis deklaruję że nie zabiorę głosu negującego Twoje wypowiedzi ale.... Ty rozważysz moje założenia i stworzysz rozwiązanie mojego planu, wraz z schematem i potrzebnymi do tego urządzeniami . Jeżeli użytkownicy tego forum potwierdzą słuszność zasady działania i poprawność proponowanego rozwiązania ja zastosuję się jak napisałem na wstępie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby tylko eniu miał prawo na tym forum do używania ironii?

 

jeśli chodzi Ci o "czopuch" to w założeniu w komorze nie powinno go tam być, a jak już musi być ze względów konstrukcyjnych to powinien być dobrze zaizolowany czyli efekty komory konwekcyjnej nie maja prawa mieć miejsca, a jak nie o czopuch się rozchodzi to i tak tracą czas na odpisywanie, wyrażaj się konkretnie

 

Moją ironię uruchamia śmieszność , i odpowiedzi nie na temat

 

Równe prawa w tym wątku to tylko pozory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją ironię uruchamia śmieszność , i odpowiedzi nie na temat

 

Równe prawa w tym wątku to tylko pozory

 

 

no i taki logiczny argument mi chodziło, w prosty sposób wytłumaczone co i jak i do czego

 

Wymiana doświadczeń i wiedza fachowców na forum jest niezastąpiona!

 

Polecam forum pudelka, plotka, kozaczka, bucika, pantofelka i takie tam inne, tam dopiero Kolega znajdzie posłuch i rzeszę sympatyków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Agilesa,

 

coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu ,że słusznie zrobiłem "nie olewając"Twej sprawy.

("lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znależć )

 

 

Mam warunki:

 

w zasadzie jeden - stworzysz nowy wątek ,w którym wyjaśnimy sobie wszystkie techniczne jak i psychologiczne aspekty Twojej instalacji. Nazwij go jak chcesz ale czytelnie

np "KOMINKI , AGILES KONTRA ENIU" , by nasi komentatorzy łatwo nas znaleźli.Na początku można by dać info ,do którego odeślemy zbłąkanych ( nie obrażając ich przy okazji) .Obiecuję ,że wówczas przestanę ćwiczyć na Tobie empatię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...