Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Witam serdecznie.

mój wykonawca przystąpił do zabudowy kominka. Kominek miał wyglądać mniej więcej jak na wizualizacji, jednak wykonawca twierdzi,ze niemozna zabudować go w ten sposób bo musi być dostęp do komina, żeby czyścić z sadzi. Musi więc zostać niezabudowany dół pod kominkiem. Czy faktycznie tak jest, czy nie ma innego rozwiązania. Oto zdjęcie wizualizacja i stan aktualny.

 

http://lh3.ggpht.com/_y3bJD5CY9n8/TTx9tfmBsTI/AAAAAAAAAQo/TEsr8bNeDNo/s640/2010-12-04%20082.jpg

 

http://lh4.ggpht.com/_y3bJD5CY9n8/TTx9rS5SMCI/AAAAAAAAAQk/LfLt2erMOto/s640/pok%C3%B3j%20dzienny%20wer%20z%20p%C3%B3%C5%82kami.jpg

Poczytaj do poduszki ten wątek:

 

"Kominek - jaki komin,czym podłączyć,gdzie wyczystka."

 

tam są rozwiązania dla Ciebie ,tylko do tego potrzebne jest

chyba "zawodowe prawo jazdy"....

Jeśli wykonawca nie jest chętny do współpracy ,

to zasłoń ten otwór czymś nowoczesnym -np dużym

kawałkiem blachy perforowanej ,fantazyjnie wprawionej.

Będzie to jednocześnie wlot powietrza do cyrkulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Widzę, że tu ruch, więc się streszczam:

1. Czy doprowadzać wylot turbiny do łazienek? Dwóch fachowców, zdania podzielone. Argument przeciw wiąże się z wilgotnością i zagrzybieniem instalacji. Google daje sprzeczne wyniki (i zupełnie inne argumenty - od zapachów przez celowość i krótkotrwałe używanie łazienki, po wysuszanie pomieszczenia).

2. Czy kupować turbinę w bypassem czy bez? Znów dwa zdania, jeden twierdzi, że to zabezpiecza turbinę w razie wyłączenia prądu, drugi - że turbinie się nic nie stanie.

3. Waszym zdaniem - czy turbina 600ka będzie przeszkadzać, jeśli ją zamontować w salonie, nad kominkiem (zabudowaną)? Może lepiej na poddaszu?

 

Ktoś mi coś doradzi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zapytanie co do DGP w salonie tylko.

Otoz remontujemy dom w ktorym na 1szym pietrze jest salon ok 40m2 oraz kuchnia ok 6m2. Jest w tym domu kominek otwarty , ktory chcemy przerobic na kominek z wkladem. Sedno sprawy jest takie czy jest sens robic DGP tylko na salon, ktory ma ksztalt litery L, dlugosc to 8.40 a szerokosc to 6m, w wezszej czesci to 4m. wysokosc 2.7m.

czy caly osprzet do DGP mozna polozyc tuz obok kominka w ladnej zabudowie stanowiacej czesc kominka [drugie pietro jest uzytkowe i nie mozemy sie tam przekuc]? czy w ogole jest sens?

Dzieki!

 

Przepraszam za brak polskich liter, ale pisze z pracy i ich tutaj nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbiny nie powinno się zabudowywać w kominku, grozi to przegrzaniem silnika. Niedobrym pomysłem jest też zabudowywanie jej obok kominka w salonie, ponieważ w zupełnej ciszy będzie mocno hałasować i może być to uciążliwe dla domowników. Najlepszym rozwiązaniem jest "wyrzucenie" jej na strych / poddasze nieużytkowe.

Bypass to dobra rzecz i warto dopłacić parę złotych za ten wynalazek.

O doprowadzeniu pow. do łazienek było już gdzieś pisane, chyba nawet w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Regulator do mnie dotarł, niestety okazało się, iż nie jest on do końca kompatybilny z KOM 800 II. Wyjścia zasilania z regulatora jest w formie końcówki kabla komputerowego, natomiast kabel od turbiny zakończony jest standardowym wtykiem do gniazdka. Udało mi się całe szczęście wydębić od informatyka w firmie kabel - przedłużacz do zasilania komputerowego, do tego gniazdko natynkowe i połączenie jednego z drugim dało ładną przelotkę :) Regulator ładnie chodzi, pilot spokojnie łapie przez dwa stropy, włączanie i wyłączanie turbiny za jego pomocą odbywa się bez problemu. W turbinie niestety siadł termostat, czyli stało się to, przed czym mnie koledzy wyżej ostrzegali - włączanie i wyłączanie turbiny podczas pracy kominka doprowadziło do jego awarii. W chwili obecnej zastanawiam się nad kupnem nowego termostatu i jego montażem, jednak nie wiem, czy w chwili obecnej będzie mi on do czegoś potrzebny. Póki jestem w domu i nie wybieram się na dłuższe wojaże, póty kominek jest odpalony a turbina ma rozprowadzać powietrze.

Pojawiła się również firma, która montowała mi wkład (w końcu udało się panu do nas przyjechać razem z pracownikiem), poprawili dolot powietrza z zewnątrz, wycięli dodatkowy otwór do poboru powietrza do zabudowy, przykleili marmur, który następnego dnia i tak odpadł :( Właśnie możecie polecić jakiś porządny klej czy coś ? Kawałek marmuru, który odpada jest od strony klamki drzwiczek, podejrzewam że ekstremalne zmiany temperatury dobrze nie wpływają na jego połączenie ze ścianką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli ktoś był by na tyle wyrozumiały i pomógł mi w wyborze dobrego dla mnie kominka był bym bardzo wdzięczny

Dom mam dość duży ok 300m kw. z garażem 2 stanowiska

W kominku mam zamiar palić w zimne jesienne wieczory jak i dogrzewać zima salon

Mam kocioł na eko groszek

Jakie w takim razie było by dla mnie najlepsze rozwiązanie i ewentualnie jakie to będzie miało przełożenie na koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie za chwilę pojawią się rady ,że im więcej wydasz ,tym bardziej będziesz zadowolony .

Być może .

Mam nadzieję ,że "pobiegałeś" tu trochę ,nim zapytałeś.

 

Przydałoby się trochę więcej wiedzy o Tobie ,by móc doradzić. Czy macie już jakieś

doświadczenia z kominkiem ? Czy ważniejszy jest "klimat" czy dogrzewanie. Czy lubisz

słuchać jak ogień trzaska w kominku?Czy są małe dzieci (lub będą )?Duża czy mała

szyba (pieco-kominek)? Mogę tak długo - zacznijmy od tego......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

kominek w którym słychać trzaski palących się polan ,to kominek

bez szyby. Kominek ,który grzeje ,powinien ją mieć. Bezpieczny dla

dzieci - co najmniej dwie (mogą być nawet trzy). Sprzeczności ?

Pozornie . Mając pieniądze , można mieć z wodotryskiem :).

 

Kominek (wkład kominkowy) , który ma "wszystko w jednym"

to kwota pewnie powyżej 10.000 (Brunner ,pewnie z 14.000)

Mam na myśli dobry wkład z drzwiami unoszonymi do góry.

Palisz dla "ducha", drzwi uniesione, chcesz grzać , lub musisz

wyjść z domu - spuszczasz je na dół i jest bezpiecznie.

 

Jest też możliwość zakupu wkładu z drzwiami składanymi.

O wiele tańsze - efekt podobny. Nie taki "bajer" jak "gilotyna",

ale 2/3 kasy w kieszeni. To oczywiście markowe gadżety.

 

Podróby - jeszcze tańsze , ale na własną odpowiedzialność!

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże kto zacz teraz ręcznie będzie podnosił szybę... tak to było w minionym wieku popularne.

Teraz jest elektronika, szyba podnoszona na pilota, no i wcale nie za 14 000 zł, technika idzie do przodu, stare rozwiązania ręczne tanieją.

 

baju ,baju .....:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baju ,baju .....:):)

 

Aby to co pisze poprzeć konkretami. Bo wszelkie dysputy dla dysput tylko, nie poparte konkretnym działaniem są pisaniem patykiem na wodzie.

A ileż można nieraz zrobić nic nie mówiąc.

Zapraszam putaj... zara za miedzą

http://www.owo.pl/82,pl_caminetti-montegrappa-light-02.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby to co pisze poprzeć konkretami. Bo wszelkie dysputy dla dysput tylko, nie poparte konkretnym działaniem są pisaniem patykiem na wodzie.

A ileż można nieraz zrobić nic nie mówiąc.

Zapraszam putaj... zara za miedzą

http://www.owo.pl/82,pl_caminetti-montegrappa-light-02.html

 

Tanie jak barszczyk , schodzą jak ciepłe bułeczki....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanie jest, jednak cena odstrasza sporą większość. Parę sztuk Caminetti Montegrappa w 2010 roku, 2 albo 3 pojechały za Odrę.

Ale w ofercie trzeba mieć, chociaż informacyjnie.

 

Nie mówię,że nie - produkt też niczego sobie. Nawet nie wiedziałem , że to po Polsce już "lata"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...