Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

TROCIU

 

Kolejność była przypadkowa, choć uważam, iż najkorzystniejszą dla klienta relację jakości do ceny prezentuje Spartherm. Austroflamm z kolei ma ładniejszy design niż Arysto. Brunner natomiast to chyba najlepszy technicznie wkład ze wszytskim wymienionych przeze mnie. Wybierając najbardziej optymalny wkład, trzeba by było ustalić Twój budżet, a poza tym określić jak ma wyglądać zabudowa kominkowa. My generalnie wyceniamy daną realizację z wieloma możliwymi wkładami kominkowymi, oczywiście starając się rzetelnie poinformowac o wadach i zaletach każdej z propozycji.

U mnie obudowa to temat na później. Będzie powstwawać na bieżąco. Ale coś w stylu klasycznym.

 

Co do samego wkładu, to widziałem raz przelotnie Austroflamm 65 czy 75. Spodobały mi się od razu tylko ta cena. To praktycznie max mojego budżetu na całość. Ale mnie korci. Sam wygląd to recz równorzędna z funkcjonalnością. Wymagania mam niewygórowane - pełne doprowadzenie powietrza z zewnątrz i niezbyt wyeksponowana rączka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obudowa to temat na później. Będzie powstwawać na bieżąco. Ale coś w stylu klasycznym.

 

Co do samego wkładu, to widziałem raz przelotnie Austroflamm 65 czy 75. Spodobały mi się od razu tylko ta cena. To praktycznie max mojego budżetu na całość. Ale mnie korci. Sam wygląd to recz równorzędna z funkcjonalnością. Wymagania mam niewygórowane - pełne doprowadzenie powietrza z zewnątrz i niezbyt wyeksponowana rączka.

 

Trociu

ty chcesz "hajcować" , czy świecić" swoim kominkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę - coś Ciebie nie rozumiem do końca...

 

Nie Ty pierwszy .

 

W poniedziałek lub wtorek w wątku "Taki sobie piecyk ceramiczny"

rozpoczynamy relacje z budowy pieca (wkładu ?) który nie boi się

ostrego grzania , a przy tym może wyglądać nie gorzej od rożnych

Austroflamów czy Sparthermów . Jedyne ograniczenie- nie może to być

szyba unoszona do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego expercie mam takie pytanko. Chce zakupic wklad z plaszczem do grzania ciaglego. Który polecasz ale z opcja WYŁĄCZENIA co, w razie gdyby nie bylo koniecznosci uruchomiania grzejników? budzet okolo 5000 +-1000 na wklad. Kominek bedzie na parterze, w czesci niepodpiwniczonej, ale komin idzie jeszcze w dół i z powietrzem problemu nie będzie. na pietrze (stropy drewniane) chcę dać tylko ładną kozę. Chcialbym wypuscic z wkladu tez wyrzut ciepłego powietrza pionow na poddasze/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego expercie mam takie pytanko. Chce zakupic wklad z plaszczem do grzania ciaglego. Który polecasz ale z opcja WYŁĄCZENIA co, w razie gdyby nie bylo koniecznosci uruchomiania grzejników? budzet okolo 5000 +-1000 na wklad. Kominek bedzie na parterze, w czesci niepodpiwniczonej, ale komin idzie jeszcze w dół i z powietrzem problemu nie będzie. na pietrze (stropy drewniane) chcę dać tylko ładną kozę. Chcialbym wypuscic z wkladu tez wyrzut ciepłego powietrza pionow na poddasze/

 

Kominka z PW nie można używać wyłączając CO. Takie rozwiązanie umożliwia wkład powietrzny z przystawką wodna.Poszukaj , są watki na ten temat w dziale Kominkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Ty pierwszy .

 

W poniedziałek lub wtorek w wątku "Taki sobie piecyk ceramiczny"

rozpoczynamy relacje z budowy pieca (wkładu ?) który nie boi się

ostrego grzania , a przy tym może wyglądać nie gorzej od rożnych

Austroflamów czy Sparthermów . Jedyne ograniczenie- nie może to być

szyba unoszona do góry.

Kurczę, przeczytałem te kilka już stron różnych wypowiedzi i aż boję się co jutro się tam znajdzie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, przeczytałem te kilka już stron różnych wypowiedzi i aż boję się co jutro się tam znajdzie....

 

Trociu , spoko.

 

Od jutra kończę "grę wstępną" i biorę sie do roboty .Wiem z kim mogę zagrać ,kogo unikać .Przestane wdawać się w jałowe dysputy , przynajmniej do końca zadania. Czekam na transport cegieł magnezytowych , więc na razie zajmę się tylko paleniskiem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, mam sprawę i liczę na Waszą pomoc....

w jednym pokoju jest kominek - wkład jest z płaszczem,ktory podgrzewa wodę do CO, a jednocześnie zrobione jest proste rozprowadzenie ogrzewanego powietrza.

do ogrzewania powietrza, kominek ma w obudowie dwie kratki, jedną z boku trochę nad podłogą i drugą ( jakieś 25 cm x 40cm) centralnie na obudowie - pod sufitem.

ponadto wyprowadzona jest też jedna rura, która ciepłe powietrze transportuje do pokoju na piętrze.

i teraz tak, sufit w pokoju kominkowym strasznie się brudzi od tej kratki wylotowej przy suficie i moja pani uparła się, że ma tego dość i mam to zlikwidować.

no tak - ale jak ? mam w związku z tym kilka pytań....

czy kratka na obudowie kominka, ta umieszczona centralnie, służy tylko do rozprowadzenia ogrzanego powietrza, czy może też do innych celów ? jakieś czyszczenie wnętrza ? czy remont ? inne zabiegi ?

jednym słowem, czy mogę ją spokojnie zlikwidować ? biorąc pod uwagę, że ogrzane powietrze i tak ma ujście piętro wyżej...

to pierwsze pytanie, ale od odpowiedzi zależy, czy zadawać mam następne.

 

liczę na Waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, mam sprawę i liczę na Waszą pomoc....

w jednym pokoju jest kominek - wkład jest z płaszczem,ktory podgrzewa wodę do CO, a jednocześnie zrobione jest proste rozprowadzenie ogrzewanego powietrza.

do ogrzewania powietrza, kominek ma w obudowie dwie kratki, jedną z boku trochę nad podłogą i drugą ( jakieś 25 cm x 40cm) centralnie na obudowie - pod sufitem.

ponadto wyprowadzona jest też jedna rura, która ciepłe powietrze transportuje do pokoju na piętrze.

i teraz tak, sufit w pokoju kominkowym strasznie się brudzi od tej kratki wylotowej przy suficie i moja pani uparła się, że ma tego dość i mam to zlikwidować.

no tak - ale jak ? mam w związku z tym kilka pytań....

czy kratka na obudowie kominka, ta umieszczona centralnie, służy tylko do rozprowadzenia ogrzanego powietrza, czy może też do innych celów ? jakieś czyszczenie wnętrza ? czy remont ? inne zabiegi ?

jednym słowem, czy mogę ją spokojnie zlikwidować ? biorąc pod uwagę, że ogrzane powietrze i tak ma ujście piętro wyżej...

to pierwsze pytanie, ale od odpowiedzi zależy, czy zadawać mam następne.

 

liczę na Waszą pomoc.

 

Potrzebnych jest więcej danych . Zacznijmy od pytania o rodzaj wkładu.

Fotki tez by dużo dały. Jeśli to typowy PW ,być może kratki są zbędne,

ale wymaga to paru zabiegów. Bród to głównie dym który sam

wypuszczasz podczas eksploatacji i kurz, który też można ograniczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebnych jest więcej danych . Zacznijmy od pytania o rodzaj wkładu.

Fotki tez by dużo dały. Jeśli to typowy PW ,być może kratki są zbędne,

ale wymaga to paru zabiegów. Bród to głównie dym który sam

wypuszczasz podczas eksploatacji i kurz, który też można ograniczyć.

 

dzięki za odpowiedź.

 

wiem, że taki brud jest naturalny, ale kobieta ma go stanowczo dosyć

a ponieważ kominek jest podłączony do CO więc i tak grzeje, to mnie molestuje o radykalne rozwiązanie problemu kratki.

postaram się załatwić fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź.

 

wiem, że taki brud jest naturalny, ale kobieta ma go stanowczo dosyć

a ponieważ kominek jest podłączony do CO więc i tak grzeje, to mnie molestuje o radykalne rozwiązanie problemu kratki.

postaram się załatwić fotki.

 

Nie zapomnij podać jaki masz model PW !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. ja już tez muszę zacząć myśleć o kominku, dlatego poproszę o radę. Kominek u nas ma pełnić funkcję dodatkowego źródła ciepła, bez płaszcza wodnego, z nawiewami do pokoi.

Salon ok 50 m + kuchnia 16m + korytarz 16m (i tu ogrzewanie podłogowe - piec gazowy). Dom parterowy z poddaszem użytkowym. Wentylacja grawitacyjna.

 

Podobają nam się proste, bez bajerów, jednoszybowe, prostokątne.

 

Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. ja już tez muszę zacząć myśleć o kominku, dlatego poproszę o radę. Kominek u nas ma pełnić funkcję dodatkowego źródła ciepła, bez płaszcza wodnego, z nawiewami do pokoi.

Salon ok 50 m + kuchnia 16m + korytarz 16m (i tu ogrzewanie podłogowe - piec gazowy). Dom parterowy z poddaszem użytkowym. Wentylacja grawitacyjna.

 

Podobają nam się proste, bez bajerów, jednoszybowe, prostokątne.

 

Z góry dziękuję :)

 

Poczytałeś trochę?Dobrze by było zanim zaczniemy sie przechwalać kto ma lepszy wkład czy kominek do zaoferowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałeś trochę?Dobrze by było zanim zaczniemy sie przechwalać kto ma lepszy wkład czy kominek do zaoferowania.

 

PoczytAŁAM :) ale nic mi to nie dało.. dlatego proszę o pomoc. Jeśli zbyt ogólne zapytanie dałam to proszę mnie jakoś nakierować, jakie pytania powinnam sobie jeszcze zadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja po troszkę dłuższej nie obecności.

 

Dziękuję serdecznie za propozycje, ale nie chcę wydać 8,10,12,15 tysięcy na urzadzenie, które ma spełniac funkcję dekoracyjną, a ogień w nim będę rozpalać jsa wiem, możre 4 razy w roku....

 

Tak naprawdę im mniej tym lepiej, ale powiedzmy, że budżet to maksymalnie 5 000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Monika i Łukasz - skoro zakładacie że będziecie palić tak okazyjnie rzeczywiście, to dlaczego nie pomyślicie o kominku "otwartym", bez żadnego wkładu?

W nim zawsze pięknie widać ogień. Czego nie można powiedzieć o gotowych paleniskach kominkowych (wkładach) z niższej półki cenowej.

A i romantyka większa ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...