Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Czy słabe osiągi kominka (Dovre) mogą być spowodowane dużą odległością wkładu od zabudowy . Objawy są następujące. Wkład osiąga temperatrę a powietrze z kratek jest ledwo ciepłe . Instrukcja zalecała 8-10cm . Wydaje mi się ,że zmniejszenie odległści spowoduje przyśpieszenie ruchu ogrzanego powietrza o większej temperaturze . Jaka jest optymalna odległość wkładu od zabudowy?

 

Jaka temperaturę osiąga wkład ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy słabe osiągi kominka (Dovre) mogą być spowodowane dużą odległością wkładu od zabudowy . Objawy są następujące. Wkład osiąga temperatrę a powietrze z kratek jest ledwo ciepłe . Instrukcja zalecała 8-10cm . Wydaje mi się ,że zmniejszenie odległści spowoduje przyśpieszenie ruchu ogrzanego powietrza o większej temperaturze . Jaka jest optymalna odległość wkładu od zabudowy?

 

Jaki to wkład Dovre?

Jaki jest ciąg komina?

Czy jest powietrze z zewnątrz i kratka pod kominkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy kanał doprowadzający powietrza do kominka z zewnątrz domu powinien być zaizolowany cieplnie ?

 

Prostokątny kanał (ok. 20 x 8 cm, ale jeśli trzeba to się powiększy) jest zrobiony w płycie betonowej, na którą pójdzie 15 cm styropianu, ogrzewanie podłogowe i wylewka jastrychowa 6 cm.

 

Czy ten kanał trzeba jakoś izolować od spodu i po bokach ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kanał będzie pod warstwą styropianu to nie trzeba go ocieplać. Ważne aby ułożyć go z lekkim spadkiem w kierunku czepni, tak aby skroplona para wodna miała gdzie spłynąć.

 

Dziękuję za odpowiedź.

Jeśli chodzi o spadek, to będzie chyba mały problem ...

A właściwie duży problem z małym spadkiem, bo na odcinku 5 metrów, wypadałoby, aby ten spadek był około 10 cm. Raczej niewykonalne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego doradzaczu :) wybralem taka ofertę - http://allegro.pl/wklad-narozny-arysto-l-p-900-450-510-dj-h-i1388212216.html

 

– wkład Arysto 900/450/510 z lewą boczną szybą

podnoszoną 8000 zł

 

– materiały do budowy kominka

(przewód dymowy, redukcja kominowa, profile,

wełna wysokotemperaturowa, taśmy uszczelniające,

silikon wysokotemperaturowy, alufleksy, zaprawy,

płyty ogniowe, śruby, kołki, kleje elastyczne) 2000 zł

 

– montaż kominka (transport, ustawienie, podpięcie

do komina, izolacje, zabudowa wg. uzgodnionego

projektu, przygotowanie konstrukcji pod zabudowę:

marmur, granit) 2000 zł

 

– ewentualna turbina + filtr 1100 zł

 

 

Podane ceny są cenami netto.

 

 

Czy cena i towar sa ok? nie szukam jakies strasznej okazji, jednak niechcialbym się dac wydymac. Sprzedawcy wyglądali ok, salonik niedaleko wiec z serwisem nie bedzie problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób ok 1-2 cm spadku i będzie dobrze. To nie kanalizacja, tej wody będą minimalne ilości. :D

 

Ok,

ale czerpnia będzie musiała być wyprowadzona powyżej poziomu kanału, inaczej byłaby za nisko (poziom płyty betonowej jest mniej więcej taki jak poziom gruntu)

 

Co wtedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,

ale czerpnia będzie musiała być wyprowadzona powyżej poziomu kanału, inaczej byłaby za nisko (poziom płyty betonowej jest mniej więcej taki jak poziom gruntu)

 

Co wtedy ?

 

Chodzi p to ,byś miał dostęp do kolana w którym zbierze się woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gp69 nie pomogę Ci w temacie Arysto, bo nie mam doświadczenia z tymi wkładami i raczej nie chcę mieć, szczególnie przy szerokości fasady 100cm! A co do oferty cenowej nie będę się wypowiadał, każdy się ceni tyle ile jest wart. Ciekawe czy otrzymałeś w tej firmie alternatywną ofertę na wykonanie obudowy z innych materiałów niż wełna mineralna i karton-gips. (płyty krzemianowo-wapniowe, a może coś z ciepłych nieizolacyjnych materiałów). Kolega Bohusz zrobi Ci za 4 tysiące cieplutką obudowę, u mnie będzie trochę drożej i zapewniam Cię - nie dlatego, że chciałbym Cię wydymać...

Ok,

ale czerpnia będzie musiała być wyprowadzona powyżej poziomu kanału, inaczej byłaby za nisko (poziom płyty betonowej jest mniej więcej taki jak poziom gruntu)

 

Co wtedy ?

rozwiązań może być kilka np kanał poza budynek (do gruntu) , na końcu kolano 90st. i wyjdź z kanałem ponad grunt. To samo można zrobić w ścianie tylko trzeba by użyć dwa kolana 90 st.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązań może być kilka np kanał poza budynek (do gruntu) , na końcu kolano 90st. i wyjdź z kanałem ponad grunt. To samo można zrobić w ścianie tylko trzeba by użyć dwa kolana 90 st.

Ja rozumiem, tylko co się wtedy będzie działo z tą gromadzącą się w kanale wodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, proszę o opinie, czy ten kominek jest wart zainteresowania,

http://www.ekoterm.waw.pl/crystalventilato100.htm

oraz instrukcja

http://www.ekoterm.waw.pl/pdf/Instrukcja%20wkladow%20Crystal%20Ventilato.pdf

 

czy to rozwiazanie z wbudowanymi wentylatorami to dobre rozwiązanie, czy zbędne udziwnienie, zasięg z wentylatorami to 4 metry, to strasznie mało, i z tego co widzę to nie ma nic o doprowadzeniu powietrza z zewnatrz, czy to wada?

jakieś opinie co do firmy i wykonania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, proszę o opinie, czy ten kominek jest wart zainteresowania,

http://www.ekoterm.waw.pl/crystalventilato100.htm

oraz instrukcja

http://www.ekoterm.waw.pl/pdf/Instrukcja%20wkladow%20Crystal%20Ventilato.pdf

 

czy to rozwiazanie z wbudowanymi wentylatorami to dobre rozwiązanie, czy zbędne udziwnienie, zasięg z wentylatorami to 4 metry, to strasznie mało, i z tego co widzę to nie ma nic o doprowadzeniu powietrza z zewnatrz, czy to wada?

jakieś opinie co do firmy i wykonania?

 

Wyobraź sobie nieumiejętne otwarcie takich szerokich drzwi , gdzie dym czyha byś go wypuścił . Taka konstrukcja (bez czopucha nad drzwiami), to kpina z zasad i tradycji :(.

Wentylatory służą do wydmuchiwania ciepła - z jednej strony przydatne, z drugiej upierdliwe ( chyba nie można wyłączyć - muszą ciągle "chodzić" - przynajmniej na minimum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj byłem na budowie i trochę przepaliłem. Mam "kozę", która jest wpięta 5-metrową rurą do komina dymowego od kominka (komin systemowy ibf). Paliłem już jakieś 20 razy (jak działali elektrycy), ale dzisiaj zauważyłem coś niepokojącego. Jak wszedłem do pokoju na piętrze to poczułem dość mocno spaliny. Popatrzyłem i zobaczyłem, że na z komina na wysokości stropu na piętrze, ze szczeliny między kanałem dymowym a wentylacyjnym wydostaje się dym (albo para) i zawija do pokoju. Przewietrzyłem w pokoju, dorzuciłem do kozy i jak chciałem zrobić zdjęcie miejsca, z którego leci to już nic nie leciało. Spalin też nie było czuć.

Teraz się zastanawiam co to jest. Czy jakaś dziura, czy może gdzieś na wejściu rury od kozy do komina gdzieś zawija i dostaje się między wkład a pustak (od kozy fi 120 wchodzi na jakieś 20 cm w fi 200 - 45 st.), czy może jak uszczelniałem wloty do kanałów wentylacyjnych pianką montażową to gdzieś dostało się bliżej komina i się smaży.

Druga sprawa to czy zrobić daszek stalowy nad wylotem komina (fi 200). Czasem widzę, że dno komina jest mokre i nie wiem czy to od deszczu czy od mokrego drewna.

Chętnych proszę o podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy!!

Razem z mężem zostaliśmy oczarowani wkładem kominkowym Mila z Kratki.pl. Problem pojawił się ostatnio kiedy szukaliśmy opinii na temat tego produktu, niestety nie wszystkie są pochlebne. Mąż napalił się na podobny wkład ale żeliwny, tyle, że jeszcze nie znalazł czegoś takiego. Moja prośba jest następująca: czy ktoś mógłby polecić produkt żeliwny o podobnej specyfikacji jak Mila jakiejś dobrej firmy do kwoty 10000 zł? Czy rzeczywiście żeliwne kominki są lepsze? Chodzi o kominek do DGP panoramiczny z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz. Bardzo proszę o pomoc bo mam totalny mętlik w głowie (chyba czas przestać czytać forum, bo jest coraz gorzej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czytam od kilku dni o wkładach i im więcej informacji, tym ja mniej wiem. Już jestem niemal zdecydowana na wkład, a tu trafiam na negatywne opinie itd.

Szukam: wkład powietrzny z szybą L

-nie musi być gięta-może być łączona (niektórzy producenci kleją, niektórzy zestawiają -wydaje mi się,że klejone odpadają, bo prędzej czy później klej się rozejdzie)

-ze względu na konieczność oszczędności nie musi być podnoszona do góry

-stalowo-szamotowy

-wysokość 510 (szerokość szyby frontowej co najmniej 650,

Brałam pod uwagę Arysto, ale ktoś mi odradził, po podobno bardzo pracuje i trzeba robić co najmniej 1cm odstępu między obudową (stal tez podobno średniej jakości)

Biorę jeszcze pod uwagę wkład Pama lub Hajduk

może polecicie mi coś? doradzicie?

może jeszcze inne wkłady?

obudowę chcę zrobić z kafli rozbiórkowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam , że wkłady Arysto godne są swojej ceny. Osobiście nie spotkałem się z większymi problemami w tych piecach choć pamiętajmy , że Mercedes to nie jest, to dobry produkt. Z bardzo dobrych wkładów polecam firmę Spartherm - http://www.kominkiikominy.pl/spartherm-spartherm-varia-2l2r,d111.html lub http://www.kominkiikominy.pl/spartherm-spartherm-varia-2lh2rh,d112.html . Warto zapytać się o indywidualną ofertę bo często okazuję się ona bardzo atrakcyjna , szczególnie gdy wykonuję się kompleksowo cały kominek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...