Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Marcus6:

Według mnie - Hajduk, Arysto, Lechma stanowią podobną "półkę" jakościową.

 

Mr_S:

Możesz umieścić taką kratkę w podłodze, choć trzeba pamiętać, iż poziomo ustawiona kratka w podłodze umożliwi wpadanie kurzu i drobin do instalacji DGP, co nie jest korzystne. Ponadto przy mocnym rozpaleniu kominka, kratka może być gorąca.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam takie pytanie: chcę z kominka doprowadzić grawitacyjnie ciepłe powietrze na piętro do jednego pomieszczenia ok 3-4m w bok i umieścić kratkę w podłodze, ok 50-70cm przed drzwiami balkonowymi. Ma ktoś już doświadczenie z taką kratką w podłodze?

 

Witam.Posiadam właśnie tak wykonaną kratkę,tzn umiejscowioną w podłodze.Nie przy drzwiach,lecz pod oknami dachowymi.Muszę stwierdzić,że spełniają swoją funkcję znakomicie.Prawdą jest,że możliwe jest dostanie się do wnętrza DGP śmieci i innego tałatajstwa,ale raz na rok,np.można wyjąć kratkę i odkurzyć,chociaż u mnie nie było jeszcze takiej konieczności.Co do rozgrzewania się kratek...rzeczywiście,bosą nogą nie postanie...Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Posiadam właśnie tak wykonaną kratkę,tzn umiejscowioną w podłodze.Nie przy drzwiach,lecz pod oknami dachowymi.Muszę stwierdzić,że spełniają swoją funkcję znakomicie.Prawdą jest,że możliwe jest dostanie się do wnętrza DGP śmieci i innego tałatajstwa,ale raz na rok,np.można wyjąć kratkę i odkurzyć,chociaż u mnie nie było jeszcze takiej konieczności.Co do rozgrzewania się kratek...rzeczywiście,bosą nogą nie postanie...Pozdrawiam.

 

Lepszym rozwiązaniem jest zrobienie bruzdy w ścianie , wyprowadzenie

kanału na ścianę i tam umieszczenie kratki np 10 cm od podłogi.

Eliminuje się w ten sposób wszystkie mankamenty o których pisał Daniel,

jednocześnie zachowując korzyści - choćby suszenia okna dachowego .

 

Wykonanie takiej "aranżacji" najczęściej utrudnia wieniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym rozwiązaniem jest zrobienie bruzdy w ścianie , wyprowadzenie

kanału na ścianę i tam umieszczenie kratki np 10 cm od podłogi.

 

Ważne też, aby kratkę umieścić kilkanaście cm powyżej listew przyściennych.

Gorące powietrze wydostające się z kratki może topić listwę.

Pożaru niet, ale smrodek i zdeformowanie listwy - budziet.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie:) mam pytanie, czy możliwa jest przeróbka kominka z płaszczem wodnym na biokominek? dostałam zgodę na budowę kominka w 2003 r i nie zdawałam sobie sprawy, że jest już nieaktualna więc fachowcy zamontowali to co trzeba, jednak gdy chciałam podpisać umowę na modernizację mieszkania to... zonk. Kominek już stoi więc dobrze by było gdyby można go było jakoś wykorzystać. Podobno na istalację takiego nie potrzeba żadnej zgody. Proszę o pomoc i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie:) mam pytanie, czy możliwa jest przeróbka kominka z płaszczem wodnym na biokominek? dostałam zgodę na budowę kominka w 2003 r i nie zdawałam sobie sprawy, że jest już nieaktualna więc fachowcy zamontowali to co trzeba, jednak gdy chciałam podpisać umowę na modernizację mieszkania to... zonk. Kominek już stoi więc dobrze by było gdyby można go było jakoś wykorzystać. Podobno na istalację takiego nie potrzeba żadnej zgody. Proszę o pomoc i pozdrawiam

 

Napisz jaśniej, o jaka zgodę chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze ktos cos powiedziec o wkladach kominkowyc firmy M -desing ? http://www.kominki.sklep.pl/index.php?1=subm/m-design&dzial=wklady/luna1150dh

Na necie nie ma kompletnie informacji nt tej firmy nie wpsominajac o jakis opiniach uzytkownikow ktorzy kupiliby ten wklad (albo ja nie umiem tego znalezc)

Zastanawiam sie czy kupic kominke MCZ czy wlasnie cos z M-design jesli oczywiscie cena bedzie porownywalna.

Prosze fachowcow o doradzenie i wypowiedzenie sie nt tej firmy .

 

 

PODNOSZĘ. Czy ktoś ma doświadczenia z kominkami M-design?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam problem, ale mam nadzieję, że do rozwiązania.

 

http://img823.imageshack.us/img823/8251/img0111uz.jpg

 

Jak widać muszę pokombinować z lokalizacją kominka. Nie dość że czyszczak mam w niewygodnym miejscu to jeszcze nie chciałbym kominka za mocno w pokój wypuszczać - może zrobić się ciasno.

 

Czy można zrobić tak jak na rysunku?

 

Tzn. Kominek z boku, nawiew i wpięcie do komina też pociągnąć z boku. Tak mógłby zajmować jakieś 60 cm od ściany a nie 100.

Chyba że jestem w błędzie i to nie będzie działać.

 

PROSZĘ O OPINIE I PODPOWIEDZI.

 

Ps. Czyszczaka nie przesunę bo po bokach są kominy wentylacyjne a z tyły ściana działowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że da się "pokombinować" z przesunięciem wkładu kominkowego.

Nawet, aby wizualnie było więcej miejsca wkład może "wisieć" z boku. To znaczy coś na wzór tego w załączniku. Zdjęcia przedstawiają obudowę z ciepłymi ścianami z płyt szamotowych.

Koncepcji może być wiele, ale przesunięcie wkładu z boku jest możliwe.

Może być również w zależności od konkretnej sytuacji i układu w salonie zastosowany wkład kominkowy z szybą boczną.

http://www.kominki.owo.pl/90-unico-dragon-4-b.html

 

http://www.kominki.owo.pl/25-unico-dragon-4-b.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Się czepiasz człowieka ... przecież chce dobrze ... porady fachowej udzielił ...

Tedasss - masz u siebie i w okolicy (chyba się nikt nie obrazi jak okolicą Torunia - Bydgoszcz nazwę ... :D) wiele firm z ogromnym, liczonym czasem na kilkanaście lub już kilkadziesiąt lat, doświadczeniem:

Adkom, Ogniska Domowe, Lau Kominki, Ardor.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...