Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Przepraszam Qbelku, to źli i niedobrzy ludzie wprowadzili mnie w błąd ... Sądząc po reakcji Twej zapewne jest odwrotnie :D

Ale z tym Helmutem - pomyłka ... jam tak jak Kiepura ...

A poniżej kompetentny ktoś i konkretny siew sprawie odezwał ... Tedasss - jak nie skorzystasz toś "fujara" :p

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam problem, ale mam nadzieję, że do rozwiązania.

 

http://img823.imageshack.us/img823/8251/img0111uz.jpg

 

Jak widać muszę pokombinować z lokalizacją kominka. Nie dość że czyszczak mam w niewygodnym miejscu to jeszcze nie chciałbym kominka za mocno w pokój wypuszczać - może zrobić się ciasno.

 

Czy można zrobić tak jak na rysunku?

 

Tzn. Kominek z boku, nawiew i wpięcie do komina też pociągnąć z boku. Tak mógłby zajmować jakieś 60 cm od ściany a nie 100.

Chyba że jestem w błędzie i to nie będzie działać.

 

PROSZĘ O OPINIE I PODPOWIEDZI.

 

Ps. Czyszczaka nie przesunę bo po bokach są kominy wentylacyjne a z tyły ściana działowa.

 

Dzisiaj byłem u sprzedawcy kominków. Stwierdził, że z powodzeniem można zrobić w kominie nowy otwór rewizyjny z boku przez komin wentylacyjny a ten istniejący zaślepić.

Myślicie, że to dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy aby na pewno o to chodzi ... ?

Pojęcie "biokominek" często jest odnoszone do nieszczęsnego tłumaczenia na nasz język nazw palenisk jednej austriackiej firmy ... stąd wielu ludzi myli to z "pudełkami na żel, płyn tudzież granulki".

Izuniaem - uściślij o co konkretnie pytasz. Ma to być "normalny" kominek ale bez "płaszcza wodnego" czy coś do czego wlewa się z butelki płyn, podpala i ma się z tego ozdobę na ścianie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi właśnie o ten płyn, który sie wlewa. Ze względu na przepisy nie mogę użytkować kominka z płaszczem wodnym, który już mi zainstalowano a na te o których pisze podobno nie potrzeba zgody administracji. Wiem, że to nie to samo ale w zwiazku z tym, że już stoi to wykorzystam go jako ozdobę a byc może przepisy znów kiedys się zmienią. Czyli co? zakupić pudełko, paliwo i mogę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie w ktorym miejscu wyprowadzic rurę z nawiewem powietrza do kominka jesli kominnek ma wyglądac jak wkomponowany w sciane z granitu ma to wygladac bardzo prosto i bez zadnych wystających półek i innych gadzetów . czy nawiew bedzie spełniał swoje właściwosci i może sie znajdować od tyłu paleniska za scianą czołowa ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

właśnie tu dotarłem - sporo tych porad; normalnie szacun dla "pomagaczy" ;)

przebrnąłem przez jakieś 20-25 stron i na razie nie znalazłem tego czego szukam.

Szczegóły:

mieszkanie, parter 80m2, w narożnym szeregowcu. przewidziany piec 2fukcyjny oraz kominek. na razie tylko fundamenty.

Sprawa 1)

znalazłem szacunki/porównania dot.wkładów z rozprowadzaniem ciepłego pow. oraz z płaszczem wodnym.

Różnica w cenie jest dość spora (wliczając instalacje).

Pytanie - czy uważacie, że w takim metrażu opłaca się płaszcz wodny? Kiedy to się zwróci (w porów.z DCP)?

 

Sprawa 2)

Potrzebuję porady dot.prowadzenia rur z ciepłym powietrzem. Przypominam - chodzi o mieszkanie, czyli nie ma opcji puszczenia rur "na stryszku".

Poza tym czy nawiew ciepłego powietrza z góry nie zaburzy wentylacji grawitacyjnej?

Może lepiej spróbować zejść z rurami w podłogę/wylewkę i kratki przy podłodze??

 

dzięki za pomoc

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestycja w kominek z płaszczem wodnym do mieszkania 80 mkw zapewne nigdy się nie zwróci. Sugeruję jednak DGP. W mieszkaniach jednokondygnacyjnych na ogół umieszcza się rury pod sufitem, stosując oczywiście wentylator. By cokolwiek pomóc, musiłabym widzieć układ pomieszczeń lub spotkać się na miejscu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemuż to inwestycja w kominek z płaszczem wodnym ma się nie zwrócić ? W domu o powierzchni 80 metrów większość wkładów kominkowych powietrznych może być zbyt dużej mocy :yes: Zabudowa rur do DGP pod sufitem to także spory koszt , można powiedzieć remont całego mieszkania , przecież te rury trzeba zabudować ... Wiercąc pod sufitami prawdopodobnie trafi się sporo instalacji elektrycznych .... Kalkulując budowę kominka radzę policzyć wszystkie koszty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo specyficzn układ salonu i potrzebują wkłądu narożnego ale aby był pionowy (wieża). Mam pytanie czy istnieje taki wkład - jeśli tak to prosze o wskazanie. Proszę też podpowiedzieć czy jego moc będzie zbliżona do normalnych kominów aby grawitacyjnie (powietrzem) dogrzać salon (40m.kw.) i trzy pokoje na górze z systemu rozprowadzenia ciepła.

Dziękuje i proszę się nie pastwić - jestem laikiem

Pozdr

GWASZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jest całkiem sporo takich palenisk - wysokość drzwiczek to niecałe 60 cm przy szerokości 45/45. No i obowiązkowo drzwi podnoszone do góry, żeby "niespodzianek" potem nie było w postaci czarnej smugi na kominku. Ale w przypadku dobrego komina można też i pomyśleć o takim otwieranym na bok.

Tylko za swoją "fanaberię" musisz się liczyć z wyższą ceną w porównaniu do paleniska "normalnego".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kominek M-design Luna 1300 gold od 2009 r na początku nie mieliśmy gazu więc nasze jedyne ogrzewanie to kominek, i tu o dziwo kominek w zupełności się sprawdził powierzchnia naszego domu wynosi 240m2. Do pokoi na górze doprowadzone jest ciepłe powietrze z kominka. Nasi znajomi mówili, że do ogrzania naszego domu nasz ogród będę musiała zamienić w las bo do palenia będzie potrzeba mnóstwo drewna i sami się teraz dziwią będąc u nas w zimie w wykończonym domu że wystarcza dołożyć dwa kawałki drewna co kilka godzin. Kominek ten nie posiada pojemnika na popiół co jest wygodnym rozwiązaniem bo czyszczę go raz na dwa tygodnie - odkurzaczem, rewelacją jak dla mnie jest to że myjąc szybę od środka drzwiczki uchylam i podnoszę je do góry nie muszę się schylać !!! chociaż raz ktoś pomyślał o kobietach !!!

Oto nasz kominek:

http://m-design.be/en/producten/p/lift-door-stoves/horizontal-lift-door/luna-1300h-gold

Kominek wraz z montażem kupiliśmy na Bartyckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kominek M-design Luna 1300 gold od 2009 r na początku nie mieliśmy gazu więc nasze jedyne ogrzewanie to kominek, i tu o dziwo kominek w zupełności się sprawdził powierzchnia naszego domu wynosi 240m2. Do pokoi na górze doprowadzone jest ciepłe powietrze z kominka. Nasi znajomi mówili, że do ogrzania naszego domu nasz ogród będę musiała zamienić w las bo do palenia będzie potrzeba mnóstwo drewna i sami się teraz dziwią będąc u nas w zimie w wykończonym domu że wystarcza dołożyć dwa kawałki drewna co kilka godzin. Kominek ten nie posiada pojemnika na popiół co jest wygodnym rozwiązaniem bo czyszczę go raz na dwa tygodnie - odkurzaczem, rewelacją jak dla mnie jest to że myjąc szybę od środka drzwiczki uchylam i podnoszę je do góry nie muszę się schylać !!! chociaż raz ktoś pomyślał o kobietach !!!

Oto nasz kominek:

http://m-design.be/en/producten/p/lift-door-stoves/horizontal-lift-door/luna-1300h-gold

Kominek wraz z montażem kupiliśmy na Bartyckiej.

 

 

Zanim Cię zbanują podaj jeszcze szybko nr telefonu...:D

 

Bida na Bartyckiej - trzech stówek na reklamę już nie mają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...