Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zanim Cię zbanują podaj jeszcze szybko nr telefonu...:D

 

No właśnie :D mógłbyś ENIU podać wreszcie jakiś kontakt do Ciebie:D , numer telefonu GSM albo inny , pogadalibyśmy sobie o tym i owym .

 

Ty masz specyficzne poczucie humoru . Zaraz Ci się obozy zagłady

kojarzą ....

 

Poza tym jesteś poza moim kręgiem zainteresowań . Naprawdę

nie nudzę się bez Ciebie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o opinie czy ilosc kratek w tej obudowie jest odpowiednia?Czy na dole nie powinno byc jeszcze jednej kratki lub wiekszych rozmiarów?

Wszystkie kratki maja wymiar 17x30 .

http://img163.imageshack.us/img163/7784/p6301815cc.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Wkład kominkowy jest z szyba vis avis i od strony salonu (ktorej nie widac) nie ma juz zadnej wentylacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam Wielką prośbę, możecie polecić mi kominek, którego funkcja jest tylko rekreacyjna- od czasu do czasu, w miarę tani i dobry? na dole jest ok. 40m2 wolnej przestrzeni, fachowiec stwierdził, ze 14 kw za duży i 10 a max 12kw wystarczy w zupelności.

jakie jest Wasze zdanie? może jakieś konkretne modele?

 

z góry dziękuję!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą rekraacyjnością kominków to takie wypuszczanie samego siebie. Lub aktualne (na dziś tylko) podejście, które zazwyczaj życie, sytuacje życiowe weryfikują.

No chyba że dar 100% jasnowidzenia swojej i ogólnej przyszłości.

 

Co do mocy to zależy o jakiej mocy rozmawiamy. Moc w wkładach wiąże się z reguły z wielkością paleniska i ilością drewna jakie spalamy w określonym czasie.

Ale do takiej powierzchni to mniejsze (malutkie) palenisko max około 10 KW nominalnej (uśrednionej)

 

Tak to bym najprościej powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Romotop kv6.6.2 - moc regulowana od 4 kW , nowoczesny wygląd / szyba z nadrukiem / , kaseta z płaszczem do GRAWITACYJNEJ dystrybucji powietrza , prosty w montażu , relatywnie tani , stalowo-szamotowy , powietrze do spalania można podłączyć z poza budynku . Rysunki z wymiarami na naszej stronie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o opinie czy ilosc kratek w tej obudowie jest odpowiednia?Czy na dole nie powinno byc jeszcze jednej kratki lub wiekszych rozmiarów?

Wszystkie kratki maja wymiar 17x30 .

http://img163.imageshack.us/img163/7784/p6301815cc.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Wkład kominkowy jest z szyba vis avis i od strony salonu (ktorej nie widac) nie ma juz zadnej wentylacji

 

Jak rozumiem obudowa ma u dołu tylko jedną kratkę 17x30 ? Jeśli tak to moim zdaniem za mało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Romotop kv6.6.2 - moc regulowana od 4 kW , nowoczesny wygląd / szyba z nadrukiem / , kaseta z płaszczem do GRAWITACYJNEJ dystrybucji powietrza , prosty w montażu , relatywnie tani , stalowo-szamotowy , powietrze do spalania można podłączyć z poza budynku . Rysunki z wymiarami na naszej stronie.

 

ale ten kominek jest z płaszczem wodnym.....z tego co doczytałam, a mnie taki nie interesuje...

wraz z meżem nie jesteśmy zwolennikami kominka, niestety jak to jest przy budowie pierwszego domu- czasem popelnia sie błedy...postawiliśmy komin więc chcemy wstawic zwykły kominek, tak by był:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko o polecenia łatwego w obsłudze kominka - ma mieć tylko funkcję dekoracyjną, dogrzewanie tylko jako funkcja dodatkowa. Jakoś nie bardzo trafiają do mnie kozy i biokominki :) Jaką moc dobrać? Jaki będzie najpraktyczniejszy w rozsądnej cenie? Pozdrawiam!

 

A jaką masz chatkę ? Jaki salon ? Pooglądaj w necie

jaki układ szyby byś zaakceptowała : poziomy, pionowy,

a może kwadrat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrz Zdunski dokladnie tak.Obudowa na dole ma tylko jedna kratke a na gorze 2 (wszystkie kratki tej samej wielkosci) Kiedys obilo mi sie o uszy ze ilsoc powietrza "wpadajacego"od dolu powinn byc taka sama jak ilosc "wychodzacego" gora dlatego zapytalam.Jesli jest za malo kratek to co sie wtedy dzieje z kominkiem?Czy wystarczyloby powiekszyc te dolna kratke boz tego co widze nie mam juz tam miejsca na wlozenie kolejnej (chyba ze mozna to tak przerobic aby dac dwie jednakowe ale w pionie?

Eniu nie moglam wczesniej zaladowac zdjecia.Pisales abym pokazala zabudowe .Wyglada to tak (mam nadzieje ze taa fotka wystarczy )

http://img21.imageshack.us/img21/5364/p6281801ee.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Wkald ma moc 10,2 kW jest to FORMA PURO B95 (wklad z szyba vis a vis )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz chatkę ? Jaki salon ? Pooglądaj w necie

jaki układ szyby byś zaakceptowała : poziomy, pionowy,

a może kwadrat ?

Dom nowoczesny pietrowy z dachem płaskim i styl nowoczesny chcielibyśmy przenieść z zewnątrz do środka ;) Salon w projekcie wychodzi nam 35m2, ale jest dość płynnie połączony z kuchnio-jadalnią (20m2) i oddzieloną częścią gabinetową (10m2)... Najbardziej podobają mi się kominki z szybą poziomą ... A nie wiem czy to ma wpływ , ale planujemy went. mech. w domu... Będę wdzięczna za wszelkie sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom nowoczesny pietrowy z dachem płaskim i styl nowoczesny chcielibyśmy przenieść z zewnątrz do środka ;) Salon w projekcie wychodzi nam 35m2, ale jest dość płynnie połączony z kuchnio-jadalnią (20m2) i oddzieloną częścią gabinetową (10m2)... Najbardziej podobają mi się kominki z szybą poziomą ... A nie wiem czy to ma wpływ , ale planujemy went. mech. w domu... Będę wdzięczna za wszelkie sugestie :)

 

Proponuje Romotop KV 6.6.2 z płaszczem do konwekcyjnego grzania powietrzem. Nowoczesny wygląd , palenisko z szamotem , prosty montaż , niska cena , komin 180 , powietrze do spalania można podłączyć z poza domu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom nowoczesny pietrowy z dachem płaskim i styl nowoczesny chcielibyśmy przenieść z zewnątrz do środka ;) Salon w projekcie wychodzi nam 35m2, ale jest dość płynnie połączony z kuchnio-jadalnią (20m2) i oddzieloną częścią gabinetową (10m2)... Najbardziej podobają mi się kominki z szybą poziomą ... A nie wiem czy to ma wpływ , ale planujemy went. mech. w domu... Będę wdzięczna za wszelkie sugestie :)

 

Proponuję wkłady , które mają konstrukcję odpowiednią do spalania

drewna , czyli wysokie , zwężające się sklepienie , zakończone wylotem

spalin, który stabilizuje całą konstrukcję. W tej klasie masz całą

plejadę "gwiazd" , czyli pierwowzór (Spartherm) i naśladowców.

 

Absolutny mistrz (prawdziwy) - Spartherm jest drogi. Jeśli Cię na niego

nie stać , to wymienię dwie marki: Hajduk i Pama. Kolejno - dużo

tańsze.

 

Odradzam płaskie skrzynki ,które mają sklepienie z blachy a nie z żeliwa.

Produkuje się tanio, by szybko zarobić na nieświadomości kupującego.

Jak Ci sie to powygina na wszystkie strony ,to się dowiesz ,że to Twoja

wina . Racja , Twoja , bo w tym knocie nie należało podkładać ognia.

Potem dostaniesz odmowę reklamacji, bo kratki nie takie, drzewo było

nie tego koloru , albo inne socjotechniczne ,prymitywne zagrywki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej plejady gwiazd dodałbym jeszcze Brunnera, którego większość wkładów legalnie możemy zabudować w ciepłej obudowie (hypocaust) BEZ KRATEK !!!. Spartherma również, ale w Polsce jest to raczej przemilczane, bo u nas ludzie myślą, że w kominku to można spalić wszystko i w każdej ilości. Oczywiście użytkowanie takiego kominka wymaga wysokiej kultury palenia, oraz odpowiedniego projektu i obliczeń. Za to będziemy mieć kominek grzejący przyjemnym i zdrowym promieniowaniem cieplnym (a nie przypalonym kurzem) przez kilka godzin z 4-6 kg spalonego drewna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrz Zdunski ja naprawde nie wiem o co Ty pytasz .Nie mam pojecia o budowie kominkow wiec nawet nie wiem gdzie jest ten plaszcz konwencyjny nie mowiac juz wogole jak powinine byc podlaczony.Jesli faktycznie nie amm tego zrobionego to co moze sei dziac podczas uzytkowania kominka?

Jesli chodzi o dolna kratke to jezeli dobrze rozumiem to chyba "puszcza powietrze bokiem" Moze ta fotka cos pomoze :

http://img543.imageshack.us/img543/2152/p6281800vv.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Niestety nie mam zdjecia robionego "z gory" ani tez nie widzialam tego w realu ale wydaje mi sie ze miedzy sciana w ktorej osadzona jest kratka a bokiem kominka jest luz .Moze nie na calej szerokosci bo zrobiona jest ta wneka ale przynajmniej na polowie .

Tak wygladalo "osadzenie" wkladu :

http://img684.imageshack.us/img684/682/picture010nt.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Kominek byl moim marzeniem a im wiecej o niego pytam tym wiecej dowiaduje sie ze ma "niedociaglosci ":(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...