Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

albo na wiosnę wymieniam kominek :(:(

 

 

Tylko na jaki ? Bo nie jest to jakieś ostatnie barachło , więc w kolejce

ustawiają się najlepsi (czytaj najdrożsi ). Spartherm, Brunner...

 

Wiem , wiem , wolałbyś wkład od Mistrza , ale on chyba nie ma

odpowiadającego Ci modelu...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gdy palę w kominku bez grzania CWU szyba jest ok.Gdy tylko otwieram dwa zawory i puszczam także na ZCWU szyba z lekuchna się smoli w rogach.

Bo Ci palenicho już nie nadąża ogrzać wszystkiego. Za duży odbiór ciepła i za mała przez to temperatura w palenisku. Plus to co napisałem wcześniej i Wojtek potwierdził.

Tak gdybam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy możecie dać mi kilka propozycji dobrych wkładów ale w rozsądnej cenie do domu z wentylacją mechaniczną?

Wiem że ma byc bez PW,

- z płaską poziomą szybą,

-do domu z poddaszem o pow. użytkowej 140m2,

-będzie zamontowany w salonie 30m2 otwartym na klatkę schodową

-dom w miarę energooszczędny, obliczone zapotrzebowanie na moc 6KW.

-palenie raczej okazyjne tj w weekendy i niekiedy na tygodniu po kilka godzin.

-cena wkładu hmm... najlepiej nie więcej niz 3 kzł, no może max 4 kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy możecie dać mi kilka propozycji dobrych wkładów ale w rozsądnej cenie do domu z wentylacją mechaniczną?

Wiem że ma byc bez PW,

- z płaską poziomą szybą,

-do domu z poddaszem o pow. użytkowej 140m2,

-będzie zamontowany w salonie 30m2 otwartym na klatkę schodową

-dom w miarę energooszczędny, obliczone zapotrzebowanie na moc 6KW.

-palenie raczej okazyjne tj w weekendy i niekiedy na tygodniu po kilka godzin.

-cena wkładu hmm... najlepiej nie więcej niz 3 kzł, no może max 4 kzł.

Gdyby nie musiał mieć płaskiej szyby i mógł być używany, to za parę dni wymontuję wkład Dovre 2900GL (nominalna moc 11kW). Potrzebowałem większy. Jak będziesz zainteresowany, to pogadamy o cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy możecie dać mi kilka propozycji dobrych wkładów ale w rozsądnej cenie do domu z wentylacją mechaniczną?

Wiem że ma byc bez PW,

- z płaską poziomą szybą,

-do domu z poddaszem o pow. użytkowej 140m2,

-będzie zamontowany w salonie 30m2 otwartym na klatkę schodową

-dom w miarę energooszczędny, obliczone zapotrzebowanie na moc 6KW.

-palenie raczej okazyjne tj w weekendy i niekiedy na tygodniu po kilka godzin.

-cena wkładu hmm... najlepiej nie więcej niz 3 kzł, no może max 4 kzł.

 

Do takich domów opracowano wkłady Romotop Dynamic zobacz na stronie http://www.kafle-kominki.pl/wklady.htm Do Twoich potrzeb optymalne są seria KV025 oraz KV075 . Wszystkie wkłady z rodziny Dynamic mogą pracować w domach z rekuperacją , dodatkowo serie KV 025 bi Kv 075 można zastosować jako palenisk w obudowach bez wentylacji tzw hypokaustum . :yes: W podanym przedziale cenowym jest wkład KV 6.6.2 - powietrzny http://www.wklady-kominkowe.com.pl/wklad_kominkowy_dynamic033_info.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie musiał mieć płaskiej szyby i mógł być używany, to za parę dni wymontuję wkład Dovre 2900GL (nominalna moc 11kW). Potrzebowałem większy. Jak będziesz zainteresowany, to pogadamy o cenie :)

 

Szyba pryzmatyczna... hm.. niestety nie przejdzie u mojej drugiej połowy.

 

A oprócz Romotop jaki konkretny wkład nie gryzie sie z wentylacją mechaniczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Każdy jeden, który ma możliwość szczelnego podłączenia powietrza do spalania z poza domu poprzez tzw. czerpnię powietrza ...

Mnogość firm i modeli przeogromna.

Pozdrawiam.

 

Może jestem laik w temacie kominkow (jeszcze) ale czy każdy kominek z podłączeniem powietrza do spalania z poza domu nadaje sie do domu z WM?

Patrząc po katalogach jest ich mnóstwo ale który ma szczelny dolot tego już nie piszą.

I druga sprawa, kominki maja często system tzw czysta szyba poprzez owiewanie szyby swiezym powietrzem, skąd to powietrze jest pobierane?

 

Eniu KV za 3-4 tys to bym sie nawet nie zastanawiał, kto ma w takiej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem laik w temacie kominkow (jeszcze) ale czy każdy kominek z podłączeniem powietrza do spalania z poza domu nadaje sie do domu z WM?

Patrząc po katalogach jest ich mnóstwo ale który ma szczelny dolot tego już nie piszą.

I druga sprawa, kominki maja często system tzw czysta szyba poprzez owiewanie szyby swiezym powietrzem, skąd to powietrze jest pobierane?

 

Eniu KV za 3-4 tys to bym sie nawet nie zastanawiał, kto ma w takiej cenie?

 

 

 

Za 3-4 tysie to pewnie nikt. Tak tylko nawiązałem do zacnego kolegi ,

który ma kłopoty nie tylko z pamięcią ile i ze wzrokiem. Wciska

swoje KV - ły komu popadnie...

 

Nie wiem jak Arysto, ale Pama chyba się łapie w twoich widełkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Stanowczo odradzam to konkretnie palenisko.

Bubel, podkreślam - bubel techniczny.

Chyba że producent coś zmienił ...

Pozdrawiam.

 

Nigdy go nie stosowałeś .. Nie lubisz firmy Romotop i tyle . Bubel techniczny to wykonany przez Ciebie kominek z zastosowaniem w kładu/ kasety z płaszczem konwekcyjnym / KV 6.6.1 w zabudowie praktycznie bez wentylacji ... Producent nie uznał Tobie tej reklamacji ponieważ wkład był zamontowany niezgodnie z przeznaczeniem .. Teraz piszesz BZDURY na temat produktów których nie stosujesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy go nie stosowałeś .. Nie lubisz firmy Romotop i tyle . Bubel techniczny to wykonany przez Ciebie kominek z zastosowaniem w kładu/ kasety z płaszczem konwekcyjnym / KV 6.6.1 w zabudowie praktycznie bez wentylacji ... Producent nie uznał Tobie tej reklamacji ponieważ wkład był zamontowany niezgodnie z przeznaczeniem .. Teraz piszesz BZDURY na temat produktów których nie stosujesz .

 

Oj cosik mi mówi, że szykuje się wojenka, żeby tylko nie zakończyło się.... bo jeńców nie rozkazano brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nigdy go nie stosowałeś .. Nie lubisz firmy Romotop i tyle

A ty głupka udajesz czy nim faktycznie jesteś? Czy może tylko z innych ludzi głupków robisz?

Bo dobrze wiesz że reklamacje były dwie i to równocześnie, na stary model i na ten nowy KV 6.6.2 który pokazałeś ...

Z tym że w nim dodatkowo spieprzone przez "fabrykę" było:

- zamykanie drzwi

- rama drzwiowa

- regulator powietrza

- blenda maskująca

Blenda nie pasowała, drzwi się nie zamykały całkiem jak również się nie otwierały do końca. Za zgodą dystrybutora sam musiałem drzwi spawać, naprawiać regulator, szlifować ramę, bo nie było czasu na wymianę paleniska. Na sam koniec zdeformowało sklepienie paleniska przy kratkach wentylacyjnych szerokich na metr zarówno na dole jak i na górze ... po spaleniu ca. 3 kg drewna.

Z tym że ten nowy "telewizorek" jest już tak sprytnie robiony że nie widać tej deformacji z zewnątrz ...

Mało jak na jedno palenisko ... ?

Czy miałem pecha po prostu ?

Jak można lubić firmę, która na pismo reklamacyjne odpowiada klientowi po czesku i stosuje "spychologię" ?

No i dla przypomnienia - reklamacje zostały uznane i załatwione pozytywnie.

Szkoda tylko że się jak zwykle nie popisałeś przy tym ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No to Danielw - wiesz już wszystko na temat tych ładniejszych "kafałów" za 3-4 tysiące:D

To zdarzenie jak i kilka poprzednich z innymi firmami utwierdziło mnie tylko w przekonaniu że najlepsze paleniska robi się ... samemu.

Zresztą nie tylko ja do tego doszedłem w tym samym czasie, co można już było oglądać na FM w postaci piecyków Piotra, Enia czy Wojtka ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...