Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Witam.

No to Danielw - wiesz już wszystko na temat tych ładniejszych "kafałów" za 3-4 tysiące:D

To zdarzenie jak i kilka poprzednich z innymi firmami utwierdziło mnie tylko w przekonaniu że najlepsze paleniska robi się ... samemu.

Zresztą nie tylko ja do tego doszedłem w tym samym czasie, co można już było oglądać na FM w postaci piecyków Piotra, Enia czy Wojtka ;)

Pozdrawiam.

 

Ten wpis niech będzie najlepszą wykładnia poglądów Foresta , palenisko nie może być dobre jak nie zostało wykonane samemu ... Czyżby Forest szykował fabrykę wkładów kominkowych ? Z chęcią kupie taki wkład będzie to zapewne kopia / bliźniaczo podobny model :yes:/ np Brunra lub Klosa :D a historia firm produkujących wkłady kominkowe w Polsce zna takie przypadki.. I Forest dobrze wie o czym piszę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

... np Brunra lub Klosa :D a historia firm produkujących wkłady kominkowe w Polsce zna takie przypadki.. I Forest dobrze wie o czym piszę ...

To napisz chłopie w końcu jakiś konkret bo latasz po wątkach i walisz jakieś dyrdymały.

Napisz że chodzi o Lazara Westę, czy starszego Hajduka.

Zacznij jak na "Miszcza" przystało mistrzowską wiedzą odpowiadać a nie półsłowkami, bo naprawdę się pana, Panie Bielawski źle czyta.

 

pozdrawiam

rumunezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wpis niech będzie najlepszą wykładnia poglądów Foresta , palenisko nie może być dobre jak nie zostało wykonane samemu ... Czyżby Forest szykował fabrykę wkładów kominkowych ? Z chęcią kupie taki wkład będzie to zapewne kopia / bliźniaczo podobny model :yes:/ np Brunra lub Klosa :D a historia firm produkujących wkłady kominkowe w Polsce zna takie przypadki.. I Forest dobrze wie o czym piszę ...

 

 

Ten bezrozumny bełkot ma odwrócić ,według Ciebie, uwagę od

właściwego problemu ? Demagogia być może skuteczna pod

budką z piwem. Na FM musisz bardziej wysilić szare komórki.

Chyba ,że to stanowi jakiś kłopot ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bezrozumny bełkot ma odwrócić ,według Ciebie, uwagę od

właściwego problemu ? Demagogia być może skuteczna pod

budką z piwem. Na FM musisz bardziej wysilić szare komórki.

Chyba ,że to stanowi jakiś kłopot ?

 

Ciekawe że sprzedaje model KV 6.62 w dużych ilościach i nigdy nie miałem reklamacji .. a montowany jest przez wiele firm w naszym rejonie sprzedaży . Najzabawniejszy jest tekst że do rzekomo niesprawnego wkładu nie pojechała grupa serwisowa od producenta.. tylko Forest sam coś rozcinał i spawał :eek:.... Sprawa jest tym bardziej dziwna że od producenta do firmy Forest jest 130-140 km ..Firma Romoto działa wielu lat produkując rocznie około 40 000 palenisk ! Prowadzi serwis gwarancyjny i pogwarancyjny własną grupą serwisową , nie tak jak wielu innych producentów za których "te sprawy" załatwia diler.. Serwis jeździ po całej Europie bo sieć sprzedaży jest od Hiszpanii do Finlandii ..... Widocznie Forest montował ten wkład na księżycu :lol2: a tylko tam serwis nie dociera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o skopiowanie paleniska firmy Brunner . Podobnie jest z paleniskami szamotowymi Brula , Ortner ..

 

Warto by rozwinąć ten temat. Zastanowić się cóż takowego w tych paleniskach jest wynalazkiem zupełnie nowym, nigdzie i nigdy nie stosowanym.

Wiem, że świat jest ogromny i czeka użytkowników forum ogromna praca, związana z podróżami zapewne.

Nawet bym powiedział że warto zagłębić się głębiej i przeanalizować czy czasami wspomniani producenci Brunner, itp. czasami nie skopiowali palenisk od kogoś...

Tu może być afera, jakiś układ. Ha, może okazać się, ze palenie drewna jest już zastrzeżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie o podrabianiu palenisk to "tania socjotechnika". Równie

dobrze można napisać o podrabianiu kół w samochodach.

W fabryce produkującej 40.000 urządzeń , też by się niejedno

"podrobione" znalazło :cool:. Tak jak znajdzie się niejeden model mniej udany.

 

Równie tani chwyt marketingowy stosowany od lat przez producentów

i importerów to tekst :"tyle sprzedałem i żaden się nie popsuł" :D

Dotychczas jednak ten tekst stosowali producenci gorszych urządzeń.

Romotop to dobra firma , więc zanim się zacznie w ich imieniu coś

mówić , jako przedstawiciel , lepiej to skonsultować w Czechach.

Zanim się zrobi więcej złego niż dobrego. To taka koleżeńska rada,

bo mam zbyt wiele sympatii dla czeskich kolegów z Romotopa.

 

Proponuje grzeczniej kolego przedstawicielu i przede wszystkim

mądrzej , mimo ,że wymaga to wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szkoda gadać - niepotrzebnie wdałem się znowu w wymianę zdań z naszym szanownym kolegą. Mój błąd :D

A teraz dowiadujemy się właśnie od kolegi że robiąc sami paleniska podrabiamy firmy, które wymienił.

Niech więc puentą będzie postawiona w tej chwili przeze mnie teza - po prostu robimy to, czego tamte czy inne firmy nie potrafią i nigdy nie będą potrafiły zrobić ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam !

Kilkanascie stron wczesniej pisalem ze buduje kominek i stawiam komin, kominek własciwie prawie skonczony lecz wole sie upewnic czy wszytko jest ok jesli chodzi o sam komin i przejscie komina przez połac.

Szczegolne chce podziekowac Panu Piotrowi Baturze za uzmysłowienie kilu kwesti moze nie do konca zrobiłem tak jak mówił lecz wydaje mi sie ze takie rozwiązanie tez zda egzamin :) dlatego tez podsyłam zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD... Dlaczego moge dodac tylko 5 zdjęc ?

 

Tak to mniej wiecej jest zrobione... pewnie zdziwi Was fakt ze mam dwie folie :)

Okazało sie ze ta biala jest paroprzepuszczalna a nie chciałem jej zrywac bo na niej wisi wełna.

 

Nie wiem czy dobrze zrobiłem zostawiając szczeline miedzy ta "konstrukcją komina a blachodachówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie doczytałem i stąd moje pytanie:

 

Jaki komin dwuścienny izolowany zastosowałes? Jak gruba jest w nim izolacja?

 

Dlatego pytam, że z tego co się orientuję są dostępne tego typu kominy z izolacją 3 cm i 5 cm.

 

Ciekawi mnie również jaka temperatura spalin pójdzie w tym układzie prosto w komin izolowany, czyli ile ciepła zostanie wypuszczone w kosmos.

Bo z tego co widzę to tylko korpus wkładu i szyba zostaje wykorzystana do grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiejszy mam tylko jeden problem z kominkiem zdjąłem juz częsc okapu ponieważ musze jakos wyizolowac belke nad wkładem, za bardzo sie rozgrzewa. Belka jest ze zbrojonego betonu na tym jest płyta GK i płyta granitowa star galaxy.

Nad wkładem belka bardzooo (!) sie rozgzrewa i tylko nad samym wkładem, zaraz za wkładem jest juz zimna po obu stronach... no i pekło a raczej sie odspoiło od płyty GK.

Wydaje mi sie ze to z powodu róznicy "pól" zimne-gorące-zimne.

Narazie wydrapałem tą ryse (chociaż i tak odkleił sie cały kamien) i zabuduje nad samym wkładem płytą izolacyjną zeby sie tak nie rozgrzewała.

Chyba ze macie jakies inne pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie doczytałem i stąd moje pytanie:

 

Jaki komin dwuścienny izolowany zastosowałes? Jak gruba jest w nim izolacja?

 

Dlatego pytam, że z tego co się orientuję są dostępne tego typu kominy z izolacją 3 cm i 5 cm.

 

Ciekawi mnie również jaka temperatura spalin pójdzie w tym układzie prosto w komin izolowany, czyli ile ciepła zostanie wypuszczone w kosmos.

Bo z tego co widzę to tylko korpus wkładu i szyba zostaje wykorzystana do grzania.

 

Komin pochodzi od MK Żary izolacja to 3cm, miałem stawiac z shiedla ale jak dowiedziałem sie ze 1 metr wazy 100kg a musiałbym dac ok 5metrow to odpusciłem (dom: parter, 1pietro, i poddasze) powierzchnia salonu na poddaszu ok 55m2 wec bałem sie o strop (całe poddasze ok 200m2)

 

Zgadza sie, do samego grzania wykorzystany jest tylko sam wkład i szyba, kominek ma miec raczej charakter dekoracyjny nie bede wykorzystywac go do ogrzewania "ciągłego" pomieszczen.

 

Jesli chodzi o temperature to napewno sporo ciepła idzie w powietrze komin fi 200, i nie warto wierzyć ze taki komin po godzinie palenia nie jest gorący (chyba ze ma podwojną warstwe ocieplenie-wełna i celuloza)bo moj jak napale to ma spokojnie 150-200 stopni C* na zewnetrznej sciance (albo i lepiej niz 200 C*). Zresztą jak napale to zmierze i podam dokładniejszą temp.

 

Tak jak pisałem wczesniej kominek do uzytku raczej "dekorarskiego" ja nie chciałem wcale kominka na poddaszu bo sie boje pozaru, zona sie uparla :) ja chciałem nowoczesny Ona rustykalny i wyszedł taki rustykalno nowoczesny :)

 

Izolacje komina i podłączenie wszytskiego, obróbki wykonywałem sam bo Pan od kominków stwierdził ze sie nie podejmie, obudowa

kamien itp robił człwiek który sie tym zajmuje.

 

Edit:

No i komin ma niestety tylko 3,5 m od wlotu nad wkładem , ale nawet w ciepłe dni ciąg jest ładny,mimo ze nie mam jeszcze zewnetrznego dolotu powietrza ale pracuje nad nim dodatkowo chce załozyc tzw. "strazaka" zeby wrazie czego mocny wiatr mi nie cofnał dymu do mieszkania no i zeby deszcz lub snieg nie padał mi do wkładu.

 

Niestety postawienie komina bezposrednio na wkładzienie chyba nie było najlepszym rozwiązaniem,ma to swoje zalety (brak oporow, brak wyczystki), ale niestety ma również i wady teraz mam zwykły daszek i jak pada deszcz to woda kapie do wkładu albo wylewa mi sie na połączeniu wkładu z kominem (wkład troche juz podrdzewiał), dlatego musze załozyc tego "strazaka" mam nadzieje ze zrekompensuje mi to przynajmniej 0,5m ciągu kominowego i zabezpieczy wnetrze komina i wkład przed warynkami atmosferycznymi.

 

 

Aaa... i jeszcze jedno (kurde nazbierało mi sie tych pytan) jest sens zamontowac w niszy pod wkładem np. wentylator tunelowy (wkłada sie go np. w rure spiro) zeby zwiększyc cyrkulacje i przyspieszyc wydmuchiwanie gorącego powietrza z okapu i tym samym zwiększyc wciąganie zimnego powietrza z nadpodłogi.

Teść piętro nizej ma wkład własnie z wbudowanym nadmuchem ( wkład marki GABO Les Foyers) i musze powiedziec ze działa to rewelacyjnie okap zimny a gorące powietrze rozchodzi sie duzo szybciej niez grawitacyjnie. Chciałem taki kupic , ale cena...

Zalezy mi zeby sufit nad okapem i dookoła rozgrzewał sie jak najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to ,ze przeżyjesz (przynajmniej jakiś czas :D) .

To ,że woda kapie do wkładu , nie szkodzi . Nie powinna wyciekać na

wkład .Kolejne wewnętrzne rury kominowe wkładałeś do środka , a na

wkładzie jest na wierzchu. To błąd. Powinna też wejść do środka króćca

przyłączeniowego. Będzie wyciekać kondensat , przypalać się i capić.

Jak się wypali , przestanie śmierdzieć - do następnego deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to ,ze przeżyjesz (przynajmniej jakiś czas :D) .

.

Witaj Piotrze !

Czyli jakoś mi sie udało :)

(przynajmniej jakiś czas :D

... chociaż... :D

 

Co myslisz o szczelinie miedzy tą "konstrukcją" a blachodachowka był sens ?

Komory dekompresyjnej chyba nie bede robił bo wydaje mi sie ze nie ma sensu ... komin i tak bedzie grzal całą komore dekompresyjną.

Zamiast tego chodzi mi po głowie wentylator w niszy co o tym myslisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczelina pewnie bez znaczenia . Chyba lepiej bez, bo ewentualne ciepło

ukierunkowane jest na konstrukcję dachu.Lepszy byłby otwór dekompresyjny

niżej - dalej od drewna.

Wentylator to nie moje klimaty. Wole wolniej , ale bez. Jeśli jednak komuś

sie podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...