Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Przy podwójnej szybie, wpływ na ograniczenie

emisji ma też konstrukcja drzwi

Dzieki za te dane i czy mozesz troche bardzie wyjasnic jak takie drzwi powinny byc zrobione.Sam robilem wklad to jak by co drzwi przerobie.Aktualnie sa zrobione z profilu o przekroju prostokata.Z jednej strony jest szyba zwykla (od strony paleniska) a w planie jest druga z drugiej strony profilu.Pytam bo jak najbardziej chce ograniczyc emisje do pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzieki za te dane i czy mozesz troche bardzie wyjasnic jak takie drzwi powinny byc zrobione.Sam robilem wklad to jak by co drzwi przerobie.Aktualnie sa zrobione z profilu o przekroju prostokata.Z jednej strony jest szyba zwykla (od strony paleniska) a w planie jest druga z drugiej strony profilu.Pytam bo jak najbardziej chce ograniczyc emisje do pomieszczenia.

 

wklej może fotkę , zobaczę co i jak i podpowiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak zrobie fotke to wkleje.Rozumie ze jak dam dwie szyby z czego ta od strony salonu pyrolityczna to jest szansa ograniczyc emisje w porownaniu do pojedynczej zwylkej szyby o jakies 60-70 procent.To by mnie bardzo satysfakcjonowalo bo teraz jak pale ostrzej zeby nagrzac bufor to strasznie przegrzewa sie pomieszczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Buduję systemem gospodarczym (w większości sam) i aktualnie przymierzam się do montażu rury spalinowej od wkładu kominkowego (L. "Westa"). Jest do kominek z wkładem wodnym.

 

Dom nowy, komin zrobiony z cegły pełnej, wysokość komina od wylewki niewiele ponad 8m.

 

Chyba popełniłem tutaj błąd, ale tak wyszło ponieważ miałem wcześniej wybity otwór na małą kozę, która wspierała mnie ciepłem zeszłej zimy podczas prac budowlanych...no i tak wyszło, *że go tylko powiększyłem do fi20cm.

 

Dziura na rurę, którą zrobiłem w kominie jest w odległości około blisko 40cm od sufitu. Strop ceramiczny. Zalecenia firmy mojego wkładu to min. 80cm od sufitu - tyle w pionie miałaby wynosić komora dekompresyjna. Rura spalinowa fi20cm.

 

Niestety otwór w ścianie jest przesunięty w prawo o około 35cm od otworu wylotowego z komina. Taka sytuacja zmusza mnie do zastosowania dwóch regulowanych kolan połączonych rurą, która będzie ustawiona jak wskazówka w zegarku na godzinę 14.00 :)

 

Oto pytania :)

1. czy te 40 cm nad rurą wystarczą na komorę dekompresyjną.

2. jaką zaprawą uszczelnić wkładkę ścienną (wkładkę mam tzw. podwójną, czarną). Dzisiaj dałem sobie wcisnąć zaprawę szamotową, podobno można rozrobić ją z cementem dosypując go w ilości 30% zawartości suchej zaprawy szamotowej. Niestety nie wiem jaki to miałoby dać efekt.

3. czy w moim układzie muszę zastosować rurę z szybrem? czy obejdzie się bez niej ? Na ile taka rura jest przydatna w kominku z płaszczem wodnym?

 

Z góry dziękuję za wszystkie konkretne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś pomóc odpowiedzieć na moje pytania.. Wiem *że "wbiłem" się w Wasze tematy... ale nie jestem wstanie przebić się do jutra przez setki postów poszukując tych konkretnych odpowiedzi.

Co do moich pytań, to znam teoretyczne odpowiedzi, jednak nie wiem jak to wygląda "w praniu".. jutro sobota, chciałem pociągnąć temat, bo zima idzie, i nie chciałbym czegoś spieprzyć.

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Buduję systemem gospodarczym (w większości sam) i aktualnie przymierzam się do montażu rury spalinowej od wkładu kominkowego (L. "Westa"). Jest do kominek z wkładem wodnym.

 

Dom nowy, komin zrobiony z cegły pełnej, wysokość komina od wylewki niewiele ponad 8m.

 

Chyba popełniłem tutaj błąd, ale tak wyszło ponieważ miałem wcześniej wybity otwór na małą kozę, która wspierała mnie ciepłem zeszłej zimy podczas prac budowlanych...no i tak wyszło, *że go tylko powiększyłem do fi20cm.

 

Dziura na rurę, którą zrobiłem w kominie jest w odległości około blisko 40cm od sufitu. Strop ceramiczny. Zalecenia firmy mojego wkładu to min. 80cm od sufitu - tyle w pionie miałaby wynosić komora dekompresyjna. Rura spalinowa fi20cm.

 

Niestety otwór w ścianie jest przesunięty w prawo o około 35cm od otworu wylotowego z komina. Taka sytuacja zmusza mnie do zastosowania dwóch regulowanych kolan połączonych rurą, która będzie ustawiona jak wskazówka w zegarku na godzinę 14.00 :)

 

Oto pytania :)

1. czy te 40 cm nad rurą wystarczą na komorę dekompresyjną.

2. jaką zaprawą uszczelnić wkładkę ścienną (wkładkę mam tzw. podwójną, czarną). Dzisiaj dałem sobie wcisnąć zaprawę szamotową, podobno można rozrobić ją z cementem dosypując go w ilości 30% zawartości suchej zaprawy szamotowej. Niestety nie wiem jaki to miałoby dać efekt.

3. czy w moim układzie muszę zastosować rurę z szybrem? czy obejdzie się bez niej ? Na ile taka rura jest przydatna w kominku z płaszczem wodnym?

 

Z góry dziękuję za wszystkie konkretne odpowiedzi.

 

1. Patrz Forest (na sufit podwójna izolacja)

2. Załataj ta zaprawą jakąś dziurę na drodze, a wkładkę wklej na klej do płytek

3. Do Westy bez szybra

 

Postaraj się by rura miała pochylenie nie większe niż 45 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie mam aktualnego zdjęcia. Wczoraj wieczorem udało mi się zgrać 3 osoby, by przetransportować kominek z garażu i zdjęcia nie mam.

Ale jak widać kominek stoi na tej ścianie z prawej strony, gdzie wychodzą 2 rury.

kominek stoi na środku, więc odprowadzenie muszę polecieć po skosie. Rzeczywistość różni się tym, że rura doprowadzająca powietrze aktualnie dochodzi do środka ( pomiędzy te 2 bloczki betonowe służące jako podstawa )

Na tychże bloczkach domurowany jest 1 rząd z cegły pełnej.

Dziura, którą widać jest powiększona do fi20cm.

Jutro zrobię aktualne zdjęcie, ale wątpię by ktoś mi rano odpisał, a około 10.00 chcę zaczynać montować rurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie mam aktualnego zdjęcia. Wczoraj wieczorem udało mi się zgrać 3 osoby, by przetransportować kominek z garażu i zdjęcia nie mam.

Ale jak widać kominek stoi na tej ścianie z prawej strony, gdzie wychodzą 2 rury.

kominek stoi na środku, więc odprowadzenie muszę polecieć po skosie. Rzeczywistość różni się tym, że rura doprowadzająca powietrze aktualnie dochodzi do środka ( pomiędzy te 2 bloczki betonowe służące jako podstawa )

Na tychże bloczkach domurowany jest 1 rząd z cegły pełnej.

Dziura, którą widać jest powiększona do fi20cm.

Jutro zrobię aktualne zdjęcie, ale wątpię by ktoś mi rano odpisał, a około 10.00 chcę zaczynać montować rurę.

 

 

odpiszę , mam dyżur :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Właśnie zrobiłem obiecane zdjęcie, które załączam.

 

2. Załataj ta zaprawą jakąś dziurę na drodze, a wkładkę wklej na klej do płytek

 

rozumiem, że chodzi tutaj o klej do glazury?

Jeśli tak , to najlepiej kupić klej w właściwościach elastycznych?

 

Może to głupie pytania, ale nie jestem jeszcze na etapie płytkowania, więc na klejach się nie znam :)

 

Z pozdrowieniami,

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie nawilżacza kominkowego firmy Darco

http://wentylacja.com.pl/Wiadomo%C5%9Bci/Nowo%C5%9B%C4%87-nawil%C5%BCacz-kominkowy-30100.html , Jak się go montuje przy systemie DGP i czy zdaje on egzamin przy codziennym paleniu.

Nie ukrywam że było by to dobre rozwiązanie na suche powietrze w domu. A może lepiej jednak ultradźwiękowy nawilżacz taki na prąd :)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Tak wygladaja drzwiczki w moim kominku.Jeszcze wszystko nie wykonczone wiec prosze nie brac tego pod uwage:D

Druga szybe planuje dac na cala wielkosc drzwi tak zeby byla widoczna tylko szyba.Prosze o wyjasnienie z ta kolejnoscia szyby pyrolitycznej i zwyklej,dlaczego pyrolityczna pierwsza od paleniska no i czy cos zmienic w tych drzwiach zeby mniej promieniowalo do wnetrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Złe nie są.

Minusy - zawsze to "włoszczyzna" ... (choć już nie wiem co to może teraz oznaczać :))

Plusy - importer i dystrybutor w naszym kraju to jedna z solidniejszych firm w branży.

Pozdrawiam.

 

Dzieki, to chcialam uslyszec bo musze skorzystac z gwarancji i jestem ciekawa jaka to firma. Troche pozno pytam bo po zakupie ale jakos tak przy budowie wszystkie decyzje trzeba bylo podejmowac szybko i wczesniej nie bylo czasu.

dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...