Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

:)

 

Nie , nie obrażam Cię. Byłoby to rzeczywiście bez sensu i nielogiczne.

Chciałem w ten sposób zwrócić Twoją uwagę na wątek, w którym

wyszło, że jednak Ci nie pomogłem. Że szukałem frajera ...

 

Zapomnij, przepraszam, to był impuls...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam! Projekt mojego domu ma sie na ukończeniu. Chciałam zapytać jednak o kominy/projektant zaplanował systemowe i ja skłaniałam sie do zakupu Plewy/.

No i nie wiem czy to w ogóle dobry wybór. Czy jednak lepiej budować z cegły. Dom ma na parterze 90m2. Salon ponad 30m2 z pustką i dwie sypialnie na parterze.

Na piętrze ok 40m2 sypialnia. To wszystko będzie ogrzewane piecokominkiem z rozpr. powietrza, ale bez płaszcza. Za ścianą z piecokominkiem w kuchni kuchnia kaflowa. Nie będzie tzw. kombajn a, dwa oddzielne piece. Jakie kominy będą dla tego układu najlepsze? I czy do kuchni też podprowadzić powietrze z zewnątrz?

Wentylacja grawitacyjna.

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ziuta - to jest najlepszy czas na to żeby ktoś, kto będzie projektował i robił piec i kuchnię wziął się za to. Jak projekty wizualne i techniczne będą zrobione to automatycznie odpowiedzi na Twoje pytania pojawią się "same".

Jak się "zrobią" kominy bez tego to ich przeróbki są potem niepotrzebnym kosztem i kłopotem. To samo tyczy się doprowadzenia powietrza - czym, skąd, gdzie, jak i po co.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam takie pytanie : czy klejem PROMAT K84 można przykleić marmur EMPERADOR do płyty PROMASIL? Będzie to przyklejone bezpośrednio nad wkładem więc temp pewnie będzie tam spora.URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=65ce42bae484db7b]http://images40.fotosik.pl/1275/65ce42bae484db7bm.jpg[/url],http://images50.fotosik.pl/1294/6e470e0a82b17194m.jpg' alt='6e470e0a82b17194m.jpg'>. Ławeczka już grzeje, oparcie całkiem dobrze siedzenie gorzej ale góra jeszcze nie zabudowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko,

komin do kominka to shidel rondo, fi 200 plus oddzielny równoległy kanał do wentylacji i teraz czy w ten kanał można wsadzić rurę pvc do wentylacji mechanicznej bez żadnej izolacji?

czy nie będzie w tym kanale za gorąco, czy rura się nie stopi?

 

Rura PVC do instalacji wentylacji mechanicznej w kanale wentylacyjnym...zmień instalatora Twojej wentylacji mechanicznej:) po pierwsze nie PVC, po drugie jeszcze nie słyszałem, żeby WM przepuszczać przez kanał wentylacyjny komina. Czemu ma ona służyć: nawiewowi czy wyciągowi?

 

Twój instalator najprawdopodobniej o WM słyszał na Disney Channel:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie opisałem tego dokładnie, ale to nie daje podstawy do Twoich pustych stwierdzeń... dam Ci szanse na rehabilitacje

Pierwszym zamysłem była wentylacja grawitacyjna, stad wolny kanał grawitacyjny z salonu przez poddasze, równolegle do komina od kominka, żeby nie trzeba było pruć stropu wymyśliłem sobie żeby wykorzystać go do przeprowadzenia rury od nawiewu do salonu, tylko nasuwa mi się podstawowe pytanie, czy nie będzie w takim kanale za gorąco?

przebieg rury jest następujący, ze strychu idzie w skosie poddasza wchodzi do komina grawitacyjnego i wychodzi z niego pod sufitem w salonie.

W kanale wentylacyjnym rury jest około 1mb.

 

komin to shidel z wentyalcja jak w linku:

http://www.schiedel.pl/produkty/schiedel-rondo/oferta-handlowa

rura jak na foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie opisałem tego dokładnie, ale to nie daje podstawy do Twoich pustych stwierdzeń... dam Ci szanse na rehabilitacje

Pierwszym zamysłem była wentylacja grawitacyjna, stad wolny kanał grawitacyjny z salonu przez poddasze, równolegle do komina od kominka, żeby nie trzeba było pruć stropu wymyśliłem sobie żeby wykorzystać go do przeprowadzenia rury od nawiewu do salonu, tylko nasuwa mi się podstawowe pytanie, czy nie będzie w takim kanale za gorąco?

przebieg rury jest następujący, ze strychu idzie w skosie poddasza wchodzi do komina grawitacyjnego i wychodzi z niego pod sufitem w salonie.

W kanale wentylacyjnym rury jest około 1mb.

 

komin to shidel z wentyalcja jak w linku:

http://www.schiedel.pl/produkty/schiedel-rondo/oferta-handlowa

rura jak na foto

 

Skoro uważasz, że wraz z swoim instalatorem jesteście mądrzejsi od wszystkich innych to po co pytasz?

 

Po pierwsze użyłeś stwierdzenia rura PVC co kompletnie nie ma zastosowania przy wentylacji mechanicznej. Dodając zdjęcie przynajmniej już wiem o jaką rurę Ci chodzi. Co prawda znam tego typu rury (niebieskie - WOLF o średnicy 78 mm) lub też (białe Zehnder o podobnej średnicy) jednak różowych nie znam...możesz podać mi ich producenta.

 

Ogólnymi założeniami systemu WM jest umieszczenie centrali rekuperacyjnej i odprowadzenie od niej przewodami które posiadasz nawiewów i wywiewów do konkretnych pomieszczeń. Takie instalacje projektuje się przed stawianiem kominów wentylacyjnych, które w Twoim wypadku powinieneś zaślepić, gdyż inaczej zaburzasz bilans.

 

Czy możesz przeprowadzić ten przewód przez kanał wentylacyjny który aktualnie jest Ci potrzebny jak świni siodło?

 

Przyłóż rączkę do kratki przy tym kanale wentylacyjnym i sam sobie odpowiedz na pytanie jaka może tam być temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy mogę tu reklamować, ale rury to system super tuboflex.

kanał jest mi zbędny po decyzji o WM.

kominka nie mam podłączonego nie wiem ile tam może być, komin mogę zaślepić od góry żeby nie wychładzał powietrza zbytnio w rurze wentylacyjnej.

No chyba rzeczywiście muszę sam zdecydować albo może prościej. czy ścianki w takim kominie bardzo się nagrzewają? Pomiędzy ceramika a kształtka jest przecież przerwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy mogę tu reklamować, ale rury to system super tuboflex.

kanał jest mi zbędny po decyzji o WM.

kominka nie mam podłączonego nie wiem ile tam może być, komin mogę zaślepić od góry żeby nie wychładzał powietrza zbytnio w rurze wentylacyjnej.

No chyba rzeczywiście muszę sam zdecydować albo może prościej. czy ścianki w takim kominie bardzo się nagrzewają? Pomiędzy ceramika a kształtka jest przecież przerwa.

 

Możesz zawsze zadzwonić do sprzedawcy czy producenta Twojego komina i uzyskać od niego kompleksową informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A wiec chciałbym zrobić piec w sumie miałby to być piec nadmuchowy z możliwością akumulacji ciepła opalany drewnem.

Ponieważ mam dostęp do dużej ilości "darmowego" drewna. I brak możliwości podpięcia gazu.

 

 

Koncepcja

Wkład piecowy np. taki http://www.kominkowo.pl/?extem=lista...rg_creation-11

Wkład taki chciałbym zabudować jak termos gdyż nie che by oddawał ciepło do pomieszczenia w którym będzie stał. Docelowo piwnica.

Zabudowa z zewnątrz wełna, wewnątrz płyty szamotowe + wewnątrz dodatkowy wkład akumulacyjny (i właśnie jaki by się według was sprawdzał najlepiej, i czy sprawdzał? Jakieś system kominowy chyba byłby dobry do takiego wkładu?)

Chciałbym z tej komory rozprowadzać ciepło za pomocą kanałów izolowanych do dgp .. oczywiście mechanicznie. Ponieważ w moim domu zamontowanie takiego systemu było by najprostsze.

Powietrze rozprowadzane za pomocą wentylatora do dgp z bypassem wentylatory gdyby nie było zapotrzebowania na ciepło wyłączały by się.Chciałbym a by prędkości nawiewanego powietrza była niska temperatura również około 40, 45 stopni do skrzynek "rozprężnych" co chyba pomorze zniwelować efekt "podmuchu". Wentylatory były by dwa podzielone na 2 strefy dzienna i nocną. Wentylator do strefy dziennej wyłączał by się automatycznie na noc.

 

Dom ocieplony 20styro podłoga, sciany 20styro +5 wełna i poddasze 30 wełna.

 

Pytanie 1 czy taki wkład jest wstanie pracować jako konwekcyjny i akumulacyjny w takim systemie.

Jeśli tak to czy masa akumulacyjna jest w stanie ogrzać 2, 3 sypialnie około 35,40 mk przez całą noc?

 

A może znacie jakieś gotowe takie rozwiązania ?

 

Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł wart rozwinięcia. Zacznijmy od tego, że jeśli serce

tego ustrojstwa ma stać w piwnicy, to może nie warto

pchać się w Mercedesa jakim jest http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kominkowo.pl%2F%3Fextem%3Dlista%26filtr%3D394335%26temat%3Dprod_ex%26produkt%3Dwk_olsberg_creation-11

To świetny piec , ale raczej do piecokominka, który ma stać

w salonie i cieszyć widokiem ognia . Cenę też ma jak Mercedes,

więc stąd moje wątpliwości. Efekt o który Ci chodzi można osiągnąć

mniejszym wydatkiem na "silnik" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...