Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

to przez 4lata użerania się z tarnawą

(jakimś cudem pozbyłem się niezabudowanego podłączonego wkładu)

jestem bardzo zdeterminowany.

 

a co z ta ranavVa było nie tak? Ja sobie właśnie zakupiłem model Primero 14kW, w piątek ma być dostawa i od wtorku montaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,a ja mam pytanie do was wszystkich,którzy palą różnego rodzaju brykietem w kominku z płaszczem wodnym(u mnie Lechma 19kW UO).Jakie macie ustawienia na sterowniku,temp.na kominku itp.chodzi mi o to jak ustawić sterownik,żeby palić długo i efektywnie.U mnie jest 110m2podłogi(podłogówka)+drabinka w łazience,garaż 30m2 z dwoma małymi grzejnikami i strych h=2,6m pow podłogi 95m2 też podłogówka ale nie grzeje tam.Sciany BK42 w surowym stanie,podłoga 12cm styro,a dach 25cm wełny,okna Alphaline.grzeję od połowy października 2011.układ z wymiennikiem i zaworem 4drożnym.cały czas palę równolegle co i cwu,a kominkiem steruje tatarek RT-08P,ustawioną ma temperaturę 70stopni ale nie wiem czy to nie za dużo,brykiet pini&kay dość szybko się spala,a pompy są na III biegu.Z góry dziękuję za odpowiedź wszystkim i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem od obniżenia temperatury na kominku z 70 na 53stonie,przepustnica częściej pracuję-przymyka się,szyber zamknięty,jak podgrzałem wodę 285l ponad 50stopni wyłączyłem grzanie cwu,teraz grzeję tylko co na podłogę idzie mi 36-40stopni w domu jest cieplutko.Może jakieś sugestie,podpowiedzi, rady ?Fajnie by było jakbyście podzielili swoim doświadczeniem w tym temacie.Chcę palić brykietem ale do tego trzeba wprawy,żeby brykiet się żarzył a nie palił,więc parę ustawień i porad jak wy palicie by się przydało,pozdrawiam

ps : zrezygnowałem z drzewa ponieważ skończył się mi roczny dąb, a jak teraz grzałem świeżym drzewem to jakaś masakra.dlatego na przemian chciałbym palić teraz brykietem kostką i pini kay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ile masz na powrocie?

Jak będziesz żarzył brykiet to będziesz miał to samo co przy świeżym drewnie.

Pal intensywnie ale małą ilością i częściej podkładaj - jak sobie nie zadbałeś o drewno to potraktuj ten sposób palenia jako karę i samoumartwienie. W Chinach po takim czymś dochodzą zawsze do mądrych i konkretnych wniosków ... :p

Pozdrawiam.

PS. Roczny dąb to też masakra ... przynajmniej dla mnie ... Jak się dorobisz takiego trzylatka to na rocznego nawet nie będziesz chciał spojrzeć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z ta ranavVa było nie tak? Ja sobie właśnie zakupiłem model Primero 14kW, w piątek ma być dostawa i od wtorku montaż

 

Tarnawie (18kW PPZPOS) najpierw podcinałem deflektor bo dymiło, potem wykładałem szamotem bo spalało tak, że czarna szyba.

czynniki typu: rura powietrza z zewnątrz, komin i kąt podłączenia, ciąg, wentylacja, suche drewno, ... i milion innych wyeliminowałem.

jedyne wnioski to kiepski wkład lub przewymiarowanie wkładu(?). ekonomicznie pali to fakt, ale mnie nie chodziło o kotłownię z czarną szybą w salonie.

jutro zamawiam Morso 5448 lub Morso 7648 i mam gdzieś, że muszę wydać kupę szmalu, bo przez 4lata się za bardzo namordowałem

(za to wiedzy liznąłem że ho,ho :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ile masz na powrocie?

Jak będziesz żarzył brykiet to będziesz miał to samo co przy świeżym drewnie.

Pal intensywnie ale małą ilością i częściej podkładaj - jak sobie nie zadbałeś o drewno to potraktuj ten sposób palenia jako karę i samoumartwienie. W Chinach po takim czymś dochodzą zawsze do mądrych i konkretnych wniosków ... :p

Pozdrawiam.

PS. Roczny dąb to też masakra ... przynajmniej dla mnie ... Jak się dorobisz takiego trzylatka to na rocznego nawet nie będziesz chciał spojrzeć ...

 

F.N.

no jak że to ,żeby mieć trzy latka to przez jeszcze dwa będzie mu się musiał przyglądać....

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie i prosił bym użytkowników forum o fachową odpowiedzi w kwestii kominka z płaszczem wodnym .

Zaproponowano mi wkład firmy Byrski ma być panorama .

Mało mi jest znany ten producent ? czy warto zakupić wkład tego producenta ?

http://www.kominki.byrski.pl/p/14,plaszczowy-kominek---panorama-14-kw/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ładniejszych nie ma ... ?

Wiesz co oznacza 85 litrów w płaszczu wodnym? Z jednej strony ... komfort a z drugiej ... użytkowanie upierdliwe do granic ...

Dane eksploatacyjne (metry kwadratowe i moc) to śmiało razy dwa można ... razy cztery przewidywane zużycie drewna.

Ale tak to ok. niczego mu nie brakuje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dopytam o Byrskiego bo ostatnio "wszedł mi w ręce".

Pisalam juz wczesniej, ze szukamy kominka tradycyjnego, do domu z rekuperacją, zapytalam o taki jeden model ale chyba nie ma zbyt wielu zwolenników (chociaz nikt nie napisal dlaczego..?)

wiec idac za radami fachowców szukam dalej...

bardzo prosze o opinie:

http://www.kominki.byrski.pl/p/35,tradycyjny-kominek-wertikal-xl-12-kw/

daje radę?

 

kominek ma byc prosty, zwykly- bedzie zabudowa portalowa ale szukać zacznę jak znajdę wkład :)

no i budzet nam sie skurczyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...