Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Witam.

Ile masz na powrocie?

Jak będziesz żarzył brykiet to będziesz miał to samo co przy świeżym drewnie.

Pal intensywnie ale małą ilością i częściej podkładaj - jak sobie nie zadbałeś o drewno to potraktuj ten sposób palenia jako karę i samoumartwienie. W Chinach po takim czymś dochodzą zawsze do mądrych i konkretnych wniosków ... :p

Pozdrawiam.

 

Chciałbym po prostu przetrwać ten I okres grzewczy jakoś,dlatego proszę o porady jak palić tym czy innym brykietem.jaką najlepiej ustawić temperaturę na kominku,na jakich biegach ustawić pompy obiegowe,jak ustawić sterownik,czy grzać cwu równolegle z co czy prio?Śmiało podawajcie swoje ustawienia,będę mógł porównać ze swoimi.Chciałbym po testować z waszymi ustawieniami.temperatura w domu jest na poziomie 23+salon+kuchnia 45m2,a korytarz i pokoje bez drzwi(ciągnie zimno z garażu i ucieka ciepłe powietrze na poddasze przez otwór na schody)jest 21-22 stopnie .koszt miesięczny grzania 140m2 (poddasza 90m2 o podłodze nie grzeję ale mam tam podłogówkę )waha się między 500a600zł

Pozdrawiam

ps.nie wiem ile mam na powrocie bo nie mam zainstalowanego termometru,będzie w najbliższym czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

kominek ma byc prosty, zwykly- bedzie zabudowa portalowa ale szukać zacznę jak znajdę wkład :)

no i budzet nam sie skurczyl.

 

Z naszej oferty proponuje http://www.wklady-kominkowe.com.pl /wklad_kominkowy_dynamic033_info.htm . Stalowy z szamotowym paleniskiem i deflektorem , pobierający powietrze do spalania z poza domu , szyba z eleganckim nadrukiem , płaszcz do konwekcji powietrza , bezszybrowy regulacja tempa spalania jednym suwakiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...

 

planuje założenie kominka elektrycznego BURBANK z płomieniem Efekt Opti-Myst® 3D... z dimplexa

jest to nowość... bardzo prosze o opinie na temat tego kominka... jedyne co trzeba uzupełniać to wodę.

 

czy faktycznie ten płomien 3d wyglada tak realistycznie jak to pokazują na video i czy nie będzie problemów z użytkowaniem kominka.

 

dokładnie chodzi mi o ten model:

http://optymalsystem.pl/images/burbank.jpg

 

czy wykonanie takiego kominka to solidna robota i czy sama firma jest solidna.

 

z góry dziękuje za wszelkie opinie i pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Czy jest jakiś konkretny argument mówiący o tym jaki wkład kupić?

Zastanawiam się na 3 wkładami, parametry niby podobne, wizualnie wszystkie miłe dla oka (kwestia gustu), ale czym kierować się przy wyborze tego jedynego, bo właśnie stoję przed tą decyzją, moje opcje to:

 

1. Chazelles HP 800

2. Jotul i530

3. Turbo Fonte Eliseo 77

 

Czy warto wydać prawie 2000 więcej za opcję 1 i 2?

Turbo Fonte ma sprawność prawie 82% gdzie konkurenci daleko od 80. Z czego to wynika?

Wszystkie pozycje z żeliwa, wszystkie posiadają dolot z zewnątrz, kurtynę powietrza na przednią szybę, dopalanie spalin, jak pamiętam wszystkie mają również szyber.

 

Czy kupując Turbo Fonte zrobię dobrze?

Może jest tutaj handlowiec, który namacalnie "widział" wszystkie pozycje i byłby w stanie coś powiedzieć i doradzić.

 

Za każdą opinią i pomoc będzę bardzo wdzięczny, bo w domku zaczyna robić się już chłodno, a z dnia na dzień coraz niższe temperatury.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

 

czy ktoś mógłby zamieścić tabelkę z wymiarami kratek dla zadanych mocy kominków, coć w stylu:

wydajność kominka/powierzchnia wlotu / powierzchnia wylotu

 

Czy te wartości są dla mocy nominalnych / wymiarów efektywnych?

Jakieś różnice przy rozprowadzeniu DGP (wymuszonym)?

 

Niestety nie mogę takich informacji nigdzie znaleźć.

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Czy jest jakiś konkretny argument mówiący o tym jaki wkład kupić?

Zastanawiam się na 3 wkładami, parametry niby podobne, wizualnie wszystkie miłe dla oka (kwestia gustu), ale czym kierować się przy wyborze tego jedynego, bo właśnie stoję przed tą decyzją, moje opcje to:

 

1. Chazelles HP 800

2. Jotul i530

3. Turbo Fonte Eliseo 77

 

Czy warto wydać prawie 2000 więcej za opcję 1 i 2?

Turbo Fonte ma sprawność prawie 82% gdzie konkurenci daleko od 80. Z czego to wynika?

Wszystkie pozycje z żeliwa, wszystkie posiadają dolot z zewnątrz, kurtynę powietrza na przednią szybę, dopalanie spalin, jak pamiętam wszystkie mają również szyber.

 

Czy kupując Turbo Fonte zrobię dobrze?

Może jest tutaj handlowiec, który namacalnie "widział" wszystkie pozycje i byłby w stanie coś powiedzieć i doradzić.

 

Za każdą opinią i pomoc będzę bardzo wdzięczny, bo w domku zaczyna robić się już chłodno, a z dnia na dzień coraz niższe temperatury.

 

Z góry dziękuję.

 

 

Chazelles, to jeden z lepszych "żabojadów". Jotul to Jotul, choćby na

psy zszedł to zawsze porządny pies będzie . Po tym zoologicznym

wstępie dodam, ze jak już musisz coś TURBO, to najlepiej 1,9 litrowy

TDI VW. :D

 

Z tych Turbo Fonte wybrałbym ten model z nowoczesną szybą (serigraficzną).

Ma przyzwoitą klamkę. Pozostałe zamknięcia trącą Castoramą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie jak wyeliminować wianie z dolotu powierza do kominka??

Dodam, że dom mam już wykończony, dolot pod posadzką i wyprowadzona rura w podstawie kominka.

Rura jest wyprowadzona pod dolną podstawę kominka i tak po prostu się kończy.

Kominek ma od dołu dolot powietrza z mieszkania i jak nie palę to tam po prostu wieje, czyli kicha.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chazelles, to jeden z lepszych "żabojadów". Jotul to Jotul, choćby na

psy zszedł to zawsze porządny pies będzie . Po tym zoologicznym

wstępie dodam, ze jak już musisz coś TURBO, to najlepiej 1,9 litrowy

TDI VW. :D

 

Z tych Turbo Fonte wybrałbym ten model z nowoczesną szybą (serigraficzną).

Ma przyzwoitą klamkę. Pozostałe zamknięcia trącą Castoramą.

 

Reasumując i mając do wyboru pozycję 1 lub 2, w którą lepiej zainwestować?

Czy może jakieś inne cudo do 5 tyś. by się znalazło?

Ostatnio znajomy rozpływał się nad Lechmą i Tarnavą, tyle że takowej w domu nie posiada.

Hm.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując i mając do wyboru pozycję 1 lub 2, w którą lepiej zainwestować?

Czy może jakieś inne cudo do 5 tyś. by się znalazło?

Ostatnio znajomy rozpływał się nad Lechmą i Tarnavą, tyle że takowej w domu nie posiada.

Hm.?

 

 

Pytałeś czym się kierować przy wyborze. To ja muszę spytać

do czego Ci to potrzebne ? Chcesz grzać, czy wystarczy

napalić jak teście zawitają ? :) No i dlaczego żeliwo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś czym się kierować przy wyborze. To ja muszę spytać

do czego Ci to potrzebne ? Chcesz grzać, czy wystarczy

napalić jak teście zawitają ? :) No i dlaczego żeliwo ?

 

Oczywiście, że chcę grzać, do tego codziennie... czym prędzej tym lepiej bo zimno się robi :-)

Żeliwo ponieważ nie pęka podobno tak jak stalowe. Do DGP, czy w zasadzie powietrzne wkłady wszystkie firmy polecają żeliwne (chociaż tutaj się wszyscy zgadzają) a do wodnych radzą stalowe. Coś chyba w tym jest. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Jestem pierwszy raz na forum i jestem....laikiem....:)

Mogę się pochwalić posiadaniem kominka wykonanego całkowicie przez CEBUD jak i takiego pół na pół przez CEBUD i mojego męża. Oba bardzo sprawne i naprawdę ładne i baaardzo wydajne.Każdy ogrzewa dom ok 200mkw (to są dwa osobne domy), służy do podgrzania wody do kąpieli , oraz mamy wykonane rozprowadzenia powietrza grawitacyjnie do prawie wszystkich pomieszczeń. Nie używamy innych źródeł ciepła.Przepraszam, mamy gaz i on grzeje wodę jak kominek nie jest używany bo nas np. nie ma w domu a mama sama nie potrafi palić w nim.Na cały sezon grzewczy zużywamy ok 15mkw drzewa.Wkłady to polskie Hajduki wyłożone w środku szamotem.Naprawdę super i polecam.

Ale piszę tu z innego powodu.Proszę o pomoc i poradę: chcemy w altanie zimowej postawić stara kuchnię kaflową z rozbiórki.Mamy ja łącznie z szamotem ale tu jest problem.Wystraszono mnie że taki szamot już po 20latach się nie nadaje bo się zużył...czy to prawda? Dodam że jest w całości,wygląda też ok. Czy muszę kupić nowy a ten na śmietnik?Szkoda mi go.

Proszę o poradę:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że chcę grzać, do tego codziennie... czym prędzej tym lepiej bo zimno się robi :-)

Żeliwo ponieważ nie pęka podobno tak jak stalowe. Do DGP, czy w zasadzie powietrzne wkłady wszystkie firmy polecają żeliwne (chociaż tutaj się wszyscy zgadzają) a do wodnych radzą stalowe. Coś chyba w tym jest. :-)

 

 

Tu dość skąpa, ale zawsze informacja...:)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?194363-nordpeis-co-to-warte&p=5147884&viewfull=1#post5147884

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Jestem pierwszy raz na forum i jestem....laikiem....:)

Mogę się pochwalić posiadaniem kominka wykonanego całkowicie przez CEBUD jak i takiego pół na pół przez CEBUD i mojego męża. Oba bardzo sprawne i naprawdę ładne i baaardzo wydajne.Każdy ogrzewa dom ok 200mkw (to są dwa osobne domy), służy do podgrzania wody do kąpieli , oraz mamy wykonane rozprowadzenia powietrza grawitacyjnie do prawie wszystkich pomieszczeń. Nie używamy innych źródeł ciepła.Przepraszam, mamy gaz i on grzeje wodę jak kominek nie jest używany bo nas np. nie ma w domu a mama sama nie potrafi palić w nim.Na cały sezon grzewczy zużywamy ok 15mkw drzewa.Wkłady to polskie Hajduki wyłożone w środku szamotem.Naprawdę super i polecam.

Ale piszę tu z innego powodu.Proszę o pomoc i poradę: chcemy w altanie zimowej postawić stara kuchnię kaflową z rozbiórki.Mamy ja łącznie z szamotem ale tu jest problem.Wystraszono mnie że taki szamot już po 20latach się nie nadaje bo się zużył...czy to prawda? Dodam że jest w całości,wygląda też ok. Czy muszę kupić nowy a ten na śmietnik?Szkoda mi go.

Proszę o poradę:(

Witamy firmę Cebud na forum Muratora :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

znajdźcie dla mnie nieco czasu;

mój mąż dał mi zadanie domowe wyboru 5 wkładów kominkowych, które mi się najbardziej podobają;

mam czas do tego piątku (czyli raptem dwa dni na emocjonalny acz rozsądny wybór).

 

Wpadł mi w oko hydrotherm 70 (nie wiem tylko czy gilotyna jest faktycznie funkcjonalna)

Edilkman (Urlich) Aquadonto

oraz Sonmar

czyli bardziej wizualnie - przstrzenna szyba, minimalne proste obramowanie

Czy cokolwiek z powyższych polecalibyście? Może jest coś znacznie lepszej jakości (w rozsądnej cenie)?

 

Z góry dziękuję za fachowe wsparcie żółtodzioba

 

 

Dom wolnostojący z poddaszem użytkowym (Słoneczny Poranek Muratora), 200 m2, ogrzewanie podłogowe w części dolnej i łazienka górnej, wentylacja mechaniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...