Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

No a jak już znajde to jaki jest koszt montażu.

 

aby myśleć o zwrocie to trzea palić 24 h na dobę prawie taczką pod kominek dojeżdzać

Teraz palimy dużo, od rana do wieczora, w domu zawsze ktoś jest więc rozpalamy już od 9-ej i tak dzień w dzień. Roczne zużycie drewna na te 70m2 o których pisałem to ok 5-6m3 + olej to daje sporą kwote roczną. Myślisz że można zaoszczędzić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak w temacie - czy montuje sie przepustnicę na dolocie zimnego powietrza pod kominkiem? Czy nią się steruje? Na pewno będzie zamknięcie na ścianie, na wlocie, ale czy pod samym kominkiem, miedzy rurą wystającą z podłogi a wejściem do samego kominka? pls pomóżcie, bo zaczynam zabudowywać i chcę podłączyć smoka:)

 

sad ripper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy takie ceny to normalka czy chcą ze mnie zedrzeć??

 

doprowadzenie powietrza = 300 zł,- robota +material (prostokątna rura na ziemii ok3m)

rura spalinowa , 2 redukcje = 350 zł.-materiał +robota

montaż pieca czyli?? ulożenie wkładu czy coś do tego dochodzi jeszcze?? ,= 350 zł,-

wentylacja -przebicia rura = 100 zł,- zrobienie dziury w ścianie ? to ja moge za darmo zrobić

 

Oczywiście cena wkładu i samego rozprpwadzenia dgp osobno juz dogadana ,ale czy nie przesadzają z tymi dodatkowymi czynnosćiami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy takie ceny to normalka czy chcą ze mnie zedrzeć??

 

doprowadzenie powietrza = 300 zł,- robota +material (prostokątna rura na ziemii ok3m)

rura spalinowa , 2 redukcje = 350 zł.-materiał +robota

montaż pieca czyli?? ulożenie wkładu czy coś do tego dochodzi jeszcze?? ,= 350 zł,-

wentylacja -przebicia rura = 100 zł,- zrobienie dziury w ścianie ? to ja moge za darmo zrobić

 

Oczywiście cena wkładu i samego rozprpwadzenia dgp osobno juz dogadana ,ale czy nie przesadzają z tymi dodatkowymi czynnosćiami!

nie kombinuj płacisz im za wiedze jak to wykonać aby działało prawidłowo a jak sam potrafisz wykonać to po co ci oni potrzebni :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

an-bud Wacam do tematu doboru paleniska jakie to ma znaczenie jeśli mam wydać ok 7000zł. to mam nadzieje że wszystko musi być ok. więc jaki ma znaczenie dobór paleniska i jaki powinno być?

aby myśleć o zwrocie to trzea palić 24 h na dobę prawie taczką pod kominek dojeżdzać wyżej pisałeś 70m2 i poddasze, teraz wychodzi 250m2 aby było równomiernie ogrzane to wkład z pw. co do ceny, to zależy jakie palenisko?

Palimy non-stop od 9ej do wieczora jesteśmy w tym zaprawieni, zawsze jest ktoś w domu. Chciałbym od fachowców lub urzytkowników dowiedzieć się jakie mogą oszczedności tylko tyle. Czy warto robić bałagan w domu jeśli się to nie opłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Chciałem się poradzić w sprawie zakupu wkladu kominkowego do budowanego domy. Nie bardzo wiem o co mam pytać w sklepach z wkładami aby nie kupić badziewia i zeby nie wcisnęli mi niepotrzebnych bajerów. Potrzebuję wkład z podnoszona szybą (od czasu do czasu chciałbym popalić dla nastroju). Kominek ma być bez płaszcza, (ale z DCP). Domek ok. 150mkw. Poradzcie jekiej firmy mam szukać, czy ma być np. z szamotem itd. czy polecacie jakieś sklepy w okolicach Krakowa?

Pozdro

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o doradzenie jaki kominek kupic do palenia okresowego czyli raz w tygodniu i czy ma to byc wklad z plytami szmotowymi czy tez nie , jesli tak to dlaczego jesli nie to dlaczego i czy doprowadzac do tegoz kominka powietrze z zewnatrz czy nie ,i znowu jesli tak to dlaczego jesli nie to dlaczego i bym zapomnial czy w takim ukladzie ma sens kupowanie kominka z plaszczem wodnnym czy moze kominek tylko jako dekoracja i ogzewanie salonu i nie rozprowadzac nawet cieplego powietrza pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym docieplaliscie rury na nieuzytkoym poddaszu nie wiem czy moge je zawinac poprostu w welne i okleic tasma zey sie trzymalo czy tez moze kupic rury o wiekszej srednicy i wlozyc jedne w drugie powiedzmy 125 wlozyc w 200 i w ten sposob zrobic docieplenie.

No i co jest tansze i mniej praochlonne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ogolnym nie bylo odpowiedzi to probuje tutaj :oops:

 

uprzejme zapytania do kominkarzy :

 

- czy to prawda ze najlepiej wejscie rury spalinowej z kominka do komina umocować pod kątem 45 stopni?

 

- czym uszczelnic wejście rury do komina - cz po prostu zacementować czy trzeba jakiś silikon wysokotemperaturowy dawać ?

 

- jaka jest minimalna odległość wkładu żeliwnego od ściany?

 

- czy łączenie kolanka i rury nalezy jakkolwiek uszczelniać?

 

- skoro wescie rury do komina jest pod katem to rozumiem ze nalezy dociąć ten kawałek w kominie pod takim samym kątem by nie blokował drożności komina w dół do wyczystki - czy moze nie ma to znaczenia?

 

Z góry dziekuje za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja zapytam, w projekcie do kominka mam komin schneidla ,ale kominek chciałabym postawić z boku, a nie z przodu jak w projekcie, komina bo ma być narożny,żeby nie mieć szerokiego kloca na środku salonu tylko dł€ższą ścianę np.60cm komin +70,80cm kominek a grubość ok60cm.czy nie lepiej zrobić komin murowany,bo czytałam że z schneidlem i kominkiem ktoś mał kłopoty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Chciałem się poradzić w sprawie zakupu wkladu kominkowego do budowanego domy. Nie bardzo wiem o co mam pytać w sklepach z wkładami aby nie kupić badziewia i zeby nie wcisnęli mi niepotrzebnych bajerów. Potrzebuję wkład z podnoszona szybą (od czasu do czasu chciałbym popalić dla nastroju). Kominek ma być bez płaszcza, (ale z DCP). Domek ok. 150mkw. Poradzcie jekiej firmy mam szukać, czy ma być np. z szamotem itd. czy polecacie jakieś sklepy w okolicach Krakowa?

Pozdro

Paweł

poczytaj i poczyytaj !!! ceny dlaczego takie a nie inne??? zobacz hajduk, sparherm i inne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja zapytam, w projekcie do kominka mam komin schneidla ,ale kominek chciałabym postawić z boku, a nie z przodu jak w projekcie, komina bo ma być narożny,żeby nie mieć szerokiego kloca na środku salonu tylko dł€ższą ścianę np.60cm komin +70,80cm kominek a grubość ok60cm.czy nie lepiej zrobić komin murowany,bo czytałam że z schneidlem i kominkiem ktoś mał kłopoty?
obojętne, najważniejsze odpowiedni przekrój komina, i o ile możliwe zlicowany z ścianą w salonie, albo za. najlepiej zrobić projekt kominka, i do niego dostosować komin :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

an-bud czy twoj cudzyslow oznacza ze uwazasz ze gosc m racje czy tez ze sie z niego nasmiewasz bo sie pogubilem a termin wyjazdu blisko i kupuje wlasnie rury :)) bede wdzieczny za szybka odpowiedz :)

A przy okazji to jest wyprzedaz w sklepie centrumklima.pl duze przeceny na rury do DCP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...