Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Właśnie o to mi chodzi.

Obecnie mam kominek z rozprowadzeniem ciepła rurami i tego rozwiązania nie chcę.

 

Dla tego chciałbym aby ściany grzały.

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/kominek.jpg

 

Witam serdecznie

 

Jeżeli jest Pan zainteresowany, chętnie prześlę Panu naszą propozycję kominka akumulacyjnego w oparciu o zastosowanie znakomitego niemieckiego piecokominka LEDA BRILLANT H2E, austriackich kanałów oraz płyt szamotowych RATH, oczywiście z klapą rozpałową Moritza. Prosiłbym o podanie kontaktu do siebie na mojego maila: [email protected] POZDRAWIAM! Daniel Hrehorecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Daniel ... sorry ... bez urazy ... ale gdzie Ty się chłopaku pchasz z jakimiś klockami do poskładania dla osób nawet nie "sięgających myślą" do techniki i różnorodności rozwiązań oraz ich stopnia skomplikowania budowlano - inżynieryjnego, jakie mogą być tutaj zastosowane i wykorzystane. Toż to już z rzutu tego domu będącego ewenementem na naszej budowlanej niwie, widać na pierwszy rzut oka ... Nie mało Ci szybkich do zrobienia i "zarobienia rzeczy" ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza firma projektuje kominki różnych typów, od najprostszych do najbardziej złożonych i oryginalnych. Nawet gdy pierwsze projekty kominka nie są strzałem w dziesiątkę to metodą ewolucji dochodzimy do efektu końcowego, który jest optymalny dla inwestora. Naszym rekordzistom robiliśmy nawet po kilkanaście projektów z wizualizacjami 3D, ale w końcu byli zadowoleni. Oczywiście wszystkie projekty wykonujemy gratis.

 

Trzeba być cierpliwym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bardzo prosze o opinie na temat montazu kominka Lechma pl190 Lux 15KW z plaszczem wodnym. Spotkalem sie z opinia ze rura do odprowadzania spalin powinna byc inna czyli kolano 45stopni a nie spyro tak jak jest w stanie obecnym. Zdecydowalismy sie rowniez na obnizenie wkladu i postawienie go bezposrednio na nozkach tak wiec rura jest i tak do wymiany. Pytanie tylko czy robic spyro czy kolanami?

 

[ATTACH]112751[/ATTACH] [ATTACH]112752[/ATTACH] [ATTACH]112753[/ATTACH]

 

A taka chcemy robic obudowe (wersja "wysoka"):

[ATTACH=CONFIG]112764[/ATTACH]

 

 

Przepraszam za brak skladu to jest moj pierwszy post!

 

Pozdrawiam,

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My robimy podłaczenia rurami, kolanami z tak zwanego systemu Bertrams.

 

Wymaga to większej gimnastyki i posiadania zaplecza narzędziowego.

 

Tak robimy bo montażyści mają przykre doświadczenia związane z eksplatacją podłączeń które są pokazane na fotkach w poście powyżej.

 

Pozdrawiam łykendowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

SKula ... zadałeś pytanie w stylu "Jaki mam sobie kupić samochód, proszę o poradę bo nie wiem ..."

My też nie wiemy ...

Albo zdaj się na opinię jakiegoś fachowca, który będzie Ci robił kominek, albo licz się z tym, że będziesz miał dziesięć różnych odpowiedzi i jeszcze większy mętlik w głowie ... :p

Ewentualnie coś więcej napisz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My robimy podłaczenia rurami, kolanami z tak zwanego systemu Bertrams.

 

Wymaga to większej gimnastyki i posiadania zaplecza narzędziowego.

 

Tak robimy bo montażyści mają przykre doświadczenia związane z eksplatacją podłączeń które są pokazane na fotkach w poście powyżej.

 

Pozdrawiam łykendowo

 

Śrubokręt i gumówka,ot istne " zaplecze narzędziowe" :D

 

Montażystów o przykrych doświadczeniach należy wysłać do psychologa:P lub przeszkolić w instalacji duoflexów ( są jeszcze o potrójnym splocie ;) ). Szkolenie zajmuje 2 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Princesa ...

Na etapie planowania komina i jego wznoszenia powinno się już mieć projekt kominka. Na tej samej zasadzie tak jak zrobiłaś projekt kuchni - żeby później nie było niespodzianek, niepotrzebnego wtapiania kasy w przeróbki lub żeby się nie okazało że już za późno i nie da się zrobić czegoś co bardzo się chce.

To co będzie pod kominkiem zależy od samego kominka i właściwie to macie taki "ostatni dzwonek" żeby zacząć się rozglądać za firmą, która go zaprojektuje i wykona. Wtedy niech już ona się martwi o wszystko i pilnuje żeby było dobrze. No chyba że macie zamiar robić go własnoręcznie - ale i wtedy należało by już zaplanować jak wygląda, z czego będzie zrobiony, jakie tak naprawdę funkcje będzie pełnił.

To tak jak z łazienką - zanim zrobi się do niej wszystkie przyłącza, to już trzeba wiedzieć dokładnie jak będzie rozplanowana.

Quechua ...

Jak ustawisz w ten sposób piecyk, to komin będzie bardzo niski i wyjdzie na dachu (lub ścianie) dużo poniżej kalenicy. Skażesz się wtedy na wieczne problemy z jego funkcjonowaniem, notorycznym brudzeniem się dachu, kopceniem po podwórku i w okna. Bo zapewne nie będziesz chciał(a) żeby sterczał on niczym antena kilka metrów wyżej niż połać dachowa.

Na Twoim miejscu pomyślał bym o innym umiejscowieniu - bliżej środka domu. Tak budowali przez wieki i jest to swego rodzaju "prawda życiowa" o której zapomniało dzisiaj większość architektów - nikomu w głowie się nie mieściło żeby kominem odchodzić dalej niż metr od kalenicy oraz żeby jego wylot był poniżej szczytu dachu.

Pozdrawiam.

 

Okej bede robił pod szczytem, zatem jakie instalacje muszę położyć? Jaki komin? Odległość między wylotem z kozy, a szczytem to 4,1m :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubokręt i gumówka,ot istne " zaplecze narzędziowe" :D

 

Montażystów o przykrych doświadczeniach należy wysłać do psychologa:P lub przeszkolić w instalacji duoflexów ( są jeszcze o potrójnym splocie ;) ). Szkolenie zajmuje 2 minuty.

 

 

Zapomniałeś o calówce. Potrafi ona w skrajnych, wybitnie wykształconych

przypadkach, wyeliminować konieczność posiadania przez montażystę

wiedzy w posługiwaniu się gumówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ouwek

 

to tyż nieraz potrzebne wyposażenie.

 

Aby użyć kątówki, potrzebne są tyż okulary, przedłużacz.

 

________________________________________

 

Nie wiem kto wykonywał podłączenie, ale zacytuję co napisał konkretny uzytkownik na tym forum

 

Mam wkład Tarnawy podłączony do komina rurą "elastyczną".

Na wejściu do komina rura została osadzona na zaprawę szamotową (na sztywno), a do wkładu za pomocą jakiejś "przejściówki".

Ponieważ wkład nie został jeszcze obudowany, to mogę obserwować co z całym układem się dzieje.

 

Na początku palenia owa redukcja jest "nieszczelna" widać poświatę płomieni :o , a mimo to nic się nie dymi. Po rozgrzaniu wkładu rozszerzająca sie blacha redukcji uszczelnia połączenie :D.

 

Gdy w dobrze rozpalonym wkładzie uchylić szufladę popielnika, to przy odpowiedniej ilości paliwa płomienie są na tyle intensywne, że rura spaliniwa rozgrzewa się do czerwonści. W trakcie rozgrzewania słychać i widać odkształcenia termiczne przewodu (przekrój rury w niektórych miejscach robi się owalny). Po ustaleniu się temperatury wszystko cichnie.

Zminejszenie płomienia, to zmiana (obniżenie) temperatury i ponowne strzelanie do momentu ustalenia się jej na nowym poziomie.

 

Myślę, że w przypadku rur elastycznych (DUOFLEX), to efekty dźwiękowe powstają w wyniku oddziaływania na siebie zewnętrznej i wewnętrznej warstwy blach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...