Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

O Sparthermie wiem, że bardzo dobry, ale cena za jakość też odpowiednia. Ja mimo wszystko chciałbym znaleźć coś trochę tańszego, bo kominek będzie używany raczej rzadko... Macie jakieś propozycje?

 

No to weź Hajduka, skoro tez Ci po głowie chodził. Przyzwoite rzemiosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zastanawiam się nad kominkiem KWLine E 660. Czy macie jakieś opinie na temat tych kominków?

 

 

Pomiędzy KWLine E 660, Pamą Diablo i Sparthermem Varia 1V, nie widzę

różnicy w wyglądzie zewnętrznym. Z doświadczenia wiem, że jest także

niewielka różnica w eksploatacji (na korzyść Pamy :D). Cenowo- przepaść.

 

Nawet pomiędzy podróbami spora różnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W domu będę miał ogrzewanie elektryczne, czyli nie potrzebuję komina. Planuję natomiast mieć kozę z rurą do sufitu (podobnie jak na zdjęciu). Zastanawiam się zatem co muszę zrobić, jak zaizolować aby wszystko działało dobrze i bezpiecznie. Dom parterowy z poddaszem nieużytkowym.

 

http://i2.fmix.pl/fmi2144/d704ac9000158b524fbd2a0a/zdjecie.jpg

 

Dziękuję za wszelkie rady.

 

PS. Zdjęcie nie jest moje i mam nadzieję, że właściciel się nie obrazi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę nie zapominać o wazelinie...:D

Słuszna uwaga ale przydatna tylko takim "kpiarzom" jak ty.Wysmaruj się od góry do dołu.Może przyniesie to wymierny skutek i wreszcie ruszą te szare komórki, co zaowocuje normalnymi wypowiedziami na temat .Nie zapominaj eniek ,że ja cały czas czytam ten rozległy temat "kominki".

 

Krzychu, a jak rozpoznasz dobrego fachowca?

 

Ty nie musisz się martwić ,,,,,jesteś zajebiście rozpoznawalny tylko te kuźwa papiery,których jeszcze nie masz.:D :(:(:no::no: , ale wiem ,że dasz radę.:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W domu będę miał ogrzewanie elektryczne, czyli nie potrzebuję komina. Planuję natomiast mieć kozę z rurą do sufitu (podobnie jak na zdjęciu). Zastanawiam się zatem co muszę zrobić, jak zaizolować aby wszystko działało dobrze i bezpiecznie. Dom parterowy z poddaszem nieużytkowym.

 

http://i2.fmix.pl/fmi2144/d704ac9000158b524fbd2a0a/zdjecie.jpg

 

Dziękuję za wszelkie rady.

 

PS. Zdjęcie nie jest moje i mam nadzieję, że właściciel się nie obrazi.

 

Napisz jaki (z czego) masz strop i dach. Możesz wkleić przekrój poprzeczny z projektu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt. Kiedyś, na początku mojej bytności na forum, napisałem

że jesteś inteligentny facet.

 

Ty nie śpisz???Ja się przygotowuję do ciężkiej roboty(trza wyprzedzić gradusy z nieba):D, to se z rańca walłem posta.Drewno do kominka mus załadować,kumin z deka prze raszplować(robię to niechętnie),obskrabać smolucha bo go może teście łykną na działkę :D

 

p.s

 

Ja nie chorągiewa więc przemilczę to twoje pisato w/w.Pamiętaj o tym.:cool::cool:

 

p.s 2

z tym inteligentnym to cie kuźwa poniosło :mad:

 

p.s 3

 

gdybyś napisał "baran",mniej inteligentny,no to to bym zrozumiał..........to by było tak po twemu.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was jeszcze jedno pytanie byłem dzisiaj w jednym oddziale z galerii kominków po wytłumaczeniu jak wygląda mój komin powiedział że spokojnie mogę fi160 / fi 180 montować, tak jak się ktoś wyżej wypowiadał że ma. Powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz. powierzchnia jaka ma być dogrzewana kominkiem to około 100-120m2.

Polecił mi wkład firmy byrski (bez płaszcza wodnego) o mocy 14-16 kw.

 

moje pytanie do Was:

co sądzicie o tych wkładach z tej firmy, ogółem solidna firma czy lepiej zainwestować w coś innego?

czy przy takiej powierzchni warto inwestować dodatkowo w te wkłady na kominek kumulujące ciepło? Pan w galeri twierdził że nie warto z powodu większej wydajności kominka niz jest potrzebna na ten metraż,

 

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy przy takiej powierzchni warto inwestować dodatkowo w te wkłady na kominek

kumulujące ciepło? Pan w galeri twierdził że nie warto z powodu większej

wydajności kominka niz jest potrzebna na ten metraż

 

No tak... mocno zaplątane, poplątane i jakoś bardzo nielogiczne.

Pan według mnie nie orientuje się co to kumulacja ciepła i odzysk ciepła z spalin

Co to za salon był?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam do Was jeszcze jedno pytanie byłem dzisiaj w jednym oddziale z galerii kominków po wytłumaczeniu jak wygląda mój komin powiedział że spokojnie mogę fi160 / fi 180 montować

Niech Pan z Galerii Kominków zrobi Ci ten kominek i zagwarantuje na piśmie że w razie jakby takie palenisko poddymiało to zwróci ci kaskę w całości oraz naprawi wszelkie szkody i wybuduje kominek na nowo z innym paleniskiem.

Z takim cyrografem śmiało i ze spokojem duszy możesz mieć kominek z wylotem fi 180mm (bo takich z wylotem fi 160 nie ma na rynku) na kominie 14x14 cm :)

W razie gdyby Galeria Kominków "zapadła się pod ziemię" (jedna już się zapadła właśnie) to zawsze możesz za kolejne 2 - 4 tysiaki zamontować elektryczny wyciąg spalin na kominie ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już trochę więcej propozycji wkładów narożnych alternatywnych dla Sparthermów, które dla mnie jako osoby zupełnie nieznającej się na kominkach powodują tylko większe zakłopotanie. Pomóżcie mi proszę ocenić poniższe opcje:

 

- Arysto A 10 P SJ H 510

 

- Hajduk Volcano 2Lh 67x57cm

 

- Bef Inter V8 CL

 

A jeśli żaden z nich nie jest wart zainteresowania, to co możecie mi doradzić?

Z góry dziękuję za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Niech Pan z Galerii Kominków zrobi Ci ten kominek i zagwarantuje na piśmie że w razie jakby takie palenisko poddymiało to zwróci ci kaskę w całości oraz naprawi wszelkie szkody i wybuduje kominek na nowo z innym paleniskiem.

Z takim cyrografem śmiało i ze spokojem duszy możesz mieć kominek z wylotem fi 180mm (bo takich z wylotem fi 160 nie ma na rynku) na kominie 14x14 cm :)

W razie gdyby Galeria Kominków "zapadła się pod ziemię" (jedna już się zapadła właśnie) to zawsze możesz za kolejne 2 - 4 tysiaki zamontować elektryczny wyciąg spalin na kominie ...

Pozdrawiam.

 

Co z tymi galeriami, że się tak zapadają ? Piachu pod nimi nie

ubili? :D

 

W Pile tez się zapadła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...