Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Drodzy panowie i panewki....proszę o spokój i ciszę....interesuje mnie kominek ( a raczej małżonkę ) a dokładniej piec kaflowy ( lub coś podobnego ), który będzie miał dużą akumulację ciepła, cacko to ma być zwykłe tzn. bez płaszczów wodnych, bez dystrybucji ciepłego powietrza, itd. Zamierzam powoli myśleć o tym a nie wiem za bardzo jakie koszta mnie czekają. Za pomoc będę namacalnie wdzięczny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dokładnie tak. Myślę, że fajny piec kaflowy można postawić w tej kwocie, ale na pewno to skorygują nasi forumowi rzemieślnicy mistrzowie zduństwa i nie tylko.

 

Z kafli po 11,50 zł sztuka to może tak...Ale mało jest już takich fajnych

zdunów co się na takie kafle chcą dać nabrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak byś zrobił piec, czy kominek z kafli do "komunalki" oraz takich "normalnych" o współczesnych standardach jakościowych to rozwiało by to wszystkie Twoje wątpliwości i dało odpowiedź na pytanie.

Wymagają niewspółmiernie dużo więcej czasu na obróbkę wstępną i już samą pracę. Dokładność wymiarowa, forma, kształt, rodzaj szkliw,to temat na kilkugodzinną dyskusję ... i bynajmniej nie chodzi tu o tzw. rustykalność ... tylko o to co i jak robiło się kiedyś a co wypada robić współcześnie ...

Na koniec najlepszą odpowiedzią jest mina kogoś, kto wierzy że z takich kafli można zrobić coś prostego, ładnego i zgranego kolorystycznie ... jak już taki piec powstanie ...

No chyba że ktoś ma w nosie jak to będzie wyglądać i jest mu wszystko jedno.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu to mają się dać nabrać?

 

 

Nabrać na pozornie niska cenę. Pozornie, gdyż tanie kafle są krzywe,

mają nierówne krawędzie i wymagają docinania, szlifowania dopasowywania...

Obróbka kafli jest droga, coraz mniej żyje zdunów którzy mają chęć to

robić za psie pieniądze. Z droższych kafli buduje się bez obróbki (zazwyczaj:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy budujący wybiera, przebiera i potem zakupuje glazurę, flizy, kafelki do łazienki, kuchni, na podłogi.

Może kupić w 4 -5 gatunku nie kalibrowane, o tolerancji wymiarów 5 mm, za niską, atrakcyjną cenę.

Tylko co dalej

 

Dlatego napisałem, że wolę poczekać i pozbierać na porządną rzecz....tak np. postąpiłem ( za namową małżonki ) z drewnianymi oknami i się bardzo opłaciło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przymierzam się do kupna mieszkania i mam pytanie dotyczące. Mieszkanie ma status lokalu użytkowego, dawny biurowiec. Każdy sobie w nim robił ogrzewanie jakie chce. W tym, które chcę kupić jest kominek, z którego jest ogrzewana kuchnia i drugi pokój (wszystkie ustawione obok siebie) 40 m^2. Z sufitu wychodzi po prostu 15cm rura. Nie ogrzewane są przedpokój i łazienka (15m^2).

 

nurtuje mnie pytanie czy łatwo i ekonomicznie jest ogrzać takie mieszkanie tylko kominkiem i czy nie jest to uciążliwe. Alternatywą są stare panele na prąd, ale ich ekonomiczność pozostawia pewnie wiele do życzenia. Mieszkanie z zewnątrz ocieplone + ocieplone sufity.

 

Poniżej kominek na zdjęciu.

 

http://img03-otodom.sogastatic.pl/745x560/11477418_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA również zapytać chciałem na czym stawialiście kominek,

W tej chwili mam chudziaka, w planie jest warstyawa podłogowa 12 cm styropianu i 6 cm wylewki, ale mam wątpliwości czy kominek na tym ustoi.

 

W co do akumulacji ciepła w tej chwili sa takie fajne moduły akumulacyjne przez które przepuszczane są spaliny i jest to bardzio fajne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrócę do pytania o cenę pieca kaflowego bo będę taki budowal.

Kominiarz zasugerowal cenę 10 tyś, elita się nie zgodzila podając swoje argumenty a pawelkokosz zgodzil na 15 i wiecej a nikt nie wie jeszcze jak duży, jak zdobny piec ma być stawiany i jaki zakres prac wchodzi w cenę.

Poslużę się przykladem firmy Mercedes. Wszystkie modele tej firmy to majstersztyk w swojej klasie i firma zawsze trzyma poziom poniżej którego nie schodzi i za który każe sobie placić taką a nie inną cenę. Jeżeli kogoś jednak nie stać na Mercedesa to szuka oferty u innych producentów i za mniejsze pieniądze otrzyma tę samą jakość, wyposarzenie ale nie kupi tego samego prestiżu.

Czy panowie którzy mówią, że za 10 tyś. nie da się wybudować ladnego pieca choćby "klasy A", mogli by osadzić swoje firmy w terminologi samochodziarskiej i napisać czy są takimi mercedesami rynku piecowego. Ja mam nadzieję, że wszyscy jak jeden mąż napiszą, że tak, bo to by oznaczalo, że są na rynku jeszcze skody, mazdy ale jest też i ferrari.

Pawelkokosz, piec to jest rzecz dość indywidualna i dopiero jak sprecyzujesz swoje wymagania, to zdun będzie mógl sprecyzować cenę. Nie pytaj jednak o cenę pieca na forum publicznym choćby dlatego, że nie da się tu targować a jak w każym indywidualnym zamówieniu widelki cenowe mogą być ogromne za dokladnie ten sam piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda składa się z tych samych części co "folgsvagen" Jednemu chodzi o prestiż i kupuje 'folgsvagena" Drugi nie wstydzi się znaczka skody na "wierchu" i jeździ skodą bo wie ,że :pod maską pracuje silnik niemiecki, wyposażenie też z "folgsvagena" - cena jednak skody

Wybór jest : cena, prestiż

To samo dotyczy kominków i nie tylko.

Wiele osób kupuje coś dla prestiżu , żeby pochwalić się znajomym(bo ich na to stać). Płacą za różne bajery, funkcje , których nigdy nie wykorzystają.

A nawiązując do mercedesa ,to niezawodność tej marki nie jest już taka jak przed laty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...