Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Często sprzedawcy liczą ,że klient się nie orientuje i łyknie jak gajor (mąż gęsi) ich ofertę.

Ale ta zasada dotyczy każdego sprzedawcy (sprzedawcy kominków) też.

 

Kominiarz

Ale tu znowu chodzi o prestiż.

Inaczej brzmi :jeżdżę Superbem ,a jeżdżę Pasatem

 

"jednemu podoba się córka , drugiemu teściowa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Panowie i hmmmm Panie :???:

Błąkam się po tym dziale jak ból po kościach i im więcej czytam tym mniej wiem.

Potrzebuję porady,prosto i krótko jak to dla blondyny :???:

Mam bardzo mało miejsca na kominek,właściwie w ogóle go nie mam,ale muszę coś"wyskrobać".Porównuję wielkości poszczególnych kominków,na początku pomyślałam że najmniej miejsca zajmie wolnostojący,ale nabrałam wątpliwości i co do samego wolnostojącego i co do tych oszczędności.

Ile potrzebuję miejsca na najprostszy,płytki wkład wraz z najbardziej prostą jaka jest pod słońcem obudową i co to by mogło być? :-? Na szerokość nie muszę się tak ograniczać jak na głębokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się powtarzam, ale potrzebuję szczerej rady - który wkład wybrać:

 

- Hajduk VOLCANO 2L h

 

- Bef Inter V 8 CL

 

- Hark Radiante 550/57 H

 

Używany będzie raczej rzadko, wieczorne "posiedzenia" i ewentualnie dogrzanie domu poprzez DGP w bardziej mroźne dni zimowe (ale nie żeby codziennie...).

 

Proszę, doradźcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim forumowiczom.

Wstrzelę się z zapytaniem zapewne jak Filip z konopii, ale cóż. Pobieżnie oglądnąłem strony i musiałem przeoczyć to i owo.

Czy ktoś mi może powiedzieć coś o jakości brytyjskiej firmy spod szyldu Charnwood (piecyki wolnostojące).

Jeszcze jedno, ktoś może kojarzy firmę, która wyprodukowała piecyk ze zdjęcia?

Pozdrawiam wszystkich i życzę wiele radosnego ognia. Wojtek Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się powtarzam, ale potrzebuję szczerej rady - który wkład wybrać:

 

- Hajduk VOLCANO 2L h

 

- Bef Inter V 8 CL

 

- Hark Radiante 550/57 H

 

Używany będzie raczej rzadko, wieczorne "posiedzenia" i ewentualnie dogrzanie domu poprzez DGP w bardziej mroźne dni zimowe (ale nie żeby codziennie...).

 

Proszę, doradźcie.

 

Wybierz nie najtańszy ale ten ze średnią ceną no chyba że znasz się na jakości żeliwa i gołym okiem obadasz który solidniejszy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obecnie zastanawiam sie nad kupnem kominka LAUDEL z trzema szybami. Proszę użytkowników lub osoby montujące takie kominki, a także osoby które się z nimi zetkneły o ich opinię, jak się sprawują podczas palenia, czy są solidnie wykonane, czy szyby są wytrzymałe, dobrze oddają ciepło itp.

Ewentualnie jeśli ktoś może mi polecić jakiś konkretny wkład kominkowy. Planuję wykonać grawitacyjne rozprowadzenie powietrza do trzech pokoi, wraz z salonem będzie około 90 m2, mam komin odsunięty od ściany na 50 cm, kominek będzie na środku ściany przy wejściu do salonu. Cena jest znacząca do max 5000 zł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz nie najtańszy ale ten ze średnią ceną no chyba że znasz się na jakości żeliwa i gołym okiem obadasz który solidniejszy :-)

Ostatecznie zamówiłem dziś Befa, ale w wersji Start 8V CL. Wyszedł najdrożej, choć nieznacznie... i tak sporo mniej niż Sparthermy czy Schmidy ;)

Tak czy inaczej dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mogę podłączyć się do tematu bo bardzo ciekawy ,już na własnej skórze zdąrzyłam się dowiedziec że ilu fachowców tyle opinii a najlepsze są tych którzy kominka nie mają a je doradzają.

Bardzo chciałabym miec taki kominek w salonie od którego można by poprowadzić nawiewy do 3 pokoi ( są blisko) ,nie wiem jaka ma być moc kominka ani jaki gruby komin no i już kosmos z przewodami bo jedni mówią że prowadzić tylko i wyłącznie górą i nawiewy w suficie a drudzy radzą w wylewce i nawiewy pod oknami .

Do tego dom parterowy ( bez zam.poddasza) do szczytu niecałe 7m ,wiem że muszę miec zaciąg z zewnątrz do kominka .Kominkiem chce przepalać w wiosenno-jesienne dni .

Ja to sobie tak wymysliłam że rozprowadzimy rury jeszcze na etapie wylewek co by je tam zatopic łącznie z podłogówką ,przejsc przez sciane nawet nośne ale zamierzamy miec wentylacje mech.i czy nie lepiej wtedy w suficie zrobic nawiewy?

zapomniałam dodać że chce miec wymuszony nawiew nie grawitacyjny.

[ATTACH=CONFIG]121608[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i hmmmm Panie :???:

Błąkam się po tym dziale jak ból po kościach i im więcej czytam tym mniej wiem.

Potrzebuję porady,prosto i krótko jak to dla blondyny :???:

Mam bardzo mało miejsca na kominek,właściwie w ogóle go nie mam,ale muszę coś"wyskrobać".Porównuję wielkości poszczególnych kominków,na początku pomyślałam że najmniej miejsca zajmie wolnostojący,ale nabrałam wątpliwości i co do samego wolnostojącego i co do tych oszczędności.

Ile potrzebuję miejsca na najprostszy,płytki wkład wraz z najbardziej prostą jaka jest pod słońcem obudową i co to by mogło być? :-? Na szerokość nie muszę się tak ograniczać jak na głębokość.

 

Jest kilka modeli wkładów kominkowych bardzo płytkich np. Austroflamm, jak i nawet takich, które praktycznie mogą dolegać do ściany np. Spartherm linii GET. Chętnie oś Panu "wyskrobiemy" zapraszam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohusz,a coś konkretnego zalinkujesz?czy to 43cm to już z jakąś obudową czy wolnostojący?

 

Można dorobić wkład na dowolną głębokość, cena nie musi

być z kosmosu, jak to bywa u większości producentów,

którzy taka usługę oferują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, chociaż wydaje mi się że temat (wątek) o głębokości wkładu jest już nieaktualny, nasza oferta jest taka a nie inna.

Zaznaczam, że nie interesują mnie oferty innych producentów, wykonawców, czy usługodawców.

 

Zresztą na właśnie "płytkie wkłady" w ostatnim okresie 2 miesięcy jest dużo więcej zamówień, porównując analogiczny okres maj - czerwiec 2011 roku, w którym zamontowaliśmy, lub sprzedaliśmy samych takich wkładów 16 sztuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny,tylko zapoznałam się z miejscami zamieszkania forumowych wykonawców i niestety zewsząd do mnie daleko,a ja potrzebuję żeby ktoś wykonał wszystko od a do zet.Czyli wkład plus obudowa,podłączenie itd.To wymaga oględzin,omówienia itd.Czas,koszty dojazdu,ewentualne reklamacje uciążliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny,tylko zapoznałam się z miejscami zamieszkania forumowych wykonawców i niestety zewsząd do mnie daleko,a ja potrzebuję żeby ktoś wykonał wszystko od a do zet.Czyli wkład plus obudowa,podłączenie itd.To wymaga oględzin,omówienia itd.Czas,koszty dojazdu,ewentualne reklamacje uciążliwe.

 

Niekiedy warto dołożyć 1000-1500 zł za dodatkową logistykę i mieć

coś trwałego, niekomercyjnego...:) Wstępne oględziny w dobie

internetu, to chyba niewielki problem. Zresztą wakacje idą, nie wiadomo

gdzie komu po drodze.

 

PS. Mam co robić, tak sobie piszę.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...