Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To czy warto było dołożyć do logistyki to się okazuje zazwyczaj już jakiś czas po wykonaniu usługi ;)

Nie tyle może obawiam się tylko kosztów(w okolicy może też być drożej i na jedno wyjdzie),ale obawiam się faktu,że coś będzie działać nie tak,a wykonawca ma do mnie 200km i muszę się liczyć z niezbyt szybką reakcją na problem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak z tymi wkładami byrski ma ktoś lub stosuje ktoś te wkłady, możecie coś na ich temat powiedziec??

 

2 sezony już palę w Byrskim i ogólnie jestem zadowolony. Kominek mam z PW i jak na razie jest to moje jedyne źródło ciepła nie licząc grzałki do CWO. W sezonie zimowym ogólnie schodzi mi około 9-10mp drewna przy codziennym paleniu. Same kominki z wyglądu są minimalistyczne szybę czyszczę co 3dni automatyka sprawuję się dobrze rozpalam naciskam start i dokładam tylko drewno. Jedynie co zauważyłem, że dość mocno popękał mi szamot myślę. , że jeszcze dwa sezony i trzeba będzie go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ,niech Ci będzie ,widziałem niedawno Milę - lepsza od wzoru z którego zżynali! Pamiętaj ,że do went. mech. to się nie nadaje mimo króćca przyłączeniowego powietrza z zewnątrz ! Co do przystawki - są takie z atestem ,niedawno widziałem taką niedaleko ,pewno do wyrwania za pół ceny (Niestety to mercedes ,nawet wężownicę schładzającą

ma) robili jakieś testy i odłożyli " w krzaki ". Zasada działania podobna jak w piecu hesa (ogrzewanie ceramiczne)- o ile nic nie popitoliłem. Wężownica z miedzi to niegłupi pomysł,ciężko jednak trafić ile nawinąć, no i czy masz możliwość nawinąć w razie potrzeby 2 - 3 mb na rurę spalinową ?

A może ktoś wie więcej ...

 

Szukałam czegoś na temat nadstawek do kominków powietrznych i natknęłam się na rozmowę Eniu i Marcina307. A ponieważ ja też planuję Milę - pozwolę sobie przypomnieć te dywagacje.

Czy taka nadstawka z Kratek do celów tylko i wyłącznie uzyskania okresowo nieco cwu (będzie zbiornik bi - lub multiwalentny, bo planowana jest pc gruntowa, która będzie zasilała i podłogówkę i cwu) będzie ok?

I kolejne pytanie - odnośnie powyższego stwierdzenia zaznaczonego kolorem - o co chodzi? Bo planuję WM? Mam doprowadzone powietrze z zewnątrz pod chudziakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie czy wielkość płaszcza wodnego a dokładnie ilość wody w płaszczu ma znaczenie jeśli chodzi o efektywność palenia. Mam obecnie Byrskiego, który ma 108l ale są kominki które mają tylko 40l np. Lechma. Czy parametr ten jest istotny i warto go brać pod uwagę przy wyborze kominka z PW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Eniu - bardzo mnie cieszy Twoja odpowiedź :)

 

Mężowi bardzo było szkoda koncepcji wkładu z pw, właśnie ze względu na "tyle ciepła uciekającego z dymem..." - mam alternatywę, która zaspokoi potrzebę wykorzystania na maxa ciepła z palenia, bez większych kosztów i komplikowania instalacji. Czy nadstawka przeszkadza w jakikolwiek sposób w instalacji dgp?

A Milę chcemy z gilotyną, więc będzie ok :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie czy piec wolnostajacy tego typu

Piec kominkowy GAYA 6116 INVICTA

ma doplyw powietrza z zewnatrz

i drugie pytanie gdzie ewentualnie znalezc w miare

ladnie wygladajace rury do polaczenia z kominem

 

i jeszcze jedna jak wykorzystac cieple powietrze z komina do

ogrzania poddasza nieuzytkowego

z tego typu "kozy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam wkładu powietrznego z trzema szybami, ale bez ramek. W domu będę miał wentylację mechaniczną więc kominek powinien być szczelny, z doprowadzeniem powietrza zewnętrznego. Potrzebuje wkładu o małej mocy (np. 9 kW). Jakie ciekawe propozycje są na rynku? Gdzie szukać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No to zawęził Ci się wybór do jedynego modeli z kilku tysięcy różnych wkładów ...

http://www.spartherm.pl/prod/paleniska/1/42/dwa-narozniki/varia-ch-1002112.html

I to będziesz się musiał śpieszyć bo od pierwszego lipca już jest z trzema szybami łączonymi a nie jednolitą - koszty produkcji takiej jednolitej szyby są na tyle duże że po prostu z niej zrezygnowano. Ale na pewno gdzieś jeszcze ostatnie modele są w magazynach.

Koszt paleniska około 16 tys. zł netto

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie ma czegoś takiego jak "klejona szyba" w kominkach ... Albo jest gięta i przez to szczelna oraz droga, albo są to dwie lub trzy szyby po prostu spasowane do siebie. I to drugie rozwiązanie jest tanie oraz ... nieszczelne, bo ramki szyby zawsze nabierając temperatury zwiększają swoje wymiary i pomiędzy szybami zawsze powstaje jakaś tam nieszczelność. Mniejsza lub większa - to już zależy od producenta.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i pozwole sobie dolaczyc sie do tematu.

 

Ja rowniez szukam wkładu powietrznego z trzema szybami ale podobaja mi sie te z ramkami. Po przeczytaniu wypowiedzi Forest-Natury ze sa one nieszczelne zaczelam miec watpliwosci...

Zastanawiam sie nad Zuzia 16KW firmy kratki.pl ktora mozna kupic na allegro za 2867 zlotych. Czy ktos z Panstwa ma/zna ten model i moglby mi pomoc w podjeciu decyzji.

Kominek bedzie do ogrzewania malego domku (75m2) z turbina rozprowadzajaca powietrze w dol.

Wiem ze na taka powierzchnie wystarczyloby mi 9KW ale cena np dovre 2175 CBS3 jest dwa razy wieksza a na moje laickie oko oba wygladaja prawie jednakowo.

 

Bylabym wdzieczna za rady i rekomendacje.

 

Serdecznie pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Po zastanowieniu i przeliczeniu budżetu, zmieniliśmy koncepcję z żoną. Zamiast ciężkiego zwalistego kominka postanowiliśmy zainstalować piec wolnostojący z wymiennikiem ciepłą. Znalazłem taki ciekawy egzeplarz:

http://justus.de/bilder_cms/modelle/seite/dee940c8db25c44c718fe1eaad51ed30.jpg

 

http://justus.de/de/produkte/115.php

 

Istnieją jakieś podobne produkty w rozsądnych cenach? Możecie polecić jakieś konkretne modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...