Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

PS. Poniżej link do dobrej ilustracji czegoś (jest to jak najbardziej kominek ... również, czego za cholerę nie da się wykonać z gispo-kartonu, choćby się człowiek nie wiem jak bardzo starał, jest bardzo skomplikowane technicznie, wybajerzone i wymóżdżone i z racji tego nie może kosztować 7 tys. zł.

http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5463207

Dwie wiadomości dalej od tej powyższej jest kolejny przykład - już bez kominka choć z widokiem ognia.

 

Matko córko jak to dobrze ,że istnieją inspiracje tylko inspiracje a nie realizacje inspiracji.W jakim salonie ma stać taki parowóz???:eek: W dużej gastronomi w knajpie ale nie w salonie.:rolleyes::rolleyes: .Pod altanę z tym koromysłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zbyt wiele widziałem skatowanych kominków nie przeznaczonych do podstawowego ogrzewania, jak i świetnych wkładów stojących bezczynnie , zamiast grzać.Dlatego tak ważne jest określenie własnych preferencj, gdyż w jednym i drugim przypadku wyrzucamy kasę w błoto, zamiast przeznaczyć ją na coś sensownego.

 

a co ty rozumiesz przez słowo grzać oczywiście jako branżysta???Czy KZPŁW może być nie do podstawowego ogrzewania???Chociażby badziew na widok ,którego branże puszcza pawika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

I tak podejrzewam, że żaden z Was nie podjąłby się tego zlecenia w tej kwocie

Compi ... i znów zapomniałem że jak zwykle jesteś wszechwiedzący i znasz odpowiedzi na wszystkie pytania tego świata, nawet zanim one padną (pytania te) ... :)

 

Nikt ... to są m.in. projekty realizacji już wykonanych ... a to że akurat Tobie się nie podobają, nie oznacza że nie mają się podobać np. Twojemu sąsiadowi, tudzież tysiącom innych ludzi ... :rolleyes:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Compi ... i znów zapomniałem że jak zwykle jesteś wszechwiedzący i znasz odpowiedzi na wszystkie pytania tego świata, nawet zanim one padną (pytania te) ... :)

 

.....

 

Słowo "podejrzewam" w mojej wypowiedzi jest bardzo istotne. Do reszty już się nie odniosłeś, ale wnioski również powinny być zbieżne. Dalsze szczypanie chyba nie ma już sensu, bo musiałby Bohusz teraz pokazać co za 10 tysięcy jest wstanie zaoferować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wszystkie te kalkulacje obarczone są już na początki błędem grubym.

Wynika to z nie wiadomo czym podpartego pewnika, że tworzenie kominka trzeba zacząć od zakupu wkładu.

Ogólnie mówiąc - od razu zakładamy, że budujemy kominka atrapę.

 

Pozdrawiam

(chwilowo jako Wojtek Numerwyższy - przy nieswoim laptopie, hasła niepamiętający)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ty rozumiesz przez słowo grzać oczywiście jako branżysta???Czy KZPŁW może być nie do podstawowego ogrzewania???Chociażby badziew na widok ,którego branże puszcza pawika.

 

Przecież grzejesz kominkiem ( tak przynajmniej piszesz , więc po co pytasz) i z powodów ,które domniemywam ;) zamierzasz dokonać wymiany wkładu.

Nawet nie wiesz , jak wiele wkładów stoi bezczynnie:( W tym KZPŁW, które potrafią się znudzić , gdy dzięki zawartej w niej " myśli technicznej " należy obsługiwać je za pomocą taczki:D lub dają niestabilną temperaturę, wykańczającą psychicznie "lepsze połówki "

pzdr.

 

ps. mam czelność uważać za "badziew " wkład wodny, polecany często tutaj jako szczyt techniki ( cena powyżej 15k ):p , więc nie myśl ,że kieruję się ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bardzo fajne i cenowo i wizualnie. Teraz tylko wg Forestowych informacji ktoś niech da przykład takiego kominka z akumulacją.

 

A ja już patrzeć na takie nie mogę:(

 

A tu masz inną opcję ( cena wkładu mocno zbliżona ) poza kamieniem i już cena na poziomie 15k :( I masz różnicę w kosztach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zrobimy Bohuszowi reklamę, bo to fajny gość i się zapewne odwdzięczy :):

http://www.kominki.owo.pl/23-obudowy-kominkow-cieple

Pozdrawiam.

PS. Tyle że nie należy tego mylić z konstrukcjami zawierającymi całe tony akumulacji w środku, tak jak nie należy mylić tego co pokazał Bader z naprawdę rozbudowanymi kominkami konkwekcyjnymi na paleniskach, na jakich chciało by się zawsze pracować .

 

PS2. Bader ... jak już znienawidzisz do końca to się na kafle przerzuć ... ;)

I śmiało powiedz o jakie palenisko CI chodzi to Cię może z błędu wyprowadzę albo i powiem jak obsługiwać żeby było ok ... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już patrzeć na takie nie mogę:(

No umówmy się, że to jedna płaszczyzna bez półek, ścianek bocznych lub wnęk. Tego typu dodatki podniosłyby cenę o ile? 1000zł? Pytanie czy dla tej akurat aranżacji jest cenowa alternatywa w tak preferowanej akumulacji? Od razu odpowiem Forestowi. Bohusz ma te maleństwa do 10kW fajnie obudowane, ale DGP to już chyba w gratisie nie dodaje. Termokręgi są opcją dodatkową. To gdzie ta akumulacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Tyle że nie należy tego mylić z konstrukcjami zawierającymi całe tony akumulacji w środku, tak jak nie należy mylić tego co pokazał Bader z naprawdę rozbudowanymi kominkami konkwekcyjnymi na paleniskach, na jakich chciało by się zawsze pracować .

 

PS2. Bader ... jak już znienawidzisz do końca to się na kafle przerzuć ... ;)

I śmiało powiedz o jakie palenisko CI chodzi to Cię może z błędu wyprowadzę albo i powiem jak obsługiwać żeby było ok ... :rolleyes:

 

To , co podałem odnosi sie do opcji , którą wybrał Compi

 

Kafle- nie dziękuję - jest tyle pięknego kamienia, że życia mi zabraknie , aby go poznać.

 

Wiem jak działa i obsługa jest mi znana, tylko myśl tam zawarta to jakiś absurd. Bliższa jest mi idea pieca grzewczego , który w zasadach działania ma upodabniać się do niezłych konstrukcji , takich jak piece gazowe, na paliwa stałe itp, a nie zasada " kup1/2 pieca" a potem wydaj drugie tyle , aby jako tako to działało :D

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To gdzie ta akumulacja?

W ścianach zabudowy, które ważą kilkaset kilo w sumie. Reszta się nie różni od "wełnowca" - jest i konwekcja i są kratki ... brak tylko wełny, gipsu i kartonu. No i są temperatury dużo niższe bo ściany zabudowy ją przejmują i na łagodniejszą oraz promieniowanie podczerwone przeinaczają ...

Bader ... mam podchwytliwe pytanie ... po co używasz płyt GK Ogień ... ? Ich zastosowanie w prawidłowo wykonanych kominkach nie ma żadnego sensu przecież ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No umówmy się, że to jedna płaszczyzna bez półek, ścianek bocznych lub wnęk. Tego typu dodatki podniosłyby cenę o ile? 1000zł? Pytanie czy dla tej akurat aranżacji jest cenowa alternatywa w tak preferowanej akumulacji? Od razu odpowiem Forestowi. Bohusz ma te maleństwa do 10kW fajnie obudowane, ale DGP to już chyba w gratisie nie dodaje. Termokręgi są opcją dodatkową. To gdzie ta akumulacja?

 

Compi, nie lubię strzelać cenami w ciemno. Pierwszy , wbrew pozorom b.duży, pochłoną sporo materiałów , czego nie widać ;), na drugi wpływ miał koszt obróbki i montażu kamienia ( gdybyś miał w rękach tak potrzaskany strukturalnie onyx , wiedziałbyś o co chodzi ) Poza tym lubię , gdy trafia do mnie klient , któremu odmówiono wykonania , twierdząc , że to niemożliwe :D, a to też może miec wpływ in+ lub in- na cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki Forest

Pasowałoby stronę (sklep) zaktualizować i wprowadzić jakieś nowe przykładowe realizacje. Pomyślę o tym.

 

Również wymiennik akumulacyjny, uległ pewnym modyfikacjom, zresztą zawsze jest dostosowywany do konkretnych sytuacji.

Teraz dym sobie bezpośrednio przepływa w przyjaznych dla niego odlewanych modułach.

 

Co do cen

Przykładowe ceny wysyłanych materiałów na kominek z ciepłymi ścianami

- paleta waga około 600 kg - ok. 2000 zł - Termopłyty, płyty izolacyjne, kleje, zaprawy, tynki....

 

Co do DGP... MAM SWOJE ZNANE NIEZMIENNE ZDANIE NA TEN TEMAT.

Zresztą oczekiwania klientów są bardzo bliskie moim przekonaniom na temat rozbudowanego (wymuszonego) DGP

 

Miejsce na wydajny i ekonomiczny piec do robudowanego DGP jest w piwnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W ścianach zabudowy, które ważą kilkaset kilo w sumie. Reszta się nie różni od "wełnowca" - jest i konwekcja i są kratki ... brak tylko wełny, gipsu i kartonu. No i są temperatury dużo niższe bo ściany zabudowy ją przejmują i na łagodniejszą oraz promieniowanie podczerwone przeinaczają ...

Bader ... mam podchwytliwe pytanie ... po co używasz płyt GK Ogień ... ? Ich zastosowanie w prawidłowo wykonanych kominkach nie ma żadnego sensu przecież ...

Pozdrawiam.

 

Odpowiedź jest prosta- mają większą sztywność i ładniejszy przełam przy cięciu. U siebie stosowałem zwykłe :D

 

pzdr.

 

ps. zazwyczaj ,przy standardowej wielkości salonu 24-40m2 do ogrzania wystarczy promieniowanie przez szybę - do tego powierzchnia kloca grzejąca daje niezłą saunę:p .Bogusiowi raz się wymskło:D i później nieźle cofał się raczkiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W małych pomieszczeniach ceramiczne ściany "łapią" tą energię, która w "wełnowcu" rozeszła by się natychmiast "po kątach" i powodowała dyskomfort cieplny i iddają ją z opóźnieniem. Mamy więc łagodne i rozłożone w czasie (jak już się wcale palić w kominku nie musi) oddawanie ciepła ... i to jest właśnie ta przewaga nad "wełniowcem", który nigdy w życiu czegoś takiego nie zrobi ... :rolleyes:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W małych pomieszczeniach ceramiczne ściany "łapią" tą energię, która w "wełnowcu" rozeszła by się natychmiast "po kątach" i powodowała dyskomfort cieplny i iddają ją z opóźnieniem. Mamy więc łagodne i rozłożone w czasie (jak już się wcale palić w kominku nie musi) oddawanie ciepła ... i to jest właśnie ta przewaga nad "wełniowcem", który nigdy w życiu czegoś takiego nie zrobi ... :rolleyes:

Pozdrawiam.

 

Po co w takim razie pakować w takiego słonia wkład o mocy 7-16 kW/h do ogrzania "małego pomieszczenia " ? Wystarczy Farelka:P Fakt , wełnowiec da równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu ( lub domu ) a ceramika , tylko punkty grzewcze i zróżnicowany rozkład temperatury , nawet w obrębie jednego pomieszczenia ( tak samo , jak stare piece kaflowe- fajnie było się do nich przytulić , ale w drugim kącie - hebel :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już pytań nie mam. 10-12kW wkłady muszą jak widać wystarczyć do nagrzania całego domu. Za 10 tysięcy czasami tylko nie mamy kratek i kamienia, DGP i cieszymy się z ciepełka w salonie, które rozchodzi się powoli po pokojach. Bader nie ma szans.

 

Eeeeeeeee tam. Wierzę w ludzi:) Czasami potrafią zadawać pytania ,takie jak " dlaczego gwiżdże mi w szczelnym kominku , kiedy nie palę ", "dlaczego muszę uchylać drzwiczki, aby rozpalić" :D. Sądzę ,że zapytają także o gwarancje identycznej temperatury w oddalonym o kilka metrów pomieszczeniu, jak w salonie i nie dadzą się nabrać na przemysłowe piece nadmuchowe do ogrzewania hal i szklarni, jakie sugeruje Boguś , jakoby do ogrzewania domu :p

Ekonomiczne- dobre sobie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...