Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Compi, przyznaj uczciwie, że coraz mniej jest merytoryki w Twoich wpisach, a coraz więcej różnorakich emocji.

 

....................

Pozdrawiam

 

 

 

Temat się "kręci" od ponad roku. Nic się w nim przez ten czas nie zmieniło oprócz ilości postów i tego, że cały czas sugerujecie to samo. Emocje to są u geniusza gdy napisze, że ktoś g... wie o kominkach : ). Ja z przykrością przyznam Wam rację, jeśli coś wykażecie. Inaczej to ja mogę pisać tutaj, że jesteście naciągaczami. Też będę mógł pisać, że tak słyszałem i mi tak wychodzi z obliczeń, ale nie będę się boksował z lobby forumowym ; ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Własnie, nie podgrzewa, a i tak się ulatniają.

 

Wojtek:

Tak, folia stanowi osłonę, przez którą ani włokna, ani pyły, nie przedostają się do wnetrza pomieszczenia.

 

Włókna i pyły nie są tu tak istotne, gdyż są groźne tylko w fazie obróbki.

Na ile folia chroni użytkownika przed gazami, które się po podgrzaniu

pojawiają? To jest przedmiotem mojego frasunku. Jak to jest Tomku, bez

socjotechniki i ściemniania? Wiesz czy nie wiesz? A może pomilczysz

znów pół roku, aż chłopaki pozapominają o czym jest ten wątek?

 

Zostaw w spokoju meble, spaliny na ulicy, toksyny wydobywające się z patelni

podczas smażenia schaboszczaków.

 

Skup się na wełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compi, przyznaj uczciwie, że coraz mniej jest merytoryki w Twoich wpisach, a coraz więcej różnorakich emocji.

 

A właśnie, bo już raz pytałem, a odpowiedzi nie było...

 

Witaj Tomek!

 

 

 

Czy folia aluminiowa posklejana taśmą spełnia kryteria przegrody elementu budowlanego zabezpieczającego warstwę izolacyjną?

 

Pozdrawiam

a jak w chałupie łączyłeś płyty K-G ???.Na schlezia :Dczy jakąś tam taśmą z blaszką aluminiowa lub bez???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chroni na tyle , na ile jest szczelna.

Jak było wcześniej wypowiedziane lepiszcze w wełnie wypala się w temperaturze około 200oC a więc przy pierwszym mocniejszym podgrzaniu. Ilość tych gazów jest nieznaczna w stosunku do ogólnych stężeń panujących w środowisku. Później w rzeczywistości brak jest emisji gazów. Dlatego tez nie za bardzo rozumiem dlaczego taką uwagę skupiasz na tym aspekcie stosowania wełny w kominkach.

 

Najwyraźniej za wszystkie zapachy i emisje obwiniasz wełnę. A tymczasem poza samą wełnianą izolacją są jeszcze w kominkach wykorzystywane inne materiały: taśmy, materiały uszczelniające, farby etc, które choc objetościowo mniejsze, zawierają wiecej palnych składników i podgrzane – emitują niejedno. Więc nie każdy zapach, i nie każda emisja jest z wełny. A wełniane, są zbadane, i potwierdzone, że bezpieczne przy poprawnym stosowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do publicznej wiadomości trafiają informacje o tym, że przebadano próbki

w warunkach laboratoryjnych. Chciałbym się dowiedzieć więcej na temat,

sposobu przeprowadzania tych badań, jeśli to nie problem? Miałbym

kilka pytań.

 

Twoje sugestie o odpowiedzialności innych czynników, w przypadku taśmy,

są trochę nieprofesjonalne, gdyż technologia zakłada uszczelnianie właśnie taśmą.

 

Farba z kolei (domyślam się , że chodzi Ci o farbę którą maluje się wkład) ,

poddawana jest wysokiej obróbce termicznej, tak więc szybko się utwardza.

Jest szansa pozbawić ją toksyn w bardzo krótkim czasie. Wełna znajduje się

w miejscach o różnym nasileniu temperatur, raz większych , raz niższych. Są to

temperatury z pogranicza owych magicznych 200 stopni. Proces wypalania trwa

więc znacznie dłużej, niż wypalanie farby, która poddana jest obróbce termicznej

dwu- trzy krotnie wyższej od potrzebnej do wyeliminowania toksyn.

 

Ciekawi mnie również co się dzieje z gazami, który powstają za szczelną powłoką

aluminiową i nadal tam pozostają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że co? Kibiców liczysz i oceniasz, który jest tylko odważny na forum? Odwagi Wam brakuje, aby oficjalnie zakwestionować bezpieczeństwo wełny, a sam jeszcze sugerujesz takie bzdury innym..... Nie wiem czy zauważyłeś, że raczej nikt oprócz Badera nie próbuje wchodzić w tematy czysto techniczne w opcji ciepłej kominków. Czasem kominiarza zgasicie gdy próbuje coś zakwestionować.

 

Zadawanie pytań, drążenie w tematach technicznych, szukanie odpowiedzi to domena ludzi innowacyjnych. Tak jak już tu gdzieś kiedyś pisałem, czym wiesz więcej tym wiesz mniej. Ci co wiedzą wszystko dawno już osiągnęli apogeum swoich możliwości. Nie przejmuj się, niech sobie gaszą. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób mogę Ci udowodnić, że HKD jest szczelne?!

W tej kwestii choćbyś chciał, stosownych linków nie znajdziesz.

Na forum mogę to jedynie stwierdzić lub zasugerować . Forum

to miejsce, gdzie chyba sporo dobrej woli potrzeba. Bez niej

Bader mamy to co mamy . Popiera Cię Compi i Nikt. Nie wiem

czy poza forum ośmielili by się otworzyć usta, przysłuchując się

naszej dyskusji.

 

Czy ja Cię proszę o udowodnienie ? Może raczej o stwierdzenie ? Twoja odpowiedź ,jak zwykle była zagmatwana i wybacz nie wiem czy tyczyła się HKD czy HKD + sterownik z przepustnicą ( nie fabryczną ) Eniek podobnie twierdził tak o Pamie, a po przyciśnięciu okazało się ,że zainstalował swoją , szczelną przepustnicę :p Nie znam producenta , który zaryzykowałby zdrowiem klienta , produkując "absolutnie szczelny " wkład. Dlatego pytam , a po otrzymaniu odpowiedzi postaram się to zweryfikować i albo pochylić czoło i szczekać pod ławą albo stwierdzić ,że bujda na resorach. Czy trudno to zrozumieć ? A że drążę ? Cóż , nie dziw się , gryzłem się wielokrotnie z Forestem, gdy opowiadał bajki o pseudonormach giermańskich i jaki z nich kosmos wynika . I co ? Teraz okazuje się ,że dwa lata temu nic takiego nie mówił( pisał ) I żeby być sprawiedliwym- podobny certyfikat do DIN PLUS wymyślili sobie żabole ( Flamme Verte - chociaż ten jest bardziej z ekologią związany, a nie jak pierwszy z samą produkcją ) i jeden i drugi traktuję jako próbę zrobienia "wała " z klienta.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie znam producenta , który zaryzykowałby zdrowiem klienta , produkując "absolutnie szczelny " wkład.

Bader ... że Ty akurat nie znasz, wcale nie znaczyć musi że nie mogą znać takowych inni ... mógłbym dalej coś napisać, ale stwierdzę tylko że niezły z ciebie ... manipulator ...

Dyskusja z Tobą staje się wybacz, ale najzwyklej bezsensowna.

Bynajmniej nie obrażam się na Ciebie, co za pewne uznasz zaraz w kolejnej swojej wypowiedzi za przejaw "czegoś tam" i nie omieszkasz tego znowu przerobić na swoją modłę ... po prostu stwierdzam fakt, że nie warto już dalej z Tobą ciągnąć tematów zawodowych.

Może porozmawiamy o muzyce lub sztuce ... jakąś płaszczyznę wspólną na pewno znajdziemy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam producenta , który zaryzykowałby zdrowiem klienta , produkując "absolutnie szczelny " wkład. Dlatego pytam , a po otrzymaniu odpowiedzi postaram się to zweryfikować i albo pochylić czoło i szczekać pod ławą albo stwierdzić ,że bujda na resorach. Czy trudno to zrozumieć ?

pzdr.

O to widzę, że niewiele produktów znasz. Jest tego trochę na rynku. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to dobra elektronika załatwia temat. Komputer raczej się nie pomyli i nie odetnie dopływu powietrza w trakcie gazowania drewna.

Może popołudniu specjalnie dla Ciebie rozpalę w HKD i skręcę krótki filmik. Miło będzie usłyszeć Twoje szczekanie :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to widzę, że niewiele produktów znasz. Jest tego trochę na rynku. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to dobra elektronika załatwia temat. Komputer raczej się nie pomyli i nie odetnie dopływu powietrza w trakcie gazowania drewna.

Może popołudniu specjalnie dla Ciebie rozpalę w HKD i skręcę krótki filmik. Miło będzie usłyszeć Twoje szczekanie :) :) :)

 

Drogi Margocie , bądź łaskaw i przeczytaj jeszcze raz wypowiedź , do której się odniosłeś :D Jak będę zaiteresowany sterownikami czy innymi modyfikacjami , zapewniam - napiszę :p Pytałem i pytam uparcie o FABRYCZNY= NIEMODYFIKOWANY HKD. Twoje zmiany mnie nie interesują w tym momencie :(

pzdr.

 

ps. Szczekania się nie obawiam - mój pies będzie w siódmym niebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja Cię proszę o udowodnienie ? Może raczej o stwierdzenie ? Twoja odpowiedź ,jak zwykle była zagmatwana i wybacz nie wiem czy tyczyła się HKD czy HKD + sterownik z przepustnicą ( nie fabryczną ) Eniek podobnie twierdził tak o Pamie, a po przyciśnięciu okazało się ,że zainstalował swoją , szczelną przepustnicę :p Nie znam producenta , który zaryzykowałby zdrowiem klienta , produkując "absolutnie szczelny " wkład. Dlatego pytam , a po otrzymaniu odpowiedzi postaram się to zweryfikować i albo pochylić czoło i szczekać pod ławą albo stwierdzić ,że bujda na resorach. Czy trudno to zrozumieć ? A że drążę ? Cóż , nie dziw się , gryzłem się wielokrotnie z Forestem, gdy opowiadał bajki o pseudonormach giermańskich i jaki z nich kosmos wynika . I co ? Teraz okazuje się ,że dwa lata temu nic takiego nie mówił( pisał ) I żeby być sprawiedliwym- podobny certyfikat do DIN PLUS wymyślili sobie żabole ( Flamme Verte - chociaż ten jest bardziej z ekologią związany, a nie jak pierwszy z samą produkcją ) i jeden i drugi traktuję jako próbę zrobienia "wała " z klienta.

pzdr.

 

Stwierdzam, drugi albo trzeci raz w dyskusji z Tobą, dziesiąty pewnie

na tym forum. HKD jest w 100% szczelną konstrukcją. Dotyczy to wersji

bez przepustnicy z wajchą fabryczną do regulacji powietrza do spalania.

Wersja z przepustnicą, to nic innego jak ten sam wkład, tylko pozbawiony

wajchy ( de facto wajchę wykręcasz i blokujesz nią mechanizm przesuwu

klapy, by nie było "powtórki z rozrywki" - tzn podwójnej regulacji)

 

Czyli jak będziesz chciał , możesz sobie założyć przepustnicę nieszczelną

i spać spokojnie, puszczając ciepło do komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam, drugi albo trzeci raz w dyskusji z Tobą, dziesiąty pewnie

na tym forum. HKD jest w 100% szczelną konstrukcją. Dotyczy to wersji

bez przepustnicy z wajchą fabryczną do regulacji powietrza do spalania.

Wersja z przepustnicą, to nic innego jak ten sam wkład, tylko pozbawiony

wajchy ( de facto wajchę wykręcasz i blokujesz nią mechanizm przesuwu

klapy, by nie było "powtórki z rozrywki" - tzn podwójnej regulacji)

 

Czyli jak będziesz chciał , możesz sobie założyć przepustnicę nieszczelną

i spać spokojnie, puszczając ciepło do komina.

 

Dziękuję za odpowiedź :)

O to mi chodziło.

pzdr.

ps. wiesz dobrze o jaką przepustnice mi chodziło:P Konstrukcje znam, ale bez owych drobnych niuansów , o które pytałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :)

O to mi chodziło.

pzdr.

ps. wiesz dobrze o jaką przepustnice mi chodziło:P Konstrukcje znam, ale bez owych drobnych niuansów, o które pytałem .

 

Ło matko http://manu.dogomania.pl/emot/glupek2.gif

To o jaką przepustnicę chodziło? i co za niuanse? co to o nie tyle szarpania z tą szczelnością/ nieszczelnością było.

/Ale filmik będzie... (?)/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko http://manu.dogomania.pl/emot/glupek2.gif

To o jaką przepustnicę chodziło? i co za niuanse? co to o nie tyle szarpania z tą szczelnością/ nieszczelnością było.

/Ale filmik będzie... (?)/

No nie wiem, skoro temat został wyjaśniony i Bader nie wnosi sprzeciwu :)... ? Chyba nie warto drewna marnować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...