Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Zduni zarobieni i się nie odzywają albo odsypiają robotę :bye:

 

Eremsc, wkłady jak są prawidłowo podłączone nie kopcą. No, chyba, że napalisz mokrym drewnem i szyby nie zamkniesz. To jeszcze dodatkowe kuku i kominowi i wkładowi zrobisz.

 

Jeśli chcesz poważnej i właściwej odpowiedzi, to napisz więcej, przynajmniej jaki wkład (o jakiej mocy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, na dniach ruszamy z budową domu, a ponieważ budowa ma być wykonana szybko, już teraz rozglądamy się za piecem, kominkiem, rekuperatorem itp.

Sprawę wyboru, a raczej DOBORU odpowiedniego kominka przyspiesza fakt podsuwania nam różnych propozycji przez projektantkę wnętrz, ponieważ opracowujemy koncepcję salonu.

Forumowa Pestka przestrzega mnie przed rozpoczęciem poszukiwań od złej strony, stąd moje pytanie tutaj:

Wklejam skrawek rzutu parteru

http://img18.imageshack.us/img18/1464/6i9f.png

W projekcie mam "• system kominowy Schiedel Rondo Plus 18+W, 50 x 36 cm, śr. 18 cm do kominka zamkniętego; montowany jako konstrukcja samonośna, oddzielona od elementów budynku; przewód zwieńczony płytą przykrywającą impregnowaną z wierzchu i stożkiem kominowym na pierścieniu centrującym; wysokość komina ponad dach minimum 1,0 m"

Kominek miał być z płaszczem wodnym ale już wiem, że z tego rezygnujemy. Funkcja raczej ozdobna (będzie używany ale pewnie tylko w zimowe wieczory), dlatego nie skupiałam się na jego paramentach grzewczych. Coś mi wspominał wykonawca, że 18 powinnam zamienić na 20. Będę o tym rozmawiać z kierownikiem. Dom będzie ogrzewany gazem, będzie też miał rekuperację.

 

W projekcie akurat tak jest wymyślone, że komin nie biegnie w salonie, tylko w magazynku. Mam nadzieję, że to widać? W związku z tym wydaje mi się, że wielkość kominka będzie można dobrać do wielkości pomieszczenia - nie ograniczają nas ściany, skosy itp. ale ponieważ jestem laikiem w tej materii pytam - mylę się??

Marzy mi się kominek z portalem , mniej więcej coś w tym kierunku:

http://www.aftertheantique.com/design-in-stone/fire-surrounds/stone-fireplaces

Jakiej firmy kominek polecacie? Na co zwrócić uwagę przy kupnie? Czy ktoś z Państwa doradziłby w sprawie wielkości wkładu? Salon ma 39 m2.

Prosiłabym również o ocenę komina i radę co do wyboru odpowiedniej wielkości wkładu w rozsądnej cenie. Pestka wspominała też o tym, na jakiej wysokości rura dymowa powinna być wprowadzona do komina. Czy to ma znaczenie dla zabudowy wkładu?

 

Proszę o pomoc, niestety kompletnie się na tym nie znam:confused:

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład ma 16kW. Rozmawiałem z dwiema osobami, które mają kominki z rozprowadzeniem ciepła i każda twierdzi, że to nie zdaje egzaminu. Ciepło jest tu, gdzie pali się kominek, natomiast w pozostałych pokojach zimno.

 

Bo zostało źle zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eremsc, ja mogę Ci tylko radzić na podstawie tego czego sama musiałam się dowiedzieć podejmując decyzję o rodzaju kominka. Zrezygnowaliśmy z DGP, ponieważ piętro jest właściwie wykorzystywane tylko w ciepłe miesiące.

Mamy ogrzewanie piecem peletowym, na parterze podłogówka i dodatkowo kaloryfery w dużej łazience oraz w przedpokojo-wiatrołapie, na piętrze tylko kaloryfery. Ciepłe powietrze rozchodzi się swobodnie w otwartej przestrzeni domu. Kominek jest przyjemnościowy, ale w razie potrzeby wykorzystujemy go do dogrzewania parteru.

Wykorzystanie kominka do ogrzewania, to zawsze jest dobry pomysł, już choćby dlatego, że inaczej ciepło idzie w komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na dniach ruszamy z budową domu, a ponieważ budowa ma być wykonana szybko, już teraz rozglądamy się za piecem, kominkiem, rekuperatorem itp.

Sprawę wyboru, a raczej DOBORU odpowiedniego kominka przyspiesza fakt podsuwania nam różnych propozycji przez projektantkę wnętrz, ponieważ opracowujemy koncepcję salonu.

Forumowa Pestka przestrzega mnie przed rozpoczęciem poszukiwań od złej strony, stąd moje pytanie tutaj:

Wklejam skrawek rzutu parteru

http://img18.imageshack.us/img18/1464/6i9f.png

W projekcie mam "• system kominowy Schiedel Rondo Plus 18+W, 50 x 36 cm, śr. 18 cm do kominka zamkniętego; montowany jako konstrukcja samonośna, oddzielona od elementów budynku; przewód zwieńczony płytą przykrywającą impregnowaną z wierzchu i stożkiem kominowym na pierścieniu centrującym; wysokość komina ponad dach minimum 1,0 m"

Kominek miał być z płaszczem wodnym ale już wiem, że z tego rezygnujemy. Funkcja raczej ozdobna (będzie używany ale pewnie tylko w zimowe wieczory), dlatego nie skupiałam się na jego paramentach grzewczych. Coś mi wspominał wykonawca, że 18 powinnam zamienić na 20. Będę o tym rozmawiać z kierownikiem. Dom będzie ogrzewany gazem, będzie też miał rekuperację.

 

W projekcie akurat tak jest wymyślone, że komin nie biegnie w salonie, tylko w magazynku. Mam nadzieję, że to widać? W związku z tym wydaje mi się, że wielkość kominka będzie można dobrać do wielkości pomieszczenia - nie ograniczają nas ściany, skosy itp. ale ponieważ jestem laikiem w tej materii pytam - mylę się??

Marzy mi się kominek z portalem , mniej więcej coś w tym kierunku:

http://www.aftertheantique.com/design-in-stone/fire-surrounds/stone-fireplaces

Jakiej firmy kominek polecacie? Na co zwrócić uwagę przy kupnie? Czy ktoś z Państwa doradziłby w sprawie wielkości wkładu? Salon ma 39 m2.

Prosiłabym również o ocenę komina i radę co do wyboru odpowiedniej wielkości wkładu w rozsądnej cenie. Pestka wspominała też o tym, na jakiej wysokości rura dymowa powinna być wprowadzona do komina. Czy to ma znaczenie dla zabudowy wkładu?

 

Proszę o pomoc, niestety kompletnie się na tym nie znam:confused:

 

 

 

Ma być rekuperacja (czyli WM), to może zastanówcie się z kierbudem po co pustak z kanałem wentylacyjnym? Ja dałbym pojedynczy 36x36 i do środka zamiast ceramiki rurę stalową - kwasówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chloe skoro ktoś decyduje się na wentylację mechaniczną to do czego ma służyć kanał wentylacyjny grawitacyjny? Eniu dobrze radzi.. Wkład oczywiście musi być przystosowany do rekuperacji czyli innymi słowy szczelny z odseparowanym przyłączem powietrza do spalania ( szczelne zamknięcie drzwiczek wkładu oraz powietrze do spalania całkowicie z zewnątrz ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym prosić o pomoc w budowie kominka. Chcemy zacząć za 2 tygodnie.

Pierwsza prośba jak dobrać moc kominka (lub jaka powinna być wg Was ekspertów z doświadczeniem). Kominek chcemy bez płaszcza wodnego. Salon ma 30m2 do tego jest otwarta klatka schodowa na górę jakieś 8m2. Jaka powinna być moc kominka. Ogrzewanie w domku jest na ekogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chloe skoro ktoś decyduje się na wentylację mechaniczną to do czego ma służyć kanał wentylacyjny grawitacyjny? Eniu dobrze radzi.. Wkład oczywiście musi być przystosowany do rekuperacji czyli innymi słowy szczelny z odseparowanym przyłączem powietrza do spalania ( szczelne zamknięcie drzwiczek wkładu oraz powietrze do spalania całkowicie z zewnątrz ).

 

Właśnie tego nie rozumiem:confused: Pierwotnie miał być kominek z płaszczem wodnym - czy to mogło mieć wpływ, bo jakoś mi się nie wydaje:confused:

 

Kolejna rzecz- wykonawca proponuje w umowie kominy Brata - czy to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego nie rozumiem:confused: Pierwotnie miał być kominek z płaszczem wodnym - czy to mogło mieć wpływ, bo jakoś mi się nie wydaje:confused:

 

Kolejna rzecz- wykonawca proponuje w umowie kominy Brata - czy to dobry pomysł?

 

Do kominka na drewno powinien być komin ze stali nierdzewnej. Może to być pustak systemowy (choćby Brata), ale w środku rura stalowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]209550[/ATTACH]

 

Witam coraz wiecej dylematów co do wyboru kominka ...chciałbym sie zmieścić max do 20 tyś z zabudową.

1. Czy opłacalne w tym przypadku było by zastosowanie kominka z płaszczem wodnym ( ogrzewanie gazowe- piec kondensacyjny + ogrzewanie podłogowe )

2. Czy może zwykły kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza , a może akumulacyjny ? Jeżeli z rozprowadzeniem to czy w łazience można zamontować kratke ?

 

Jakiej mocy należało by dobrac kominek. Żeliwny, czy z wkładem szamotowym :/

 

Ponadto :/ komin już stoi nie zwróciłem uwagi na fakt że wyczystka jest w salonie/

 

 

Strasznie dużo pytań różnych ale nie wiem jaki naprawdę kominek dobrać do projektu Z64 +

 

Powierzchnia użytkowa / netto 83,8 m²

Powierzchnia zabudowy 103,5 m²

Kubatura 234,7 m³

Liczba pokoi 3

fei8bb.jpg

 

http://i39.tinypic.com/fei8bb.jpg

Edytowane przez akumulator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...