Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oliwko, jesteś teraz pod dobrą opieką forumowych Zdunów :)

W Żabiej Woli za Jankami – niestety po drugiej stronie Warszawy od Ciebie – jest firma zduńska, którą znam i mogę polecić: Kominki-Bielawski

http://www.kafle-kominki.pl/index.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wiem czy dobrze trafiłem , ale chciałbym zapytać o całkowity koszt kominka z płaszczem wodnym do domu 100 m2. Czy jest dużo droższy od standardowego? Bardzo proszę o podanie kwot.

 

Pozdrawiam wszystkich

 

Dobrze trafiłeś.

 

Kominek z PW powinien być droższy od porównywalnego powietrznego, bo to urządzenie bardziej skomplikowane. Zazwyczaj jest to 20-40%.

 

Podaję kwoty : 5000,- 10.000,-, 15.000,-, 20.000 ...itd:popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze trafiłeś.

 

Kominek z PW powinien być droższy od porównywalnego powietrznego, bo to urządzenie bardziej skomplikowane. Zazwyczaj jest to 20-40%.

 

Podaję kwoty : 5000,- 10.000,-, 15.000,-, 20.000 ...itd:popcorn:

 

Z 5k i 10k to raczej przesadziłeś .. raczej ciężko zbudować kominek, wkład + cała instalacja wodna za mniej niż 10k.

Ja mam w tej chwili wyceniona robotę samych hydraulików na 6k materiał (sterownik, pompy, wymiennik, zawór trójdrożny, rurki) + 2k robocizna, wiadomo że da się to zrobić taniej, ale chyba nie 3 razy taniej biorąc pod uwagę materiał .. do tego wkład, obudowa kominka, wykończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

korzystając z tytułu reklamującego ten wątek pozwolę sobie zadać pytanie.

Kupiliśmy dom w którym poprzedni właściciel zamontował kominek z płaszczem wodnym. Ostatnio przy okazji wymiany cieknącego zaworu odkryliśmy, że naczynie wzbiorcze nie jest wyposażone w pływak. Wygląda na to że ten zawór który ciekł służył do ręcznego napełniania instalacji. Pytanie czy zostawić to tak czy lepiej zamontować pływak? Jak często występuje sytuacja że trzeba dopełnić instalację wodą? Czy nie jest bezpieczniej aby zamontować pływak? Czy jest możliwość zamontowania samego pływaka czy jedynie nowego naczynia wzbiorczego z taką funkcją?

Jeszcze trochę z innej beczki - po napełnieniu instalacji wodą pompa która wymusza obieg wody chodzi strasznie głośno. Nie wiem czy to wynika z zapowietrzenia czy może z tego że w instalacji jest za mało wody? Ile może trwać całkowite odpowietrzenie po spuszczeniu i napełnieniu nową wodą?

Odnośnie szczegółów mamy kominek byrskiego (CO) sprzężony z kotłem gazowym (CWU+CO).

Pozdrawiam,

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegóły kto wyprodukował kominek to sprawa drugorzędna. Radzę znaleźć dobrego miejscowego hydraulika, który zaopiekuje się twoją instalacją. Byle nie takiego, który zaraz będzie Ci proponować wymianę wszystkiego....

 

W prawidłowo wykonanej i użytkowanej instalacji napełnianie naczynia wyrównawczego nie jest częste. Ważne by nie gotować wody. Są instalacje, które trzeba napełnić raz na tydzień, ale też takie z cyklem napełniania dwa razy w roku. Z pływakiem na dwoje babka wróżyła , jak coś pierdutnie, leci bez opamiętania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Starałem od dłuższego czasu przebrnąć przez tematy kominkowe , rekuperacyjne itd ale mam coraz większy mętlik w głowie.

Ale do rzeczy . Deweloper buduje bliźniaka, jest właśnie na etapie kładzenia instalacji. Uzgodniłem z nim że ma pociągnąć instalację do kominka z płaszczem wodnym. Ogrzewanie będzie z pieca dwufunkcyjnego na gaz ziemny. Powierzchnia domku ok 90 m2.

Pytanie: czy ktoś zna i może polecić firmę zajmującą się kominkami z okolic Poznania, której można powierzyć kompleksową budowę układu i co ważne, jest rzetelna i niedroga? Chodzi mi o to , by na tym etpaie mogli spojrzec na plany i ew. uzgodnić co tam sobie życzą z deweloperem, by nie było później podwójnej roboty i poprawiania po sobie nawzajem. Jaki kominek polecacie do takiego mieszkania ? z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie analizowałam dokładnie wątku kominkowego ale przypuszczam że taki temat się nie pojawił mam na myśli kominek dwustronny -salon kotłownia czy ktoś mógłby udzielić mi info na ten temat czy ktoś ma? widział?poleca ?odradza?cena?szukam szukam i nic może takowy nie istnieje ?Fachowcy od kominków liczę na Was:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się, ale ciężko będzie wygrzebać.

 

Można wykonać wkład o który pytasz. Robią takie na zamówienie. Nazwy wkład dwustronny używa się dla wkładów z szybą z obu stron. Ty zdaje się szukasz takiego, by dokładać opał z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie analizowałam dokładnie wątku kominkowego ale przypuszczam że taki temat się nie pojawił mam na myśli kominek dwustronny -salon kotłownia czy ktoś mógłby udzielić mi info na ten temat czy ktoś ma? widział?poleca ?odradza?cena?szukam szukam i nic może takowy nie istnieje ?Fachowcy od kominków liczę na Was:)

 

Mówisz i masz....

Kominek z płaszczem wodnym dokładanie drewna przez tylną ścianę wkładu od strony z pomieszczenia kotłowni..

Zadzwoń do nas to się dowiesz.. kiedy i za ile ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kominek 3z.jpg

 

Witam w zał zdjecie salonu i miejsce gdzie powinien znajdować się kominek ;) Mam pytani co do wylotu do komina . U mnie jest za nisko 140 cm w jaki sposób mógłbym poprawić ciąg by uzyskać efektywne palenie. ( kominek z płaszczem wodnym ) - wstępnie miał byc kominek z kratki wiktor 12 kw + wężownica + dolot. Zastanawia mnie jedno czy grupość 4 mm blachy nie jest za mała ? A może wziąść żeliwny ? Doradzcie na co zwrócić uwagę szukam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wejście do komina za nisko, ale to nie problem ciągu tylko problem, czy Ci się wkład z wężownicą i rurą dymową zmieści w tych 140 cm. Nie liczyłam, ale obawiam się, że krucho z tym. Wykuj wyżej wejście, a to zamuruj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...